Autor Wątek: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)  (Przeczytany 99005 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline czarek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #330 dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 17:00:24 »
Dzień dobry, jestem nowy na forum dlatego witam się ze wszystkimi i zacznę od pytania.
W których tomach kolekcji występowali GI Joe? A jeszcze lepiej, jeśli ktoś wie w których tomach można będzie ich spotkać?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #331 dnia: Pn, 16 Marzec 2020, 12:58:59 »
Tu jest lista https://tfwiki.net/wiki/Transformers:_The_Definitive_G1_Collection Kliknij "vol" bo u nas idziemy chronologicznie.

Online Maragast

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #332 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 15:05:16 »
Hejka
Pewnie to gdzieś było już poruszane ale strasznie ciężko jest przeszukać wszystkie strony dyskusji więc zapytam:
W latach 90-tych była u nas wydawana seria, która kończy się wielką walką z Unicronem - który tom kolekcji ma w sobie tą walkę???

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #333 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 15:20:04 »
18 tom kolekcji

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #334 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 15:20:34 »
18-ty.
Przy czym ta seria się tym nie kończyła, tylko wtedy w Polsce nie wydano zakończenia - znajduje się ono w tomach 19-20. W 21-24 jest z kolei kontynuacja powstała po latach, a kolejne tomy to już niepowiązany z tym restart serii.
« Ostatnia zmiana: Śr, 25 Marzec 2020, 15:22:45 wysłana przez Gieferg »

Online Maragast

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #335 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 15:34:50 »
Okk, dzięki za info.

Offline Takesh

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 07:09:48 »
Pytanie: odebrałem prenumeratę z numerami 30-31. Czy od 32 zaczyna się IDW, jak w liście angielskiej z 1 strony, czy coś innego jeszcze dodali?
Dzięki za info 😁

Offline Crono

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 09:25:12 »
Tak, tom 32 to IDW.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #338 dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 20:35:13 »
Pytanie take, nie wiem czy było ale niech mi się tych wszystkich stron przeglądać  :)
Czy to IDW to będzie to wszytko co w zbiorczych Phase One i Phase Two https://tfwiki.net/wiki/The_Transformers:_The_IDW_Collection
czy pocięte i jak wygląda sprawa z tłumaczeniem ?

Na stronie kolekcji jest, że 80 tomów planowane, czyli tylko Phase One ?
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Kwiecień 2020, 20:37:36 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gustavus_tG

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #339 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 11:39:27 »
Trochę kurz już osiadł na tym wątku, ale trudno, może ktoś zajrzy i mi pomoże.
Były już u nas wydane tomy od Toma Scioli?
I startujący jutro "All hail Megatron" to standardowa historia ze świata TF, czy może coś ciutkę ambitniejszego?

Offline winckler

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #340 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 21:44:53 »
Przeczytałem "All hail Megatron" i, przyznaję, szczególnej "ambicji" w tym nie czuję. Chyba że mówimy o ambicji, by strategicznie przyciągnąć nowych czytelników do świata, który pomału zaczęły gmatwać pomysły Furmana. Historia wskazuje, co z dotychczasowego dorobku IDW ma zostać ocalone, co zaś może (przynajmniej na razie) pokryć mgła zapomnienia. Czyta się to szybko i bezboleśnie  i takoż zapomina (scenarzyście przyświecała idea stworzenia fabuły jak z wysokobudżetowego filmu). Nad gęstym ostatnim Furmanem sprzed dwóch tygodni musiałem siedzieć dłuuuuużej. Ale nie wiem, czy to znaczy, że był on ambitniejszy; ja z niego nie pamiętam już też zbyt wiele, więc może nie jestem najlepszym źródłem opinii w tej sprawie. Po czterdziestu zeszytach rozpoznaję i jakoś tam umiem scharakteryzować może dwudziestu mechanicznych bohaterów, wiec są na pewno lepsi opiniodawcy. 

Seria Transformers vs G.I.Joe, o której piszesz, będzie w 73. i 74. numerze kolekcji, czyli późną jesienią przyszłego roku.

 

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #341 dnia: So, 22 Sierpień 2020, 00:20:02 »
Mi z IDW utkwił w pamięci Megatron Origin i kilka Spotlightów, głównie Shockwave. Reszta, poza G1 w ogóle mnie nie ineresuje, nadal 2-ga 10-tka nie przeczytana.
 
Co sądzisz o ww.?

Offline winckler

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #342 dnia: So, 22 Sierpień 2020, 08:52:39 »
"The War Within"? Sympatycznie się czytało. Furmana opowieść o początkach konfliktu i "dojrzewaniu" Optimusa do swej roli ma swoje momenty. Podobnie jak później w IDW - historie z początków wojny - w tym wspomniany przez Ciebie bardzo, bardzo dobry origin Megatrona - to póki co najlepsze, co się po numerze 24. ukazało, nie licząc fenomenalnie narysowanej i ładnie napisanej "Żelaznej pięści". 

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #343 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 02:38:21 »
Nie, nie chodziło mi o War Within, a wyżej wymienione ;D
Ta "Żelazna pięść" to nie Dream Wave też, skoro mówimy o IDW?
Potwierdziłeś mi jednak, że chyba nie myliłem się co do originu Megatrona, a co ze Spotlightami? Też zwróciły moją uwagę.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #344 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 13:03:12 »
Przepraszam, jeśli odpowiedź gdzieś była, ale czy orientuje się ktoś które tomy kolekcji trzeba by nabyć, żeby uzupełnić zbiór starych semiców (żeby uniknąć dubli).
Tylko 18 tom to całkowity dubel. No chyba że nie zależy ci na Marvel UK.

Tu spis tego co w TM-Semic https://www.kzet.pl/2003_07/tmsemic_tabela.htm zakładka Transformers.

Tu spis tego co w kolekcji https://tfwiki.net/wiki/Transformers:_The_Definitive_G1_Collection kliknij kolejność "vol" w tabeli.
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Sierpień 2020, 13:05:49 wysłana przez JanT »