Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298338 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline James88

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1635 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 11:02:11 »
Jakieś opinie na temat Zaginionego oceanu?

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1636 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 12:06:19 »
@UP
Sam się zastanawiam czy kupić, po tym jak Horrifikland mi się nie spodobał. Widzieliście przykładowe strony? Bo na Gildii nie ma.

Offline Rodrigues

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1637 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 12:09:11 »
@UP
Sam się zastanawiam czy kupić, po tym jak Horrifikland mi się nie spodobał. Widzieliście przykładowe strony? Bo na Gildii nie ma.







« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Styczeń 2022, 12:12:47 wysłana przez Rodrigues »

Offline Tom17

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1638 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 12:14:55 »
Dla mnie jest lepszy od krainy pradawnych tego duetu. Rysunki są jeszcze lepsze niz w tamtym ale sama fabula prosta z pewnymi lukami

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1639 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 17:19:31 »
Nie kupowałem (jeszcze?), ale przeglądałem w Empiku i rzuciło mi się w oczy, że Egmont spieprzył grzbiet - nie pasuje do dwóch poprzednich tomów.

Offline Arturrro

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1640 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 13:54:33 »
@UP
Sam się zastanawiam czy kupić, po tym jak Horrifikland mi się nie spodobał. Widzieliście przykładowe strony? Bo na Gildii nie ma.
Mimo że zdecydowanie wolę kaczki niż myszy to Horrifikland też był dla mnie słaby... Za to Miki i kraina pradawnych bardzo na plus! Genialne rysunki, scenariusz ok (mógłby byc bardziej rozbudowany i nieco więcej wyjaśniać- tak jakby twórcy albo go okroili bo musieli wyrobić się w iluś tam stronach albo podwaliny pod kolejną część). Ogólnie naprawdę w porządku więc Ocean pewnie bedzie też dobry albo i lepszy tak jak napisał Tom17 :-)

Offline kaczogród

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1641 dnia: So, 22 Styczeń 2022, 12:53:30 »
 Pierwszy tom nowej edycji włoskiej serii fantasy o Mikim i jego kumplach (,,Czarodzieje i ich dzieje") ukaże się 13 kwietnia, będzie wydany w formacie 13,2 cm na 19,4 cm, w twardej oprawie, na kredowym papierze i będzie liczył 424 strony.  W albumie znajdzie się pierwszy komiks o czarodziejach - Wizards of Mickey, który niegdyś został wydany w MegaGiga 11, a także pierwsza połowa drugiego komiksu z serii, który nigdy nie został wydany w Polsce - L'età oscura. Łącznie cały cykl zostanie wydany prawdopodobnie w pięciu tomach.

Cena okładkowa : 79,99 zł

Numer dostępny w przedsprzedaży : https://egmont.pl/Czarodzieje-i-ich-dzieje.-Tom-1,62981142,p.html?abpid=2945&abpcid=283&bbclid=d6ec5e60-7b79-11ec-9955-ced8871f8f6c#details&utm_source=ads4books&utm_medium=baner&utm_campaign=a4b
,,le monde est absurde"

Offline gashu

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1642 dnia: Nd, 23 Styczeń 2022, 08:43:50 »
Przeczytałem z dzieciakimi "Miki i Zaginiony Ocean".
Fajna, lekka przygodówka w realiach post-apo, na dodatek przepięknie narysowana.
Niestety, chyba trochę za trudna dla moich dziewczyn (5 i 8 lat) z uwagi na natłok "technicznego" słownictwa i crap-science.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1643 dnia: Wt, 08 Luty 2022, 21:08:31 »

Fajny ten kolor na okładce. Ciekawi mnie ten tom, czekam.

https://www.komiksydisneya.pl/2022/02/kaczogrod-carla-barksa-16-pierscien.html

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1644 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 17:13:05 »
Łał, ja nie muszę wchodzić w żadne artykuły ani spisy treści. Już po tym obrazku z papugą wiem co tam będzie! To będzie ten mega długi komiks Barksa o piratach, coś tam Pirate Gold! Jeden z pierwszych przez niego stworzonych. Jaram się. Zawsze chciałem go przeczytać. A ten Donald w zbroi to będzie chyba ten zajebisty komiks o bitwie na śnieżki. To będzie świetny tomik.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1645 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 17:24:31 »
Tak, to ten świetny komiks Pancerny Kaczor, jak siostrzeńcy mieli genialny lodowy fort na jeziorze. Jak to pierwszy raz przeczytałem w 1997 roku to byłem zachwycony i zawsze taki chciałem sobie zbudować.

Dla stu kilku premierowych stron nie warto moim zdaniem kupować pierwszego tomy Wizard Mickey, jeśli ma się Mega Giga tom 11. Ja poczekam na tom 2. Ale twarda okładka przy tak małym formacie, to nieporozumienie. Podejrzewam że rozleci się to, jak Daredevil Zero.

https://inducks.org/issue.php?c=pl%2FKD+1997-02#c
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Luty 2022, 17:32:27 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1646 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 20:12:37 »
W ogóle nieporozumieniem jest wydawać taką edycję w formacie Giganta...

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1647 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 20:28:54 »
W ogóle nieporozumieniem jest wydawać taką edycję w formacie Giganta...

Moim zdaniem ta seria na wiele większy format nie do końca zasługuje... Ja akurat lubię poręczne tomiki w twardej oprawie.

Dla stu kilku premierowych stron nie warto moim zdaniem kupować pierwszego tomy Wizard Mickey, jeśli ma się Mega Giga tom 11. Ja poczekam na tom 2.

No to będziesz miał historię od połowy - bo w pierwszym tomie jest pół drugiego cyklu, a w drugim dalszy ciąg.

To będzie ten mega długi komiks Barksa o piratach, coś tam Pirate Gold! Jeden z pierwszych przez niego stworzonych.

Zwracam tylko uwagę, że Barks tam zrobił wyłącznie połowę rysunków - druga połowa i scenariusz są od innych twórców. Listę wszystkich komiksów z tego tomu można zobaczyć tutaj:

https://inducks.org/issue.php?c=se%2FCBA+19
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1648 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 21:15:12 »
Moim zdaniem ta seria na wiele większy format nie do końca zasługuje... Ja akurat lubię poręczne tomiki w twardej oprawie.
No nie przesadzajmy - tu powinien być A5 co najmniej. Większość wydań zagranicznych tej serii jest w A5 lub B5, a nowe komiksy ukazują się we Włoszech nawet w A4. Oczywiście - pierwsze WOM to poziom szczegółowości niewiele większy niż zwykłych Gigantowych komiksów, ale jednak późniejsze historie to można bardziej porównać do parodii dzieł literackich niż do zwykłych historii, a nie raz i nie dwa narzekaliśmy, jak tego typu komiksy ukazywały się w formacie "Giganta" i przez to traciły na jakości.
Choć, podkreślam, ostatnie informacje o lekkiej zmianie formatu spowodowały, że ostateczną opinię wydam po zobaczeniu tomu na żywo.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1649 dnia: Śr, 09 Luty 2022, 22:17:52 »
Generalnie to ja szanuję podjęcie reakcji ze strony Egmontu, ale come on, zmienić format o pół centymetra? Szczerze wolałbym, żeby została cena, a jednak zrobili to A5.