Autor Wątek: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)  (Przeczytany 98818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Megatron

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #450 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 13:38:49 »
Mnie cieszy że skończy się na 80ciu. Phase 2 myślę kupić już w oryginale.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #451 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 15:31:47 »
Na to bym raczej nie liczył. W końcu to kolekcja G1.

A mimo to G2 się w niej znajduje (vol. 90-91).

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #452 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 08:19:47 »
To nie do końca prawda. Kolekcja Transformers na stronie Hachette dostępna jest tylko do tomu 35. Nowszych tomów już nie kupisz. Dziwne to jest. W szczególności że w innych krajach gdzie ukazywały się kolekcje mam wrażenie dostępność archiwaliów jest lepsza. I to zarówno Hachette jak i reszty. Do tego mają tam co jakiś czas promocje. U nas to jedynie Eaglwmoss coś tam czasem przeceniał. Tylko nie miał nigdy u siebie dostępnych wszystkich tomów kolekcji, tylko jakąś połowę.

Niestety Kolekcja Transformers sprzedaje się najsłabiej. Hachette musiało ograniczyć liczbę drukowanych kolejnych tomów. Teraz ta ilość idzie głównie do prenumeratorów i niewiele zostaje na półkach. Jak jest niewiele sztuk w Empiku i coś tam się sprzeda, to jeszcze mniej wraca do wydawnictwa, by to sprzedać ze zwrotów. Za mało kupowaliśmy Transformers i takie tego są efekty.

Na Transformery nie zwracałem uwagi, bo ich nie zbieram. Ale jak wcześniej patrzyłem na Conany czy SBM to wszystkie numery były dostępne. Niestety teraz to się już zmienia bo wygasła Kolekcja na Conany a SBM będzie się kończyć.

Offline Megatron

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #453 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 08:42:59 »
Nabiłeś 2700 postów gadając wyłącznie o kolekcjach, a tu wychodzi że ich nie kupujesz  :o Nie pisz więc "za mało kupowaliśmy" ja mam swoje egzemplarze na półce.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #454 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 09:30:42 »
Jak kupiłem WKKDC, WKKM, SBM i Conana i jeszcze Egmonty Superhero i Kaczki, to sorry. Gwiezdne Wojny i Transformers już się na moją listę nie załapały, bo portfel nie jest z gumy. Zresztą dawno pisałem, że to nie moje klimaty.

Offline Megatron

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #455 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 10:05:06 »
Łatwo dajesz się podpuścić. Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem i rozumiem powody. Chciałem tylko byś nieprzymuszony napisał argument przeciw kolekcjom. Może kiedyś wyjdziesz ze swojego pudełka, spojrzysz szerzej i zaskoczysz, że inni jak Ty też przeliczają za i przeciw. Kolekcja to jak kredyt do spłaty. Koszt i czas jaki jesteś związany z wydawcą. Znam małżeństwa które trwały krócej niż wydawanie kolekcji.

Transformery to akurat moi ulubieńcy. Mogę się pomęczyć dla nich. Inne kolekcje odpuszczam, gdyż wszystkie mają uciążliwy model sprzedażowy.

Offline Cringer

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #456 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 10:17:20 »
Niestety Kolekcja Transformers sprzedaje się najsłabiej. Hachette musiało ograniczyć liczbę drukowanych kolejnych tomów. Teraz ta ilość idzie głównie do prenumeratorów i niewiele zostaje na półkach. Jak jest niewiele sztuk w Empiku i coś tam się sprzeda, to jeszcze mniej wraca do wydawnictwa, by to sprzedać ze zwrotów. Za mało kupowaliśmy Transformers i takie tego są efekty.

Na Transformery nie zwracałem uwagi, bo ich nie zbieram. Ale jak wcześniej patrzyłem na Conany czy SBM to wszystkie numery były dostępne. Niestety teraz to się już zmienia bo wygasła Kolekcja na Conany a SBM będzie się kończyć.
Co nie zmienia faktu że twierdząc o dostępności kolekcji napisałeś nieprawdę.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #457 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 10:30:00 »
Prenumerowałem kolekcję przez rok (sentyment do Marvel G1) i wiem, że nigdy więcej nie będę zbierał żadnej tak wydawanej serii.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #458 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 16:22:26 »
Trafił w moje ręce tom 59 - Mroczny Cybertron 1. ktoś ma jakieś wrażenia co do niego?

Offline Takesh

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #459 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 21:21:47 »
Trafił? Nie zbierasz, a jak trafisz, to nie czytasz? Czy może ktoś Ci pożyczył?

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #460 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 20:08:34 »
Trafił jednocześnie z kolejnymi tomami SBM, a zaraz będę też kupował pakiet kwietniowy. Dlatego na razie jest niżej na mojej czytliście. Pytam więc co sądzą o nim ludzie co już czytali.

Offline Lupus

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #461 dnia: Pn, 31 Maj 2021, 20:31:37 »
Skąd pochodzi wiadomość o tym, że kolekcja Transformers nie będzie przedłużona po 80 tomie? To sprawdzona wiadomość?

P.S. Jako wieloletni fan Transformerów posiadam wszystkie wydane do tej pory tomy kolekcji i jestem ze wszystkich bardzo zadowolony. Dlatego wolałbym, aby wydano u nas wszystkie 100 tomów. Im więcej tym lepiej.

Offline mac433

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #462 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 21:14:00 »
O jakieś 60 tomów za późno ten koniec

Offline Crono

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #463 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 23:05:55 »
O jakieś 60 tomów za późno ten koniec
A każe Ci ktoś kupować te komiksy?

Offline mac433

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #464 dnia: Cz, 03 Czerwiec 2021, 10:25:35 »
Ale odbij ode mnie randomie.