Autor Wątek: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe  (Przeczytany 1286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 07:54:41 »
Joe nie mają swojego wątku, Transformers tylko z kolekcji, więc pora na ich własny wątek. Tym bardziej, że Robert Kirkman i jego Skybound zaczęło wydawać obie serie. Najpierw jako część nowej serii "Void rivals".

https://www.cbr.com/transformers-gi-joe-shared-energon-universe-skybound-hasbro/

https://www.cbr.com/transformers-gi-joe-energon-universe-robert-kirkman-interview/

Plus Larry Hama będzie kontynuował "G.I. Joe - A Real American Hero" od numeru 301. Czyli serię, która wydawał u nas kiedyś TM-SEMIC.

https://www.cbr.com/gi-joe-larry-hama-skybound-image-return/

Oby u nas ktoś kiedyś wreszcie wziął się za to jak trzeba. Materiały są, tylko czy wystarczy czytelników? Jest nowe filmowe otwarcie, może będzie crossover, więc chyba pora zaryzykować? Ja z pewnością kupię!

Offline michał81

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 08:12:10 »
Jest nowe filmowe otwarcie, może będzie crossover, więc chyba pora zaryzykować? Ja z pewnością kupię!
Kto ma zaryzykować?

Offline Takesh

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 08:26:10 »
Każdy komiks to ryzyko. Mniejsze lub większe, ale zawsze. Bo niby hicior, a nie sprzeda się. Albo zaskoczy coś, co nie miało większych szans.
Dlatego użyłem takiego zwrotu.

Offline michał81

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 08:38:26 »
Wiesz @Takeshi w tym wypadku zostaje tylko kupowanie wydań oryginalnych. Pierwsza sprawa to żaden mniejszy wydawca nie podejmie takiego ryzyka (no może Amber by się porwał na wydawanie tego). Druga to jest Image, co już rodzi duży problem.

Offline Crono

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 08:39:35 »
Po słabej (ponoć) sprzedaży kolekcji, raczej wątpię aby ktoś wziął się za wydawanie TF u nas. Pewne osoby na forum twierdziły, że Amber zakupił swego czasu licencję na wydawanie komiksów tej marki z IDW, ale nic nie wydali. Chyba też stwierdzili że się nie opłaca, widząc jak sprzedają się żółwie ninja.

Offline Takesh

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 08:43:54 »
Nadzieja umiera ostatnia. Coś się dzieje, daję info na forum. Plus moje życzenie. Normalna praktyka na forum. A wydania oryginalne mam od dawna. A i tak z chęcią kupię kolejne, w tym po polsku. A co. Mogę  8)

Edit
Swoją drogą w latach 80-tych na tych kreskówkach uczyłem się angielskiego. Sobotnie i niedzielne poranki z Fun Factory na Sky One. Chyba 2 lub 3 godzinny blok z serialami. To były czasy... :'(
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Czerwiec 2023, 08:55:40 wysłana przez Takesh »

Offline Crono

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 09:05:38 »
Ja też bym chciał aby ktoś u nas wydawał regularnie Transformers. Tak samo jak chciałbym epiki X-Men po polsku. Ale dałem sobie z tym spokój. Epiki kupuję po angielsku i po oryginały sięgnę pewnie w przypadku TF. Na razie po angielsku uzupełniam to, czego Hachette nie wydało u nas, czyli dalsze zeszyty Lost Light, event Revolution czy miniserię kończącą G1 Unicron.

Offline Takesh

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 09:50:04 »
Mi najbardziej brakuje kilku tomów A Real American Hero. X-Men Claremonta też uwielbiam i lata temu kupiłem trochę Essentiali. Patrząc na jakość tłumaczeń polskich Punktów zwrotnych, to chyba była najlepsza decyzja. A Essentiale ogólnie lubię za brak kolorów. O wiele lepiej wygląda kreska. Kiedyś to potrafili nieźle rysować. Nie wszyscy oczywiście. Tak wogóle to często wybieram świadomie czarnobiałe wersje zamiast kolorowych.

Offline xardas

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 15:57:31 »
Po słabej (ponoć) sprzedaży kolekcji, raczej wątpię aby ktoś wziął się za wydawanie TF u nas. Pewne osoby na forum twierdziły, że Amber zakupił swego czasu licencję na wydawanie komiksów tej marki z IDW, ale nic nie wydali. Chyba też stwierdzili że się nie opłaca, widząc jak sprzedają się żółwie ninja.
Wiem, że powtarzam to jak zdarta płyta, ale do słabej sprzedaży TMNT przyczynił się głównie format wydania, który był jakimś nieśmieszny żartem. Ani to zeszytówki ani wydania zbiorcze. Najgorsze, że teraz pewnie po tych numerach, które odwaliła najpierw Fanta, a potem Amber porządnego wydania żółwi nie doczekamy się zbyt prędko.
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Czerwiec 2023, 16:36:09 wysłana przez xardas »

Offline Crono

Odp: Transformers i G.I. Joe - Hasbro, Energon Universe
« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 16 Czerwiec 2023, 16:43:04 »
Masz rację xardas. Sposób wydania TMNT to nieporozumienie. Najgorsze jest jednak to, że np. taki Sonic schodzi Amberowi chyba całkiem nieźle, a też jest wydawany w taki sposób. Może to ich utwierdzać w przekonaniu, że wybrali słuszny kierunek i o ile wejdą w jakieś nowe serie, to znowu w ten sposób.
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Czerwiec 2023, 16:45:40 wysłana przez Crono »