Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298079 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1260 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:16:13 »
@michał81
Nie czytasz Kolekcji, nie czytasz Kaczek. Wpadasz do tych tematów, tylko po to by się przyczepić do mnie. Pewnie dlatego, że wreszcie odkryłem, że jesteś synem TK i to tylko pogłębia twoją obsesję względem mnie. :)
Bredzisz teraz totalnie.

To, że nie wypowiadam się w temacie Kaczogrodu (Barksa i Rosy) nie znaczy, że ich nie czytam. Wręcz przeciwnie. Właśnie przez te dwie kolekcje wróciłem do czytanie Kaczek od czasu Donalda i Spółki oraz pierwszych zeszytów Donalda i Mickiego, które porzuciłem na rzecz Tm-Semiców. Nie jestem specjalistą w temacie, dlatego wole milczeń i raczej czytać o ciekawostkach, które w tym temacie padają. Skręcam mnie jednak jak przy każdym wydanym nowym tomi muszę czytać twoje narzekanie na dobre tłumaczenie, bo ci się ubzdurało, że poprzednie jest poprawne. I jak wiele razy ci udowodniono tak nie jest.

W przypadku kolekcji super bohaterskich czytałem sporą część tego co w nich wyszło (a w niektórych całość). To, że w innej formie nie znaczy, że nie są to same komiksy.

Próbujesz udawać specjalistę i znawcę, którym nie jesteś, a poprzednia (kolejna) twoja wypowiedź pokazuje, że nawet nie ogarniasz tego co piszesz. Twoje wypowiedzi wręcz przeczą same sobie. Może jednak to ty masz sugerowaną przez ciebie obsesje.


Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1261 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:25:55 »
W zeszłym roku nie skusiłem się na tamten tom (cholera, to już prawie rok temu wydane :o), ale tym razem jestem jakoś bardziej pozytywnie nastawiony.

W ogóle chętnie przygarnąłbym jakieś zbiorcze wydanie DoubleDucka (mimo, że dubel) i przypomniał sobie tę serię, bo wspomnienia mam całkiem dobre...

Polecam bonito - ja tam to kupiłem ze 3 tyg. temu. Znaczy jeśli nie masz wszystkich Gigantów i nie znasz np. tej historii jak Donald i Dziobas próbują sprzedać gumową plażę.

https://bonito.pl/k-1174604-gigant-poleca-tom-1-2020-przygoda-na-balkonie

Natomiast żeby czytać zbiorcze Dubelducki musiałbym się nauczyć niemieckiego, lub holenderskiego. :/



Zresztą - nie byłoby źle, gdyby dalej wszystko wychodziło w Gigantach. Ale już nie wychodzi, bo Egmont Polska obciął o połowę liczbę przedruków.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1262 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 12:00:10 »
Wydaje mi się, że droga do tego nie jest zamknięta. Skoro wydali teraz znikąd 9., to może wrócą do 1. Mam taką nadzieję, ponieważ szczególnie pośród tomów 1-6 jest multum doskonałych komiksów i oby coś z tego u nas wyszło.

Racja, też o tym myślałam i mam taką nadzieję! Jednak sądzę, że są dwie opcje: pierwsza jak mówisz, przedruki innych tomów LTB Crime.

Druga jest taka, że dalsze Giganty Extra to będą przedruki tomów tematycznych z innych specjalnych serii, np. wyrwany ze środka tomik LTB Sonderband Sommer, potem byle który tomik LTB Halloween, może któryś tomik Enten-Edition, itd.

Większość z tych rzeczy można pewnie wydawać tak na chybił-trafił, ale znowu nie wszystko. Na przykład w LTB Sommer od tomiku 6 publikowane są chronologicznie odcinki serii "Pippo reporter" i ja bym bardzo chciała te komiksy w Polsce (akcja osadzona w latach 30. XX wieku, bardzo ładne rysunki, Goofy w roli głównej), ale po kolei.


Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1263 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 12:32:40 »


Większość z tych rzeczy można pewnie wydawać tak na chybił-trafił, ale znowu nie wszystko. Na przykład w LTB Sommer od tomiku 6 publikowane są chronologicznie odcinki serii "Pippo reporter" i ja bym bardzo chciała te komiksy w Polsce (akcja osadzona w latach 30. XX wieku, bardzo ładne rysunki, Goofy w roli głównej), ale po kolei.

Czytam obecnie Pippo reportera w oryginale, to raczej luźno powiązane historie osadzone w tym uniwersum. Co najwyżej pierwszy odcinek, który tłumaczy skąd się tam wszyscy wzięli powinien być wydany, ale to rzecz którą można wyjaśnić w dwóch zdaniach. Więc cieszylbym się z każdego fragmentu tej serii po polsku, ale osobiście sądzę że Egmont mógłby zrobić składaka z całej serii - wychodzi około 470 stron.

Sama seria świetna, running joke z Mikim najlepszy na świecie. No i występuje Knuj, jedna z moich ulubionych postaci w uniwersum.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1264 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 10:51:47 »
Dzisiaj wyjąłem ze skrzynki nowego Giganta. Ale równie dobrze mógł tam trafić wczoraj, tylko po pracy zapomniałem zajrzeć.

https://www.instagram.com/p/CNE6z3jB1pM/

Offline Mruk

Najlepsze tomy Kaczogrodu i Sknerusa
« Odpowiedź #1265 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 11:06:06 »
Cześć.

Nie jestem kaczkomaniakiem i kaczych komiksów nie kupuję praktycznie wcale, a czytam niewiele, ale może to błąd.

Mam ŻiCSmK, a teraz jest dostępnych kilkanaście tomów pięknie wydanych Kaczogrodów oraz "Wujek Sknerus i Kaczor Donald". Wszystkich na pewno nie kupię, ale zastanawiam się nad zakupem po jednym z tomów każdej serii na próbę.

Gdybyście z każdej serii mieli wybrać jeden, to który by to był?

(oczywiście "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" 4 i 5 odpadają, bo niemal w całości powielają się z ŻiCSmK).

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1266 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 11:11:45 »
@UP
Z Kaczogrodu - Powrót do Klondike. Ewentualnie poczekaj aż w tym roku wyjdzie tom "Stawiłem sobie pomnik" bo tytułowy komiks jest świetny. Z Rosy spróbuj 1 tom z Synem Słońca. Powinien cię wciągnąć w jego uniwersum.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1267 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 12:11:00 »
Pierwsze cztery odcinki 3-ego sezonu "Kacze Opowieści (2017-2021)", za mną. Toż to klasyka realizowana w nieco nowszej odsłonie graficznej; piękne jakby komiksowe tła, ładne barwy: ekspresyjne, flashowe, pastelowe, no i te kontury! Ajć! A epizod nr 3 z tej serii: mega-rozpierduchowe WoW; geekowskie zaskoczenie. Ależ to była interpretacja wątku
Spoiler: PokażUkryj
,,agenta 007, jej królewskiej mości"; jakiż to był gościnny występ Chip i Dale'a i Brygady RR; czyżby zaprezentowano nam ich nową genezę, związaną z ,,promieniem mądrości/głupoty"?
. Za dotychczasowe 4 obejrzane przeze mnie odcinki z trzeciej serii "Kaczych Opowieści" z lat 2017-2021, wystawię im ocenę: 9/10! Ha!

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1268 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:07:29 »
Gdybyście z każdej serii mieli wybrać jeden, to który by to był?
Myślę, że masakrycznie dobry jest szósty tom kolekcji Dona Rosy. Tam są wszystkie rodzaje jego komiksów i wszystkie najwyższej próby:
Właśnie przeglądam najnowszy tomik Dona Rosy i to jest masakrator. Same bezbłędne historie. Wszystkie już czytałem. Genialne podróżnicze Skarb Krezusa i Zaginione mapy Kolumba, komiksy z cyklu zabawy z nauką Dona Rosy czyli Rozpuszczalnik uniwersalny i Stąd do małości, super śmieszny 10-pager Sokole oko, ekstremalnie wzruszający Kaczor, którego nie było oraz zamykający tomik i jednocześnie zamykający temat romansu w komiksach Dwa serca w Jukonie. 11 na 10. Lepsze komiksy nie istnieją. Że też kurde kacze komiksy miały szczęście zbudować sobie aż tak dobrego autora.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1269 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 17:27:53 »
Z Rosy też poleciłbym Rozpuszczalnik na początek; z Barksa - O kawałek sznurka albo Tajemnicę starego zamczyska albo... Miasto złotych dachów ;)

Offline Lavender Blue

Odp: Najlepsze tomy Kaczogrodu i Sknerusa
« Odpowiedź #1270 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 20:35:42 »
Gdybyście z każdej serii mieli wybrać jeden, to który by to był?

Z kolekcji "Kaczogród" to najbardziej bym polecała "Tajemnicę starego zamczyska", tytułowa opowieść to mój ulubiony przygodowy komiks Barksa, 10/10. Do tego w tym tomie jest też "Wielka niedźwiedzica", czyli debiut Sknerusa (jak dla mnie wielce przyjemna historyjka).

Oprócz tego bardzo fajny jest tom "Moja snów dolina". Tytułowy komiks to moja druga ulubiona albo trzecia ulubiona przygoda Barksa (kłóci się o miejsce z "Zagubionymi w Andach"), i ogólnie znajdziesz tam sporo długich przygodówek. Dużo długich komiksów przygodowych jest też w najnowszym tomie "Na dalekiej północy".

No, chyba że jesteś bardziej zainteresowany komediowymi historyjkami Barksa, wtedy to już kompletnie kwestia indywidualnego poczucia humoru. Często te historyjki, które inni wychwalają, mnie nie śmieszą jakoś wybitnie. Bardzo lubię "Jajecznicę Wielką" (jest w tomie "Powrót do Klondike" pod tytułem "Ale jaja") i "Sztukę sprzedawania" ("Salesman Donald", jeszcze nie ma w kolekcji).

A z Rosy to stronniczo polecam tom "Powrót na Równinę Okropności", bo mamy tam świetny sequel do "Zagubionych w Andach", plus inne dobre komiksy. Chociaż "Syn Słońca" byłby może lepszym wyborem: chronologicznie pierwszy, są i super przygodówki (uwielbiam tytułową historię), i super komedyjki (śmiesząca zwłaszcza graficznie "Mityczna menażeria" czy dowcipnie przetłumaczony "Dzień z życia wagarowiczów").
Tomu "Rozpuszczalnik", który tak wszyscy chwalą, jeszcze nie mam.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1271 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 23:21:52 »
@UP
Bo "kiedyś ta dziura nazywała się Arkadia" :)

Mi najbardziej w psychikę wryły się właśnie te dwa komiksy - "Jajecznica Wielka" ("Kury przewozi się w klatkach a nie pędzi luzem jak bydło") i "Wyznawca rzucizmu" ("Orzeł w lewo - reszka w prawo. Takie jest rzucizmu prawo") No ale taka "Kąpiel w środku zimy" czy właśnie "Stawiłem sobie pomnik" są równie genialne. Czekam na ten tom, choć pewnie będzie skopane tłumaczenie. :) W ogóle w kontekście tego komiksu żałuję, że "Kaczogród" nie ma okładek z pięknymi grafikami, coś jak "Życie i Czasy Sknerusa McKwacza". Bo ta opowieść jest pełna pięknych plansz.

https://www.instagram.com/p/CNnvlteBbW4/

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1272 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 15:07:22 »
Z cyklu: wiadomo kto nie miał racji.

Pierwszy tom kolekcji Rosy, czyli "Syn Słońca", najprawdopodobniej się po raz kolejny wyprzedał, ponieważ od jakiegoś czasu nigdzie nie jest dostępny, pomijając aukcje na Allegro w cenach powyżej okładkowej. Dwa sprzedane nakłady w 1,5 roku komiksu, którym przecież nikt się nie interesował, bo wszyscy mają wydanie z 2006 roku.
« Ostatnia zmiana: Śr, 14 Kwiecień 2021, 15:30:22 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1273 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 15:29:52 »
Super słyszeć, że te kolekcje tak dobrze sobie radzą. :D Ależ jestem ciekawa, co dostaniemy w tej nowej, trzeciej kaczkoserii. Nie jestem dobra w wydawnicze zgadywanki, więc w sumie na nic się nie nastawiam.

Offline zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1274 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 17:31:51 »
A właśnie, jak myślicie, kiedy rzucą konkretnym tytułem co do tej nowej kaczej serii? Wywiad z TK pod koniec kwietnia to chyba za wcześnie?
KEEP CALM AND HATE EVERYONE