Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298104 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #525 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 20:55:43 »
Hej, jeśli chodzi również o te komiksy to kupuję kolekcję Barksa i Rosy. Mam pytanie. Chodzi mi o komiks, który kiedyś był wydany w KD z udziałem wszystkich łącznie z Kaczorem Donaldem i Myszką Miki oraz ich przyjaciółmi, gdy próbowali powstrzymać jednego gościa żeby nastało nowe tysiąclecie albo nowy rok, dokładnie nie pamiętam o jaki chodziło komiks, ale wiem, że wtedy oni połączyli siły. Nie wiem czy ten komiks się ukaże w którejś z kolekcji i kto go narysował i jaki miał tytuł? To może być trudne pytanie, ale jak czytałem ten komiks to mi się podobał. :)

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #526 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 21:08:10 »
Akurat pisałem o tej serii (z okazji 20-lecia) ostatnio na blogu - http://www.komiksydisneya.pl/2019/12/20-lecie-sagi-milenialnej-z-mikim-i.html
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #527 dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 21:58:14 »
Dzięki. Właśnie o te historie chodziło. Teraz po prostu trzeba poczekać na jakieś wydanie zbiorcze. :)

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #528 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 00:11:26 »
Biorąc pod uwagę, że ta seria była wydana 20 lat temu, jej tematyka jest całkiem zdezaktualizowana i tylko w jednym kraju na świecie pojawiło się wydanie zbiorcze, to szczerze wątpię, żeby takie miało się u nas pojawić.

No ale jeszcze niedawno nikt nie łudził się o kolekcje Barksa i Rosy, więc kto wie...

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #529 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 07:44:58 »
Biorąc pod uwagę, że ta seria była wydana 20 lat temu, jej tematyka jest całkiem zdezaktualizowana i tylko w jednym kraju na świecie pojawiło się wydanie zbiorcze, to szczerze wątpię, żeby takie miało się u nas pojawić.
Tak naprawdę, jeżeli Egmont ma cyfrowe materiały (a wydaje mi się, że ma), to nie powinno być większego problemu. Tzn. problem jest taki, że Egmont sam musiałby złożyć wydanie, ale mam nadzieję, że w kontekście nie tylko tego wydania, zostanie to kiedyś przezwyciężone.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #530 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 13:52:01 »
No tak, fizycznie istnieje możliwość złożenia z tego albumu, bardziej chodziło mi o chęci do robienia takiego wydania.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #531 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 18:12:43 »
Hej. Może wydadzą taki album z jakiejś okazji? Albo zakończeniu kolekcji Barksa i Rosy? :)

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #532 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 22:16:40 »
Jeżeli zachowane zostanie obecne tempo wydawania, kolekcja Barksa zakończy się pod koniec 2025 roku. Rosy szybciej, bo na początku 2022 r. :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #533 dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 23:53:39 »
Hej. Może wydadzą taki album z jakiejś okazji? Albo zakończeniu kolekcji Barksa i Rosy? :)
Może. Ale szczerze - jest kilka ciekawszych rzeczy do wydania wcześniej. Choćby wspomniana przeze mnie w artykule "Wyspa Mitos", która nigdy nie została wydana w całości w Polsce.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #534 dnia: So, 18 Styczeń 2020, 19:59:44 »
Scenariusz zarówno do sagi "Millennium Orb", jak i do "Wyspy Mitos" pisało małżeństwo McGrealów, więc może  by wydać obie te historie razem jako tom poświęcony tej parze twórców? Mamy z Feriolim w Polsce dobre układy, mógłby machnąć okładkę łączącą motywy z obu serii... :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #535 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 00:54:02 »
Scenariusz zarówno do sagi "Millennium Orb", jak i do "Wyspy Mitos" pisało małżeństwo McGrealów, więc może  by wydać obie te historie razem jako tom poświęcony tej parze twórców? Mamy z Feriolim w Polsce dobre układy, mógłby machnąć okładkę łączącą motywy z obu serii... :)
A o wspólnym wydaniu obu serii nigdy nie myślałem. Zawsze jednak patrzyłem na te serie osobno w kontekście dwóch tańszych wydań zbiorczych. A jednak - 206 stron razem. Hm.... Interesujący pomysł.

PS: Ludzie z Egmontu, jak to czytacie, rozważcie ten pomysł.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #536 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 20:48:43 »
Heh :)

Akurat dziś przeglądałem Twoje topki @radef i tak przy okazji podrzucę jeszcze jedną rzecz, która ładnie uzupełniłaby ten album McGrealów:

Cytuj
Miejsce 9. - Myshboor - Kaczor Donald 2008-25
Myshboor jest cyklem składającym się z 4 komiksów stworzonym przez McGrealów i Ferioliego opowiadających o przygodach Mikiego w magicznej krainie do której dociera poprzez zapisywanie stron książki. W 2008 roku w Polsce wydano czwartą, ostatnią część serii. Choć komiks opowiadał odrębną historię to znajdowało się w nim wiele odniesień do wcześniejszych komiksów cyklu.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #537 dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 22:35:15 »
Akurat dziś przeglądałem Twoje topki @radef i tak przy okazji podrzucę jeszcze jedną rzecz, która ładnie uzupełniłaby ten album McGrealów:
Też o tym wczoraj pomyślałem. W ogóle takich fajnych 4-rzędowych serii jest trochę, choć też nie aż tak wiele. Jako że w większości zlecał je Egmont, to tak jak pisałem wcześniej, nie powinno być aż tak wielkich problemów by coś z nich wydać. Tym bardziej, że zwykle są to zamknięte cykle liczące max. po sto kilkadziesiąt stron.
Teraz tak sobie pomyślałem, czy nawet wydanie ponownie "Władców smoków" Cavazzano i Ericksona też by się nie sprawdziło. W 2005 roku ten komiks przeszedł bez echa, a teraz pewnie wielu czytelników doceniłoby tą świetną historię fantasy.

PS: Tak w nawiasie - nienawidzę czytać starych tekstów, ponieważ wówczas widzę na jakim fatalnym poziomie językowym bywały utrzymane. Tutaj te pierwsze zdanie... rany, jak to poszło do internetu.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #538 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 21:10:11 »
Przeczytałem dzisiejszy nowy Gigant i szału nie ma. Znaczy styl rysunkowy taki jak w DoubleDucku może byłby ok, tyle że tu format komiksu jest za mały i rysunki ze swoimi detalami nie mają jak rozwinąć skrzydeł. Sama fabuła mogłaby być. Tylko ja mam wrażenie jakby komiks był pocięty. Część treści musimy się domyślać, bo nie widzimy ich na kadrach, albo ma się wrażenie, że dane obrazki zostały wycięte. Trochę za mało dobrego humoru jak dla mnie. Bo tu żarty się opierają głównie na tym, że Donald jest gupi, chciwy i samolubny a wszystko leży jak zwykle na głowie siostrzeńców i ich Poradnikowi Młodego Giermka - he he :( I siostrzeńcy zawsze znajdują wyjście z sytuacji i sprowadzają Donalda na dobrą drogę. Miki jest tu drugoplanowy.

Reszta szortów pomiędzy rozdziałami sagi może być. Najciekawszy jest pierwszy komiks o kosmitach i piramidach, ale bywały już lepsze i bardziej rozbudowane. Reszta to średniaczki. Czyli kolejny sredni Gigant. Trochę długa ta seria słabszych numerów.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #539 dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 00:08:11 »
Za pośrednictwem forum przesyłam radefowi najlepsze życzenia z okazji pięciolecia jego bloga i dziękuję za kawał wspaniałej reporterskiej roboty, który odwala dla wszystkich fanów myszy i kaczek w Polsce :)


Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!