Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298160 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1725 dnia: Nd, 17 Lipiec 2022, 19:58:43 »
No tak jak jeden miał już kiedyś dodatkową płetwę. Wyprzedał się i poprawili w dodruku. Nie ma powodu sądzić, że teraz będzie inaczej.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1726 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 22:36:14 »
Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, to "Gigant Poleca Extra": "Galaxy" tłumaczył Marcin Furgał - ta sama osoba co ostatniego MegaGiga "Wielka wyprawa". Info z FB Komiksy Gigant.

Coś im się w tym Galaxy pomieszało chyba, bo nie ma stopki z redaktorami, tłumaczem, korektorami itp... Może następnym razem lepiej zrezygnować z tej listy tomów "Gigant Poleca" na końcu, bo to przecież inna seria, i zrobić miejsce dla normalnej stopki?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1727 dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 23:38:27 »
Coś im się w tym Galaxy pomieszało chyba, bo nie ma stopki z redaktorami, tłumaczem, korektorami itp... Może następnym razem lepiej zrezygnować z tej listy tomów "Gigant Poleca" na końcu, bo to przecież inna seria, i zrobić miejsce dla normalnej stopki?
Obstawiam, że pewnie przez trochę inny układ spisu treści, plansz tytułowych itp. po prostu zagapiono się.
Ale "Galaxy" kupujcie, bo fajny tom, choć szkoda, że "Mouse Trek" jest podzielony na części między tomami. Ale skoro "Crime" wychodzi w miarę regularnie, to pewnie wobec "Galaxy" też są takie plany.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1728 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 01:14:19 »
W starym miejscu w Warszawie prenumerata przychodziła mi punktualnie. Na mojej wsi też nie było problemów. A teraz w nowym miejscu Gigant 5/22 szedł aż tydzień. Mam nadzieję, że sytuacja się poprawi, albo że chociaż Poczta nie będzie mi gubić komiksów.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1729 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 01:31:32 »
Jak tydzień? Premiera była w piątek, więc co najwyżej 4 dni, a de facto 2 dni robocze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1730 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 09:04:43 »
Jak prenumerata24 mi odpisuje, że nadali 18 lipca i niby ma iść to 3 dni, a przychodzi dopiero 26 lipca, to wychodzi tydzień.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1731 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 11:07:30 »
W takim kontekście to tak. Tylko tydzień to dla nierejestrowanych przesyłek Poczty Polskiej to nie jest nic niezwykłego.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1732 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 00:13:18 »
Jakieś refleksje co do ostatnich dwóch Gigantów? Ja po lekturze numeru 4 i 5 2022 nie wzdycham z zachwytu. Jakieś to wszystko miałkie i bez efektu wow. Albo to wina scenariuszy, albo mojego zdziadzienia, że już mnie nie śmieszą te komiksy jak wcześniejsze tytuły. Ot kolejny komiks jak Dziobas rozwala Donaldowi dom - enty raz. Miki jedzie na wakacje odpocząć ale dopada go zagadka kryminalna - nuda. Szczęście Gogusia jest tak głupkowate, że głowa mała. Niby jest kolejny Fantomen ale origin Lilly Chilly nie porwał mnie.

Dobra - niezły był komiks z Idą Kątek na fali ostatnich sukcesów naszej tenisistki. Ale krótki a jedyną różnicą był ten polski akcent i podmiana Donalda na Daisy. Liczyłem na kolejną zwariowaną walkę na produkty przy okazji komiksu z Grabusiem, ale skończyło się tylko na Braciach Be. "Wojna Lalek" to nie była.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1733 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 09:32:23 »
Czy ja wiem? I tak te Giganty są równiejsze niż większość Mamutów, które niby mają kupę stron a 3/4 to dość nudne historyjki zapychacze. Akurat odcinki z Kwantomasem są jasną stroną każdego numeru Giganta. Dziobasowate są kiepskie, ale np. z myszą całkiem niezłe a zazwyczaj było odwrotnie ;) No i najważniejsze - widać, że tłumaczenie jest luźniejsze, co mnie cieszy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Lipiec 2022, 09:40:33 wysłana przez PJP »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1734 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 10:19:19 »
Dlatego ja Mamuty kupuję tylko w przecenie. Duble i starocie nie są warte tych 25 zł. Szkoda, że Egmont ciągle wydaje je w Polsce, zamiast skupić się na premierowych seriach.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1735 dnia: So, 30 Lipiec 2022, 19:30:58 »
Sknerus Korhonena w wydaniu zbiorczym od Egmontu juz w grudniu!
https://www.komiksydisneya.pl/2022/07/egmont-wyda-pamietniki-sknerusa.html

Offline history

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1736 dnia: Wt, 06 Wrzesień 2022, 13:18:09 »
Czy ktoś wie czy Egmont planuje dodruk 1 tomu Wujka Sknerusa Syn Słońca? Nakład się wyczerpał.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1737 dnia: Wt, 06 Wrzesień 2022, 13:22:02 »
Czy ktoś wie czy Egmont planuje dodruk 1 tomu Wujka Sknerusa Syn Słońca? Nakład się wyczerpał.

Chcą utrzymywać obie kolekcje na rynku (Barksa i Rosy), ale oczywiście będą się pojawiały pewnie i dłuższe okresy, gdzie któregoś tomu nie będzie.

Offline history

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1738 dnia: Wt, 06 Wrzesień 2022, 17:22:02 »
ale to Twoje opinia czy wiadomo że dodruki będą na 100 procent bo ktoś z Egmont tak powiedzial?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1739 dnia: Wt, 06 Wrzesień 2022, 17:26:12 »
ale to Twoje opinia czy wiadomo że dodruki będą na 100 procent bo ktoś z Egmont tak powiedzial?

Na 99% Kołodziejczak mówił, że będą utrzymywać te kolekcje na rynku (podobnie jak Asteriksy czy Thorgale), ale nie znajdę ci teraz źródła.