Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298405 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #60 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 10:25:28 »
A powstał może komiks na podstawie kreskówki W przyczepie Mikiegio ?


Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #61 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 10:41:01 »
A powstał może komiks na podstawie kreskówki W przyczepie Mikiegio ?
Choć akurat komiksowych adaptacji krótkometrażówek wiele nie jest, to w tym wypadku też tak się stało.
W 2000 roku Ferioli do przygotowanego przez Egmont wydania (zawierającego też 3 inne adaptacje) stworzył komiks W przyczepie Mikiego. W Polsce historia pojawiła się w KD 2011-48.
A komiks powstał w 1978 r. i rysował go Daan Jippes i jest dokładną adaptacją kreskówki, nie licząc dodanego komentarza społecznego (OK, kreskówkowy Donald też był niezadowolony, że siostrzeńcy rzekomo palą, ale widocznie młodzież w 1948 r. była bardziej słuchliwa).
Oczywiście mowa tu o Problemach wychowawczych z KD 2001-23.
Ogólnie jak dla mnie komiksy Miltona i Jippesa (z których chyba wszystkie pozostałe to oryginalne fabuły) są najlepszymi historiami z Donaldem pominąwszy historie Barksa. Nikt inny nie potrafił stworzyć komiksów, które jednocześnie bardzo przypominały fabularnie ten-pagery Barksa, a przy tym były równie śmieszne.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline pawlis

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #62 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 12:02:21 »
siostrzeńcy kupili Donaldowi cygara  na urodziny a  Donald myślał ze kupili je dla siebie i na koniec włozył im po kilka zapalonych cygar do dziobów.

Swoją drogą to były czasy :). Dziecko mogło spokojnie kupić rodzicom alkohol i fajki bez pokazywania dowodu i nikt nie uznawał ich za patolę :).

Domyślam, że ta kreskówka też nie znajdzie się w Disney+ (jak kreskówka Father's lion, gdzie Goofy z synem jadą na polowanie. Właściwie każda kreskówka, gdzie bohaterowie Disneya są myśliwymi).

Offline Tymon Nadany

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #63 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 13:09:19 »
Obejrzałem sobie Urodziny donalda w wersji animowanej  i widzę , że z siostrzeńcami było jak z żółwiami ninja na początku  byli w jednokolorowych czerwonych  wdziankach  a dopiero potem wyróżnili ich kolorystycznie.

Z komiksu Problemy Wychowawcze pamiętam, że nauczyłem się  ubliżającego zwrotu dziadyga. Innych  wyzwisk typu łajza,łachudra etc  w dzieciństwie nauczyłem się  na właśnie z  Kaczora Donalda dlatego rodzice niechętnie mi kupowali ten tygodnik.

Offline pawlis

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #64 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 16:19:11 »
Obejrzałem sobie Urodziny donalda w wersji animowanej  i widzę , że z siostrzeńcami było jak z żółwiami ninja na początku  byli w jednokolorowych czerwonych  wdziankach  a dopiero potem wyróżnili ich kolorystycznie.
Nie do końca. Zarówno w komiksowym i animowanym debiucie siostrzeńcy mieli różnokolorowe ubrania i przez jakiś czas tak było. Główną różnicą było to, że żaden z siostrzeńców nie miał stałego koloru i w zasadzie byli traktowani jako bohater zbiorowy (i w USA zawsze byli dubbingowani przez jedną osobę).

Będąc w temacie,  ja miałem zdziwko, gdy ponownie oglądałem stare "Kacze opowieści". Jako regularny czytelnik Kaczora Donalda i Gigantów dla mnie jasne było to, że Hyzio to był ten niebieski, Dyzio ten zielony, a Zyzio czerwony. A w KO Hyzio to ten czerwony, Dyzio to ten niebieski i Zyzio to ten zielony. Ehh...

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 16:29:24 »
Będąc w temacie,  ja miałem zdziwko, gdy ponownie oglądałem stare "Kacze opowieści". Jako regularny czytelnik Kaczora Donalda i Gigantów dla mnie jasne było to, że Hyzio to był ten niebieski, Dyzio ten zielony, a Zyzio czerwony. A w KO Hyzio to ten czerwony, Dyzio to ten niebieski i Zyzio to ten zielony. Ehh...
Obecnie (od 10-15 lat) jest to też wersja najczęściej pojawiająca się w wydawanych w Polsce komiksach Disneya.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Maj 2019, 23:30:43 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 19:15:30 »
Ja się przyzwyczaiłem, że to Hyzio był niebieski, Dyzio czerwony a Zyzio zawsze zielony.

Offline pawlis

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 22:49:12 »
Obecnie (od 10-15 lat) jest to też wersja najczęściej pojawiająca się wersja w wydawanych w Polsce komiksach Disneya.

Teraz już wiem jak się czują ci poznali Braci Be jako Równych Chłopaków.

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 23:57:54 »
Ogólnie jak dla mnie komiksy Miltona i Jippesa (z których chyba wszystkie pozostałe to oryginalne fabuły) są najlepszymi historiami z Donaldem pominąwszy historie Barksa. Nikt inny nie potrafił stworzyć komiksów, które jednocześnie bardzo przypominały fabularnie ten-pagery Barksa, a przy tym były równie śmieszne.
Jeśli mowa o Jippesie to ja również bardzo lubię jego komiksy. Duży wpływ mają na pewno fabuły jego komiksów ale osobiście niezwykle lubię jego sposób rysowania i jest on w mojej czołówce najlepszych rysowników komiksów 4-rzędowych. Jako przykład podam komiks ,,Dzieje Donalda mleczarza" (https://inducks.org/story.php?c=D+2014-125) z Kaczora Donalda 2015-15 . Jedna z najładniej wyglądających historyjek w KD w przeciągu ostatnich 5 lat według mnie.
,,le monde est absurde"

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #69 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 18:35:22 »
Jakby kogoś interesowało jak wygląda czwarty "Kaczogród Carla Barksa" w rzeczywistości, to wygląda tak -


Tradycyjnie galerię zdjęć z "Kaczogrodu" umieściłem na blogu. Pokrótce też wspominam dlaczego ten tom jest szczególnie ciekawy, aż 2/3 wydania stanowią historie premierowe, a 5 z nich to długie przygodówki z Sknerusem i Donaldem.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 07:31:26 »
Czyli: 2 komiksy, które są bezpośrednią bazą późniejszych komiksów Rosy oraz 1 przełomowy: pojawiają się po raz pierwszy Sikorki.

Rozważę kupno, ale powiem szczerze, że męczy mnie czytanie tych zwyklakowych "śmiesznych" komiksów z Donaldem biedakiem i Sknerusem skąpcem... najchętniej kupowałbym kolekcję z najważniejszymi komiksami Barksa; wczesne, pierwszy Sknerus, Młodzi Skauci... bez zapychaczy.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 08:52:04 »
Czyli: 2 komiksy, które są bezpośrednią bazą późniejszych komiksów Rosy oraz 1 przełomowy: pojawiają się po raz pierwszy Sikorki.
E, nie, zapomniałeś jeszcze o doskonałym "Złotym runie", bardzo dobrym komiksie o Sknerusie wykorzystującym wątki mitologiczne (+ harpie pojawiły się w obu "Kaczych Opowieściach) i o dwóch innych nie dużo gorszych przygodówkach. Jest też 6-stronicówka o zegarku Sknerusa (patrz ŻiCSM).
Rozważę kupno, ale powiem szczerze, że męczy mnie czytanie tych zwyklakowych "śmiesznych" komiksów z Donaldem biedakiem i Sknerusem skąpcem...
Rozumiem, że męczą cię ten-pagery? Okej, nie każdy lubi tego typu komiksy. Po części to też problem tej kolekcji, ponieważ odkąd Barks zaczął regularnie tworzyć historie dla "Uncle Scrooge", to ten-pagery zeszły na drugi plan, stąd też w późniejszym okresie stały się słabsze lub były remake'ami.
najchętniej kupowałbym kolekcję z najważniejszymi komiksami Barksa; wczesne, pierwszy Sknerus, Młodzi Skauci... bez zapychaczy.
Jak dla mnie bardzo dobry jest podział w niemieckiej edycji. Osobno przygodowe komiksy z Sknerusem, osobno przygodowe komiksy z Donaldem, osobno ten-pagery i osobno cała reszta. Wtedy każdy kupowałby to co chciał.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Maj 2019, 08:55:45 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 16:48:53 »
Ja bym kupił i przeczytał zbiorczy Trampkor. :) Albo cały CAP Andersena - znaczy te historie nie wydane w Gigantach u nas. No i oczywiście Double Duck. A w ogóle zamiast Kaczogrodu (albo obok) powinien być wydany po polsku Paperinik, czyli naprawdę kozacki Superkwęk. Historie detektywistyczne i walka z tymi kosmitami. A nie że dostaliśmy tylko środek i koniec.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #73 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 18:33:46 »
Ja bym kupił i przeczytał zbiorczy Trampkor. :) Albo cały CAP Andersena - znaczy te historie nie wydane w Gigantach u nas. No i oczywiście Double Duck. A w ogóle zamiast Kaczogrodu (albo obok) powinien być wydany po polsku Paperinik, czyli naprawdę kozacki Superkwęk. Historie detektywistyczne i walka z tymi kosmitami. A nie że dostaliśmy tylko środek i koniec.
Rzadko to mówię - ale praktycznie się pod tym podpisuje. Tzn. w przypadku CAP historii niewydanych w Polsce nie ma wiele (jedna? dwie?), ale całość od początku można byłoby wznowić).
Oczywiście Paperinik = Paperinik New Adventures, czyli Superkwęk pisany w stylu amerykańskich zeszytówek (ale lepiej i z trzykrotnie dłuższymi zeszytami). Do tego można dołożyć Kwantomasa, Czarodzieje i ich dzieje i wiele innych doskonałych włoskich serii. Tak można byłoby stworzyć linię "Komiksy Disneya są super".
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline R~Q

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #74 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 20:36:39 »
PKNA to najlepsze komiksy z kaczorami wszechczasów, na równi z komiksami Rosy