Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308662 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1425 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 13:58:37 »
To siostra matki Donalda, matka Gogusia, miała w końcu na imię Dafne, czy Dafnia, jak jest w 8 tomie Rosy? Bo już się pogubiłem.

I może nie ma tam bezpośrednich odniesień do konkretnej olimpiady (nie wiem, bo jeszcze go nie czytałem), ale przecież komiks powstawał właśnie jak wokół Barksa trwały Igrzyska właśnie w Tokio. Jak Szewińska wygrywała. :) I teraz też są w Tokio. Pasowałby mocno. Zwłaszcza jak Egmont potrafi z tyłka wydawać jakieś no name'owe komiksy o Czarnej Wdowie, czy też starych Przedwiecznych, bo filmy miały wyjść. A tu po 5 latach przerwy jest Olimpiada i nic. Nawet nie będzie standardowego komiksu w Gigancie, bo pewnie przeskoczymy ten niemiecki co w nim to jest.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1426 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 14:20:50 »
To siostra matki Donalda, matka Gogusia, miała w końcu na imię Dafne, czy Dafnia, jak jest w 8 tomie Rosy? Bo już się pogubiłem.

W piątym tomie kolekcji Rosy, w komiksie "Kapitalista z Kalisoty", pojawiają się obie formy - pierwsza podczas oficjalnej prezentacji, a druga w rozmowach rodzinnych. Możliwe więc, że "Dafne" to pełne imię, a "Dafnia" to zdrobnienie.

I może nie ma tam bezpośrednich odniesień do konkretnej olimpiady (nie wiem, bo jeszcze go nie czytałem), ale przecież komiks powstawał właśnie jak wokół Barksa trwały Igrzyska właśnie w Tokio.

Wg INDUCKS komiks powstał w grudniu 1963 r. Barks musiał go przygotować znacznie wcześniej, żeby mógł się ukazać w lipcu 1964 r. na igrzyska :)

Moim zdaniem przeceniasz trochę tę zbieżność - nie wydaje mi się, żeby warto było z tego powodu zmieniać plan wydawniczy. Komiks "Ci, co skaczą i rzucają" z tomu "O kawałek sznurka" powstał z okazji igrzysk w Melbourne w 1956 r. i pasuje do każdej olimpiady, a nawet niekoniecznie na olimpiadę :)

Co do komiksów okolicznościowych - jak do tej pory zapowiedziane do września "Giganty" wyglądają bardzo dobrze, a ja osobiście wolę dobre komiksy niż komiksy okolicznościowe (oczywiście, najlepsze byłyby dobre komiksy okolicznościowe, ale nie wybrzydzajmy...). Dostaliśmy tom z komiksem na Mistrzostwa Europy - teraz mielibyśmy zużyć kolejny tom na numer olimpijski, który IMHO składem nie za bardzo się na pierwszy rzut oka wyróżnia? (oczywiście mogę się mylić, bo nie czytałem):

https://www.lustiges-taschenbuch.de/ausgaben/alle-ausgaben/ltb-548
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline chch

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1427 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 11:31:21 »
Eh, i jak tu się nie wkurzyć...
Wymieniłem pierwsze wydanie "Syna Słońca" na najnowsze z 2021 r. Sprawdzam czy poprawili wszystkie błędy, jakie dostrzegłem (i przekazałem radefowi na PW po premierze komiksu w 2019 roku) i co? Poprawili błędy w dymkach, ale już nie w tekście na końcu ("Życie i czasy Dona Rosy cz. 1"):

s199 przed ostatnie zdanie (nad zdjęciem biura rodzinnej firmy budowlanej):
ignorowali, powalając, żebym wychowywał się sam.

=====>ignorowali, pozwalając, żebym wychowywał się sam.

s202 czwarty akapit od góry
Nauka w niej była już taka łatwa jak wśród wszystkich tych głupich i bogatych dzieciaków

============>Nauka w niej nie była już taka łatwa jak wśród wszystkich tych głupich i bogatych dzieciaków

s202
Pomyślcie: obaj byliśmy długoletnimi zbieraczami i fanami komiksów, a przy tym jedynymi jakich mieliśmy szanse w życiu spotkać.

=========> Pomyślcie: obaj byliśmy długoletnimi zbieraczami i fanami komiksów, a przy tym jedynymi jakich mieliśmy szansę w życiu spotkać.

s203 podpis pod rysunkami
Praca Carla Barksa (...) inspirowana autorskimi bohaterami Rosy.

TO JAKO JEDYNE Z TEGO TEKSTU POPRAWILI, ALE DYSKUSYJNIE (teraz jest "Praca Carla Barksa (...) zainspirowała autorskich bohaterów Rosy" - jakich Rosa miał autorskich bohaterów?

s205 przedostatni akapit w lewej kolumnie
bohaterami Dinsneya

========> bohaterami Disneya

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1428 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 13:49:29 »
Wykorzystując fakt, że jest sierpień, czyli miesiąc na który niegdyś została zapowiedziana kontynuacja "Czarodziejów i ich dziejów" na komiksydisneya.pl trafił tekst poświęcony tej serii fantasy - http://www.komiksydisneya.pl/2021/08/czarodzieje-i-ich-dzieje-seria-fantasy.html

W skrócie jednak opisując sytuację: obecnie cykl liczy już blisko 2000 stron i jest cały czas tworzony, choć teraz ukazuje się już w nie ramach tygodnika "Topolino", ale bardziej ekskluzywnych wydań. Opinie o serii są różne - niektórzy nienawidzą, inni kochają, nie zmienia to faktu, że seria jest cały czas popularna w Europie Zachodniej, gdzie wyszły liczne zbiorcze wydania. Najpełniejsze z nich (francuskie) zawiera wszystkie do tej pory wydane historie w ramach 7 tomów, ale są też liczące więcej tomów publikacje zbierające serię w cieńszych wydaniach.

Oczywiście sam bym przed "Czarodziejami" po polsku wydał PKNA czy Ultraherosów, ale najpewniej "Czarodzieje" są jedną z lepszych opcji w kontekście włoskich komiksów Disneya i ich wydawania przez Egmont.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1429 dnia: So, 28 Sierpień 2021, 22:52:03 »
Hehe, pamiętam, jak to czytałem, kiedy wyszło i że czekałem na zapowiedzianą kontynuację... Może i się w końcu doczekam.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1430 dnia: Nd, 29 Sierpień 2021, 16:48:51 »
Odkąd powstała znana ilustracja Dona Rosy z grobem Sknerusa McKwacza, fani zastanawiali się, czy kiedykolwiek ukaże się komiks ze sceną jego śmierci... no i się ukazał. Jakiś czas temu. W pewnym sensie :)

"Sherlock Holmes: Dookoła świata" autorstwa Francuzów Ceda i Boutanoux to jeden z tzw. komiksów paragrafowych wydawnictwa Fox Games. W praktyce jest to swego rodzaju analogowy odpowiednik gier komputerowych typu "point-and-click": jako czytelnicy wcielamy się w rolę Sherlocka Holmesa lub jego brata Mycrofta i prowadzimy śledztwo w różnych sprawach, przeskakując od kadru do kadru - na przykład gdy spotykamy jakąś osobę, możemy zapytać ją o kilka różnych rzeczy, a w zależności od tego, jakie pytanie wybraliśmy, przechodzimy do innego, wskazanego kadru i zdobywamy tam inne informacje. Wszystko prowadzi do tego, aby na podstawie zebranych danych wskazać winnego.

A teraz do sedna: jedno z trzech śledztw w tym tomiku nosi nazwę "Pierwsza bryłka". Sherlock i Mycroft muszą odgadnąć w nim, kto stoi za śmiercią niejakiego Balthazara Barksa, ekscentrycznego milionera z Ameryki, który podróżował z nimi statkiem. Balthazar zdobył swoją fortunę podczas gorączki złota w Jukonie i zachował dla siebie jako trofeum pierwszą, olbrzymią bryłkę złota, którą wydobył. Jeżeli nie jesteście jeszcze przekonani, że to celowa aluzja do Sknerusa, dodam, że po francusku "Sknerus McKwacz" to "Balthazar Picsou"... i dorzucę parę kadrów z komiksu :)





A tak na dokładkę: wśród podejrzanych są pewna dama o podejrzanej przeszłości, z którą najwyraźniej coś Barksa kiedyś łączyło, i młody naukowiec, który potrzebuje środków na prace nad swoim odkryciem  ::)

Dostałem ten komiks w prezencie i nie miałem pojęcia, co w nim znajdę, więc zaskoczenie było naprawdę spore. Polecam, jeśli ktoś chce sobie połamać głowę - ale czasem analiza zebranych wiadomości może wymagać trochę czasu i lepiej działać z notesikiem :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Kot Tip-Top

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1431 dnia: Pt, 03 Wrzesień 2021, 00:59:31 »

Offline andy13

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1432 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 20:29:40 »
Czy te komiksy z serii Wujek Sknerus i Kaczor Donald są jakoś powiązane czy można niezależnie przeczytać jakiś tom? Nie czytałem dawno nic z Donalda, a widziałem 6. tom w promocji i zastanawiam się, czy warto sprawdzać.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1433 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 20:32:31 »
Spokojnie można.

Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1434 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 21:43:57 »
Tylko piąty tom trzeba czytać po czwartym, bo w czwartym są rozdziały 0-7 "Życia i czasów Sknerusa McKwacza", a w piątym rozdziały 8-12 (i jeszcze dwa inne komiksy) :)

Ale szóstkę możesz spokojnie czytać w oderwaniu.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1435 dnia: So, 04 Wrzesień 2021, 22:47:46 »
Właśnie w pierwszej chwili chciałem to dopisywać, ale tak się chwilę zastanowiłem i w sumie nawet ŻiCSM dałoby radę przeczytać na wyrywki. Wiadomo dobrze jest mieć obraz całości, ale poszczególne rozdziały działają też jako samodzielne historie - zresztą tak, jak i te dodatkowe, które Rosa stworzył później.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1436 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 15:41:20 »
Radef wrzucił prezentację komiksów od Glenatu:
http://www.komiksydisneya.pl/2021/09/myszka-miki-horrifikland-i-kraina.html



Hmm, no ładnie to wygląda, ale sam nie wiem, czy w to wchodzić. "Kawę Zombo" sprzedałem niedługo po lekturze, ale patrząc na to, że te nowe tomy to już na wstępie niecałe 35 zł na Gildii (a pewnie utrafi się i taniej), to może i jednak się skuszę.

Offline Tom17

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1437 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 15:50:16 »
Na empiku za 32 zł i premiera już 15 września a nie 29 września więc jak już zamawiac to tam

Offline MarcusSz

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1438 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 16:47:47 »
Miki i Kraina Pradawnych już przeczytane i jak dla mnie fabularnie poziom jest OK - natomiast rysunkowo nie jestem obiektywny, bo od kiedy sięgnąłem po Niezwykłą Podróż uwielbiam Camboniego. Dziś siadam do Horrifiklandu.

Offline Crono

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1439 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 21:22:03 »
Kupiłem synowi najnowszego Kaczora Donalda i wczoraj wieczorem przeczytałem pierwszą historię. Aż mnie kurw*** wzięła podczas czytania. Ja rozumiem że to pismo dla dzieci, ale do kur** nędzy, czy tak trudno rozróżnić Hyzia, Dyzia i Zyzia? A nawet jeśli (bo w sumie w komiksie to mają zasadniczo ten sam charakter), czy tak trudno kolorować osobę bez WAŻNEGO elementu ubioru w tej historii na jeden kolor? Toż to zupełnym ignorantem trzeba być (żeby nie powiedzieć imbecylem), żeby raz kolorować tą osobę na czerwono, potem na niebiesko, na kolejnym kadrze znów na niebiesko, by w kolejnym na czerwono, a potem na zielono... A to naprawdę istotny element tej bądź co bądź fajnej historii.