Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1365 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 14:46:22 »
Dzięki za analizę, Lavender :)

Chyba Cię zmartwię, ale "Zu weit!" to będzie najprawdopodobniej jednostronicówka z GP 190: https://inducks.org/story.php?c=I+TL+3045-03. Tytuł zgadza się co do słowa. Znalazłem to, zawężając wyszukiwanie zaawansowane do historyjek trzyrzędowych i takich, które ukazały się już kiedyś w Niemczech.

Co do premierowych historyjek: musimy czekać, aż opublikowany zostanie skład tomu na jego stronie w witrynie "Lustiges Taschenbuch"; zawsze podawane są tam kody historyjek.

Może "Die Drei vom Campingplatzz" to będzie ten komiks?

Oj, nie pierwszy raz ;)

EDIT: O, radef opublikował skład. Trafiłem z tym "Die Drei vom Campingplatz" :)

O "Mega Giga... Gigancie" pisałem wcześniej, to fakt. Nie miałem jeszcze z tak zacnymi seriami komiksowymi do czynienia, ale po Waszych wypowiedziach mogę powiedzieć, że chyba warto będzie im zaufać. Od dziecka miałem ciągoty do wszelakich różności z podtytułami ,,Mega, Giga, Hiper" etc. I to idzie na plus ku temu, aby sięgnąć po te komiksy. Jednak klasyka, Kanon, coś okraszone mianem archetypu - to jest zawsze dla mnie najważniejsze, zawsze. Istnieje 50 % szans, aby w najbliższym czasie sięgnął po jakiś "Mega Giga" twór obrazkowy donaldopodobny. Ale nie mówmy nie, czas pokaże. ;)

P.S. Wiadomo kiedy w Polsce zadebiutuje odcinek 20-sty i dalsze, do końca sezonu trzeciego "Kaczych Opowieści (2017-21)", epizody? Wszystko stanęło na odcinku 19-stym tej serii i na tym koniec.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1366 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 18:11:05 »
A tak z innej beczki - dopiero teraz zabrałam się za czytanie tomu "Noc bohaterów", i zauważyłam takie coś w komiksie "Krąg przeznaczenia" (z 2021 roku, czyli nowiutki). Jest to jedna z historyjek, w której Superkwęk używa swojej megarękawicy. I w pewnym momencie mamy taką scenę:



Na tę odzywkę nasz bohater reaguje tak:



Powiem szczerze, że jako fance poniższej postaci banan od razu wskoczył mi na twarz:



 :D

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1367 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 19:09:18 »
Z innych wiadomości: przypadkiem trafiłem na serię, która mogłaby zastąpić Dona Rosę :)
https://inducks.org/publication.php?c=it%2FDDA
Spoko seria, ale raczej nie wskrzesza się trupów, a na włoskim rynku można znaleźć znacznie więcej ciekawszych wydań i to na dodatek znacznie świeższych. Poza tym same tomy zawarte w tej serii są dość średnie, co przypomina mi "Hall of Fame", gdzie tego typu wydania prezentujące poszczególnych autorów nie były najlepsze.

Co podkreślał phalanx091 w swoim poście, przykłady ze świata pokazują, że autorskie serie o autorach nie zaliczanych do pierwszej ligi twórców, nie sprzedają się. No chyba, że mamy połączenie serii + autora, czyli np. komiksy o Kwantomasie (i Superkwęku) Gervasio, Darkenblot Casty'ego i Pastrovicchio. To są na pewno zdecydowanie lepsze pomysły wydawnicze niż próba zaprezentowania takiego twórcy jak Cavazzano w 300-400 stronach, bo wiadomo że to się nie uda i wyjdzie mydło i powidło, dobre, ale nadal mydło i powidło.


Co do LTB Camping, który ma wyjść w Polsce. No, powiem tak. Jest coś takiego jak LTB Sommer, wydawane jest co roku, liczy 256 stron i zawiera tylko (albo prawie tylko, nie pamiętam) nowe historie.

Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1368 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 16:00:16 »
Czytając komiksy Disneya od najmłodszych lat, stosunkowo wcześnie nauczyłem się rozpoznawać kilku charakterystycznych rysowników po ich stylach - a z czasem wyćwiczyłem się w tym jeszcze bardziej. O wiele trudniejsze jednak było rozpoznawanie stylu scenarzystów, którzy przecież tworzą równie ważną połowę historii.

Do dziś mam z tym pewne problemy, na czym złapałem się, kiedy po smutnym komunikacie radefa o śmierci Pata McGreala chciałem przejrzeć wydane w Polsce komiksy jego autorstwa wybrać kilka, które najbardziej mi się podobały. Okazało się, że mnóstwo historii, które mocno zapadły mi w pamięć (w tym wiele komiksów z KD z lat 90., do których mam sentyment), miały właśnie scenariusz napisany przez niego razem z jego żoną Carol... więc lista tak się rozdęła, że byłaby niepraktyczna.

Zamieszczam więc tylko link do wszystkich komiksów Pata, które ukazały się w Polsce, z zaproszeniem, aby każda chętna osoba przejrzała listę i znalazła na niej swoje ulubione opowieści (mała uwaga: komiksy z KD z lat 90. są na drugiej stronie).

Dodam tylko, że to właśnie Patowi i Carol zawdzięczamy cykle o Wyspie Mitos, Myshboorze i koszmarze roku 2000; postać chochlika z jedenastego wymiaru; pomysł z magazynem wujka Sknerusa na kaczogrodzkim nabrzeżu ze składem skarbów; dwa komiksy z serii powstałej w hołdzie Carlowi Barksowi na stulecie jego urodzin (o Wolframiku i Kizi, Mizi i Fizi) oraz jedną z nielicznych historyjek z Kaczorem Donaldem, które dzieją się w Polsce.

Niech spoczywa w pokoju - i dziękuję za wszystkie wspaniałe opowieści. Wyrazy współczucia dla Carol.


« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Czerwiec 2021, 16:08:00 wysłana przez Kadet »
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1369 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 23:08:50 »
Od siebie wśród komiksów Pata McGreala które mnie szczególnie zapadły w pamięci wymieniłbym :

- komiks o nowej dyscyplinie sportu kaczbolu, w której najpiękniejsze jest to iż nie ma żadnych zasad .
- ,,Czarny rycerz" z KD 2006/30 z Sir Pikelotem
- ,,Domki na prerii" (KD 2006/33) : w okresie dzieciństwa bardzo lubiłem ten komiks i mam z nim miłe wspomnienia

Niezwykle smutna informacja.
,,le monde est absurde"

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1370 dnia: Pt, 04 Czerwiec 2021, 11:55:11 »
"Narzeczona dla Gogusia" ze scenariuszem od Pata i Carol zawsze była i nadal jest jedną z moich ulubionych historyjek. A "Tańczący z Chichotami" napisany przez samego Pata - jedną z najzabawniejszych. Spoczywaj w pokoju, i dziękuję za masę dobrej zabawy w dzieciństwie.

Edit: o kurczę, dopiero zobaczyłam, że Pat i Carol napisali też Wojny troników i ich sequel! Rany, jedne z moich najulubieńszych historii z Kaczora Donalda! Tylko jakoś zapamiętałam nazwę pseudopokemonów jako Kwokominy, a tu się okazuje, że to były Troniki. Ciekawe, jak mi się to pomyliło.

« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Czerwiec 2021, 12:18:09 wysłana przez Lavender Blue »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1371 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 04:29:00 »
@UP
Bo był komiks w Gigancie "W szponach Kwokemonów", gdzie Donald walczył z szałem siostrzeńców na te zabawki. :)

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1372 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 10:39:48 »
Edit: o kurczę, dopiero zobaczyłam, że Pat i Carol napisali też Wojny troników i ich sequel! Rany, jedne z moich najulubieńszych historii z Kaczora Donalda! Tylko jakoś zapamiętałam nazwę pseudopokemonów jako Kwokominy, a tu się okazuje, że to były Troniki. Ciekawe, jak mi się to pomyliło.

Pierwszy komiks o tych stworzeniach tłumaczył Michał Wojnarowski ("Wojny troników" z KD 5/2000) i u niego były to "troniki", natomiast kontynuacja ("Kartomania" z KD 16/2001) ukazała się już po tym, jak tłumaczenie pisma przejął Jacek Drewnowski, i w jego wersji były to "Kwokominy".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1373 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 10:46:04 »
Kwokominów oczywiście. Przejęzyczyłem się.

Był też ten tytuł.


Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1374 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 11:45:18 »
Kwokominów oczywiście. Przejęzyczyłem się.

Nie do końca, bo pisałeś o jeszcze innym komiksie: "Tydzień Kwokemonów" z GP 20 "Wyścig gigantów" i tam, jak wskazuje tytuł, faktycznie pojawiają się "Kwokemony" :)

https://inducks.org/story.php?c=I+TL+2359-6
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Jaxx

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1375 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 07:31:36 »
Nie siedzę w kaczkach, więc nie bardzo mam pojęcie jak i z czym to się je, ale ponieważ mój młody 6-cio latek zaczyna się coraz bardziej wkręcać w komiksy, to chciałbym sukcesywnie podrzucać mu coś nowego i podsycać zainteresowanie. Pomyślałem właśnie o kaczkach, popularnych na forum i stąd moje pytanie - na start dla takiego małolata lepszy będzie "Kaczogród" Barksa, czy "Wujek Sknerus i Kaczor Donald " Rosy? Poszukuję raczej prostszych historii, takich do łatwego przetrawienia dla takiego przedszkolaka.   

Offline nori

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1376 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 07:46:52 »
Dla 6-cio latka to najlepszy na start będzie magazyn Kaczor Donald lub ewentualnie Giganty. Magazyn Kaczor Donald ma najwięcej dość prostych w odbiorze historyjek, poza tym zazwyczaj w magazynie są dodatki w postaci łamigłówek, dowcipów itp które dzieciaki lubią. Historyjki z Gigantów są bardzo przyjemne, momentami mocno abstrakcyjne, ale mogą się spodobać. Kaczogród Barksa to klasyka, ale dla dzieciaka może być zbyt archaiczna. Rosa to specyficzne rysunki i momentami rozbudowane i zakręcone scenariusze, te kolekcje można podsunąć nieco później.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1377 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 09:24:42 »
Prawie zupełnie zgadzam się z przedmówcą, tyle że nie uważam wcale, żeby Carl Barks się zestarzał. Bardzo lekki styl narracji (i rysunku) sprawia, że większość jego historyjek dalej czyta się lepiej niż Giganta z przeciętną zawartością. A ja ogólnie najbardziej lubię właśnie włoskie komiksy z Gigantów, więc nie jest to raczej stronnicza opinia.

Tzn. Barks wydaje mi się jednak najbardziej dziecinny, ale w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu - jego historyjki zawsze przyciągają i utrzymują uwagę, nawet jak fabuła jest mocno taka sobie. Sama zdecydowanie nie jestem jego superhiperfanką typu "tylko Barks!!!", a i tak do dziś chętnie przypominam sobie jego komiksy.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1378 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 17:40:13 »
Ja tylko dodam iż od kilku lat w Kaczorze Donaldzie nie ma łamigówek (w postaci ,,Łamacza głowy") a liczba działów nie-komiksowych została ograniczona do minimum i sprowadza się to Figli figlarzy i strony z kawałami.
Do pisma jest też dodawany gadżet, moim zdaniem bardzo słaby ale może nie jestem targetem zabawki.

Generalnie się zgadzam z przedmówcami. Dla 6-latka polecam magazyn Kaczor Donald i wszelkie pocketowe wydania tzn. Gigant Poleca,Gigant Extra,MegaGiga,Gigant Mamut.

Kolekcję Dona Rosy oraz kolekcję Carla Barksa również (chociaż w mniejszym stopniu niż giganty czy Kaczor Donald)  jednak bardziej historyjki Barksa. Twórczość Dona Rosy to moim zdaniem pozycja którą lepiej docenią osoby, które już trochę komiksów disnejowskich przeczytały a nie zupełnie nowi czytelnicy. W swojej twórczości Rosa często nawiązywał do prac Barksa więc lepiej myślę najpierw poznać Barksa a potem Rosę.

Dona Rosę bym polecił dla 10-12 latka prędzej.
,,le monde est absurde"

Offline Jaxx

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1379 dnia: Cz, 10 Czerwiec 2021, 18:08:55 »
Ok, bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zatem uderzam w Kaczora Donalda i Giganty, a za rok czy dwa, jak mu nie przejdzie, to spróbuję z Barksem :)