Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1410 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 17:27:47 »
W Holandii format gigantowy na miękko to standard dla zbiorczych kaczek.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1411 dnia: Pn, 28 Czerwiec 2021, 18:58:10 »
PKNA tylko w dużym formacie; gigantowy zrobiłby tej serii krzywdę.
Przecież my nie mówimy o tradycyjnym formacie Gigantowym, ale o największym formacie, w którym ogólnie są wydawane Giganty (znanym u nas z ostatnio wydanych "Agentów i detektywów"), czyli A5. Oczywiście, jest to pewne pomniejszenie względem oryginału, ale znośne.
W Holandii format gigantowy na miękko to standard dla zbiorczych kaczek.
W Holandii komiksy są wydawane w co najmniej 5 różnych formatach. Wspominane holenderskiej "Premium" jest natomiast wydawane w tym samym formacie co w Niemczech, czyli w A5. Oczywiście są też wydania większe, w formatach zbliżonych do naszego KD, jak i mniejsze, w formatach tradycyjnego Giganta.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1412 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 12:53:53 »
Jakby co, to wczoraj nowy Gigant wpadł do skrzynek z prenumeraty


Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1413 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 13:57:48 »
Wpadł 8) Ciekawszy numer niż ten MegaGiga 100 lat, m.in. ze względu na Kwantomasa.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1414 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 12:59:20 »
Jeśli ktoś tutaj jeszcze nie śledzi mojego insta a ma w swojej okolicy Auchana, to polecam tam zajrzeć. Mieli tam przecenione Gigant Poleca z 2019 i 2020 roku za 13 zł. A teraz pogłębili promocję i są po 7.50.

https://www.instagram.com/p/CRyP-M8qWNT/

A co do najnowszego Giganta 4/21 - niezły jest. Naprawdę dobrze mi się go czytało, choć historia z Kwantomasem urywa się w najlepszym momencie. A nie wiadomo czy będzie ciąg dalszy, skoro dostajemy tylko połowę niemieckich wydań. Zaś w komiksie Panaro jest ciekawa koncepcja. Sam chciałbym poczytać jak Donald naprawdę odnosi prawdziwy sukces w biznesie, dzięki całemu swojemu doświadczeniu. Ja wiem, że była kiedyś historia "Donald Zawodowiec" ale to nie do końca było to, bo pracował wtedy dla Kwakerfellera.


Offline Konrad

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1415 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 12:55:26 »
@UP
U mnie (Częstochowa Północ) Giganty niestety wciąż po 12zł. Myślicie, że jeszcze przecenią?


Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1416 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 13:05:33 »
To zależy jak bardzo potrzebują miejsca na szkolne rzeczy. U mnie chyba już z miesiąc leżą i najwidoczniej sklep postanowił się już tego wyzbywać. Szkoda, że na początku roku nie przewidziałem takiej sytuacji i wykupiłem braki po 13 zł.

Offline asx76

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1417 dnia: Wt, 27 Lipiec 2021, 15:26:50 »
W Białymstoku są już po 9,99 zł ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1418 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 14:56:12 »
Skoro do końca 2021 wyjdzie razem 14 tomów Kolekcji Barksa, to ile czasu jeszcze zajmie Egmontowi publikacja pozostałych 16?? Może zamiast Geanta i drażnieniu nas trzecią Kolekcją najpierw by się skupili na Barksie i zakończyli jej cykl jak najszybciej? No i podstawowa rzecz, to przywrócenie 12 polskich Gigantów w roku. Ja chcę pełnego Kwantomasa po polsku.

Na marginesie. Szkoda, że Egmont nie pomyślał by teraz w lipcu wydać tom "Ogień olimpijski i inne historie z 1964 roku". Przecież właśnie wtedy też były Igrzyska w Tokio i do nich nawiązuje tytułowy komiks.
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 15:33:33 wysłana przez Bazyliszek »

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1419 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 15:32:59 »
Dziwi mnie, że Egmont nie wydał jeszcze zbiorczaka Kwantomasa, nawet niekoniecznie w wydaniu sztywniejszym, ale po prostu jako "specjalne" czy jakieś tam okazjonalne. To przyjemne historie, lekkie, w zasadzie każdy w tym znajdzie coś dla siebie. I fan komiksów, i fan kryminałów retro czy przygodówek 8)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1420 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 18:51:19 »
"Zaklęta klepsydra" - fajny komiks pokazujący jak w głowie Barksa kształtował się pomysł na amulet dzięki któremu Sknerus stał się najbogatszy, ale nie była to jeszcze dziesięciocentówka. No i bezwzględny Sknerus, nasyłający zbirów na Donalda to coś czego dziś już w komiksach nie zobaczymy. :)

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1421 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 19:17:59 »
Może zamiast Geanta i drażnieniu nas trzecią Kolekcją najpierw by się skupili na Barksie i zakończyli jej cykl jak najszybciej?
Ja tam wolę różnorodność i dwie kolekcje na przemian.

Ale niekoniecznie te albumy z Glenatu, mam nadzieję, że to nie będzie głównym zastępstwem za Rosę.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1422 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 19:40:45 »
Jako fanatyczny miłośnik "Z Annałów Młodych Skautów" dalej stoję na stanowisku, że drugi tytuł i tłumaczenie z 8 tomu Rossy, są gorsze od polskiego premierowego i mi się nie podobają i psują genialność tego komiksu.

Uuuu - Egmont wydrukował w tomie 8 zakazane słowo "Hachette" w swoim komiksie, pod okładką stworzoną przez Rosę dla Picsou. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 21:25:53 wysłana przez Bazyliszek »

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1423 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 22:35:09 »
Genialność tego komiksu psuły błędy logiczne i tłumaczeniowe, skończ z tą bzdurna nostalgia do polamatorskich tłumaczeń.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1424 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 12:38:14 »
Skoro do końca 2021 wyjdzie razem 14 tomów Kolekcji Barksa, to ile czasu jeszcze zajmie Egmontowi publikacja pozostałych 16?? Może zamiast Geanta i drażnieniu nas trzecią Kolekcją najpierw by się skupili na Barksie i zakończyli jej cykl jak najszybciej? No i podstawowa rzecz, to przywrócenie 12 polskich Gigantów w roku. Ja chcę pełnego Kwantomasa po polsku.

Na marginesie. Szkoda, że Egmont nie pomyślał by teraz w lipcu wydać tom "Ogień olimpijski i inne historie z 1964 roku". Przecież właśnie wtedy też były Igrzyska w Tokio i do nich nawiązuje tytułowy komiks.

I tak tempo wydawania kolekcji Barksa jest całkiem niezłe w porównaniu z innymi seriami Egmontu czy z częstotliwością "Carl Barks Library" w USA. Poza tym nie wiadomo, czy wszyscy daliby radę/ chcieliby kupować osiem tomów Barksa rocznie.

Co do komiksu olimpijskiego - zawsze może jeszcze ukazać się w 2024 r. na igrzyska w Paryżu :) Wydaje mi się (choć nie jestem pewny), że tam nie ma odniesień do konkretnych igrzysk, tylko do igrzysk w ogóle.

Ale niekoniecznie te albumy z Glenatu, mam nadzieję, że to nie będzie głównym zastępstwem za Rosę.

Wydaje mi się, że nie, ponieważ w filmiku z zapowiedziami TK najpierw przedstawił albumy z Glenatu, a potem mówił jeszcze o kolejnej kolekcji.

Jako fanatyczny miłośnik "Z Annałów Młodych Skautów" dalej stoję na stanowisku, że drugi tytuł i tłumaczenie z 8 tomu Rossy, są gorsze od polskiego premierowego i mi się nie podobają i psują genialność tego komiksu

To ja, zwyczajowo (z zamianą Barksa na Rosę):

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/komiksy-disneya/msg86261/#msg86261

skończ z tą bzdurna nostalgia do polamatorskich tłumaczeń.

Nie nazwałbym tłumaczenia Michała Wojnarowskiego półamatorskim, bo jest bogate językowo i w określonym czasie spełniło swoje zadanie w rodzaju publikacji, do której było przeznaczone. Założenia przyjęte w "Kaczorze Donaldzie" z lat 90. i jego docelowe grono odbiorców sprawiły, że tłumacz mógł pozwolić sobie na trochę fantazji.

Na pewno jednak nie nadawałoby się ono w swojej pierwotnej formie do zebranej kolekcji dzieł Rosy, gdzie ważne jest jak najdokładniejsze oddanie myśli autora i zadbanie o spójność z jego wizją kaczego świata (np. w kwestii genealogii głównych bohaterów). Dlatego dobrze, że w kolekcji ukazało się poprawione tłumaczenie Jacka Drewnowskiego.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!