Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308805 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2250 dnia: Pt, 22 Marzec 2024, 08:48:48 »
Co jak co, ale brak autorów to bardzo słabo, cofamy się do prehistorii.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2251 dnia: So, 23 Marzec 2024, 09:40:20 »
@UP
Naprawdę nie wiem dlaczego w polskim Gigancie poleciały nazwiska twórców z pierwszych stron komiksu. W 1/24 są w zaledwie kilku, w 2/24 tylko w jednym.
Plus uprościli czcionkę tytułów historii, zastępując poprzednią, jakimiś kanciakami z kalkulatora, albo kasy fiskalnej. Po 250 numerach Gigant Poleca nawet czcionka numeracji zeszła na psy. Dlaczego??

Spoiler: PokażUkryj






Poniżej macie zdjęcia z 1/24 o których mówiłem - dwie żółte plamy, zamienione dymki w historii o Piotrusiu, brakująca literka "r" w ramce w komiksie o Dyziu. Już myślałem, że w 2/24 tego nie ma. Ale jest zamienione słowo "kot" na "kto". Korekta/redakcja jest fatalna. Źle się czyta te historyjki przy takim poziomie edycji i druku. "Zew Morza" ma nowoczesne kolory i cieniowanie. Ale to pasuje bardziej do papieru kredowego a nie tego gazetowego. Wyszło to tutaj źle. Chyba że popełniono błąd przy nakładaniu kolorów, bo wcześniejsze Dubleducki w takim stylu wyglądały lepiej.

Spoiler: PokażUkryj









Co do fabuł. Dopowiadanie Harpagona w "Dachowej przygodzie" było mega śmieszne. Sknerus widziany oczyma swoich pracowników zawsze mnie rozwala. 100 stron historii o pisaniu serialu było dość gagowe. Ale ta długość mnie trochę zmęczyła. "Kto to zrobił/W zamku bajkowego króla" jest historią za prostą i za krótką, żeby zdobić okładkę. Liczyłem na prawdziwą zagadkę, a dostałem króciutką łamigłówkę. "Nagła zmiana planów" rozśmieszyła mnie chyba najbardziej. Teraz już wiemy kto stoi za Koncernami Spożywczymi które zalewają rynki europejskie tanimi zbożami. :)


Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2252 dnia: So, 23 Marzec 2024, 16:22:19 »
No słabo to niestety wygląda.

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2253 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 18:38:34 »
Co wy myślicie o serii Włoski Skarbiec Cavazzano wydawanej teraz przez polski Egmont? Ja już tu pisałem, ze 1 tom to była totalna porażka, bo wrzucili bez żadnej korekty komiksy z lat 70-tych na nowy kredowy papier. I w ogóle nikt się nie przejął, że kolory wychodziły poza linię, przez co wyglądało to okropnie. I to za pełną cenę, co pokazuje jak wydawca ma gdzieś czytelnika. I że w ogóle nie dba o jakość swoich produktów kaczkowych.

W drugim tomie kolory już są ok i wygląda to lepiej. Tyle że format jest trochę dziwny, bo ani standardowy, ani gigantowy. Rozciągnięte kadry jakoś mi nie współgrają podczas lektury, bo nie jestem przyzwyczajony do takich zabiegów. Tyle że położono ostatnią historię, biorąc włoską wersję kolorystyczną. Która jest blada a białe czapki Braci Be, cylinder Sknerusa i jego kwamasze wyglądają dziwnie. Nie wiem czemu nie wykorzystano amerykańskiej wersji z niebieskimi czapeczkami.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2254 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 19:45:27 »
Kolorowanie jest francuskie, a pewnie wzięto je, bo było pod ręką. Z amerykańskim oddziałem Disneya też bym na miejscu Włochów nie chciał rozmawiać, z ich temperamentem mogłoby się skończyć krwawo ;) Trzeba też mieć na uwadze, że to we Włoszech było tanie wydanie, na matowym papierze - przeniesienie tego na nasze twarde kredowe realia imo nie wyszło.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2255 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 20:07:19 »
Według mnie powinni to byli wyrównać na szerokość do kolekcji Rosy i Barksa.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2256 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 20:48:26 »
To jest po prostu przedruk dość budżetowej włoskiej serii, więc nie można spodziewać się po tym ekstra jakości. Zresztą sam włoski wydawca wydał wiele dużo lepiej przygotowanych publikacji z komiksami Cavazzano, choć są to głównie pojedyncze tomy skupiające się na pewnym wycinku twórczości Cavazzano.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2257 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 21:21:14 »
Ja się nie spodziewam ekstra jakości, bo Egmont Polska wszystko drukuje po japońsku. Ale teraz chyba wiadomo dlaczego zazwyczaj nie schodzi w komiksach poniżej roku 1985. Bo nie chce im się opracowywać materiału i to mimo tego, że jak pani Alicja mówiła na filmiku, proces produkcyjny trwa ponad pół roku. Jak się bierze stare komiksy z gazetowek i przenosi na kredę w twardej oprawie, to jako czytelnik chyba mogę wymagać by chociaż poprawiono kolory. Że ktoś przejrzał próbny wydruk i dał to do obróbki, żeby to wygladało jak robione w tym 2023 a nie 1993 roku.

Pierwszy polski tom Włoskiego Skarbca nadaje się cały do wywalenia na przemiał i ponownego opracowania i wydrukowania. A te francuskie kolory w tych Kaczych Opowieściach w 2 tomie, to już IMHO zwykłe niedbalstwo i olewanie klienta. Białe, to białe - zostaw tak.

Jeszcze raz rzucę swoją wróżbę z fusów. Jeśli w taki sam sposób podejdą do zapowiadanego nowego wydania Weapon X, to zważywszy na sprawę intensywności tamtych kolorów, może się to skończyć katastrofą drukarską. Ale na dziś to tylko moje gdybanie - zobaczymy jak im to wyjdzie.

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2258 dnia: Nd, 31 Marzec 2024, 21:32:13 »
Tylko w przypadku 99% komiksów Disneya wydawanych przez Egmont to nie ma znaczenia, czy komiks jest z 2022 roku czy z 1952 roku, bo ktoś wcześniej już te materiały opracował. Co najwyżej w przypadku publikacji opartych na włoskich czy amerykańskich wydaniach może być problem, że napisy nie są na warstwach i trzeba samemu je usuwać, ale to nie jest jakiś szczególne skomplikowany proces.

Natomiast to, o czym ty mówisz, czyli pokolorowanie na nowo komiksy, czy choćby poprawienie, to są ogromne koszty, i Egmont rzadko to robi na rynkach generujących ogromne dochody, takie jak Niemcy czy Norwegia, a co dopiero w Polsce. Wszystkie wydania komiksów Disneya od KŚK to są 1:1 kopie komiksów wydanych w innych krajach, w przypadku działu prasowego często mamy "nasze" składaki (jeśli druk nie odbywa się jednocześnie w wielu krajach), ale też pole jest ograniczone do materiałów posiadanych przez centralę.

Ale z jednym się z tobą 8azyliszku zgadzam - Egmont powinien popatrzeć na jakość materiałów w 1. tomie (które w polskim wydaniu też nie są zreprodukowane w dokładnie w tej samej jakości co we włoskim oryginale, ale tu nie chodzi o kolory, lecz kreskę) i stwierdzić, że tego typu wydanie nie nadaje się do ekskluzywnej kolekcji. Tak jak wspomniałem wyżej - we Włoszech to była budżetowa kioskowa kolekcja z ceną parę euro za każdy z tomów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 31 Marzec 2024, 21:36:53 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2259 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 06:02:10 »
@UP
Exactly.

W pełnej cenie dostaliśmy w 1 tomie coś co wygląda bardzo źle. Jakby ktoś po prostu zeskanował stare Topolino i tylko wydał je na lepszym papierze, w ogóle nie patrząc na bardzo zły efekt końcowy. Tylko ty @radef w swoim opisie numeru napisałeś o paru gorszych stronach. A to prawie cały komiks jest przesunięty, poza tą ostatnią, najmłodszą historyjką.

https://www.komiksydisneya.pl/2023/10/jak-w-rzeczywistosci-prezentuje-sie.html

Jak zwykle to jest moja wina, bo za bardzo ufam wydawcy, zamiast lepiej się wczytać zapowiedzi i sprawdzić real foto. Nie zrobiłem tego i dałem się naciągnąć na komiks niskiej jakości. Zatem napiszę to jeszcze raz. 1 polski tom Włoskiego Skarbca z komiksami Cavazzano wygląda bardzo źle z racji przesuniętych kolorów w prawie każdym komiksie. Nie warto go kupować.

Przy okazji @radef. Na swoim blogu rozpisywałeś się, że seria o Goofym reporterze jest bardzo dobra. Tylko czemu nie wspomniałeś, że Klarabella miał podobną serię, również przedwojenną? Dopiero dodatki w 2 tomie Cavazzano mi o tym powiedziały. To też są dobre komiksy, czy gorsze od Goofiego?
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Kwiecień 2024, 06:22:28 wysłana przez Bazyliszek »

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2260 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 09:41:39 »
Tylko ty @radef w swoim opisie numeru napisałeś o paru gorszych stronach.
Nie wiem o co ci chodzi, sam w tekście wspomniałem:
Cytuj
Okazuje się, że choć Egmont kilkanaście lat temu korzystał z tego samego kolorowania, to miało ono mniej przesunięte kolory. Trudno stwierdzić, z czego wynikają różnice, ale podobne niedoskonałości są widoczne we włoskim wydaniu
Przy okazji @radef. Na swoim blogu rozpisywałeś się, że seria o Goofym reporterze jest bardzo dobra. Tylko czemu nie wspomniałeś, że Klarabella miał podobną serię, również przedwojenną? Dopiero dodatki w 2 tomie Cavazzano mi o tym powiedziały. To też są dobre komiksy, czy gorsze od Goofiego?
W cyklu "Warto wydać" pojawiały się tytuły, które były wydane w ciągu w ostatnich lat w dobrej jakości w innych krajach. Dlatego pojawił się np. "Reporter Goofy", a nie seria o Klarabelli, której ostatnie zbiorcze wydanie gdziekolwiek na świecie pojawiło się w 1999 roku i nie wydaje mi się, żeby było one dostępne do wydania.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Kwiecień 2024, 10:32:09 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya



Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2263 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 13:14:51 »
Powtórzę to co napisałem na stronie Radka z tym przedrukiem 1/94.
Ogólnie bardzo fajnie ALE... czemu zamiast czterech plastikowo-gumowych śmieci nie można dać czegoś związanego z KD!!??
Albo opcja nr1- kartonikowy dodatek z przeszlosci (np gra, karty zbuduj swoj kaczogrod-marzenie, naklejki itp) albo jakąś figurka itp.
We włoskim topolino co i rusz są świetne dodatki (figurki, monety, skarbiec SKNERUSA! dom Donalda/Superkwęka i wiele więcej).
Jestem w 100% pewien że nawet gdyby cena jeszcze wzroska do tych powiedzmy 30-40zl to kupiłoby to o wiele więcej osób!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2264 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2024, 14:05:37 »
40 zł za gazetkę z Kaczorem? Niby kto by to kupił.