Autor Wątek: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)  (Przeczytany 98819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 16:41:45 »
Dziś odebrałem z poczty prenumeratę. Wszystko ok, a 4 numer od rana stoi w saloniku. Też czekam na 5 za 2 tyg.
Breloczki fajne.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Luty 2019, 16:49:12 wysłana przez Bazyliszek »

Offline wonap

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 17:21:27 »
tom 4 zakupiony. Tak jak poprzedni na Poczcie Polskiej;) chociaż niestety ostatnia sztuka. Może będe cześciej kupować to więcej będa zamawiać;)

W 4 tomie:
Transformers US 13-16,
Transformers UK 59-65,
Transformers Annual (1986)


Offline nori

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 22:16:36 »
Transformers US 13-16,

Dla przypomnienia, w wydaniu TM-Semic brakowało właśnie zeszytów 15 i 16, więc zakup wart rozważenia dla posiadających stare zeszyty, a nie zbierających kolekcji jak leci.

Swoją drogą, przeczytał już ktoś z Was ten tom? Te zeszyty 15 i 16 warte uzupełnienia? Sam się waham...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline wonap

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 22:49:27 »
ja dzisiaj przeczytałem 13-16 i jeśli ktoś ma sentyment to warto bo akurat 15-16 podeszło mi bardziej jak 13-14 ;)
15: "Ja, władca robotów"
16: "Bumblebee w opałach"

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 21 Luty 2019, 22:50:53 »
Polecam swój opening tego 4 tomu. Kurczę ta intryga się ciągle wolno rozwija, bo Megatron podgryza Shockwava, podgryza, ale jeszcze nie ma momentu konfrontacji. Tomy mają mało głównej amerykańskiej serii a sporo Marvel UK, która niewiele (przynajmniej w tych 4 tomach) wnosi do fabuły. Ale czekam na 5 tom.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 11:25:18 »
Przyznam, że pierwszy tom męczy niemiłosiernie - tej serii z założenia nie dało się czytać, miała sprzedawać zabawki. Przedstawienie sporej grupy robotów, z których każdy musiał powiedzieć jak się nazywa i jakie ma umiejętności... ;)
Natomiast drugi tom połknąłem z ogromną przyjemnością - ciągłość fabularna, spójne historie, zróżnicowanie graficzne pomiędzy redakcją US i UK - generalnie miodzio. Ciekawe ile przypadkowych osób się zniechęciło po tomie z jedyneczką na grzbiecie, po tym jak kupiło ją za grosze w kiosku na "zapoznanie się" :)



Offline wonap

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 11:34:01 »
widać odczucia różne bo ja pierwszy właśnie szybko połknąłem;) za to w kolejnych nużyła czasem UK zamiast ciągłości w fabule;) no ale cóż jak pisałem wcześniej póki co kupuję dalej;)

Offline Martin Eden

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 12:25:40 »
Ja z kolei dobrze się bawię przy tomach UK, za to US od drugiego tomu to paździerz może i dosyć łatwy w lekturze, ale ulotny niczym największe ramotki z WKKM.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 25 Luty 2019, 14:28:52 »
I dalej ani widu ani słychu. Ehh, trzeba było kupować po ludzku w empiku...

EDIT:
Zadzwoniłem i okazało się, że nie mają takiego zamówienia :P
No to teraz już mają. Wiedziałem, że nie można im ufać.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Luty 2019, 15:00:27 wysłana przez Gieferg »

Offline indyk1983

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:52:51 »
Ja też zamówiłem i czekałem. Coś mnie drgnęło aby poszperać w mailach i okazało się że zamówienie było jeszcze trzeba potwierdzić :P.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 15:19:29 »
Ja to zrobiłem od razu i nic nie dało :P 
Jakiś czas później jak sprawdzałem ten link to prowadził już donikąd.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 17:02:56 »
Dlatego ja tam zamawiam kolejne prenumeraty telefonicznie. Albo wysyłam tą kartkę pocztową z 1 numeru. Zawsze dochodziło i dostawałem zamówione tomy.

Offline Nemen

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 18:09:12 »
Na wstępie witam wszystkich... a po wstępie chciałbym zapytać, czy historie z UK w którymś momencie zaczynają łączyć się fabularnie z tymi z US, czy cały czas są takim zapychaczem przeznaczonym tylko na rynek UK? Myślałem, że TF UK są tylko w pierwszych tomach kolekcji, ale okazuję się, że znajdują się one praktycznie we wszystkich tomach. Niestety raczej mnie one nie interesują, zwłaszcza jeśli są to tylko historie poboczne do głównej fabuły, a dla połowy tomu nie warto inwestować w kolekcje.

Offline wonap

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 18:13:25 »
Część historii z UK też jest spoko;)  Także polecam na próbę kilka pierwszy tomów, które są dodatkowo tańsze;)

Co do pytania, historie UK skończą się w tomie 20.

Tutaj rozpiska co i jak
https://tfwiki.net/wiki/Transformers:_The_Definitive_G1_Collection


Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« Odpowiedź #44 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 18:14:53 »
Marvel US da się czytać bez nich, więc niezbędne raczej nie są, natomiast swego czasu trochę czytałem na ten temat (bo samego Marvel UK nie czytałem) i wychodziło na to, że zdaniem niektórych było tam sporo godnych uwagi historii rozwijających to, co się działo w Marvel US. Choć podejrzewam, że dopiero za kadencji Furmana (US #56-80) to powiązanie może być bardziej odczuwalne skoro wtedy chyba w jego ręku znalazła się jedna i druga seria.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Luty 2019, 18:22:34 wysłana przez Gieferg »