Komiksy > Komiksy amerykańskie

Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)

(1/443) > >>

radef:
Był Kaczor Donald, są komiksy Disneya (chyba, że chcecie osobne tematy na każde wydanie, ale jakoś nie widzę sensu).

Obecnie Egmont wydaje:
Kaczogród Carla Barksa - kompletną, 30-tomową, edycję dzieł Carla Barksa, m.in. twórcy Sknerusa

1. Powrót do Klondike i inne opowieści z lat 1952-1953 - 11/2018
2. Moja snów dolina i inne opowieści z lat 1953-1954 - 11/2018
3. Siedem miast Ciboli i inne opowieści z lat 1954-1955 - 1/2019
4. Kamień filozoficzny i inne opowieści z lat 1955-1956 - 4/2019 (?)
5. O kawałek sznurka i inne opowieści z roku 1957 - 6/2019 (?)
Więcej informacji o składzie 4 tomów znajdziecie tutaj, a więcej informacji o kolekcji pod tagiem kaczogród carla barksa.
Pierwsze 2 tomy obecnie są niedostępne w księgarniach internetowych, ale nadal można je znaleźć w wielu Empikach.

Życie i czasy Sknerusa McKwacza - pełne (prawie) wydanie sagi Rosy

Pierwsze wydanie (ze znaczkiem urodziny Sknerusa na przedniej okładce) miał sporo błędów, kolejne dużo mniej. Dodruk jest zaplanowany na koniec lutego.

Oprócz tego wychodzą serie prasowe:
Kaczor Donald - miesięcznik z komiksami Disneya (i bzdetnym gadżetem). W każdym numerze znajdują się 43 strony historyjek, spośród których można wyróżnić komiks z bohaterami Kaczych Opowieści, klasyczną historyjkę (najczęściej Barks lub Vicar), parę 1-stronicowych gagów i komiks nawiązujący do okładki. Obecnie jest w sprzedaży KD 2019-02.


Gigant Poleca - 250-stronicowy dwumiesięcznik zawierający głównie nowsze włoskie komiksy Disneya. Każdy tom to mieszanka różnych historyjek, czasem lepszych (i to doskonałych typu Doktor Kwakenstein), czasem gorszych, który łączy to, że wszystkie z nich to polskie premiery. Obecnie znajduje się w sprzedaży tom pt. Wirtualna pułapka


MegaGiga/Gigant Mamut - naprawdę dwa pisma, tak naprawdę jedno. Półroczniki (składające na kwartalnik) złożone z 512-stronicowych tomów z tematycznymi historiami z kaczkami i myszami. Są tomy bardziej skupione na klasycznych historiach, a także te zawierające głównie nowsze komiksy. Poziom także mocno się waha, ale ostatnio tomy prezentowały naprawdę dobry poziom. Najnowszym wydaniem jest MegaGiga:Wyprawa w przyszłość, a już za tydzień wyjdzie Gigant Mamut: Ci wspaniali Rzymianie[/i].


Mógłbym tu wspomnieć o MikiMaxie czy też Kawie Zombo (lub też innych niewydanych komiksach Disneya), ale nie chciałbym od początku narzekać.
Wszystkie newsy dotyczące komiksów Disneya znajdziecie na moim blogu, o najważniejszych najpewniej będę pisał tu lub w temacie Egmontu (a może Hachette lub Deagostini, nigdy nie wiadomo).

wonap:
Ostatnie MegaGiga zakupiłem. Rozumiem w takim razie, że Mamut ma tyle samo stron i również jest wydaniem które skupia się na komiksach z jednej tematyki? Dziwne to trochę czy może zmiana zaszła w trakcie wydawania?

radef:
Nie będę w zakulisowe meandry wchodził, ale tak, obecnie MegaGiga i Mamut jest tym samym, czyli 512-stronicowymi tomami tematycznymi opartymi na norweskiej serii Tema-Pocket.
Do 2009 roku MGG miał 448 strony, do 2009 roku Mamut zawierał tylko tomy nietematyczne, w latach 2010-2011 tomy tematyczne przeplatały się z nietamatycznymi, a od 2012 roku w obu seriach jest to samo.

radef:
W środę wyszedł nowy "Gigant Mamut" i nie byłoby nic dziwnego w nim, gdyby nie to że po wielu latach dość zwyczajna, maszynowa czcionka została zmieniona na komiksową, a dokładnie na stosowaną często w mangach Wild Words.

Sądzę, że jest to zmiana na plus, choć tom cierpi trochę (jak większość komiksów z DTP by Stop!Studio) na ciut zbyt mały rozmiar czcionki. Mam nadzieję, że komiksowa czcionka pojawi się też w innych seriach.

A gdyby kogoś interesowało, w najbliższą środę wyjdzie kolejny "Kaczor Donald" m.in. z komiksem z Siostrzeńcami i Marią Skłodowską-Curie.

Lipa:
@radef

Jest szansa gdzieś przeczytać komiks milenijny z Kaczor Donalda? Historia m.in. o Magice De Czar, która miała chytry plan na kradzież dziesięciocentówki

To był mix bohaterów, wszystkie postacie z Disneya się przeplatały, a sama historia była rozciagnięta na dwa, lub trzy numery

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej