Autor Wątek: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)  (Przeczytany 99013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 17:15:16 »
Dzisiaj w kioskach pojawił się numer 21. Czyli 24 będzie za sześć tygodni.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 16 Październik 2019, 22:36:30 »
Dreamwave to już inne continuity więc raczej można czytać w oderwaniu od Marvela.


Offline Damballa

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #242 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 01:01:14 »
A ile tego ma być tomów?

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #243 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 06:11:19 »
Link z informacjami o zawartości tomów masz w poście otwierającym.

Offline Damballa

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #244 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 14:54:48 »
Ok, dzięki. Czyli 6 tomów, myślę że spróbuję.

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 02:21:10 »
Dzisiaj w kioskach pojawił się numer 21.
Trzeba przyznać, że graficznie prezentuje się zacnie - styl i kreska bardzo przypadły mi do gustu. Zasługa to też nanoszenia kolorów i tuszowania - całkiem odmienny od tych kopii z poprzedniego okresu. Szkoda, że tak jestem w plecy, bo z chęcią połknąłbym ten tom od zaraz.

Offline Wolvie

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #246 dnia: So, 19 Październik 2019, 19:52:34 »

Po najlepszym jak dotąd tomie 18 (zero marvel UK :) ) mogło być tylko gorzej, szkoda, że aż tak. Marvel UK w tomie 19-tym wyjątkowo daremny, a zajmuje 3/4 tomu...


Najbardziej irytujące w tomie 19 było rozłączenie ostatnich epizodów Marvel US. Chcieli być cwani i nakłonić ludzi do kupienia dalszego ciągu w tomie 20? W sytuacji, gdy to nie jest wydawane "na żywo", tylko po przeszło 20 latach? Dobrze, że miałem to kupione wcześniej w całości z reprintu IDW, choć oczywiście wersja z twardą  okładką kusiła..

Tym razem zgodzę się, że historie z Marvel UK nie należały do wybitnych (i najbardziej rozbudowanych), ale hitem było to, że w oryginale były czarno-białe, więc dla fanów wersji UK ten tom to prawdziwa gratka.


Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #247 dnia: So, 19 Październik 2019, 19:56:03 »
Szczerze mówiąc, to wolałbym mieć samo Marvel US w 10 tomach i bez UK bym się spokojnie obszedł, przy kolejnej powtórce pewnie je pominę, bo bardziej zaburzają mi odbiór serii niż coś ciekawego wnoszą. Po tomie 20-tym spodziewam się dokładnie tego poziomu co w 19-tym.


Offline Wolvie

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #248 dnia: So, 19 Październik 2019, 21:02:23 »
Szczerze mówiąc, to wolałbym mieć samo Marvel US w 10 tomach i bez UK bym się spokojnie obszedł, przy kolejnej powtórce pewnie je pominę, bo bardziej zaburzają mi odbiór serii niż coś ciekawego wnoszą. Po tomie 20-tym spodziewam się dokładnie tego poziomu co w 19-tym.

Taka seria istnieje od kilku lat - IDW Classics, dzieli się na część UK i US. Wersja brytyjska została skasowana po odejściu Jamesa Robertsa z IDW (padła tuż przed "Kosmicznymi Piratami" i Wojnami w Czasie"), ale amerykańska dociągnęła do końca.

Zacząłem ją zbierać, ale wtedy okazało się, że u nas rusza kolekcja Hachette, więc się na nią przerzuciłem. Niestety kilka tomów Classics mam i nie mogę znaleźć na nie kupców..

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #249 dnia: So, 19 Październik 2019, 22:06:55 »
Cytuj
Taka seria istnieje od kilku lat - IDW Classics
Z tym, że w przeciwieństwie do filmów, które sprowadzałem skąd się dało, komiksy kupuję tylko po polsku. Mógłbym zrobić wyjątek i coś pojedynczego kupić po angielsku, ale na pewno nie całą serię.

Offline Wolvie

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #250 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 11:54:34 »
Mógłbym zrobić wyjątek i coś pojedynczego kupić po angielsku, ale na pewno nie całą serię.

Mam tom 2 i 4 Marvel US (2 wstępnie zamówiony, ale klient się waha), w razie zainteresowania zapraszam na priv.  :)

A z kolekcji Hachette czekam jeszcze na War Within Dreamwave'a (zwłaszcza, że ma być też coś o trzeciej, niedokończonej części). Jeśli dobrze, liczę wyjdzie u nas w lutym 2020. Chyba, że znajdę budżet na dokupienie czegoś z Marvela (13 lub 14), ale to czas pokaże.






Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #251 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 12:26:50 »
Nie miałem na myśli tego, że chcę kupować Transformers (po co? przecież kupuję kolekcję) tylko ogólne zasady jakimi się kieruję przy kupowaniu komiksów. Czyli wolę mieć po polsku US/UK niż po angielsku samo US, choć najbardziej byłbym zadowolony mając samo US po polsku.

Offline Wolvie

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #252 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 15:11:14 »
Nie miałem na myśli tego, że chcę kupować Transformers (po co? przecież kupuję kolekcję) tylko ogólne zasady jakimi się kieruję przy kupowaniu komiksów. Czyli wolę mieć po polsku US/UK niż po angielsku samo US, choć najbardziej byłbym zadowolony mając samo US po polsku.

Nie wiem, czy ktoś kiedyś się na to zdecyduje. Może gdyby IDW Classics nie została skasowana, to ktoś w Polsce kupiłby w końcu licencję, a tak zostaje nad Hachette, co z mojego punktu widzenia jest akurat lepsze.

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #253 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 01:27:16 »
Sprowadzanie komiksów po angielsku przy współczesnej ofercie rynku komiksowego w Polsce, również wydaje mi się niedorzeczne.
Szczerze mówiąc, to wolałbym mieć samo Marvel US w 10 tomach i bez UK bym się spokojnie obszedł, przy kolejnej powtórce pewnie je pominę, bo bardziej zaburzają mi odbiór serii niż coś ciekawego wnoszą.
Nie przeczytałem jeszcze całej serii US, ale po przejęciu jej przez Furmana ciężko mi nawet powiedzieć, czy jest w ogóle sens rozpatrywania jej spójności. Seria US jak dla mnie to TF autorstwa Budiansky'ego, a później to wersja UK wydawana w Stanach ;). Oczywiście, do tego czasu istniała wersja US jako nadrzędna, po rezygnacji Budiansky'ego ciężko to stwierdzić (pomijając kontynuacje UK przez innych autorów).

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #254 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 01:33:37 »
Mniej więcej w tym czasie, gdy Furman przeszedł do US, UK się stoczyło do poziomu 5-stronicowych nieciekawych historyjek i stało się jeszcze bardziej zbyteczne niż do tej pory.

Cytuj
prowadzanie komiksów po angielsku przy współczesnej ofercie rynku komiksowego w Polsce, również wydaje mi się niedorzeczne.
A co jeśli chcę coś konkretnego, co w Polsce nie zostało wydane, ani raczej wydane nie będzie? To mam sobie zamiast tego kupić coś innego bo przecież mamy w Polsce dużo różnych komiksów? :D 

Czy to przy filmach, czy przy komiksach zasada jaką się kieruję jest taka - kupuję wyłącznie to, co chcę mieć/przeczytać/obejrzeć, a nie to co akurat jest dostępne. Sprowadzałem filmy z UK, Francji, Włoch, USA, Australii, nawet z Chin i Korei się zdarzyło gdy tylko tam mieli to, co chciałem, teraz wygląda na to, że wkrótce kupię też kilka zagranicznych wydań komiksów (w grę wchodzą tylko te po angielsku).

Wracając do kolekcji TF - fajnie,  ze wyszła u nas chronologicznie, jakby Hachette wydawało to tak, jak w UK, moich pieniędzy by nie zobaczyli. Zwyczajnie nie chciałoby mi się czekać kilka lat, żeby na wyrywki "odławiać" interesujące mnie tomy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 21 Październik 2019, 02:09:33 wysłana przez Gieferg »