Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1245 dnia: Wt, 23 Marzec 2021, 22:59:21 »
W tym wydaniu zmienili kolor tej broszki na niebieski, by pasowało do niej nowe tłumaczenie. W pierwszym polskim wydaniu miała ona kolor właśnie plastikowego złota. Dobrze, że przejrzałem sobie tamte wydania, by wyłapać różnice.

https://www.instagram.com/p/CMvWq6dhQb8/


Offline moai

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1246 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 10:08:35 »
W tym wydaniu zmienili kolor tej broszki na niebieski, by pasowało do niej nowe tłumaczenie.
A może w tym wydaniu zmieniono kolor na żółty?

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1247 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 22:43:11 »
W tym wydaniu zmienili kolor tej broszki na niebieski, by pasowało do niej nowe tłumaczenie.

Jak już pisałem parę razy, kolorowanie w "Kaczogrodzie" Barksa bierzemy od Skandynawów, więc nie ma raczej szans na taką ingerencję polskich redaktorów...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1248 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 23:25:54 »
Natomiast skandynawskie kolorowanie w "Kaczogrodzie" Barksa w dużej części powstało na bazie wersji z amerykańskich wydań z lat 90. i jest obecnie wykorzystywane przez Egmont w całej Europie, a czasem też przez inne wydawnictwa. Z tego co kojarzę, to w oryginalnym wydaniu w "Walt Disney's Comics and Stories" broszka/tarcza była żółtawa, ale ówczesne kolorowanie było tak niedokładne, a papier gazetowy też nie sprzyja dostrzeganiu takich szczegółów, że ciężko dziś jednoznacznie ocenić kolor.
Zresztą - nie przywiązywałbym się do oryginalnych kolorowań komiksów Barksa, bo sam Barks je bardzo krytykował, szczególnie te z lat 60., gdzie ktoś stwierdził, że fajnie (i taniej) kolorować całe tło na jednorodny kolor.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1249 dnia: Nd, 28 Marzec 2021, 23:29:14 »
Zdaje się, że niektórzy z tego powodu trochę psioczyli na "Carl Barks Library" od Fantagraphics, bo tam właśnie na mocy sentymentu/przesadzonej wierności oryginałom poszli w to pierwotne, niedoskonałe kolorowanie, przez co dużo historyjek wizualnie traci w lekturze.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1250 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 00:00:14 »
Im dalej, tym kolekcja Fantagraphics coraz dalej odbiega od oryginałów. Pierwsze tomy jeszcze mocno były wierne pierwszym wydaniom, ale teraz, jak tomy zbliżają się do lat 60., to jednak bardziej idą w kolorowanie nostalgiczne, w duchu lat 50., ale dalekie od pierwszych wydań.

Zresztą - to co się dzieje w Fantagraphics w ostatnich latach to temat na inną dyskusję. O poziomie artykułów czy zmniejszającej się liczbie stron w tomach pisałem pewnie także i tu, ale teraz ktoś stwierdził (przynajmniej tak wynika z opisu jesiennego tomu kolekcji Barksa), że w ramach jednego tomu obok komiksów z początku lat 60. można zacząć wydawać o 10 lat młodsze historie z Młodymi Skautami. Jak na kolekcję reklamującą się jako chronologiczną - bardzo długie zagranie.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1251 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 13:28:43 »
A za miesiąc pojawi się - GIGANT POLECA EXTRA: POLICJANCI I DETEKTYWI. Tutajwięcej informacji.


Oczywiście za chwilę wyskoczy tutaj 8azyliszek i zacznie krzyczeć: FORMAT NIE PASUJE MI KOMIKSÓW NA PÓŁCE, ZNOWU REPRINTY, BLA, BLA, BLA.

Co podkreślam u siebie na blogu, zamieszczenie środkowej części "Doubleducka" jest całkowicie bez sensu, ale reszta tomu to jest niesamowicie wysoki poziom. Komiks Casty'ego z Mikim uważany za jeden z najlepszych komiksów ostatnich lat (sam potwierdzić to mogę osobiście), a także historie z serii KAWA, ADIOS, komisarz Miki czy Detektyw Donald.

320 stron, format A5 i cena dość atrakcyjna: 19,99 zł. Oby jednak tylko na tym wydaniu się nie skończyło, ponieważ jest to tylko jeden z tomów serii LTB Crime, która w całości prezentuje się bardzo dobrze.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1252 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 16:42:28 »
Na format nie narzekam, tylko na słabą czcionkę w dymkach i DUBLE. Jak ja nienawidzę dubli. Przecież te komiksy niedawno były w zwykłych Gigantach, dlaczego więc dają je znowu w "nowym" komiksie. I to już się nie robi 320 stron tylko tyle ile jest premier. Ale ciągle za 20 zł. Dajcie mnie 12 zwykłych Gigantów w roku a nie przeklęte MG i MAM i WS z dublami.


Offline michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1253 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 16:51:29 »
Na format nie narzekam, tylko na słabą czcionkę w dymkach i DUBLE. Jak ja nienawidzę dubli. Przecież te komiksy niedawno były w zwykłych Gigantach, dlaczego więc dają je znowu w "nowym" komiksie.
I ty mnie nazywasz hipokrytą w innym temacie, kiedy sam piszesz coś takiego, a w temacie kolekcji co innego. Kolekcji która na początek ma 5 komiksów, w tym aż 4 dostępne cały czas na rynku, ech bazyl, bazyl.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Marzec 2021, 17:10:15 wysłana przez michał81 »

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1254 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 17:38:49 »
Ja się bardzo cieszę i z dubli (byle nie superświeżych np. z ostatnich 1-2 lat), bo do kaczek wróciłam niedawno. A nawet po tym powrocie nie kupuję wszystkich gigantów, jak leci, tylko te z ciekawie zapowiadającymi się (dla mnie) składami.

Format + cena ekstra i generalnie ogromnie się cieszę z kolejnego specjalnego wydania...

...ale bardzo szkoda, że dali przedruk Lustiges Taschenbuch Crime 9, a nie zaczęli normalnie od LTB Crime 1. Zwłaszcza, że ten LTB Crime 1 zawierał dwa komiksy z serii "I racconti di Edgar Allan Paperoe", czyli jak rozumiem parodii Edgara Allana Poe. Jeden z moich ulubionych literatów w wersji kaczej, to by było takie piękne. :'(

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1255 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 18:43:50 »
Egmont lubi wydawać ze środka Lavender, więc nie ma co się dziwić. Poza tym mechanika druku Gigantów i reszty, jest taka, że Niemcy drukują dla kilku krajów na raz. Czyli polski oddział bierze co jest teraz na tapecie, czyli tom 9. Jedynkę drukowano dawno, więc nie ma szans na jej dodruk tylko dla Polski.

@michał81
Nie czytasz Kolekcji, nie czytasz Kaczek. Wpadasz do tych tematów, tylko po to by się przyczepić do mnie. Pewnie dlatego, że wreszcie odkryłem, że jesteś synem TK i to tylko pogłębia twoją obsesję względem mnie. :)


Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1256 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 18:49:43 »
Egmont lubi wydawać ze środka Lavender, więc nie ma co się dziwić. Poza tym mechanika druku Gigantów i reszty, jest taka, że Niemcy drukują dla kilku krajów na raz. Czyli polski oddział bierze co jest teraz na tapecie, czyli tom 9. Jedynkę drukowano dawno, więc nie ma szans na jej dodruk tylko dla Polski.
Z tego, co widzę to w Niemczech ten tom wyszedł w czerwcu 2020, więc chyba nie do końca tak jest.

Co do samego wydania... może i pora się przeprosić z Gigantami i wesprzeć inicjatywę. Dużo to nie kosztuje, a zawsze coś fajnego powinno się znaleźć. No i fajnie, że będzie większy format.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1257 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 18:57:29 »
@UP
A podobał ci się tom "Przygoda na balkonie"? Ja się rozczarowałem. Ale dobrze, że tym razem będzie więcej stron, przez co liczba premier wzrośnie.

https://www.instagram.com/p/CL66aPPBuC1/

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1258 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:03:43 »
W zeszłym roku nie skusiłem się na tamten tom (cholera, to już prawie rok temu wydane :o), ale tym razem jestem jakoś bardziej pozytywnie nastawiony.

W ogóle chętnie przygarnąłbym jakieś zbiorcze wydanie DoubleDucka (mimo, że dubel) i przypomniał sobie tę serię, bo wspomnienia mam całkiem dobre...

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1259 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 19:12:28 »
...ale bardzo szkoda, że dali przedruk Lustiges Taschenbuch Crime 9, a nie zaczęli normalnie od LTB Crime 1. Zwłaszcza, że ten LTB Crime 1 zawierał dwa komiksy z serii "I racconti di Edgar Allan Paperoe", czyli jak rozumiem parodii Edgara Allana Poe. Jeden z moich ulubionych literatów w wersji kaczej, to by było takie piękne. :'(
Wydaje mi się, że droga do tego nie jest zamknięta. Skoro wydali teraz znikąd 9., to może wrócą do 1. Mam taką nadzieję, ponieważ szczególnie pośród tomów 1-6 jest multum doskonałych komiksów i oby coś z tego u nas wyszło.

Egmont lubi wydawać ze środka Lavender, więc nie ma co się dziwić. Poza tym mechanika druku Gigantów i reszty, jest taka, że Niemcy drukują dla kilku krajów na raz. Czyli polski oddział bierze co jest teraz na tapecie, czyli tom 9. Jedynkę drukowano dawno, więc nie ma szans na jej dodruk tylko dla Polski.
Właśnie w tym wypadku tak nie jest. Trochę za bardzo nie wiadomo dlaczego akurat 9. tom u nas ma wyjść. Może komuś się spodobała jakoś okładka z Sknerusem? Może to dlatego, że jakieś pół roku temu to wydanie wyszło jako 2. tom duńskiej serii "Krimi"? Kto wie.

A podobał ci się tom "Przygoda na balkonie"? Ja się rozczarowałem. Ale dobrze, że tym razem będzie więcej stron, przez co liczba premier wzrośnie.
Nie porównujmy tego zupełnie. "Lustiges Taschenbuch Crime" to seria stworzona stricte dla fanów dobrych kaczych opowieści, natomiast "Balkony" to był na szybko złożony tom skierowany raczej do młodszych czytelników.

W ogóle chętnie przygarnąłbym jakieś zbiorcze wydanie DoubleDucka (mimo, że dubel) i przypomniał sobie tę serię, bo wspomnienia mam całkiem dobre...
Też bym bardzo chciał pełne wydanie "Doubleducka". Zupełnie nie rozumiem dlaczego Niemcy dali do serii LTB Crime kilka pierwszych komiksów z tego cyklu, jak i tak pewnie w ciągu max. 5 lat w Niemczech (a oby też w Polsce) wyjdzie jakieś zbiorcze wydanie całego cyklu.

Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya