Autor Wątek: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)  (Przeczytany 99030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #420 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 10:34:43 »
u nas na razie nie są w planach.
U nas przedłużenia na pewno nie będzie więc już można się smucić :)

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #421 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 11:58:31 »
Cytuj
Z tego co widzę jednak tylko okładki nawiązują do klasyki.

Nie.
Wildman rysował klasyczne G1 od Marvela i rysuje Regeneration One w podobnym stylu.

Cytuj
O to chyba z rok czekania. Ale kupuję jak wyjdą 😎 A zapytam jeszcze o takiego rysownika Andrew Wildman? Coś z jego rysunkami polecacie.

To co podałem stronę wcześniej (rysuje połowę Regeneration One, a drugą połowę gośc, który go bezbłędnie imituje - Guido Guidi).
Rysował też wcześniej w Marvelu -(tomy 18-20), i wcześniej w Marvel UK, ale jego pierwsze występy raczej bez szału.

Cytuj
, czyli chyba od 29 tomu jak podpowiadał Winckler

Od 25.

« Ostatnia zmiana: Pt, 29 Styczeń 2021, 12:09:20 wysłana przez Gieferg »

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #422 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 05:54:23 »
Gieferg, Winckler

Raz jeszcze dzięki za pomoc :) Pogrzebałem trochę jeszcze na amerykańaskich forach i podjąłem decyzję, które nr kupię.

#17    Matrix Quest
#18 Edge of Extinction

Chciałbym trochę zobaczyć jak Transformersy były rysowane w erze 4 kolorów :) to są chyba najlepsze przykłady. Do tego w materiałach dodatkowych artykuł o  Andrew Wildman.

#29 The War Within
#31 The Iron Fist
#39 Hearts of Steel
#45 Last Stand of the Wreckers

Zamykające się w 1 numerze historie z stylem rysunkowym, który mnie interesuje :) Raczej nie chiałbym iść w kilku tomowe historie takie jak Regeneration One ze względu na miejsce na półkach wole tak po kawałeczku, trochę tego, trochę tego...

No chyba że Regeneration One, ten tom które rysuje Andrew Wildman może działać jako osobna historia?

W przyszłości na pewno czekam na...

# 73,74 Transformers vs. G.I. Joe (wiem że dziwne rysunki, podobają mi się :) )
# 78, 79 Optimus Prime by Kei Zama

Ciekawe kiedy wyjdą. Chyba z rok czekania  ???

ps. Ktoś może mi podpowiedzieć czy zna na tym forum wątek rozmowy w którym mógłbym się zapytać o polecenie tomów z kolekcji komiksów o star wars?

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #423 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 06:07:25 »
Teraz sprawdziłem że u nas w  nr 39 nie ma historii Hearts of Steel. Ktoś wie w którym jest nr?  ???

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #424 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 06:15:22 »
A nie sorki jest w 39 tylko oferta na  allegro była źle opisana  ;D

Offline Arne

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #425 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 08:46:44 »
Tych tomów u nas niestety nie będzie :( kolekcja zakończy się na 99,9% na 80 numerze i nie będzie przedłużana :(
Czegoś tu nie rozumiem...
Skoro zakończy się na 80 numerze, to dlaczego miałoby nie być numerów 73-74, 78-79?
Może mi to ktoś wytłumaczyć?

Offline Geekboy

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #426 dnia: Pn, 01 Luty 2021, 09:26:59 »
Czegoś tu nie rozumiem...
Skoro zakończy się na 80 numerze, to dlaczego miałoby nie być numerów 73-74, 78-79?
Może mi to ktoś wytłumaczyć?

Mój błąd 😅 myślałem o tych powyżej 😅

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #427 dnia: Wt, 02 Luty 2021, 22:08:36 »
Cytuj
No chyba że Regeneration One, ten tom które rysuje Andrew Wildman może działać jako osobna historia?
Rysuje dwa tomy (które stanowią połowę historii, ale każdy z nich jest też w pewnym sensie całością), a ten kto go zastępuje w tomach 3 i 4 jest chwilami lepszym Wildmanem niż Wildman.

Tylko zdecyduj się w końcu czy jest istotne, żeby była osobna historia czy nie? 17 i 18 kontynuują wątki zaczęte w 16, którego chcesz olać (co jest kompletnie bez sensu bo to jak oglądanie 2 i 3 Matrixa z pominięciem jedynki albo zaczynanie LOTRa od Dwóch Wież), więc co za różnica czy tutaj jest osobna czy nie?
Jak chcesz tylko pooglądać obrazki to bez znaczenia, ale jeśli chcesz poczytać całą historię, zacznij od początku, nie od środka.

« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Luty 2021, 22:45:10 wysłana przez Gieferg »

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #428 dnia: Pt, 05 Luty 2021, 05:48:37 »
Dobra Gieferg, przekonałeś mnie do zakupu nr 16 także  ;D

Na razie przyszły mi Żelazna Pięść oraz Wojna Domowa. Pierwsze wrażenie bez czytania to takie że kolekcja pod względem wydania stoi na dużo wyższym poziomie niż inne kolekcje komiksowe których tomy posiadam. Dobrej jakości papier, ładny design książki, dużo szkiców prezentowanych w sensownej formie czyli na całej stronie. Wydaje mi się też że historie o transformersach zyskują bardzo gdy w ich losy wplątane są losy ludzi lub mają interakcje z jakimiś innymi istotami niż roboty. Komiks żelazna pięść po przeglądnięciu wydał mi się dużo ciekawszy niż wojna domowa właśnie dlatego że mamy tam cały ten świat dzikiego zachodu.

Na pozostałe komiksy czekam bo zamówiłem bezpośrednio od hachette a tam jest 30 dni na realizacje zamówienia  ???

Offline tripeman

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #429 dnia: So, 13 Luty 2021, 21:16:15 »
Próbuję uzupełnić braki w kolekcji i nigdzie nie mogę dostać tomu 43: "Chwała Megatronowi, część 1". Czy ktoś wie, gdzie można by go znaleźć? Lub ewentualnie ma duplikat i zechciałby odsprzedać?

Online Szekak

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #430 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 19:41:59 »
Czy wszyscy mają przesuniętą panoramkę w tomie 49?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #431 dnia: So, 20 Luty 2021, 15:55:40 »
Szekak - nie, ja mam ok.

Online Szekak

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #432 dnia: So, 20 Luty 2021, 18:21:06 »
Dasz fotke?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #433 dnia: So, 20 Luty 2021, 20:01:23 »
Hmm, miałem go w pudle (nowe komiksy, które trafiają na kupkę wstydu, wkładam do folii i lądują do pudła) i spojrzałem tylko na górę grzbietu. Tam jest ok, ale później jest lekkie przesunięcie. Tragedii jednak nie ma. Jak wprowadziłem w błąd to przepraszam.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #434 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 15:44:54 »
Miałem kupić tylko 26 tomów tej kolekcji (1-24 oraz 27-28), a dzisiaj z Ruchu odebrałam tom 57. Jest teraz jakiś moment, żeby w miarę bezboleśnie zakończyć czytanie tej kolekcji? (tzn. gdzie kończy się większość wątków). Czy już po ptokach i trzeba kupować do końca?