Autor Wątek: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)  (Przeczytany 99033 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #405 dnia: So, 14 Listopad 2020, 14:30:52 »
Kolory to jedno, kreska to drugie.  Furman z UK wziął Wildmana i Seniora, ich akurat lubię. Problemem jest cała reszta. Jakby całe UK rysował Senior, to bym nie narzekał.

Offline winckler

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #406 dnia: Cz, 07 Styczeń 2021, 13:27:41 »
Nowy Rok - i nowy kierunek w Transformersach... Po pewnym rozczarowaniu, jakim był tom "Serca ciemności" i "Plaga" (strasznie zmarnowany crossover, co zaskakujące, jeśli wziąć pod uwagę, kto go tworzył), samodzielna seria Jamesa Robertsona baaardzo mnie ucieszyła. Już "Śmierć Optimusa Prime'a" miała urokliwe momenty, ale tomik 53. ląduje bardzo wysoko w moim rankingu "momentów zwrotnych". Nic w tym (jeśli myśleć o komiksach przygodowych w ogóle) strasznie odkrywczego, ale jakoś tak wyszło, że zgrane żarciki i ironiczne rozczarowania w wykonaniu "zagubionych w kosmosie robotów" i dały uśmiech, i faktycznie tchnęły innego ducha w dość powtarzalne w numerach czterdziestych scenariusze.  Kojarzyło mi się to z "Międzynarodową Ligą Sprawiedliwości" przez cały czas  (Rodimus makes Guy Gardner's spirit present..) i bardzo się ucieszyłem, gdy na potwierdzenie jakby zobaczyłem na koniec okładkę na stronie 183, a potem jeszcze "przyklepał" to wprost Robertson w drugiej części wywiadu. Jakby ktoś chciał "wskoczyć" do serii i spróbować "nowych" Transformersów (a wspomnianą serię DC lubi) - to jest dobry moment. 2021 będzie (najpewniej) ostatnim i chyba fajnym rokiem kolekcji. Jeśli podobnie miło będzie w serii Barbera...

Najlepsze nr serii?
« Odpowiedź #407 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 05:51:31 »
Cześć,

Zastanawiam się nad kupnem paru nr tej serii na próbę. Czy możecie polecić mi najlepsze nr? Od czego zacząć?
Czy jest może gdzieś spis nr z info co jest w którym tomie?

Offline winckler

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #408 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 10:42:28 »
Tu jest pełna lista https://tfwiki.net/wiki/Transformers:_The_Definitive_G1_Collection

Automatycznie ustawia się w kolejności wydawania tomów w UK, ale można przełączyć kolejność tomów na chronologiczną u szczytu listy - i wtedy jest nasza kolekcja, której urok polega na przepracowaniu opowieści o robotach od początku do końca.
Na próbę sugerowałbym pierwsze dwa, trzy numery, by zobaczyć, jak się komiksowo sprawa poczynała w relacji do zabawek produkowanych i animacji. Gdyby nie zasmakowało, można przerzucić się od razu do etapu Dreamwave, które paręnaście lat temu rebootowało markę. Tu sięgnąłbym po tomy 29. ("The War Within") i 31. ("Żelazna pięść", oderwany, ale ładnie narysowany przez Jae'a Lee odcinek osadzony w czasie drugiej wojny, gdzie robotom towarzyszą G.I.Joe). A potem rusza epoka IDW. Jeśli lubisz komiksy, w których widoczny jest wpływ wschodniego stylu, możesz zacząć od początku (#32), a jak mniej, to ważniejszy będzie #33 (Megatron: Origin), do którego odniesienia rozsiane są aż do bieżących tomów. Ten pierwszy etap IDW, współtworzony przez Simona Furmana, opiekuna merytorycznego kolekcji i bardzo przy tym podkreślającego swoją rolę w każdym możliwym momencie we wstępach i posłowiach, jest, moim zdaniem, najsłabszy. Potem IDW się restartuje ("Chwała Megatronowi" w tomach #43-44) i to dobry moment, by "wskoczyć" na pokład, gdy się ma ochotę na komiks "blockbusterowy", taki zamiennik niezrealizowanego scenariusza z franczyzy. Wątki tam zapoczątkowane toczą się ze na zmiennym poziomie do numeru #52, który najprościej łyknąć na start też (bo wszystko ładnie on podsumowuje) i otwiera na teraz leżące w salonach numery #53 i #54.
Najnowszego nie czytałem jeszcze, ale nowa seria "More than Meets the Eye" z #53 bardzo mi się podobała. Jest to świeże, współczesne, bardzo dobre na wejście w świat wielkich robotów. 
     
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 11:11:45 wysłana przez winckler »

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #409 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 11:22:08 »
Cytuj
Zastanawiam się nad kupnem paru nr tej serii na próbę. Czy możecie polecić mi najlepsze nr?

Jak oglądasz serial z ciągłością fabuły to też tylko wybrane odcinki? :>

Nie wiem jak dalej, ale 1-24 to właśnie taki serial. Czytanie na wyrywki jest bez sensu. Można spróbować sam pierwszy tom, bo ma jako tako zamkniętą fabułę (tzn nie ma, ale zamieszczono alternatywne zamknięte zakończenie) i daje jako takie pojęcie o charakterze tej najstarszej serii, ale czytanie tych najlepszych z tego przedziału (13, 18) z pominięciem wszystkich pozostałych raczej mija się z celem. Co najwyżej można by wskazać kilka tomów, które można pominąć i wiele nie stracić (np. 14-15).
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 11:30:54 wysłana przez Gieferg »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #410 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:21:40 »
Jak nie masz sentymentu do tych pierwszych historii to może być ciężko. Chyba najlepiej zacząć od IDW czyli tomu 32.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #411 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:08:48 »
Przy czym IDW zaczyna się fajnie (Infiltration, Escalation) ale bardzo szybko następuje w nim gwałtowna sraczka pomysłów i wątków (Devastation), co skutkuje powstaniem istnego szamba, w którym nie miałem ochoty pływać  :-\
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:11:31 wysłana przez Gieferg »

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #412 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:04:52 »
Dziękuję wszystkim za info i opinie :)

Ja trochę inaczej podchodzę do tematu. W ogóle nie interesuje mnie ciągłość fabuły. Sam trochę tworzę ilustracje i chętnie zobaczył bym komiksy z pięknie narysowanymi robotami. Możecie polecić jakieś numery pod tym względem się wybijające? :)

I jeszcze inne pytanie. Czy są jakieś nr gdzie pojawiają się G.I. JOE lub inne ciekawe postacie?

ps. Swoją drogą kolekcja z G.I. JOE była by super :D


Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #413 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:36:47 »
Zależy co się komu podoba. Ja lubię głównie klasykę ale sam przyznaję, że tam ilustracje bywały słabiutkie,  za najładniej narysowane z tych, które widziałem uważam Regeneration One (które do klasyki stara się nawiązywać) (Tomy 21-24).

O, w takim stylu:
Spoiler: PokażUkryj


Kto lubi nowoczesną kreskę, pewnie znajdzie coś ciekawego w IDW, z kolei Dreamwave kojarzy mi się z takim mangowym stylem, za którym ogólnie nie przepadam.

Cytuj
G.I. JOE lub inne ciekawe postacie?
Spider-Man w pierwszym tomie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:40:41 wysłana przez Gieferg »

Offline winckler

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #414 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:50:35 »
Dziękuję wszystkim za info i opinie :)

Ja trochę inaczej podchodzę do tematu. W ogóle nie interesuje mnie ciągłość fabuły. Sam trochę tworzę ilustracje i chętnie zobaczył bym komiksy z pięknie narysowanymi robotami. Możecie polecić jakieś numery pod tym względem się wybijające? :)

I jeszcze inne pytanie. Czy są jakieś nr gdzie pojawiają się G.I. JOE lub inne ciekawe postacie?

Pyta nieprecyzyjnie, potem nie czyta odpowiedzi?
Ogląda posty jak roboty?
Piękno jest w oku patrzącego.
"Pokoloruj drwala".

Offline gashu

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #415 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:05:05 »

Ja trochę inaczej podchodzę do tematu. W ogóle nie interesuje mnie ciągłość fabuły. Sam trochę tworzę ilustracje i chętnie zobaczył bym komiksy z pięknie narysowanymi robotami.

Olej Transformery i sięgnij po ABC Warriors.

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #416 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 06:33:54 »
Mnie w sumie bardzo podoba się mangowy sposób rysowania robotów więc chyba zacznę od tego co robił Dreamwave, czyli chyba od 29 tomu jak podpowiadał Winckler :)

Chociaż Regeneration One też kusi. Z tego co widzę jednak tylko okładki nawiązują do klasyki. Lubię klasyczne rysunki w komiksie również z tym że akurat transformers chyba nie mieli szczęścia do rysowników w latach 80.

ABC Warriors wyglądają rewelacyjnie, też będę musiał kiedyś sprawdzić :D ale to zupełnie inna estetyka.

Przy okazji Winckler, teraz przeczytałem posta na spokojnie i rzeczywiście jest tam wyczerpujące info, dzięki!

 

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #417 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 08:18:53 »
Dobra bardzo konkretne pytanie. Czy ktoś wie, czy były lub są w kolekcji komiksy tranmsformers rysowane przez Kei Zama?

Jak tak kupuje wszystkie :D

Offline winckler

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #418 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 08:50:27 »
Przy okazji Winckler, teraz przeczytałem posta na spokojnie i rzeczywiście jest tam wyczerpujące info, dzięki!

Spoko. (Koniec focha).

Dobra bardzo konkretne pytanie. Czy ktoś wie, czy były lub są w kolekcji komiksy tranmsformers rysowane przez Kei Zama?

Z tego, co głosi Transformers Wiki (https://tfwiki.net/wiki/Kei_Zama) wynika, że okładki jej autorstwa mogą (jeśli zostaną przedrukowane) być (po jednej!) w tomach #67 i # 75. A seria "Optimus Prime", którą rysowała będzie w tomach #78 i #79. Po części, bo ciąg dalszy tej serii w UK poszedł już w tomach, które u nas na razie nie są w planach.
Możesz za to (póki co) sięgnąć po tom, który ją nakręcił na rysowanie Transformersów - "Ostatnia bitwa Wreckerów" (#45).
BTW - robiła też coś z ABC Warriors na "Free Comic Book Day" w 2017.
 

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #419 dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 10:23:43 »
O to chyba z rok czekania. Ale kupuję jak wyjdą 😎 A zapytam jeszcze o takiego rysownika Andrew Wildman? Coś z jego rysunkami polecacie.