Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298218 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1020 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 00:13:30 »
. Kto wie, to nich mi powie, w których polskich Gigantach były komiksy Roty?
- Gigant Mamut 11 (,,Złodzieje bydła")
- MegaGiga 1 (,,Przygoda z piłką")
- Gigant Poleca 76 (,,Hydrozagadka")
- Gigant Poleca 53 (,,Kłujący kaktus")
- Gigant Poleca 62 oraz MegaGiga 37 (,,Reformy piodatkowe")

Ja osobiście polecam wrócić do tomu z komiksami Scarpy. Moim zdaniem najlepszy z pięciu a poza tym świetny tom pod względem jakości komiksów według mnie.
,,le monde est absurde"

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1021 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 09:45:46 »
Dzięki. Tak - Reformy Podatkowe, o Donaldzie-wikingu. Przypomniało mi się.

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1022 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 09:59:48 »
Te stare książeczki "Kaczogrod" były wtedy rarytasem bo były drogie ale ogólnie nie warto.

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1023 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:03:09 »
https://m.bedetheque.com/serie-51438-BD-Mickey-collection-Disney-Glenat.html Normalnie pwolę Donalda od Myszy ale niech po prostu wychodzą kolejne tomy kolekcji tych innych twórców skoro już zaczęli. Na razie jest Kawa Zombo. Dopiero co na zachodzie wyszedł drugi komiks Coseya. Miałem w rękach świetna rzecz. To bym chciał najbardziej.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1024 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 22:25:20 »

DuckTales 3x10 były niezłe. Znaczy nie lubię odcinków o świętach czy jak tu Halloween. Ale znowu mamy przerobioną czołówkę (jak w Glomgool Tales) i jest spoko. Zyzio przebierający się za Hyzia - świetny. Kostiumy Sknerusa i Śmigacza - bardzo dobre. Parodia Ringu - super. To samo z potworami narzekającymi na współczesną rzeczywistość. No i oczywiście, że chciwy Sknerus poluje na darmowe słodycze. Mimo iż zapewne ma kilkanaście fabryk produkujących czekoladę, cukierki itp.

"Kacze Opowieści" z lat 1987 - 1990, to serial o ponad 100 odcinkowej historii. I ciekaw jestem, jak wypada on na tle swej nowszej, odświeżonej wersji animacji z 2017 roku. Czy rola Donalda w starszej kreskówce była mocno ograniczona? Ponoć wystąpił on tylko w pierwszych siedmiu czy ośmiu epizodach, a gdzie tam jeszcze ponad 90 odcinków do końca tytułu. Mam wrażenie, że "Kacze Opowieści" sprzed ponad 30 lat skupiały się wokół luźnych przygód Sknerusa i siostrzeńców Donalda, i nic poza tym. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie; rzeczywiście zastanawiam się, czy warto rezygnować z innych geekowskich projektów, w formie serialowych animacji, na rzecz długiej tasiemcowej disneyowskiej opowieści o Unwiersum Kaczogrodu z 1987 roku.

Online zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1025 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 13:41:07 »
Czy to prawda, że inne wydawnictwo chce wejść w kaczki?

Padło w innym temacie. Ktoś, coś wie skąd ta plota?
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1026 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 17:56:28 »
Padło w innym temacie. Ktoś, coś wie skąd ta plota?
Raczej tylko ploty, bo Egmont ma wyłączność tak samo jak na DC.

Offline JohnyQuiet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1027 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 23:17:58 »
Cześć wszystkim, natknąłem się dzisiaj na pewnej stronce o kaczkach na pytanie, które też wzbudziło we mnie wątpliwości, bo również byłem przekonany, że jest to zabieg zamierzony, a mianowicie, na czym polega system kolorowania napisu "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" na grzbiecie tomów? Po ostatnim tomie wydaje się to być jednak randomowe, albo to była po prostu jednorazowa pomyłka w przypadku tomu drugiego?

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1028 dnia: So, 31 Październik 2020, 10:01:37 »
@JohnyQuiet: Najprawdopodobniej jest to losowe. W każdym razie ja tu nie widzę żadnego wyraźnego klucza.

Ciekawostka: dziś o 16.30 na TVP Kultura zostanie wyemitowana klasyczna komedia "Marynarz słodkich wód" z 1928 r. z Busterem Keatonem w roli głównej. Jej oryginalny tytuł to "Steamboat Bill Junior" i to właśnie ten tytuł sparodiowano w nazwie słynnej kreskówki z Mikim "Steamboat Willie".
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1029 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 17:42:45 »
Faktycznie nie ma co brać tych pięciu tomów ze starej serii Kaczogród, gdyż są tam komiksy nie tylko o Kaczorze Donaldzie, ale również o Myszce Miki. Ja ogólnie wolę mieć tylko komiksy jak już to z Kaczorem Donaldem, nie przepadam za łączeniem tych dwóch uniwersów w danych zbiorach chociaż rozumiem, że to są komiksy Disneya i dlatego nie lubię jak oba są razem. Myślę, że każdy z tych bohaterów powinien mieć osobną serię bo nie każdy chciałby mieć to wszystko razem. ;)

Nie wiem jeszcze tylko czy warto sięgnąć po tomik, który został wydany w 2005 jako GIGANT EXTRA mimo miękkiej okładki a był to tomik '' Władcy Smoków '' ? :)

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1030 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 20:28:24 »
Warto. To jest fajna opowieść.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1031 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 23:08:32 »
Faktycznie nie ma co brać tych pięciu tomów ze starej serii Kaczogród, gdyż są tam komiksy nie tylko o Kaczorze Donaldzie, ale również o Myszce Miki. Ja ogólnie wolę mieć tylko komiksy jak już to z Kaczorem Donaldem, nie przepadam za łączeniem tych dwóch uniwersów w danych zbiorach chociaż rozumiem, że to są komiksy Disneya i dlatego nie lubię jak oba są razem. Myślę, że każdy z tych bohaterów powinien mieć osobną serię bo nie każdy chciałby mieć to wszystko razem. ;)
Ale to jest jeden świat, te postacie często występują razem we wspólnych historiach.

Offline Crono

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1032 dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 10:53:10 »
Pytanie o Giganty. Mój syn zaczął czytać komiksy i chciałbym uzupełnić jego kolekcję o Gigant poleca nr 1 i 2 z bieżącego roku, które są już niedostępne. Widywałem po Empikach czy innych Auchan pakiety gigantów z różnych lat i podejrzewam że te numery również do nich trafią. Jak to jednak jest z dostępnością tych pakietów? Tylko stacjonarnie czy jakiś sklep internetowy też je sprzedaje? Ponadto, orientuje się któś czy Egmont ma jakiś schemat sprzedaży archiwalnych numerów? (np. pół roku po premierze dany numer jest w pakiecie z numerem sprzed 3 lat)?. Czy jest to losowe?

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1033 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 01:29:28 »
https://www.empik.com/gigant-poleca-pakiet,p1248646232,prasa-p
(ale chyba zamawiając nie wie się jakie konkretne tomy się znajdą w pakiecie)
,,le monde est absurde"

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1034 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 12:21:44 »
http://www.komiksydisneya.pl/2020/11/kolekcja-dona-rosy-6-rozpuszczalnik.html

Z serią Rosy idą jak burza, co zresztą bardzo mnie cieszy. Tym tempem w trzecim kwartale 2021 będziemy mieć już komplet - i mam nadzieję info, co dalej.