Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336508 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1020 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 23:53:07 »
Ja chyba nie rozumiem, czemu w Ameryce się nie przyjęło.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1021 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 00:09:56 »
A obecne protesty o ciągłej dyskryminacji rasowej nie dają ci myślenia? Jest mało chętnych by kupować komiksy o nastolatce, dziewczynie, afroamerykance. Czyli bohaterce mającej wszystkie cechy, których brak spasionym trzydziesto-czterdziestolatkom kupującym komiksy. :) Poza tym np. ja nie lubię jak się przerabia starych, znajomych i lubianych herosów. To jest kolejna, wyświechtana sztuczka marvelowskich scenarzystów. Są wyprani z nowych, świeżych, interesujących pomysłów, więc dają zupełnie nieznaną nikomu postać, która nikogo nie obchodzi i z którą się czytelnik nie utożsamia. A potem dają jej bardzo podobne do pierwowzoru przygody. Tylko że jak nam każą czytać to samo, tyle że w innym kolorze, to nabywca może się czuć oszukany. I szybko rzuca daną serię.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Lipiec 2020, 00:22:15 wysłana przez Bazyliszek »

Online misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1022 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 00:16:44 »
Wydaje mi się, że w Ameryce jest na tyle dużo czarnej, nastoletniej młodzieży, która dopiero co wchodzi w komiksy i nie ma odczucia ogrzewanych kotletów, gdyż ma za mało lat, by nadrobić komiksy z kliku dekad wstecz i wyrobić sobie odczucie odgrzewanych kotletów.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1023 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 00:21:41 »
Wiesz - tylko jest pytanie, czy ta grupa demograficzna interesuje się komiksami? Nie znam obecnych badań rynku w USA. tylko ostatnio mówi się, że ogólnie sprzedaż i czytelnictwo komiksów i szerzej książek spada. Nowe technologie wypierają i papier i e-wydania. Zostają weterani.

Online misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1024 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 00:24:18 »
... którzy kupują przygody Kamali Khan :)

Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1025 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 08:10:13 »
@Bazyliszek ja wiem, że nie dostrzegasz tego, ale wynik finansowy Czarnej Pantery pokazuje, że zainteresowanie mniejszości rasowych postaciami komiksowymi jest duże. Czarna Pantera jest na 5 miejscu porównując z innymi produkcjami MCU, dokładnie wyprzedzają ją tylko 4 części Avengers. Większość filmów które wg ciebie są dla spasionych trzydziesto-czterdziestolatkolatków ma połowę takiego przychodu jak Czarna Pantera. I właśnie sukces Kamali Khan, która jest czymś totalnie nowym pokazuje, że nie jest brak nowych pomysłów w Marvelu. I wybacz, ale ci najbardziej krzyczący i niezadowoleni to są jakieś skrajne mniejszości iościowe. Jak ty sam o kolekcjach. Jeden przypadek, który nie dostrzega, że one się po prostu skończyły. To jest ten samy typ ludzi.

John

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1026 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 16:14:51 »
Bazyl, jak więc wyjaśnisz sukces Milesa Moralesa?

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1027 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 17:08:28 »
@UP
Jest przynajmniej mężczyzną. :) Fakty są takie, że ten volumen Iron Mana skończył się po kilkunastu zeszytach i Stark wrócił. Ja tego przecież nie wymyślam.

A pójść na film a kupować komiksy, to dwie różne rzeczy. Taki np Thanos - istnieje od lat 70-tych, ale dopiero MCU ukazało go światu. Kino ma większą siłę przebicia niż same komiksy. I nie wszyscy widzowie po seansach kupują Marvela czy DC.

Online misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1028 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 20:11:12 »
@UP
Jest przynajmniej mężczyzną. :) Fakty są takie, że ten volumen Iron Mana skończył się po kilkunastu zeszytach i Stark wrócił. Ja tego przecież nie wymyślam.
Gdyż czytelnicy lubią odgrzewane kotlety i oryginalne postacie a nie ich następców. Czyli odwrotnie niż napisałeś :)

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1029 dnia: Nd, 12 Lipiec 2020, 20:17:47 »
Dokładnie, lubimy to co już znamy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1030 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 22:36:29 »
Takie pytanie na luźno - mamy listę 250 tomów WKKM UK. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły której dobrej/ważnej historii nie było w tej Kolekcji, a jaka mogłaby się do niej zmieścić? Była Infinity Saga, był Onslaught, ciekawe ile tomów zajęłaby Era Apocalypse'a? Chyba że to planowali dodać do niewydanej Kolekcji X-Men.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1031 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 13:34:01 »
Takie pytanie na luźno - mamy listę 250 tomów WKKM UK. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły której dobrej/ważnej historii nie było w tej Kolekcji, a jaka mogłaby się do niej zmieścić? Była Infinity Saga, był Onslaught, ciekawe ile tomów zajęłaby Era Apocalypse'a? Chyba że to planowali dodać do niewydanej Kolekcji X-Men.

Pewnie zajęłaby z 5 tomów i wszystko jeszcze możliwe, że ją dadzą jeśli będzie nadal sprzedaż  kolekcji w UK i ją dalej przedłużą 🤣

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1032 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 13:51:03 »
Ja na pewno żałuję, że nie było pierwszego tomu Dark Avengers, bo to naprawdę fajny run się zrobił. Nie wiem tez jak składano "Acts of Vengance" i czy dałoby się to upchnąć w dwa czy trzy tomy Kolekcji.

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1033 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:38:53 »
Jeszcze Messiah Complex można by wydać w dwóch tomach albo jakieś inne eventy Mutantów (Necrosha, Utopia).
No i klasyczne eventy z czasów Claremonta: Upadek Mutantów czy Masakra Mutantów.

Chociaż co do wątku mesjasza albo wspomnianego wyżej Dark Avengers to przynajmniej mamy translacje.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1034 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:45:58 »
@UP
A te historie chyba jednak szykowano do tej Kolekcji X-men. Jeśli by ona się Hachette udała, raczej powinny się tam znaleźć właśnie i Utopia, Kompleks i Wojna Mesjasza oraz Drugie Nadejście. Pewnie dlatego eventy mutanckie tak delikatnie się pojawiły w WKKM i SBM. Ba - może nawet by Exectuoner Song tam włożyli.