Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298226 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 19:11:51 »
Trzecia, kolejna część 25-letniej historii KD właśnie trafiła na bloga. Tym razem przyszedł czas na... renesans. Może mało kto z was wie, ale w latach 2008-10 pod średnimi okładkami pisma i bzdetnymi gadżetami pojawiło się wiele najlepszych długich komiksów Barksa i Rosy takie jak "Więzień doliny Białej Śmierci", "Na wyspie Menehune" czy "Czy to jawa, czy sen". Między innymi o tym i o człowieku, który sprowadził na ramy pisma świetnie komiksy przeczytacie w artykule.
http://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-renesans-2004.html
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Kwiecień 2019, 19:18:01 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 21:12:45 »
20 lat minęło od pierwszej poduszki, a wczorajszy numer znowu ma pierdziuszkę jako dodatek. I co się dziwić, że się tak słabo sprzedaje.

Offline wonap

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 00:41:07 »
chcę pierdziuszkę

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 20:38:10 »
20 lat minęło od pierwszej poduszki, a wczorajszy numer znowu ma pierdziuszkę jako dodatek. I co się dziwić, że się tak słabo sprzedaje.
Co mam powiedzieć. Też nie widzę sensu.

A dziś na komiksydisneya.pl pojawiła się czwarta część  historycznego artykułu, tym razem o latach 2009-2014, czyli powolnym upadku magazynu. Jeszcze w 2010 roku "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" Egmont wydał w ramach "Komiksów z Kaczogrodu" i mocno reklamował w piśmie, a 3 lata później wizyta Rosy obyła się praktycznie bez jakiejkolwiek reakcji ze strony Egmontu.
https://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-powolny-upadek.html

Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

ramirez82

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 26 Kwiecień 2019, 23:07:49 »
20 lat minęło od pierwszej poduszki, a wczorajszy numer znowu ma pierdziuszkę jako dodatek. I co się dziwić, że się tak słabo sprzedaje.

Co mam powiedzieć. Też nie widzę sensu.

Tak się zastanawiam... skoro to pismo kierowane do dzieci, to zdecydowana większość dzisiejszych czytelników KD, na widok gadżetu-poduszki, nie powie: "no nie, znowu?", bo wtedy nie było ich jeszcze na świecie.

Offline Gascon200

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #50 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:37:13 »
A ja taką pierduszkę bym w sumie chciał, bo miła nostalgia z tego jest :)
Trochę mi to przypomina narzekanie na zestawy LEGO, że ''Znowu Batmobil?! Ile można?!''. Sęk w tym, że w większości targetem takich rzeczy są dzieci. Wiadomo więc, że jak widzą kolejny, inny Batmobil czy nową zabawkę w KD to jest im to bez różnicy.


Plus umówmy się, większość dorosłych czytelników KD ma gdzieś te zabawki, i po prostu je komuś oddaje czy wyrzuca ;)

Offline parsom

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #51 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:38:08 »
Po ŻiCzSM zastanawiam się nad wejściem w ten Kaczogród. Nie zawiodę się?

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #52 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 12:49:39 »
Po ŻiCzSM zastanawiam się nad wejściem w ten Kaczogród. Nie zawiodę się?
To zależy czego oczekujesz. Ogólnie, wydanie jest bardzo przyjemne ale jeśli pamiętasz komiksy z KD możesz mieć dziwne odczucia z tłumaczeniem (pojawił się już ten wątek i ja też uważam, że wyznawca rzucizmu albo Jajecznica Wielka brzmiały lepiej). Sądzę, że warto zaryzykować ;)

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #53 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 17:50:19 »
(pojawił się już ten wątek i ja też uważam, że wyznawca rzucizmu albo Jajecznica Wielka brzmiały lepiej).
Akurat "Wyznawcę rzucizmu" bardzo mocno analizowałem poprawiając tłumaczenie Drewnowskiego i wydaje mi się, że na etapie korekty udało się parę rzeczy polepszyć, ale nie mogłem wymóc by Donald przez pół komiksu rymował, skoro to wymysł Wojnarowskiego, a nie rzecz wzięta z oryginału.

Dziś natomiast na komiksydisneya.pl ostatnia część historii "Kaczora Donalda", opowiadająca o latach 2014-2019, czyli jak KD został zmarginalizowany aż tak, że nawet nie zauważono historii o Sknerusie rozgrywającej się w Krakowie (narysowanej przez, nomen omen, Feriolieg).
http://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-marginalizacja.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline parsom

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #54 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 18:18:07 »
Bardziej pytam o poziom - czy w porównaniu do ŻiCzSM nie jest bardziej ramotkowato itp.

Offline Eragon

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #55 dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 18:24:24 »
@radef
Ja akurat kupowałem KD(wcześniej Mickey Mouse) w latach jak to nazwałeś złotej ery. Akurat gdzieś w 1999 roku zaprzestałem(zacząłem liceum i jak to tak dalej czytać ,,bajeczki'' dla dzieci...). Wszystkie moje KD są w piwnicy(dobrze, że młodszy ja czy rodzina nie wpadli na pomysł by się ich pozbyć ufff), ale chyba pora je wyciągnąć, ponownie poczytać i znaleźć dla nich lepsze miejsce przechowywania. Akurat tylko KD i Króliki Bugsy trafiły do piwnicy, reszta(Tm- Semicy, Giganty, DiS, Asteriksy itd.) cały czas były (wtedy) w mieszkaniu rodziców. Już nawet nie pamiętam czemu akurat one trafiły do piwnicy lata temu. Nie jestem pewien czy  razem z komiksami nie schowałem tam również tych wszystkich ciekawych papierowych dodatków do KD(giełda, drzewo genologiczne, zbuduj swój Kaczogród itd.). Trzeba będzie sprawdzić przy okazji. :)

Co do nagłego spadku sprzedaży w tamtym okresie, może faktycznie takich osób jak ja(pokolenie wyżu lat 80) było więcej, które nagle stały się wg ich mniemania ,,za stare'' na czytanie tego typu komiksów(lub tez i presja innych typu ,,stary koń jesteś i czytasz takie coś'', a w tym wieku chce się uchodzić za dorosłego ) co w połączeniu z tym, że kolejne roczniki były coraz mniej liczne i powoli było więcej rozrywek dla dzieci(jak i innych magazynów skierowanych do nich) spowodowało aż tak nagły spadek. No, ale to tylko gdybanie, czynników pewnie było mnóstwo.

« Ostatnia zmiana: So, 27 Kwiecień 2019, 18:27:50 wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 08:50:23 »
Hip! Hip! Hura! Niech żyje Donald nam !
,,le monde est absurde"

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 16:00:04 »
Cytuj
KAI:Co doprowadziło do wydania w świątecznym numerze z 2007 roku Więźnia Doliny Białej Śmierci Dona Rosy? Był to pierwszy tak długi komiks w piśmie.
GR: Bo skoro okazało się, że może być, to dlaczego miałoby go nie być?! Dzieciom, dla których Kaczor był kawałkiem papieru przyklejonym do zabawki i tak nie zależało, który damy komiks. Nawet, jeśli w Polsce było zaledwie kilkadziesiąt osób, które z radością przeczytałyby Więźnia Doliny Białej Śmierci, to po co było publikować jakąś pseudośmieszną, pisaną na kolanie historyjkę typu Marathon Duck z płyt z Kopenhagi.
Pan Tomasz Kołodziejczak powiedział w jednym z wywiadów, że do 2012 roku pracował nad KD, jednak już od 2005 jego nazwisko nie pojawiało się w stopce magazynu, stąd pytanie: Czym zajmował się Tomasz Kołodziejczak podczas pańskiej pracy nad pismem?
Był moim bezpośrednim przełożonym. Wszystkie kluczowe decyzje należały do niego i to on odpowiadał za realizację tych, które zapadały na wyższych szczeblach. Zajmował się stroną finansową, zatwierdzał wybór gadżetów i akcji tematycznych, finalną wersję okładki, etc. Tym niemniej nie wnikał, czy dajemy te komiksy czy inne.
A to tylko fragment dzisiejszego specjalnego tekstu z okazji 25. rocznicy powstania pisma - wywiadu z Grzegorzem Rutke, redaktorem prowadzącym "Kaczora Donalda" od 2006 do 2012 roku.
https://www.komiksydisneya.pl/2019/04/25-lat-kaczora-donalda-wywiad-z.html

« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Kwiecień 2019, 16:33:40 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #58 dnia: So, 11 Maj 2019, 23:31:47 »
Mam pytanie do znawców komiksów Disneya. W 2001 w KD czytałem komiks  w którym siostrzeńcy kupili Donaldowi cygara  na urodziny a  Donald myślał ze kupili je dla siebie i na koniec włozył im po kilka zapalonych cygar do dziobów. Pamiętacie kto był scenarzystą i rysownikiem tej historii? Czy ta historia nie została przypadkiem zekranizowana w którejś krótkometrażówce z Donaldem ? Wydaje mi się że kiedyś widziałem  podobną fabułę i nie wiem czy było coś takiego czy pamięć płata mi figle?

Offline pawlis

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 02:17:35 »
Pamięć masz dobrą.

Najpierw była rzeczona kreskówka, czyli Donald's Happy Birthday z 1949 r. i była emitowana chociażby w Myszka Miki i przyjaciele.

A komiks powstał w 1978 r. i rysował go Daan Jippes i jest dokładną adaptacją kreskówki, nie licząc dodanego komentarza społecznego (OK, kreskówkowy Donald też był niezadowolony, że siostrzeńcy rzekomo palą, ale widocznie młodzież w 1948 r. była bardziej słuchliwa).
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Maj 2019, 02:23:04 wysłana przez pawlis »