Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 339034 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1155 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 07:32:01 »
Nie wiedziałem że lanie wody jest politpoprawne..

Offline Teli

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1156 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 08:44:12 »
Jest.
Dzięki bełkotliwemu laniu wody nie zostaje nic miejsca na niepoprawne politycznie konkrety. A nawet jeśli takowe się znajdą czytelnik jest już tak otumaniony że nic nie wychwyci.

Kapral

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1157 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 09:14:24 »
Agent Kulson?


Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1158 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 09:23:54 »
Mnie się podobał. Żadna rewelacja, ale kawał dobrego komisku. Nie załuję zakupu.
Każdy zeszyt to osoba historia, choć na przestrzeni całej serii wszystko się pewnie spina. W tym tomie 2 ostatnie zeszyty to niemal jedna historia, a do tego korzysta z 1 elementu z wcześniejszej.A zauważyłeś, że rysownik zmienia się co zeszyt?

Potwierdzam. Do tego czuć klimat serialu Agents of SHIELD, który jest moim guilty pleasure. Tutaj oczywiście nie ma ograniczeń budżetowych, co tylko pokazuje na potencjał historii. 
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1159 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 09:38:15 »
Agent Kulson?

Weź pod uwagę, że głośno o nim było trzy lata temu. Może w tym czasie odszedł z policji i został agentem?

Choć nie podoba mi się, że w komiksie wygląda inaczej niż w rzeczywistości  :-\

« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Wrzesień 2020, 09:40:48 wysłana przez ramirez82 »

Kapral

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1160 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 09:51:13 »
Nie no, trochę podobny jest. Rysownik lekko go wyidealizował i tyle :)

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1161 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 10:02:11 »
Jest.
Dzięki bełkotliwemu laniu wody nie zostaje nic miejsca na niepoprawne politycznie konkrety. A nawet jeśli takowe się znajdą czytelnik jest już tak otumaniony że nic nie wychwyci.

Nope. Lanie wody w Marvelu/DC jest gdzieś tak od 15 lat, kiedy postanowiono dany pomysł rozciągać na 5-6 zeszytów by potem sprzedać to w trejdach. Nie ma w tym nic wspólnego z polit poprawnością.

Offline bibliotekarz

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1162 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 10:12:42 »
Spisek i kropka. Daję lajka każdemu kto napisze, że to spisek.
Batman returns
his books to the library

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1163 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 10:25:34 »
Spisek i kropka. Daję lajka każdemu kto napisze, że to spisek.

to spisek

Kapral

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1164 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 10:32:47 »
Spisek

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1165 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 17:10:41 »
Nope. Lanie wody w Marvelu/DC jest gdzieś tak od 15 lat, kiedy postanowiono dany pomysł rozciągać na 5-6 zeszytów by potem sprzedać to w trejdach. Nie ma w tym nic wspólnego z polit poprawnością.

No a to nie mniej więcej wtedy zaczęły się pojawiać różne "społeczne" wstawki? Że np. o Astonishing X-Men w wydaniu M. Liu wspomnę. W każdym razie odnoszę wrażenie, że to się raczej bardziej zazębia niż gryzie - miałkości fabularne wypełnia się treściami "umoralniającymi" w trybie postępowym. W efekcie narzekania na współczesne historie SH można zawsze zbyć "izmami" i "fobiami".

Ale tam do licha - człowiek ucieszył się z treści komiksu a tu zaraz dalej udowadniać, że jednak jest wielbłądem. ;)
Spisek! Konspiracja!  ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Wrzesień 2020, 17:21:19 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1166 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 17:44:13 »
Całe X-Men było jedną wielką społeczną wstawką. God Loves, Man Kills to przecież - patrząc dzisiejszymi oczami - jeden wielki lewicowy manifest :)

A tak w ogóle to FF w tamtym okresie miała topowych scenarzystów i rysowników, którzy umieli dużo treści zawrzeć w jednym zeszycie. Ale oprócz topowych serii były i te pomniejsze, jak Defenders - tam to było lanie wody. Podobnie i dziś - serie z topowymi scenarzystami czyta się ok (oprócz tego, że są rozwleczone pod trejdy), pozostałe serie są o niczym od eventu do eventu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Wrzesień 2020, 17:47:00 wysłana przez misiokles »

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1167 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 18:08:28 »
No i to mniej więcej stwierdziłem - że omawiany właśnie tom kolekcji w porównaniu do dzisiejszego ciepłego budyniu to jest niemal żyleta (mimo, że fabuła jest naprawdę prosta). Widać tak to już jest gdy się dostaje topowego scenarzystę.
A że obecny budyń jest na dodatek podlany politycznie poprawnymi schematami? No przecież chyba nie da się zaprzeczyć, że SH (przynajmniej głównego nurtu) idzie wg konkretnej linii.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Deg

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1168 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 23:38:48 »
Spisek i kropka. Daję lajka każdemu kto napisze, że to spisek.
Pewnie, że spisek, ale lajk za post się nie opłaca. Daj dwa.
This is my truth, tell me yours.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1169 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 08:55:07 »
Ja jeszcze się wypowiem na temat Tomu 97 czyli Niewidzialnej Kobiety. Tutaj ktoś się wypowiadał na temat różnych błędów w tym Tomie a wydaje mi się, że ja znalazłem coś jeszcze. A chodzi mi o ostatni zeszyt Fantastic Four 1 284# związany z She-Hulk. Nie wiem czy to jest takie ważne, ale chodzi o stronę 9 jeśli dobrze policzyłem :) i ostatni kadr z prawej strony u dolnego rogu gdy Shulkie rozmawia z królową Pearlą a ona w ostatnich słowach wypowiadanych w dymku, że według mnie chodziło tam o Psycho-Mana a został tam wpisany Power-Man. Jeśli ktoś to zauważył to znaczy, że nie jestem sam. Pytam z ciekawości czy wy też tak macie... ? ;)