Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1500 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 08:30:49 »
Jeśli wszystko jest w Lustiges Taschenbuch Premium to skoro mogą przedrukowywać Agentów i Detektywów, to mogliby i to. I byłaby normalność jak w Niemczech czy Holandii. Teraz żałuję, że w tym zeszłym roku nie dałem tych 7 euro i nie kupiłem sobie tego jednego przykładowego komiksu z Holandii.
Na "Czarodziejów" też mógłbyś dać w Gigancie Extra, bo w Niemczech wyszli w LTB Collection. Wiadomo, że byłaby to edycja zdecydowanie tańsza, ale jednak wolałbym aby historie z bardziej zaawansowanymi rysunkami i kolorowaniem wyszły na kredzie, bo w takiej wersji lepiej się prezentują, a PKNA jest właśnie przykładem serii, która w pewnym momencie doszła do bardzo komputerowego kolorowania.

Osobiście bym natomiast dał do Giganta Extra serię LTB Fantasy - https://inducks.org/publication.php?c=de%2FLTBFY - pełną doskonałych klasycznych komiksów i cykli, które nie raz wyszły jedynie częściowo po polsku, a tutaj zostały wydane w całości.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Dracos

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1501 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 09:45:58 »
Powiem szczerze że zapowiedziani Czarodzieje i ich dzieje może zakupię ale tylko dlatego że to jakoś można zakwalifikować jako fantasy, ale wątpię. Jakoś Miki nie jest dla mnie interesujący i jak widzę nie tylko ja w dawnych czasach gigantów to te historyjki z nim byle szybciej przeglądałem żeby dojść do "good stuff" czyli kaczek, a i tutaj to zawsze w moim prywatnym rankingu prym wiodły historyjki z Sknerusem i jego wieczne poszukiwania sposobów na powiększenie fortuny bądź jej zachowania (obstawiam że moje uwielbienie dla tej postaci wiąże się z Duck Tales).

Stąd moje pytanie czy w jakimś kraju była wydawana jakaś kolekcja która właśnie skupiałaby się na Sknerusie (ofc wyłączając już rzeczy stworzone przez Barksa i Rose) ? Albo jeżeli kompletna kolekcja Scarpy albo innego włoskiego twórcy to by było zdecydowanie za dużo tomów to może by je zawęzić tematycznie tylko do historyjek związanych ze Sknerusem :) (np "Scarpa & Sknerus")

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1502 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 09:53:14 »
Tylko, że Scarpa miał sporo fajnych, długich komiksów z Mikim, które są uważane za jedne z lepszych w jego karierze, więc wyrzucanie tego z jego kolekcji byłoby pewnym strzałem w stopę.

Offline Dracos

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1503 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 10:07:20 »
Wszystko możliwe ale swoich odczuć i sympatii już raczej nie zmienię, miki = hard pass chociaż nie wykluczam jakiegoś wyjątku na zasadzie "nigdy nie mów nigdy".
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Październik 2021, 10:10:37 wysłana przez Dracos »

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1504 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 12:14:15 »
Powiem szczerze że zapowiedziani Czarodzieje i ich dzieje może zakupię ale tylko dlatego że to jakoś można zakwalifikować jako fantasy, ale wątpię. Jakoś Miki nie jest dla mnie interesujący i jak widzę nie tylko ja w dawnych czasach gigantów to te historyjki z nim byle szybciej przeglądałem żeby dojść do "good stuff" czyli kaczek,
Pomijając już fakt, że przez lata w Gigancie publikowano tragiczne duńskie komiksy o Mikim, to ciężko nazwać "Czarodzieje i ich dzieje" serią o Mikim. Tzn. tak - on jest głównym bohaterem, ale tak samo głównymi bohaterami są Donald i Goofy.  Mamy tu do czynienia z kaczo-mysim crossoverem na pełną skalę acz osadzonym w świecie fantasy.
Tylko, że Scarpa miał sporo fajnych, długich komiksów z Mikim, które są uważane za jedne z lepszych w jego karierze, więc wyrzucanie tego z jego kolekcji byłoby pewnym strzałem w stopę.
Scarpa bez Mikiego nie ma racji bytu. Oczywiście - Scarpa tworzył też doskonałe komiksy z Sknerusem czy z Donaldem, ale to czym się pasjonował, to w czym był najlepszy, to historie z Mikim. Można wydać tom o komiksach Scarpy z Sknerusem (zresztą był taki proponowany parę stron temu), ale jeżeli chcemy w większym lub mniejszym stopniu przedstawić to co Scarpa stworzył najlepszego, to w co najmniej połowie będą to mysie historie. Kacze komiksy tworzył zwykle do scenariuszy innych twórców i nie zawsze były to najlepsze historie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1505 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 14:47:10 »
Powiem szczerze że zapowiedziani Czarodzieje i ich dzieje może zakupię ale tylko dlatego że to jakoś można zakwalifikować jako fantasy, ale wątpię. Jakoś Miki nie jest dla mnie interesujący i jak widzę nie tylko ja w dawnych czasach gigantów to te historyjki z nim byle szybciej przeglądałem żeby dojść do "good stuff" czyli kaczek, a i tutaj to zawsze w moim prywatnym rankingu prym wiodły historyjki z Sknerusem

Exactly. Mikiego zawsze się skipało, byle dalej i znów czytać jak Sknerus naparza się z Kwakerfellerem, albo Superkwęk łapie złodzieji. Nie wiem więc czemu @radef się tak zachwyca tym Castym. :)

Jeśli kiedyś w Polsce zostanie wydany porządnie jakiś komiks Scarpy, to się zastanowię, czy go czytać. Bo na razie w Gigantach, MG i Mamutach dostajemy okropnie kolorowane i tuszowane historyjki, na które żal patrzeć. Plus często scenariusze są strasznie z dzisiejszej perspektywy gupie. Barks pisał w tych samych czasach co Scarpa, ale jego fabuły do dziś są świetne.

Czarodzieje i ich dzieje - czekam na szybki drugi tom, bo dubli z Kaczek mam już po uszy. Apropo - wyszły nowe duopaki. Który MegaGiga dołączony do tomu o Rzymianach jest lepszy - Ale Cyrk czy Legendarne Skarby? Bo kupiłbym sobie jeden z nich. Czy ten tom o Skarbach to nie jest przypadkiem całkowita kopia 2 tomu Mamuta??

« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Październik 2021, 14:48:43 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1506 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 15:51:06 »
Hmm, to jeżeli Egmont zakłada tomy po 400-500 stron, to raczej pewne jest, że pierwszy to będzie w połowie dubel starego MegaGiga, żeby zmusić jego posiadaczy do kupna. Ach, ten Egmont.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1507 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 16:59:23 »
@UP
Jeśli będzie w formacie Agentów i Detektywów, na twardo, to nawet więcej niż 3/4 to będzie dubel tego MegaGiga. Dlatego jedynki nie kupię.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1508 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 17:04:23 »
to nawet więcej niż 3/4 to będzie dubel tego MegaGiga.
Przypominam tylko, że tamten "MegaGiga" składał się w prawie połowie z całkowicie niezależnych komiksów, a jedynie 266 stron liczyła pierwsza część serii "Czarodzieje i ich dzieje". Co logiczne, inne komiksy z tamtego tomu nie pojawią się w kolekcji.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1509 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 17:16:37 »
@UP
Dobrze, że przypomniałeś. Zatem zobaczymy jak wyjdzie. Wszystko zależy od ostatecznego formatu i liczby stron 1 tomu. Wtedy podejmę decyzję zakupową.

Odpowiesz co się bardziej opłaca kupić - Ale Cyrk, czy Legendarne Skarby?

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1510 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 17:18:07 »
Ale cyrk zdecydowanie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1511 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 16:00:13 »
Kto pamięta komiks jak burmistrz Kaczogrodu zabrał Sknerusowi całą gotówkę ze Skarbca a zamiast tego dał mu jeden banknot o nominale meganadbiliona? :) Niech ktoś mi przypomni w którym KD to było bo zapomniałem numeru. W każdym razie w USA życie przerosło kabaret. :) Mennica państwowa może w ostatniej chwili wybić z platyny jedną monetę o nominale tryliona dolarów, jeśli Kongres nie podniesie limitu długu publicznego. :)

https://www.cbsnews.com/news/trillion-dollar-coin-debt-ceiling-solution/

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1512 dnia: So, 09 Październik 2021, 23:57:04 »
W Gigancie 5/2021 (232) jest błąd na stronie 13. W dymku powinno być sformułowanie "Zanim nie osiągniesz prędkości maksymalnej".

Uczciwie rzecz biorąc, tu muszę przyznać Ci rację.

Komiks Casty'ego z Mikim i światem równoległym to zmarnowany potencjał. To jest zwyczajna historyjka o nieporozumieniach. Zabrakło prawdziwej intrygi, jakichś kłopotów, większego rozwiązywania problemów wykorzystujących różnice i bieg zdarzeń w obu światach.

A tu już się nie zgadzam :) Bardzo fajny komiks, jeden z lepszych, jakie ostatnio czytałem w Gigantach.

Wypowiedź TK na MFK o tłumaczeniach komiksów Barksa dała mi pewność, że ktoś z Egmontu, a może nawet sam pan Kołodziejczak czyta ten temat, więc dzisiejsze popołudnie spędziłem na tworzeniu katalogu potencjalnych wydań włoskich komiksów Disneya, na wzór tego zrobionego do WKKM przez Aniona.

Wspaniała robota!
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1513 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 10:34:39 »
@radef nic mi nie odpisał, więc sam musiałem szukać odpowiedniego Kaczora Donalda w mojej przepastnej skrzyneczce z Donaldami. I znalazłem. Historia meganadbilionem  "Nadmiar gotówki" scenariusza Spencera i z rysunkami Vicara, jest w Kaczorze Donaldzie 2/1999. Aż dziwne, ze była tak mało przedrukowywana, bo jest bardzo zabawna. Czyli ewentualny zbiór po polsku The Best of Vicar, gdyby miał premierowe komiksy, to byłby bardzo fajny. On naprawdę miał szczęście do śmiesznych historyjek.

https://inducks.org/story.php?c=D+97262&search=nadmiar%20got%C3%B3wki




ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1514 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 10:37:01 »
Heh, pamiętam tego gumowego polipa z tego numeru, wszędzie nim rzucałem i bardzo szybko się oblepił kurzem i syfem, obrzydliwie wyglądał :D