Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307207 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1275 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 19:02:05 »
W sumie zaraz wychodzi 7 tom z 10 Rosy, więc nie obraziłbym się na jakąś zapowiedź, zwłaszcza skoro już ujawnili, że wchodzą w Disney by Glenat.

Online kv

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1276 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 19:26:13 »
Up
Już wyszedł....U mnie juz na półeczce!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1277 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 23:15:23 »
Z cyklu: wiadomo kto nie miał racji.
Dwa sprzedane nakłady w 1,5 roku komiksu, którym przecież nikt się nie interesował, bo wszyscy mają wydanie z 2006 roku.

Przepraszam, czy to jakaś żaluzja do mnie?

Nigdy nie pisałem, że nikt się Synem Słońca nie zainteresuje. Jako że nie mam wszystkich KD, to się nawet cieszyłem, że wyjdzie Kolekcja Rosy, bo sobie pouzupełniam braki. Zawsze chciałem i kupuję te tomy, w których nie dubluje się większość komiksów z poprzednich wydań

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1278 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 07:28:32 »
Myślę, że to najlepszy moment na wydanie pełnego zbiorczego "Kaczora Donalda i Wehikułu Czasu". Ze względu na sentyment ten komiks też byłby pewnie dużym hitem sprzedażowym.

Pierwszy tom kolekcji Rosy, czyli "Syn Słońca", najprawdopodobniej się po raz kolejny wyprzedał, ponieważ od jakiegoś czasu nigdzie nie jest dostępny, pomijając aukcje na Allegro w cenach powyżej okładkowej.
Są jeszcze empiki stajonarne, choć nie we wszystkich jest dostępny jak teraz sprawdzałem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Kwiecień 2021, 08:21:03 wysłana przez michał81 »

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1279 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 09:23:39 »
Też bardzo lubię Wehikuł czasu i bardzo chętnie bym przeczytał całość. I właśnie mi przypomnieliście, że Egmont chyba wejdzie w kolejne frankofońskie kaczki i myszy. Bardzo czekam na oba tomy Coseya.
A ta nowa seria to przypuszczam będzie Gottfredson. Bo w sumie co innego? Chyba żeby zaczęli wydawać takie ładne albumy z włoskimi komiksami z Gigantów jakie widziałem w Niemczech. W Gigantach były fajne parodie klasyki typu Dracula z Myszką Miki bardzo ładnie rysowane. Na dobrym papierze i ładnie wydane w twardej oprawie mogłyby dobrze się sprzedawać w księgarniach.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1280 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:09:26 »
A ta nowa seria to przypuszczam będzie Gottfredson. Bo w sumie co innego? Chyba żeby zaczęli wydawać takie ładne albumy z włoskimi komiksami z Gigantów jakie widziałem w Niemczech. W Gigantach były fajne parodie klasyki typu Dracula z Myszką Miki bardzo ładnie rysowane. Na dobrym papierze i ładnie wydane w twardej oprawie mogłyby dobrze się sprzedawać w księgarniach.

Dobre mysie komiksy nie są złe, ale z tego co kojarzę (poprawcie, jak się mylę), to było powiedziane wprost, że chodzi o serię z kaczkami.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1281 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:14:07 »
Tylko Paperinik. Tak jak Egmont już wydał raz jeden jego tom. Tyle że ze środka serii i dalej tego nie kontynuowali. To jest moje chciejstwo i to bym kupował.


Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1282 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:27:20 »
Hmm, wszędzie każdy zachwala tę serię, a jak lata temu przeczytałem ten tom, to w ogóle mi się to nie podobało... Ale może pora na powtórkę?

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1283 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 10:58:42 »
Wiesz - czasem gdy się czyta część całości, na dodatek wyjętą ze środka, można nie wsiąknąć. może teraz jak przeczytałeś więcej historii z Superkwękiem, to lepiej ci to podejdzie? Ja bardzo lubię ten komiks, bo fajnie parodiuje i Star Wars i cosmic Marvel, którym Panini we Włoszech też się zajmuje. Plus koncepcja roju ściągnięta z Aliena. Kosmici zachowują się tak głupio jak storm trooperzy. Potem Donald dostaje komputer pokładowy-niańkę i ich dialogi są świetne. A przy końcówce rozwalał mnie dymek "Nie zostałem Imperatorem na piękne oczy". Plus fajna dawka komiksowego poświęcenia i patosu. Wiele razy czytałem ten komiks i bardzo mi się podobał.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1284 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 11:11:20 »
Nie wiem, może kiedyś się zbiorę i mi się spodoba. Czytałem to już dawno temu i niezbyt pamiętam, o co w tym chodziło, ale zapamiętałem z grubsza wrażenia, jakie miałem po lekturze - że strasznie to plastikowe.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1285 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 11:15:29 »
A mi się właśnie kreska i kolory w PK bardzo podobały. Uważam je za lepsze niż sporo standardów, które dostawaliśmy wtedy (i dalej dostajemy) w Gigantach. Taki np Miguel nie miał podejścia.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1286 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:00:07 »
Do bardzo dobrych propozycji które padły w tym temacie dodaję - ,,Czarodzieje i ich dzieje" (Wizards of Mickey) oraz ,,Ultraheroes". Myślę iż można by to wydać np. w ramach serii ,,Gigant Poleca Extra" .

Cześć.

Nie jestem kaczkomaniakiem i kaczych komiksów nie kupuję praktycznie wcale, a czytam niewiele, ale może to błąd.

Mam ŻiCSmK, a teraz jest dostępnych kilkanaście tomów pięknie wydanych Kaczogrodów oraz "Wujek Sknerus i Kaczor Donald". Wszystkich na pewno nie kupię, ale zastanawiam się nad zakupem po jednym z tomów każdej serii na próbę.

Gdybyście z każdej serii mieli wybrać jeden, to który by to był?

(oczywiście "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" 4 i 5 odpadają, bo niemal w całości powielają się z ŻiCSmK).

Ja bym polecił :

Don Rosa : tom 3 ,,Pod kopułą"
Carl Barks : Latający Holender i inne historie z lat 1958-1959 lub W krainie Wielkich Jezior i inne historie z lat 1956-1957

A właśnie, jak myślicie, kiedy rzucą konkretnym tytułem co do tej nowej kaczej serii? Wywiad z TK pod koniec kwietnia to chyba za wcześnie?
Przypuszczam iż w kwietniu pan TK na pewno ujawni trzeci komiks z serii Disney for Glenat który planują wydać w tym roku. Na ostatnim MFGIK podał jedynie jakie będą dwa tomy z trzech.
Kiedy jeszcze w tym roku będzie jakieś spotkanie/wywiad/prezentacja pana Kołodziejczaka ?
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:04:24 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1287 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:05:56 »
Kiedy jeszcze w tym roku będzie jakieś spotkanie/wywiad/prezentacja pana Kołodziejczaka ?
Koniec kwietnia, razem z udostępnionym katalogiem.

Offline adamarluk

Odp: Najlepsze tomy Kaczogrodu i Sknerusa
« Odpowiedź #1288 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:35:56 »
Cześć.
Nie jestem kaczkomaniakiem i kaczych komiksów nie kupuję praktycznie wcale, a czytam niewiele, ale może to błąd.
Mam ŻiCSmK, a teraz jest dostępnych kilkanaście tomów pięknie wydanych Kaczogrodów oraz "Wujek Sknerus i Kaczor Donald". Wszystkich na pewno nie kupię, ale zastanawiam się nad zakupem po jednym z tomów każdej serii na próbę.
Gdybyście z każdej serii mieli wybrać jeden, to który by to był?
(oczywiście "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" 4 i 5 odpadają, bo niemal w całości powielają się z ŻiCSmK).
Również nie jestem kaczkomaniakiem ale na próbę kupiłem cztery pierwsze tomy Barksa. Wymęczyłem bodajże trzy na więcej nie miałem siły po czym sprzedałem. W zeszłym miesiacu raz jeszcze podjąłem próbę, tym razem z Rosą - tomy 2, 3 i również się odbiłem. Generalnie ot takie sympatyczne opowiastki z morałem zdecydowanie dla młodszych czytelników. Nie rozumiem o co tyle szumu.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1289 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 16:37:37 »
Do bardzo dobrych propozycji które padły w tym temacie dodaję - ,,Czarodzieje i ich dzieje" (Wizards of Mickey) oraz ,,Ultraheroes". Myślę iż można by to wydać np. w ramach serii ,,Gigant Poleca Extra" .
O właśnie. Choć sam swego czasu czekałem na ten mityczny drugi tom "Czarodziejów" i pewnie skusiłbym się na powtórkę przy nowym wydaniu, czy też od czasu do czasu korci mnie powtórzyć takiego Doubleducka, to jednak na te komiksy spokojnie wystarczyłby mi standard "GP Extra". Podczas gdy jednak takie rzeczy jak Barks czy Rosa idealnie dla mnie pasują do takiej formy, w jakiej wychodzą i chętnie przygarnąłbym kolejną kolekcję - kwestia doboru tytułów do formatu.

Nie rozumiem o co tyle szumu.
Myślę, że tu dużo zmienia, czy się na tym wychowałeś czy nie. Dla mnie to była pierwsza komiksowa miłość i z chęcią teraz wracam do tych co lepszych twórców.