Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308154 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1095 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 01:19:53 »
6 numerów rocznie? Czyli już końcówka. Niedługo w ogóle nie będzie tej gazetki. Niby szkoda, ale kolekcje Dona Rosy, Barksa oraz Kawa Zombo i dalsze frankofońskie to rzecz milion razy lepsza.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1096 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 16:18:07 »
Coś mi się wydaje, że komuś decyzyjnemu przykro całkiem skasować ten tytuł. Ale w sumie kupa historii stoi za tym magazynem.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1097 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 16:44:12 »
Coś mi się wydaje, że komuś decyzyjnemu przykro całkiem skasować ten tytuł. Ale w sumie kupa historii stoi za tym magazynem.
Taki los spotyka wszystkie magazyny Egmontu. To nie jest tak, że Egmont trzyma KD, ale w ofercie Egmontu jest masę tytułów, które sprzedają się już słabo, a wychodzą co 2 miesiące, kwartał lub 4.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1098 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 17:02:54 »
Kaczor Donald dwumiesięcznikiem w 2021r.

Jeeeeee. Brawo Egmont, brawo TK. Tak trzymać. Niszczcie Giganta i KD dalej.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1099 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 17:24:06 »
Taki los spotyka wszystkie magazyny Egmontu. To nie jest tak, że Egmont trzyma KD, ale w ofercie Egmontu jest masę tytułów, które sprzedają się już słabo, a wychodzą co 2 miesiące, kwartał lub 4.
No to zdaje się, że jest po prostu za duży wybór. W kioskach zwykle zlewa się to wszystko w jedną masę, więc może zamiast trzymać 10 tytułów, które ledwo się sprzedają, zostawić kilka najważniejszych, żeby klient chociaż wiedział co kupuje.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1100 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 17:35:58 »
No to zdaje się, że jest po prostu za duży wybór. W kioskach zwykle zlewa się to wszystko w jedną masę, więc może zamiast trzymać 10 tytułów, które ledwo się sprzedają, zostawić kilka najważniejszych, żeby klient chociaż wiedział co kupuje.
Gdyby to było 10... Raczej jest ich ok. 30, choć ciężko doszukać się dokładnej liczby, ponieważ często w ostatecznej fazie wydania pojawiają się dość rzadko, a czasem są po prostu zestawami złożonymi z wcześniejszych niesprzedanych wydań.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1101 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 17:55:15 »
Problem jest w tym, że Egmont Polska nie składa sam kolejnych Mamutów i Gigantów. Nasze wydania to po prostu przedruki wydań niemieckich. Przy takim stanie rzeczy, żadne zmiany w ich treści nie są możliwe. Nie wiem czy Egmont by mógł coś zmieniać, czy to jest zdecydowanie za drogie, by robić polskie składaki. Czy też nie chce im się, bo jak zwykle się nie opłaca. A ponieważ Niemcy drukują dużo powtórek, dostajemy je i my.

Dlatego zgadzam się z @Kaczogrodem - najprościej byłoby wrócić do 12 Gigantów rocznie i całkowicie zamknąć MegaGiga i Mamuta. Czy to się w ogóle sprzedaje? Dlaczego Egmont tak upiera się przy tych dublach??

Offline Crono

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1102 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 18:05:39 »
Czy ja wiem Eguaroc czy to dobry pomysł. Jakiś czas temu wydawnictwo Blue Ocean przejęło wydawanie tytułów LEGO na naszym rynku (początkowo były to tytuły z Media Service Zawada, a z rok temu przejęli również LEGO Star Wars z Egmontu). I nie licząc LEGO Explorer to reszta tytułów LEGO skupiona jest w Blue Ocean, które to wydawnictwo przeprowadziło istny szturm tych gazetek na nasz rynek. Pojawiły się wydania specjalne, nowe tytuły, komiksy LEGO itd. Jako że liczba czytalników w tym segmencie raczej nie wzrasta, to pewnie te tytuły LEGO zdobyły czytelników m.in. kosztem magazynów Egmontu.
Inna sprawa, że często KD jest niewidoczny. Jego format jest mniejszy niż standardowych magazynów z którymi ląduje na półce, a ponadto głupkowaty gadżet przesłania okładkę, przez co często nie widać co to w ogóle za magazyn. Że już o doborze tego plastiku nie wspomnę (ostatnio była to m.in. kupa. Nie, moje dzieci z tego się nie cieszą a mają 6 i 8 lat).
I ostatnia kwestia. Tak trudno zrobić tematyczny numer? Kiedy ostatnio np. na święta był numer świąteczny lub chociaż o zimie? Masakra, powinni redaktora KD wywalić na zbity pysk.

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1103 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 18:52:59 »
Czy ja wiem Eguaroc czy to dobry pomysł. Jakiś czas temu wydawnictwo Blue Ocean przejęło wydawanie tytułów LEGO na naszym rynku (początkowo były to tytuły z Media Service Zawada, a z rok temu przejęli również LEGO Star Wars z Egmontu). I nie licząc LEGO Explorer to reszta tytułów LEGO skupiona jest w Blue Ocean, które to wydawnictwo przeprowadziło istny szturm tych gazetek na nasz rynek. Pojawiły się wydania specjalne, nowe tytuły, komiksy LEGO itd. Jako że liczba czytalników w tym segmencie raczej nie wzrasta, to pewnie te tytuły LEGO zdobyły czytelników m.in. kosztem magazynów Egmontu.
Tylko jeżeli popatrzy się na wyniki sprzedaży, to pisma LEGO po pierwszej fali ekscytacji też zaczynają się coraz słabiej sprzedawać. Nie analizowałem tego dokładnie, ale tak oko od kilku lat sprzedaje się ich dokładnie tyle samo, lecz kiedyś sprzedaż rozkładała się na mniejszą ilość tytułów. KD sprzedaż spada z prostej przyczyny - a co ma się dziać z czasopismem, które jest coraz bardziej marginalizowane?
I ostatnia kwestia. Tak trudno zrobić tematyczny numer? Kiedy ostatnio np. na święta był numer świąteczny lub chociaż o zimie? Masakra, powinni redaktora KD wywalić na zbity pysk.
Obecnie "Kaczor Donald" jest przedrukiem (z pojedynczymi zmianami) wybranych numerów skandynawskich tygodników. Dlaczego chociażby numer, który pojawi się 22 grudnia jest tylko lekko zimowy? Ponieważ w Skandynawii czy Niemczech pojawił się na początku grudnia, po prostu powinno zostać wybrane inne wydanie, pochodzące chociażby z drugiej połowy grudnia. Jest to możliwe, ale trzeba się ciut bardziej przykładać.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 18:58:52 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1104 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 20:58:06 »
Tylko jeżeli popatrzy się na wyniki sprzedaży, to pisma LEGO po pierwszej fali ekscytacji też zaczynają się coraz słabiej sprzedawać. Nie analizowałem tego dokładnie, ale tak oko od kilku lat sprzedaje się ich dokładnie tyle samo, lecz kiedyś sprzedaż rozkładała się na mniejszą ilość tytułów.
No i tak mi się właśnie wydaje. Nie oszukujmy się, na pewno spora część sprzedaży to sprzedaż impulsowa - albo rodzic wrzuci do koszyka pierwszą z brzegu gazetkę dla dziecka, albo samo dziecko coś sobie upatrzy i wyprosi na miejscu. Wystarczy spojrzeć, jak to często jest wystawione - gdzieniegdzie nie ma miejsca, żeby te wszystkie tytuły pokazywać i wszystko leży na jednej kupie, tak naprawdę tylko różni się gadżetem, bo poza nim widać tylko kupkę folii.

Dlaczego Egmont tak upiera się przy tych dublach??
Bo, w przeciwieństwie do ciebie, zdają sobie sprawę, że docelowego odbiorcy nie obchodzi, że dany komiks był już wydany 10 lat wcześniej, bo jako niemowlak raczej go jeszcze nie czytał.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 21:01:35 wysłana przez Eguaroc »

Online radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1105 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 21:12:53 »
Bo, w przeciwieństwie do ciebie, zdają sobie sprawę, że docelowego odbiorcy nie obchodzi, że dany komiks był już wydany 10 lat wcześniej, bo jako niemowlak raczej go jeszcze nie czytał.
No tutaj chodzi o coś zupełnie innego. LTB Spezial, czyli seria, z której pochodzą tomy MegaGiga/Mamuta niegdyś była drugą najważniejszą Gigantową serią w Niemczech i dlatego tomy sprzed dekady czy 15 lat były naprawdę ciekawe, co widać też po ówczesnych polskich wydaniach.
Lecz od tego czasu w Niemczech powstało dziesiątki nowych tytułów, które są znacznie bardziej promowane, więc LTB Spezial stało się całkowicie nieistotną serią, która nadal się dobrze sprzedaje, dlatego jest wydawana, ale w gruncie rzeczy pojawiają się tam ochłapy. Bo powiedzmy szczerze - tu nawet nie chodzi o to czy to są komiksy wydane w Polsce, czy nie, ale przez ostatnie lata po prostu dramatycznie spadła jakość historii zamieszczanych w tomach, ponieważ żaden normalny redaktor nie da tam żadnego ciekawego komiksu, który blokuje na 2-3 lata publikację historii gdzie indziej, lecz da to co jakiegoś z bardziej specjalnych i droższych wydań.
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 21:14:48 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1106 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 21:19:13 »
Plus jeszcze żałosny stan przedruków np. starszych komiksów Scarpy z badziewną paletą kolorów i przekraczaniem przez te kolory konturów postaci. Takich wypocin mi odechciewa się czytać i jak już kupuje jakieś Mega Giga/Mamuty to skipuje te historie.

A jak ktoś nie ma wszystkich Donaldów i Spółka i Gigantów jak @radef i inni, to przecież nie jest moja wina, że są sezonowymi kaczkofanami. :)

« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Grudzień 2020, 21:23:44 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1107 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 21:47:48 »
Bazyliszku, ja już wiem, kto jest Twoim kaczogrodzkim pierwowzorem :)

This is my truth, tell me yours.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1108 dnia: Śr, 09 Grudzień 2020, 22:00:12 »
No tutaj chodzi o coś zupełnie innego. LTB Spezial, czyli seria, z której pochodzą tomy MegaGiga/Mamuta niegdyś była drugą najważniejszą Gigantową serią w Niemczech i dlatego tomy sprzed dekady czy 15 lat były naprawdę ciekawe, co widać też po ówczesnych polskich wydaniach.
Lecz od tego czasu w Niemczech powstało dziesiątki nowych tytułów, które są znacznie bardziej promowane, więc LTB Spezial stało się całkowicie nieistotną serią, która nadal się dobrze sprzedaje, dlatego jest wydawana, ale w gruncie rzeczy pojawiają się tam ochłapy. Bo powiedzmy szczerze - tu nawet nie chodzi o to czy to są komiksy wydane w Polsce, czy nie, ale przez ostatnie lata po prostu dramatycznie spadła jakość historii zamieszczanych w tomach, ponieważ żaden normalny redaktor nie da tam żadnego ciekawego komiksu, który blokuje na 2-3 lata publikację historii gdzie indziej, lecz da to co jakiegoś z bardziej specjalnych i droższych wydań.
Ok, tyle że tu nie było mowy o jakości tych komiksów, tylko o dublach - w domyśle z poprzednich polskich wydań.

Offline Lavender Blue

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #1109 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 11:50:04 »
Mnie osobiście najbardziej smuci w tej zmianie trybu magazynu fakt, że będziemy przez to pewnie "gubić" coraz więcej komiksów zilustrowanych przez Arilda Midthuna i Francisco Rodrigueza (skoro ukazują się one u nas praktycznie tylko w KD). Uwielbiam tych kaczych rysowników. Dobrze chociaż, że najnowszy zapowiedziany numer będzie z Rodriguezem.  :)