Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 71632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #450 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2024, 13:26:42 »
Nie jestem pewien czy od tych zwyklych, kanonicznych komiksow to by sie osmiolatek nie "odbil". Nie sa mimo wszystko skierowane do tego odbiorcy. Czy mi sie wydaje czy Egmont przypadkiem nie wydal u nas tego?



Ogolnie, w originale jest sporo komiksow dla mlodszego czytelnika, ale w Polsce chyba nic innego nie wyszlo. Moze jeszcze Tag i Bink by bylo ok, to chyba wydano w kolekcji?

Online xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #451 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2024, 13:39:53 »
Jak Mandalorianin mu się podoba to te Star Warsy jakieś inne.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gustavus_tG

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #452 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2024, 14:07:13 »
Jeśli lubi filmy to polecam adaptacje filmowe od Egmontu to co Kielo okładki wrzucił wyżej. Poczuje się jak w domu.

Offline Smok

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #453 dnia: Nd, 14 Kwiecień 2024, 20:45:29 »
Główne serie raczej nie nadają się dla ośmiolatka. "Aphra" ma nieco horrorowych fragmentów, "Łowcy nagród" są związani z serią o "Vaderze", a oba tytuły są też nieco brutalniejsze od komiksów o Mando i Grogu. "Wielką Republikę" mimo wszystko dobrze uzupełniać książkami. Ostatnio wyszedł jednak komiks pt. "Ostrze" - przyjemna, zamknięta w jednym topie opowieść o Jedi. Niby jest to część serii o Wielkiej Republice, ale śmiało można czytać znając tylko filmy i wszystko się zrozumie. Sporo jest tam akcji, ale takiej odpowiedniej dla młodszego odbiorcy - coś w stylu "Jedi nikogo nie zabije, tylko zniszczy sprzęt, by najemnikom nie opłacało się dłużej walczyć i pokojowo się wycofali". Możesz spróbować ze "Star Wars" od Soule'a, ale lepszym wyjściem będą, proponowane już przez innych, komiksy z serii "Star Wars Film".

Jeśli wśród seriali, które oglądał, byli "Rebelianci", to możesz poszukać "Dziennika rebelianta" i "Zapisków rebeliantki" (druga z pozycji jest wciąż dostępna na Gildii, a jej bohaterką jest mandalorianka). Nie są to komiksy, tylko ilustrowane książeczki związane z pierwszym sezonem serialu. Mają kilka dodatków w stylu rozkładanych stron. Tekstu jest trochę, ale może się nadać na kolejny etap.
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #454 dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 19:29:35 »
Fani seriali animowanych sie pewnie uciesza.

W lipcu wydana bedzie miniseria o Inkwizytorach: