Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1545 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 08:06:31 »
@UP
Nie muszę. Oryginalne 12 rozdziałów Życia jest w tych dwóch tomach. Ja mam pierwsze wydanie i dlatego nie kupiłem 4 i 5 tomu Rosy.
Pytanie brzmiało "czy w Życiu i czasach są zawarte wszystkie komiksy z tych dwóch wyżej wspomnianych?".

Więc odpowiadaj może na to, na co odpisujesz, a nie wprowadzaj kogoś w błąd. Ewentualnie naucz się czytać ze zrozumieniem.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1546 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 19:06:18 »
Jest problem z prenumeratą Giganta na 2022 rok. Przynajmniej ja tak mam. Na stronie prenumerata24 nie można sobie wybrać od którego numeru chcemy zacząć subskrypcję. Jest tylko opcja od 6/2021 do 5/2022. A ponieważ ja mam już ją do końca roku, to miałbym dubla. Można poczekać do 30 listopada, tylko pytanie czy przy tej inflacji cena 65 zł się utrzyma.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1547 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 20:40:32 »
Dubla można oddać do biblioteki ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1548 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 20:50:16 »
Oddać? Za darmo?
- Panno Stempel proszę mnie połączyć z działem darowizn Młodych Skautów, a potem, potem... Ohhh...
- Z lekarzem, oczywiście.

Offline sneider

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1549 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 15:03:28 »
mój ulubiony temat forum czyli "kupić powtórkę czy dopłacić 5zł więcej bo inflacja"

Serio głupszego problemu nie widziałem

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1550 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 15:14:44 »
@UP
Że nie można zamówić prenumeraty od którego numeru się chce? Albo że nie ma opcji by wziąć 6 numerów z 2022 roku? No tak, głupi problem dla potencjalnego prenumeratora.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1551 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 18:32:56 »
Prawdopodobnie taka opcja pojawi się, kiedy już ukaże się ostatni tom z tego roku. Dla prenumeratora to żaden problem, bardziej dla kogoś, kto liczy na zamówienie przyszłych potencjalnie droższych tomów w cenach tych aktualnych.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1552 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 18:53:59 »
Dla mnie to problem jeśli cena wzrośnie. I tak za drogo płacę Egmontowi.

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1553 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 19:15:12 »


I wszystko jasne ;)
This is my truth, tell me yours.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1554 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 19:18:51 »
A może nie ma takiej opcji, bo od przyszłego roku wroci 13 gigantów? Kto wie ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1555 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 19:29:43 »
"Płać i Płacz" to dobry tom. Jeden z mniej licznych w Gigantach z udziałem Forsanta. Symbolicznym ale zawsze.


Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1556 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 18:33:03 »
A może nie ma takiej opcji, bo od przyszłego roku wroci 13 gigantów? Kto wie ;)
A może 8 i do tego 6 Gigantów Extra?
https://www.komiksydisneya.pl/2021/11/egmont-przyspiesza-z-gigantami.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1557 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 19:15:19 »
Nice.

Czyli warto było kupować te dodatkowe Giganty w tym roku. Znaczy jeszcze nie kupiłem Agentów i Detektywów 2 ale kupię od razu razem z numerem świątecznym. 8 numerów jest lepsze niż 6 plus dodatkowe 6 Extrasów. Kupię każdy którego liczba dubli nie będzie tak duża jak w "Przygodzie na Kempingu", którą opuściłem. Widać naprawdę kupowanie kaczych komiksów wreszcie przemówiło do kierownictwa Egmontu.

Tylko mnie ciekawi, jak zła musiała być sprzedaż Gigantów w 2016, że ścięto ich liczbę o połowę? I podstawowe pytanie - czemu nie poleciały dublowane Mamuty i Megagiga, tylko premierowe komiksy? Chce się lubić Egmont, ale on nie zawsze na to pozwala.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1558 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 19:46:40 »
Tylko mnie ciekawi, jak zła musiała być sprzedaż Gigantów w 2016, że ścięto ich liczbę o połowę? I podstawowe pytanie - czemu nie poleciały dublowane Mamuty i Megagiga, tylko premierowe komiksy? Chce się lubić Egmont, ale on nie zawsze na to pozwala.
Powiem szczerze - ja sam w 2016 roku się zastanawiałem dlaczego nie zmienili częstotliwości na 8 tomów rocznie. Z tego co wiem - to nie było żadnego dramatycznego spadku sprzedaży, więc trochę to decyzja była według mnie pochopna.
A co do MegaGiga/Mamutów - i tak wychodzą tak rzadko, że rzadziej wychodzić by nie mogły. A choć są słabe, to Egmont najwidoczniej na nich zarabia. Już nie mówiąc, że w 2016 jeszcze seria trzymała poziom, a degrengolada to głównie ostatnie 2-3 lata.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1559 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 20:02:18 »
Jak sam u siebie na blogu pisałeś - po kilkunastu numerach od startu obie "serie" stały się takie same i zaczęły wypuszczać duble, coraz więcej dubli. I już od tego momentu dla mnie ta marka straciła rację bytu, przestałem kupować to regularnie. Teraz kupuję te duopaki, ale to głównie dlatego, że mam wszystkie Giganty, wszystkie Donaldy i spółki, prenumeratę opłaconą, więc trochę grosza jest i na to. Ale jakby cena wzrosła, powyżej tych 13 zł, to znowu dałbym sobie spokój. Choc tematyka kinowa ostatniego tomu mnie dość ciekawi.