Autor Wątek: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)  (Przeczytany 99048 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #60 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 01:07:01 »
Poziom jak dwóch poprzednich. Ten Target 2006 z Marvel UK to podobno kozak :)
Nie zgodzę się. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale początkowa historia, czyli "Tygiel" zapadła mi najbardziej w pamięci z tego, co wydał wcześniej Semic i moim zdaniem jedna z przełomowych historii bardzo dobrze napisana, bijąca pod tym względem poprzednie. Ogólnie mówiąc, jeśli chodzi o serię US, to te 5 tomów warto posiadać, ze względu na spójność historii przedstawianej od początku.

O "Targecie" tez słyszałem wiele dobrego, ale to UK, który zasadniczo nie ma wpływu na serię US, mający jednak korzenie w historiach, które przedstawiane były w poprzednich tomach. Znajdą się też na materiały i powiązania z pełnometrażowym filmem animowanym.

Oczywiście jestem też ciekaw dalszych losów transformerów na Ziemii, które nie były wydane już przez Semic (które już mamy w tomie 5-tym), bo nastąpił przeskok do dalszych numerów, ale ich poziom jest podobno znacznie gorszy.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #61 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:26:53 »
Część tego co Semic przeskoczył była słabsza niż początki, jest tam trochę durnowatych historyjek w stylu serialu animowanego oraz takich, które służyły tylko wprowadzeniu nowych drużyn combinerów (trzeba było nowe zabawki reklamować), które po swoim debiucie już nigdy nie odgrywały jakiejś większej roli, poprawiło się w okolicach Headmasters i Underbase Saga, a potem jeszcze bardziej za kadencji Furmana.

A tymczasem przyszła w końcu, pierwsza paczka ale drugi tom ma uszkodzony grzbiet. Co w polecacie robić w tej sytuacji i jakie są perspektywy?
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 14:29:33 wysłana przez Gieferg »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #62 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:37:37 »
Można reklamować i chyba nawet nie będziesz musiał odsyłać uszkodzonego. Bardzo uszkodzone?

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #63 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 14:26:00 »

Jakby uderzone od góry i zgniecione na górnym rogu grzbietu (centymetr od góry zdeformowny). Na pólce będzie wyglądać nieciekawie. No ale powiedzieli że wyślą jeszcze raz.

Co do numeru 5-tego i wspomniango "Tygla" - historia całkiem niezła, jako dzieciak lubiłem Blastera od czasu przeczytania jego profilu w 1/92 (i żałowałem, że miał tak małą rolę w The Movie) i mam do niej szczególny sentyment   również ,dlatego, że ten numer mi "uciekł" w kioskach, bo akurat kieszonkowe przerąbałem na inne komiksy i potem trwało kilka lat nim udało mi się go upolować - już po zakończeniu wydawania serii trafiłem na niego w antykwariacie, cóż to była za radość :)   A kilka lat później całość dałem znajomemu za karty do Doomtroopera... :/

Po lekturze tomu 2 - znowu się walnęli z zawartością dymków (pod koniec Bomber Bill ma zamienione kwestie z Hufferem), jest kilka innych tego typu błędów (np. dymek z kwestią Megatrona przypisany Ratchetowi), ale te pamiętam też z Semiców więc muszą pochodzić z oryginału. Mam też wrażenie, że miejscami jest inaczej kolorowane niż w semicach (Soundwave w ostatniej historii, potem w Tomie 3 Shockwave w ostatniej), no i zdaje się (jeszcze nie czytałem tylko rzucilem okiem), że ta kolejność w tomie 3 coś nie bardzo chronologiczna (Optimus jest w całości w historiach z Marvel UK, a dopiero potem jest historia w której odzyskuje głowę).

Jak na razie Marvel UK to typowy filler, który nawet nie zawsze dałoby się sensownie umieścić w timeline. W jednym miejscu UK próbuje wyjaśniać nieścisłość z matrycą którą Prime przekazał Busterowi, a mimo to był w stanie stworzyć constructicony.

Offline rekin

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #64 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 03:48:24 »
Nie zgodzę się. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale początkowa historia, czyli "Tygiel" zapadła mi najbardziej w pamięci z tego, co wydał wcześniej Semic i moim zdaniem jedna z przełomowych historii bardzo dobrze napisana, bijąca pod tym względem poprzednie.
Nie miałem dużo Transformerów z TM-semic; wszystkie wyrzuciłem kilkanaście lat temu, czego żałuję. Jedyna historia, która mi utkwiła w pamięci, to właśnie "Tygiel".

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #65 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 09:13:07 »
Ten Target 2006 z Marvel UK to podobno kozak :)
Dobra dogrzebałem się do tych zeszytów i ......
Spoiler: PokażUkryj
zabawy z czasem i wysłanie Galvatrona do lat 80, gdzie spotyka swoją wcześniejszą wersję jaką jest Megatron i wynikły z tego paradoks, może i było czymś odkrywczym, kiedy ten komiks powstawał, teraz jest tylko ciekawostką, bo tak naprawdę jest klasycznie, zły Decepticon próbuje zawładnąć światem, a Autoboty muszą mu przeszkodzić, oczywiście dochodzi do zwrotu akcji i na czele Autobotów, aby pokonać Galvatrona staje.... Megatron.
Rysunkowo jest jak w innych historiach z UK, nic ponad to. Taka ciekawostka jeszcze na koniec Galvatron, pochodzi z wersji Transformers The Movie, której adaptacji ostatecznie chyba nie będzie w kolekcji, a to dlatego że zakończenie serii Marvel US, jest przemodelowanym filmem, tak mi się wydaje z tego co pamiętam co wydał u nas TM-Semic (ale dawno to było, więc może to tylko moje wrażenie). Odpowiadając na pytanie, ta historia to nie jest kozak, ale jest całkiem niezła.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:39:44 »
W końcu i ja odebrałem swoją pierwszą przesyłkę. Niestety, pomimo stosunkowo dobrego zapakowania, jeden numer ma zmasakrowany narożnik. Musiał taki zostać wysłany, bo reszta jest ok, a ten akurat był zapakowany w środku. Nic to, pójdzie reklamacja. Tylko no właśnie... da się to jakoś mailowo załatwić czy trzeba dzwonić na infolinię?

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 19:27:05 »
Nic mi nie wiadomo o żadnym mailu do nich. Chyba utknęli we wczesnych latach 90-tych...
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 19:32:58 wysłana przez Gieferg »

Offline wonap

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #68 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:01:44 »
to akurat piękne lata

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:27:53 »
Swoją drogą - wspomniałem o różnicach w kolorach, ale po przeczytaniu US z tomu 3 mam wrażenie, że tych zmian w kolorystyce było więcej, choć wspomniany wcześniej Shockwave z ramionami innego koloru niż reszta razi najbardziej.

No i poczytałem na TFW2005 narzekania ludzi na popapraną kolejność w tomie 3 (czytając ten tom od początku do końca dostajemy po twarzy spoilerami traktowanymi jako przypomnienie wcześniejszych wydarzeń), przy okazji dowiedziałem się, że to nie jedyny taki przypadek, należy się spodziewać podobnej sytuacji przy okazji Matrix Quest.
Poza tym wychodzi na to, że Semic czasami wycinał przypominajki (słusznie), gdy znajdowały się w drugim z numerów który umieszczali w danym zeszycie. Podobna sytuacja miała miejsce też w Dark Phoenix Saga (i pewnie w wielu innych wydanych przez nich komiksach, których nie miałem okazji porównać z oryginałem).
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 20:31:47 wysłana przez Gieferg »

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #70 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 01:57:20 »
Część tego co Semic przeskoczył była słabsza niż początki, jest tam trochę durnowatych historyjek w stylu serialu animowanego oraz takich, które służyły tylko wprowadzeniu nowych drużyn combinerów (trzeba było nowe zabawki reklamować), które po swoim debiucie już nigdy nie odgrywały jakiejś większej roli, poprawiło się w okolicach Headmasters i Underbase Saga, a potem jeszcze bardziej za kadencji Furmana.
Fakt, że Underbase Saga to bardziej konkretna historia w chronologii TF. Do czasu się jej ukazania jednak nastąpiło wiele zmian w szeregu botów i miałem wrażenie, że trochę mi umknęło. No i ciekawi mnie fakt, czy Semic podjęło świadomie decyzję o luce ze względu na poziom historii, czy np. ze względu ograniczonego czasu na wydawanie TF w Polsce, czy może niską poczytnością tytułu?
Rysunkowo jest jak w innych historiach z UK, nic ponad to. Taka ciekawostka jeszcze na koniec Galvatron, pochodzi z wersji Transformers The Movie, której adaptacji ostatecznie chyba nie będzie w kolekcji, a to dlatego że zakończenie serii Marvel US, jest przemodelowanym filmem, tak mi się wydaje z tego co pamiętam co wydał u nas TM-Semic (ale dawno to było, więc może to tylko moje wrażenie). Odpowiadając na pytanie, ta historia to nie jest kozak, ale jest całkiem niezła.
"Target 2006" powstawał równolegle z pełnometrażowym filmem animowanym z US i częściowo korzystał z jego skryptu, historia ta więc jest alternatywą dla filmu, która miała oczywiście reklamować nową serię zabawek. TF The Movie było związane z serialem animowanym, nie mającym jednak związku z komiksem (chociaż wzajemnie czerpały z siebie wątki).

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 11:55:35 »
Cytuj
No i ciekawi mnie fakt, czy Semic podjęło świadomie decyzję o luce ze względu na poziom historii, czy np. ze względu ograniczonego czasu na wydawanie TF w Polsce, czy może niską poczytnością tytułu?

Bodaj w Spider-Manie 5/93, Arek Wróblewski pisze, że jakieś materiały zaginęły czy coś w tym rodzaju. Musiałbym odkopać go z dna szafy, żeby podać konkretny cytat. Natomiast słabą sprzedażą pewnie można wytłumaczyć urwanie serii Semica po US#75.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 11:59:01 wysłana przez Gieferg »

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 04:14:21 »
Bodaj w Spider-Manie 5/93, Arek Wróblewski pisze, że jakieś materiały zaginęły czy coś w tym rodzaju. Musiałbym odkopać go z dna szafy, żeby podać konkretny cytat. Natomiast słabą sprzedażą pewnie można wytłumaczyć urwanie serii Semica po US#75.
Zbierałem SM i musiałbym również sprawdzić szafę, czy posiadam ten numer, ale że tak od razu strzeliłeś numerem, to masz niezłą pamięć :o ;)
Zapewne słaba sprzedaż była spowodowana wesołą twórczością Geoffa Seniora i chyba kilku innym późniejszym rysownikom TF, gdzie kreska czasem moim zdaniem była prawie karykaturalna, a może właśnie tym, że czytelnicy byli lekko zdezorientowani po nieoczekiwanej wyrwie w historii. Urwanie TF pokrywał się chyba ogólnie z zakończeniem działalności Semica i ogólnym kryzysem na rynku komiksowym w Polsce, o ile o takim możemy mówić.

majkelus81

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 06:27:26 »
TF u TM-Semica skończyło się w 95, a sam wydawca skończył wydawać w 2001, zmieniając nazwę na Fun  Media i jeszcze 2 lat pociągnął.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 09:03:57 wysłana przez majkelus81 »

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:33:08 »
Cytuj
i chyba kilku innym późniejszym rysownikom TF, gdzie kreska czasem moim zdaniem była prawie karykaturalna
Pod koniec rysowali już głównie Senior (jak dla mnie dobry) i Wildman (bardzo dobry). Okazjonalnie zdarzali się inni.