Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 298074 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1215 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 12:56:06 »
Właśnie kupując obecne tomy "Kaczogrodu" Barksa możesz prześledzić ewolucję Gogusia od cwaniaka i naciągacza do szczęściarza. Myślę, że jego szczególny fart jest po raz pierwszy zaznaczony właśnie w komiksach z tomu "Na dalekiej północy" - tytułowej historyjce oraz "Znaczy kapitanie".
Dokładnie. Nawet ktoś w komentarzach na blogu zauważył, że w nowym tomie "Kaczogrodu" jest dużo Gogusia i to jest akurat bardzo fajne, ponieważ dzięki temu doskonale widać jak postać powoli się zmieniała wobec tego co zaprezentowano w dwóch wcześniejszych tomach.
Niestety w kolekcji Egmontu (podobnie jak w Fantagraphics) kolejność komiksów w tomach nie pokrywa się z oryginalną, więc choć o szczęściu można najpierw przeczytać w "Na dalekiej północy", to ten motyw pojawił się pierwszy raz w narysowanej pół roku wcześniej historii "Znaczy kapitanie".
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1216 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 13:26:32 »
Kolekcja którą potrzebuję. Prawdziwy "Zbuduj Swój Kaczogród" :)



Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1217 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 19:01:07 »
Tu chyba bariera językowa nie spowoduje senności, a jako że kolekcję to zawsze "reasonable price" to warto się rozejrzeć za prenumerata zagraniczna


Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1219 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 11:28:01 »
Właśnie zauważyłam w temacie zdjęć kolekcji, że nie tylko ja mam drugi tom kolekcji Dona Rosy z innymi kolorem napisu "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" na grzbiecie niż u reszty tomów: na "dwójce" jest on taki trochę zielonkawy zamiast błękitnego. Cały nakład tak miał, czy tylko jakaś jego część? :-\ Tak czy owak nie bedę wymieniać, ale pytam z ciekawości.

Offline michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1220 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 11:36:14 »
@Lavender Blue do tej pory widziałem tylko takie wydanie o którym napisałaś, aż sam się dziwiłem, że ten jeden tom ma inny kolor.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1221 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 17:38:13 »
W oryginale połowa tomów miała zielony, połowa niebieski (w losowej kolejności, przynajmniej ja w tym żadnego klucza nie widzę). Egmont zdaje się zrezygnował z tego pomysłu i od trzeciego tomu jedzie tylko z niebieskimi - nie zdziwiłbym się, gdyby dodruk drugiego tomu też taki dostał.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1222 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 21:20:54 »
Po lekturze KD 1/2021 powiem tak - dramatycznie zła jakość komiksów, słabiutki papier, druk do niczego. Naprawdę szkoda się męczyć. W takiej formie niech nie wychodzi poza ramy dwumiesięcznika albo w ogóle padnie, bo szarga tylko lata dziedzictwa. Szkoda pieniędzy na to coś - zdecydowanie odradzam. Tylko Giganty.

Offline burberry

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1223 dnia: So, 13 Marzec 2021, 10:01:50 »
Przeczytałem Kaczogród Barksa, tom 1. Przyznam szczerze, że zawartość jest mocno oldschoolowa. Plusem zbiorku jest to, że niektóre historie kojarzyłem z dzieciństwa z Donaldów, natomiast snute opowieści są płytkie, pozbawione drugiego dna, niezbyt ciekawe. To nie to samo, co Don Rosa. Za miesiąc uderzę w Rosę i tę część dozbieram na początek, Barksa zostawiając na koniec, bo okazalo się, że w ogóle mi się do niego nie spieszy. Może nastepne tomy prezentują większą dojrzałość? Jaka jest wasza opinia?

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1224 dnia: So, 13 Marzec 2021, 11:05:39 »
snute opowieści są płytkie, pozbawione drugiego dna, niezbyt ciekawe. To nie to samo, co Don Rosa.
Barks w dużej mierze tworzył humorystyczne 10-stronne komiksy z Donaldem. W pierwszym tomie jego "Kaczogrodu" są tylko 3 dłuższe historie, natomiast sam otwierający tom "Powrót do Klondike" zajmuje 1 miejsce w rankingu najlepszych komiksów Disneya wszech czasów, który od lat tworzony jest na podstawie ocen czytelników z całego świata w bazie danych INDUCKS. Także jeżeli ci nie podpasował, to ciężko polecać coś innego.

Rosa to inny styl, natomiast żadnego drugiego dna w jego historiach to ja za bardzo nie dostrzegam.

Offline zerodwatrzy

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1225 dnia: So, 13 Marzec 2021, 13:18:57 »
@Eguaroc ranking Inducksa jest średnio miarodajny, głosów nie ma wiele, sposób liczenia oceny polega w dużej mierze na liczbie głosów, więc promuje rzeczy z większą liczbą głosów zamiast te z wyższymi ocenami. Plus duża część głosujących to ludzie z alergią na cokolwiek co nie jest starciem. Ranking Inducksa pomaga w wyborze fajnych rzeczy do przeczytania, ale nie sugerowalbym się nim za mocno.

Offline PJP

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1226 dnia: So, 13 Marzec 2021, 17:30:19 »
Cytuj
Za miesiąc uderzę w Rosę i tę część dozbieram na początek, Barksa zostawiając na koniec, bo okazalo się, że w ogóle mi się do niego nie spieszy
Masz dwa wyjścia. Albo się rozczarujesz jeszcze bardziej - Rosa = hołd dla Barksa albo... wręcz przeciwnie, spodoba ci się sposób snucia opowieści. Mnie na początku Rosa na początku kompletnie nie podszedł.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1227 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 13:26:41 »
Ale jak nie zachwyca jak nie zachwyca? @PJP ty mnie do grobu wpędzisz. Mi się Rosa spodobał od pierwszego podejścia, czyli od "Pierwszej dziesięciocentówki" którą przeczytałem w KD 22/1995. Ten lekki humor, te detale w tle, ten Sknerus. Dla mnie mistrzostwo. A potem "Z annałów Młodych Skautów" i reszta. Zatem jak wyszło jego Życie i Czasy Sknerusa McKwacza, wiedziałem że muszę je mieć. I kolejne uzupełnienia też.

Wie ktoś czy "Pierwsza dziesięciocentówka", to był pierwszy przetłumaczony na polski komiks Rosy, czy było coś wcześniej? Bo nie przypominam sobie, ale stary już jestem, więc to o niczym nie świadczy.


Offline Kadet

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1228 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 13:35:40 »
Pierwszy był chyba "Nobody's Business" z "Mickey Mouse" 7/92. Potem był jeszcze "Incident at McDuck Tower" w "MM" 12/92.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1229 dnia: Nd, 14 Marzec 2021, 13:46:58 »
@UP
Czyli akurat te MM których nie mam, bo z 1992 to posiadam 1-4 i 6 numer. Teraz wiem, na co polować. Choć skoro wszystko będzie w kolekcji, to nie muszę się śpieszyć. Ale tego KD 22/1995 to kupiłem osobiście w kiosku jak wyszedł, to mam do niego sentyment.