Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1125 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 18:41:05 »
Wczoraj byłem w Auchan. Znowu wystawiają Giganty. Mają prawie cały rocznik 2019 (bez jedynki) i 1,2,6/2020. Oraz kilka wcześniejszych co już mam. Tylko trochę drogo - po 13 zł za numer. Kiedyś było taniej. Ktoś jeszcze z kaczkofanów w jakimś innym mieście był w Auchan i widział coś podobnego? Mają inne ceny, czy to samo?

W każdym razie wziąłem Przekichane i ten najnowszy tom. Reszta dalej do uzupełnienia. Nie chciałem z miejsca 100 zł wydawać na brakujące numery.




Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1126 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 18:53:24 »
Mają inne ceny, czy to samo?
W Auchan różne hale mogą mieć założone inne ceny.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1127 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 19:04:29 »
@UP
Dlatego pytam o inne Auchany. W Gdańsku np. Mamuty i MG były po 10 zł przez parę dni. Niestety spóźniłem się i nie zdążyłem.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1128 dnia: Śr, 06 Styczeń 2021, 19:08:54 »
"Siedem miast Ciboli" to komiks, który ,,jakościowo" (jeśli tak to można określić) we wszystkich aspektach dla budowy typowego komiksu, nie odbiega od standardów serii "Kaczogród" Barksa od Egmont Polska, nie będąc przy tym aż tak wybitnym jak lata: 1952-53, 1953-54; standardów, które jak na trzy przeczytane przeze mnie chronologicznie tomy serii, są dość wysokie. Czytając "Siedem Miast Ciboli" zauważyłem coś takiego:

* To swego rodzaju ,,dziura fabularna" (Barks, zauważyłem, często stosuje takie ,,skoki/skróty"), bo nie wiem jak to inaczej określić: jak Sknerus do diaska tam wlazł, i jak zdołał przezwyciężyć lęk wysokości i strach przed zagrożeniem lub utratą życia?...  ;)


Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1129 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 20:23:56 »
* To swego rodzaju ,,dziura fabularna" (Barks, zauważyłem, często stosuje takie ,,skoki/skróty"), bo nie wiem jak to inaczej określić: jak Sknerus do diaska tam wlazł, i jak zdołał przezwyciężyć lęk wysokości i strach przed zagrożeniem lub utratą życia?...  ;)

To nie tyle "dziura fabularna", co po prostu konwencja komiksu humorystycznego. Równie dobrze mógłbyś spytać, jakim cudem ta kaczka mówi ;) (a poza tym u Sknerusa lęk wysokości i strach przed obrażeniami są niczym w porównaniu z lękiem przed stratą pieniędzy).

W niedawnym odcinku teleturnieju "Va Banque" pojawiła się kategoria "Krewni i znajomi Kaczora Donalda" :) Oto link do nagrania (kategorię zaczynają odsłaniać od 15:24):

https://vod.tvp.pl/video/va-banque,odc-162,51333989
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1130 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 23:45:37 »
Pojechałem do innego Auchana (akurat padło na Lublin), ale niestety tam nie ma tańszych archiwalnych Gigantów. Dalej są po 13 zł. Mimo tego i tak skusiłem się na 3/2019. Po lekturze stwierdzam, że było nieźle. Nie ma może wybitnych, czy super śmiesznych historii. Ale nie ma też kompletnej chały, zatem można brać.

radef namówił mnie na prenumeratę. Po tym jak ceny skoczyły, 10 zł za nowe numery to uczciwa oferta. Za 2 tygodnie będzie pierwsza przesyłka.


Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1131 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 21:07:22 »
Kaczogrodzkie ,,Giganty" to dobra rzecz, choć nie pamiętam kiedy czytałem ostatni taki numer właśnie. Najważniejsze jest to, że pamiętam jego specyfikę i kupę radochy związanej z doświadczeniem tego, co mi ukazał - ile jako młodziak miałem z tego bezgranicznej wręcz frajdy.

A'propos serii wydawniczej od Egmont Polska, "Kaczogród", jestem kilka dni po przeczytaniu tomu trzeciego: "Siedem Miast Ciboli". I to, co chciałbym zwięźle podsunować o całej jego zawartości to to, że moją uwagę zwrócił (czego naprawdę nie da się nie dostrzec; to wręcz sygnatura Barksa) idący na pierwszy front z czytelnikiem dość wyraźny, figlarny, prosty i z lekka ironiczny humor, którym autor się w swych kreacjach na łamach serii odznacza. Gagi były tu solidne, na tyle, że przeważały nad spójnością fabularną przedstawianych tu łącznie w liczbie 26: jednostronicówek, krótkich opowiastek i opowieści. Ciekawe było samo dopełnienie tego tomu, ukazane na samym jego końcu: ot małe wskazówki – tym razem od wydawcy – które, no właśnie, ukazują ,,kto jest kim w Kaczogrodzie”. Komiksy, i na dodatek co nieco z encyklopedii Unwiersum Kaczogrodu... Cóż więcej chcieć? :D ;)
Soczyste: 8/10 w ocenie dla tego wydania!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1132 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 21:19:46 »
Unwiersum
Dlaczego piszesz to zawsze z tym błędem?

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1133 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 14:47:45 »
Kaczor Donald 2021/01 po prawie miesięcznym opóźnieniu trafił dzisiaj w końcu do sprzedaży!

,,le monde est absurde"

Offline Crono

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1134 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 14:50:52 »
A jako prezent strzelająca kupa! Ktoś w Egmoncie za te prezenty już dawno powinien wylecieć na zbity pysk.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1135 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 18:05:50 »
Przeżywacie te prezenty, jakby to było coś nowego, a takie same durne gadżety dokładają do tego pisma od 20 lat.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1136 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 18:08:10 »
A wystarczyłoby dać figurki bohaterów. Nawet plastikowe :>

Offline Crono

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1137 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 20:09:47 »
Przeżywacie te prezenty, jakby to było coś nowego, a takie same durne gadżety dokładają do tego pisma od 20 lat.
Owszem, ale to już trzeci numer z kupą w odstępstwie kilku miesięcy (w ostatnim numerze z 2020 miałem powtórkę kupy sprzed paru miesięcy). A jako że moje dzieci wkręciły się w Donalda i na takie prezenty patrzą z zażenowaniem to tak, przeżywam te prezenty.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1138 dnia: Cz, 21 Styczeń 2021, 20:55:44 »
Ja tam będąc dzieckiem po prostu czytałem te komiksy i nie przejmowałem się jaką zabawkę dołączą.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1139 dnia: Pt, 22 Styczeń 2021, 00:18:52 »
Ja sie przejmowałem. Lubiłem Lepkie rączki. Maska kościotrupa była spoko. :) Ale reszta plastikowej tandety była słabiutka. Najlepsze były czasy papieru i kartonu - super gry, karty, naklejki, plakaty, zawieszki na drzwi, kalendarz. Dla takich rzeczy się kupowało to pismo.