Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #390 dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 13:15:29 »
Kilka ostatnich postów znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/mucha-comics/465/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #391 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 20:15:26 »
Zgadza się, po dłuższym czasie (w tym roku jakoś) postawiłem i ten tom na półkę, ale tylko dlatego, że przy większym zakupie nabyłem bardzo korzystnie. Jeszcze nie czytałem jakby co.

Moim zdaniem Kapitan z SBM był całkiem fajny - rzecz jasna, miłośników wyłącznie nowszych historii z ery 2000 oldskulowe rysunki i sposób prowadzenia fabuły mogą trochę odrzucić.

Szkoda tylko, że to był ostatni tom, zanim Anion zaczął redakcję merytoryczną i przez to jest w nim parę dziwnie brzmiących terminów ("Kap"?).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #392 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 20:35:24 »
Jeszcze nie czytałem jakby co
OK. Podpytałem, bo z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynikało, że tomy 1-3 były o niebo lepsze od tego Kapitana. A w moim subiektywnym odczuciu jest zdecydowanie na odwrót. W ogóle tom 4 to jeden z lepszych w tej, bądź co bądź słabej, kolekcji. Tak więc zachęcam do szybkiego czytania. Chociaż ten ciągły "Kap" faktycznie psuje odbiór całości  >:(

ramirez82

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #393 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 20:58:03 »
W ogóle tom 4 to jeden z lepszych w tej, bądź co bądź słabej, kolekcji.

Przychylam! Przez długi czas był to dla mnie najlepszy tom w kolekcji SBM - w końcu Byrne z najlepszego okresu!

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #394 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 21:00:18 »
OK. Podpytałem, bo z Twojej wcześniejszej wypowiedzi wynikało, że tomy 1-3 były o niebo lepsze od tego Kapitana. A w moim subiektywnym odczuciu jest zdecydowanie na odwrót. W ogóle tom 4 to jeden z lepszych w tej, bądź co bądź słabej, kolekcji. Tak więc zachęcam do szybkiego czytania. Chociaż ten ciągły "Kap" faktycznie psuje odbiór całości  >:(

E e e - jak to słabej? A Avengers Under Siege? A Herald Orderal? A 4 tom runu Straczyńskiego? A Punisher? A Daredevil? A God loves Man Kills? Strażnicy Galaktyki? Nova? Wszystkie historie  z West Coast Avengers? She Hulk Byrne'a? Czerwona Kolekcja ma wiele, wiele dobrych pozycji. Proszę mi tu jej nie umniejszać.

Przychylam! Przez długi czas był to dla mnie najlepszy tom w kolekcji SBM - w końcu Byrne z najlepszego okresu!

Byrne jest świetny w She Hulk i całkiem dobry w Namorze. W ogóle - sporo w tej Kolekcji Byrne'a, Buscemy'ów i innych dobrych. Tylko czytać.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Wrzesień 2019, 21:02:12 wysłana przez Bazyliszek »

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #395 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 21:22:23 »
A Iron Man, Power Man, Fantastyczna Czwórka, X-Men: Season One, Vision, Deadpool, Walkiria, Beast, Hekules, Ghost Rider, Blade, Carol Danvers? I wiele tych, których jeszcze nie przeczytałem  ;)

Kolekcję prenumerowałem do 51. tomu, choć oczywiście jeszcze parę do przeczytania mi zostało. Z wymienionych przez Ciebie czytałem tylko Punishera oraz Daredevila i Silver Surfera, chociaż tych wieki temu w wydaniu TM-Semic i potwierdzam, że są to dobre historie, ze szczególnym wskazaniem na DD. Ogólnie ta kolekcja przyniosła mi jednak wiele negatywnych zaskoczeń (konkretne tytuły wymieniłem już na początku), przede wszystkim ze względu na ucinane serie. Wystarczy spojrzeć na takiego Nicka Fury'ego, Ghosta, Blade'a czy wspomnianych przez Ciebie Strażników Galaktyki. Zabrakło mi tutaj jakiegoś sensownego doboru tytułów czy nawet rozbicia danej postaci na dwa tomy. Na zdecydowany plus zasługują oczywiście zeszyty archiwalne, które niejednokrotnie okazywały się lepsze, niż główna historia (vide Falcon, Power Man czy Carol Danvers).

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #396 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 21:33:08 »
I dlatego właśnie teraz ktoś inny podjął rękawicę i ci tych Strażników dokańcza. :) A np niedawno dostaliśmy jeszcze jeden zeszyt WCA tuż sprzed tomu ze Scarlet Witch, a wcześniej sam początek tej grupy. W tomie z Pymem byli Mighty Avengers z Dark Reign i płakanie po Wasp, potem Akademia Avengers i płakanie po Wasp, by w WKKM 150 Kres Dziejów okazało się, że jednak Wasp żyje. :) Tom o Furym mimo iż urwany, był świetny. Tom o Shang Chi i Herkulesie to niezłe tie-iny do Pajęczej Wyspy i Fear Itself z WKKM. To samo tom z Warlockiem kontynuujący wątki z tomów WKKM a tom o Kapitanie Marvelu opowiada co było przed spotkaniem z Thanosem. Czerwony Hulk też był kontynuowany w WKKM. No i jeszcze np. tom o Moon Knighcie i Spider-manie 2099 masz kontynuowane w Marvel Now. Czyli jest trochę urywanych bo to największa wada tej Kolekcji, ale nie wszystko.

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #397 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 21:44:59 »
O przepraszam X-Men Sezon Pierwszy to rewelacyjny komiks, a Herkules, Power Man i Deadpool są przyzwoite. Strażnicy Galaktyki nie są ucięci.

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #398 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 22:03:04 »
Owszem, zdecydowanie wielka zaleta tej kolekcji to kontynuowanie wątków podjętych w WKKM. Kapitan Marvel jest tu najlepszym przykładem. Również wspomniany Herkules, ale to akurat bardzo słabiutki komiks, tak zresztą, jak i cały event Sam Strach.

A np niedawno dostaliśmy jeszcze jeden zeszyt WCA tuż sprzed tomu ze Scarlet Witch, a wcześniej sam początek tej grupy.
O tym akurat nie wiedziałem i nie ukrywam, że zainteresowałeś mnie tomem z WCA.

Czerwony Hulk też był kontynuowany w WKKM.
A z kolei za to w ogóle nie mam zamiaru się zabierać  ;)

I dlatego właśnie teraz ktoś inny podjął rękawicę i ci tych Strażników dokańcza. :)
Czyżbyś chwalił tak znienawidzony przez Ciebie Egmont?  ;)


O przepraszam X-Men Sezon Pierwszy to rewelacyjny komiks, a Herkules, Power Man i Deadpool są przyzwoite.
@Skandalisto, serio?  :o Wiem, że Herkules akurat Ci się podobał i akurat jestem w stanie to zrozumieć. Ale Sezon Pierwszy? Proszę potwierdź, że napisałeś to dla beki i przywróć mi wiarę w Twoje osądy.

Strażnicy Galaktyki nie są ucięci.
Chodzi mi o urywanie serii po pierwszym TPB.

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #399 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 22:10:26 »
Sezon Pierwszy jest świetny. Amen.

Ale główny wątek tego komiksu jest rozpoczęty i zakończony, jak by tak liczyć że coś było dalej lub wcześniej to się okaże, że w Polsce nie wydaje się żadnego komiksu Marvela lub DC w całości.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #400 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 22:11:51 »
Ja ogólnie spodziewałem się że tom 63 z WCA będzie dobry a lektura tylko mnie w tym utwierdziła. Teraz w Great Lake Avengers dostaliśmy jeden zeszycik 46 WCA, po którym jest cały tom 26 SBM o Dzieciach Scarlet Witch. A ten motyw był potem poruszany i w WKKM 12 - Impas i oczywiście w WKKM 9 - Upadek Avengers. Czyli wszystko się ładnie składa.

A i jeszcze - w tomie o WCA poznaliśmy Shrouda. Dzieki temu wiemy dlaczego Kapitan Marvel w Avengers Under Siege mogła z niego wyjść.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Wrzesień 2019, 22:14:45 wysłana przez Bazyliszek »

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #401 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 22:14:53 »
Teraz w Great Lake Avengers dostaliśmy jeden zeszycik 46 WCA, po którym jest cały tom 26 SBM o Dzieciach Scarlet Witch. A ten motyw był potem poruszany i w WKKM 12 - Impas i oczywiście w WKKM 9 - Upadek Avengers. Czyli wszystko się ładnie składa.
I w Dziecięcej Krucjacie

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #402 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 10:58:03 »
Jestem pod wrażeniem tomu Akademia Avengers. Chociaż miejscami był przegadany, to podejście do "młodych superbohaterów" wypadło bardziej wiarygodnie i porywająco niż w takich Runaways czy Young Avengers. Aż szkoda, że ten pomysł nie jest bardziej eksploatowany.

Offline licinus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #403 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 13:49:04 »
Jutrzejszy numer kolekcji z Profesorem X w całości pokrywa się z tym co kiedyś wydał TM-SEMIC, czy jest jeszcze coś dodatkowego?

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #404 dnia: Wt, 10 Wrzesień 2019, 14:52:45 »
Na pierwszej stronie jest rozpiska numerów wchodząca w ten tom.