Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 307089 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1200 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 21:54:17 »
Wy lubicie te ramowe komiksy, które czasem są w Gigantach? Choćby w 4/2020. Mi one niezbyt przypadają do gustu - wolałbym te strony poświęcić na normalną historyjkę.

Kupiłem KD 10/2013. Jest tam komiks o Magice i ma pod opieką Hokię i Pokię. Kiedy te dwie małe czarownice pojawiły się pierwszy raz w Kaczorze Donaldzie?

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1201 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 22:50:37 »
Wy lubicie te ramowe komiksy, które czasem są w Gigantach? Choćby w 4/2020. Mi one niezbyt przypadają do gustu - wolałbym te strony poświęcić na normalną historyjkę.
Co prawda dawno nie czytałem, ale jako dziecko bardzo lubiłem, jak się takie trafiały. Sprawiało to wrażenie, że cały tom składa się na jedną długą historię i wszystko jest powiązane.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1202 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 09:48:12 »
@radef - ty robiłeś kiedyś wpis, że Kaczor Donald 42 i 43 z 2008 roku, mają prawie taką samą okładkę?


Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1203 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:26:08 »
Przeczytałem Giganta 4/2020. Dobry numer. Mimo tego niepotrzebnego, ramowego komiksu niby spinającego cały numer, czytało się to naprawdę przyjemnie. Wreszcie jakaś sensowniejsza zagadka w komiksie z Mikim. Choć i tak tego kryminału z tortem czekoladowym z 1997 nie przebije. :)

A co wy myślicie o paragrafówkach w Gigancie? W tym była z Czarnym Piotrusiem i Fantomenem. Taka se.


Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1204 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 15:50:26 »
Wreszcie jakaś sensowniejsza zagadka w komiksie z Mikim. Choć i tak tego kryminału z tortem czekoladowym z 1997 nie przebije. :)

O kurczę, czyli nie tylko ja pamiętam ten komiks. ;D Mimo że zawsze wolałam kaczki, to i kryminalnego Mikiego bardzo chętnie czytałam za dzieciaka i przyznaję rację, że ostatnio nie ma on już takich fajnych fabuł jak kiedyś. Ale to samo mogę niestety powiedzieć o kaczkach. A może po prostu zdziadziałam (zbabciałam?). :P

Tak czy siak, czekam niecierpliwie na ogłoszenie przez Egmont, jaka będzie kolejna kolekcja po Rosie i Barksie. Zwłaszcza że z tych obecnych to kupuję tylko Rosę.

A paragrafówki lubię, nawet jak nie są zbyt ambitne. Zawsze jakaś odmiana.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 15:52:03 wysłana przez Lavender Blue »

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1205 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 17:15:51 »
@radef - ty robiłeś kiedyś wpis, że Kaczor Donald 42 i 43 z 2008 roku, mają prawie taką samą okładkę?
Nie raz i nie dwa było o tym na Facebooku Centrum Komiksów Disneya. Na blogu oczywiście nie, bo to temat do opisania w dwa zdania.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline chch

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1206 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 17:29:12 »
Tak czy siak, czekam niecierpliwie na ogłoszenie przez Egmont, jaka będzie kolejna kolekcja po Rosie i Barksie. Zwłaszcza że z tych obecnych to kupuję tylko Rosę.

Mam nadzieję, że Egmont zamiast startować z nową kolekcją przyspieszy w przyszłym roku z kolekcją Barksa (np. 6 tomów rocznie). Na razie wyszło jedenaście z trzydziestu tomów, a nie wiadomo jaka będzie przyszłość. Egmont już parę razy (i inne wydawnictwa też) przerwał wydawanie dłuższych serii ze względu na spadek sprzedaży.
Ale oczywiście zobaczymy (może już w maju) co planują na przyszłość.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1207 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 17:41:22 »
Mam nadzieję, że Egmont zamiast startować z nową kolekcją przyspieszy w przyszłym roku z kolekcją Barksa (np. 6 tomów rocznie). Na razie wyszło jedenaście z trzydziestu tomów, a nie wiadomo jaka będzie przyszłość. Egmont już parę razy (i inne wydawnictwa też) przerwał wydawanie dłuższych serii ze względu na spadek sprzedaży.
Ale oczywiście zobaczymy (może już w maju) co planują na przyszłość.

Też ciekawa opcja, tylko nie wiem, czy to nie byłoby za często jak dla portfeli nabywców tej konkretnej serii. Tzn. dla portfeli całości nabywców serii, bo najwięksi fani by się oczywiście cieszyli.

Ja to bym chciała Superkwęka, Giorgio Cavazzano albo parodie literackie.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1208 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 18:20:45 »
Jak dla mnie tempo jest OK, takie w sam raz, żeby nie trzeba było za długo czekać, ani żeby się nie przejadło od nadmiaru. Ale za to liczę na kolejną serię za Rosę, bo ten Glenat mnie nie przekonuje. W ogóle dopiero co pamiętam jak kupowałem "Tajemnicę starego zamczyska", jeszcze nie tknąłem "Zagubionych w Andach", a tu już kolejny tom w sklepach - czas strasznie szybko leci :(

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1209 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 18:55:58 »
Mimo że zawsze wolałam kaczki, to i kryminalnego Mikiego bardzo chętnie czytałam za dzieciaka i przyznaję rację, że ostatnio nie ma on już takich fajnych fabuł jak kiedyś. Ale to samo mogę niestety powiedzieć o kaczkach. A może po prostu zdziadziałam (zbabciałam?). :P
Panie... (a raczej Pani...) Teraz jest najlepszy okres Mikiego od dziesięcioleci. Casty we Włoszech wyczynia takie rzeczy, że aż głowa mała, tak dobrych komiksów z Mikim to nie tworzono od lat 50. i ostatnich podrygów Gottfredsona oraz złotej ery Scarpy.

Tylko co z tego skoro z 7 ostatnich długich komiksów Casty'ego, które pojawiły się w niemieckim "Lustiges Taschenbuch" (niemiecki odpowiedni Giganta, z którego w Polsce wydawany jest +/- co drugi tom) w Polsce wydano 0. Z dekadę temu natomiast pojawiły się dwa inne jego długie komiksy (+ masę krótszych, też często na wysokim poziomie) "Świat Jutra" (GP 143) i "Cybernetyczny świat" (GP 154).

« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 19:24:06 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1210 dnia: Wt, 23 Luty 2021, 19:07:23 »
Zamczysko jest niezłe, ale Zaginieni w Andach jak dla mnie słabsze.

"Kryminały i tort czekoladowy" - jedna z najlepszych. Jeśli wryła mi się tak  pamięć na tle tysięcy innych, to o czymś świadczy. Myszata Christie :)

https://www.instagram.com/p/CLpOLuNBm7s/

Świat Jutra był niezły. Ale niech mi ktoś przypomni tytuł komiksu w którym cały Myszogród zwariował, bo wysłano na niego Częstotliwość W. To było niezłe ala postapo.
@radef - podziękuj Egmontowi.

« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Luty 2021, 19:10:53 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1211 dnia: Śr, 24 Luty 2021, 12:50:35 »
Czytam dziś komiksy które są w najnowszym tomie Kaczogrodu i przy okazji natrafiłem na "Rekordowy Rekord" innego twórcy. Przypomniał mi się eLePePe i to jak mnie rozbawił ten skrót, gdy czytałem pierwszy raz ten KD 6/96.



Ktoś wie od kiedy kuzyn Goguś przestał być tylko gburem z za długim dziobem, a stał się szczęściarzem? Bo w pierwszych komiksach Barksa nie ma tej cechy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Luty 2021, 13:05:08 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1212 dnia: So, 27 Luty 2021, 16:16:17 »
Dlatego lubię Warszawę Bo tu jest sporo i antykwariatów i booklandów i sklepów z przecenioną prasą i w Auchanie można na coś trafić. I dzięki temu można tanio kupować komiksy. Aktualny numer Kaczora Donalda tak już zalega, że kupiłem go dziś za 5 zł a zgarnąłem jeszcze przy okazji Miki Max z lego w środku. Proca z kupą nie pomaga. :)
W Gdańsku było dużo Relay Empików i Inmedio ze zwykłą prasą i to było dobre. Ale przecenionych i archiwaliów w ogóle nie było. A w stolycy są. Tylko strikte sklepów komiksowych nie polecam bo tam drogo.



Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1213 dnia: So, 27 Luty 2021, 19:24:54 »
Mam podobnie ale z Łodzią ;) Na Kaliskim czy w antykach zawsze można coś trafić, czasem wyjątkowo dziwnego czy niecodziennego - tak kiedyś wyłapałem niedostępne z serii Kajtek i Koko 8)

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1214 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 12:40:40 »
Kupiłem KD 10/2013. Jest tam komiks o Magice i ma pod opieką Hokię i Pokię. Kiedy te dwie małe czarownice pojawiły się pierwszy raz w Kaczorze Donaldzie?

"Ciocia Magika" z KD 42/2010.

Świat Jutra był niezły. Ale niech mi ktoś przypomni tytuł komiksu w którym cały Myszogród zwariował, bo wysłano na niego Częstotliwość W. To było niezłe ala postapo.

"Epidemia" z Giganta 2/2000, przedrukowana w MegaGiga 23

Ktoś wie od kiedy kuzyn Goguś przestał być tylko gburem z za długim dziobem, a stał się szczęściarzem? Bo w pierwszych komiksach Barksa nie ma tej cechy.

Właśnie kupując obecne tomy "Kaczogrodu" Barksa możesz prześledzić ewolucję Gogusia od cwaniaka i naciągacza do szczęściarza. Myślę, że jego szczególny fart jest po raz pierwszy zaznaczony właśnie w komiksach z tomu "Na dalekiej północy" - tytułowej historyjce oraz "Znaczy kapitanie".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!