Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1890 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 16:01:07 »
W porównaniu z kasą chodziło mi o to, że wszyscy pisząc tutaj podlegamy pod regulamin (w redakcji wszyscy "dostawalibyśmy kasę") i jak każdemu zdarzy się od czasu do czasu zboczyć ze ścieżki tak jeden cwaniak pod regulamin ewidentnie nie podlega i może kłamać, może wypisywać bzdury (np. polecać innym komiksy, których nigdy nie czytał i robić to tylko dlatego, że wychodzą w jakiejś badziewnej kolekcji) i nic się nie dzieje. Nikt z tym nic nie robi. 
Więc tak - niektórym zaczyna się ciśnienie podnosić.
Jeżeli tutaj "recenzujesz" komiks, którego w rękach nie miałeś to wg mnie najlepsze jest właśnie porównanie z gazetą do której piszesz zmyślone artykuły.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Hood

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1891 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 16:05:45 »
Przyszło mi do głowy takie porównanie (taka "propozycja"): porozdawaj Swój numer telefonu różnym ankieterom czy innym call center i odbieraj od nich cierpliwie telefony kilka/kilkanaście razy dziennie wysłuchując ich powtarzanych niczym mantrę mądrości. I tak najlepiej przez kilka lat.
Po pierwsze: zobaczymy jak długo będziesz w stanie ciągnąć ten eksperyment.
Po drugie: wtedy zrozumiesz dlaczego niektórzy reagują alergicznie na forumowego "ankietera".

Cytuję akurat to, ale odpowiedź kieruję do wszystkich: nie musisz czytać postów konkretnego użytkownika, nie musisz na nie odpowiadać, a także nikt nie zmusza Cię do bycia członkiem tego forum.

Bazyl wygłosi swoje zdanie na dany temat i na tym by się skończyło, ale niektórzy nie są w stanie oprzeć się jakiejś masochistycznej potrzebie wchodzenia z nim w 'dyskusję', która nigdy do niczego nie prowadzi i tylko zaśmieca tematy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1892 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 16:22:13 »
W porównaniu z kasą chodziło mi o to, że wszyscy pisząc tutaj podlegamy pod regulamin (w redakcji wszyscy "dostawalibyśmy kasę") i jak każdemu zdarzy się od czasu do czasu zboczyć ze ścieżki tak jeden cwaniak pod regulamin ewidentnie nie podlega i może kłamać, może wypisywać bzdury (np. polecać innym komiksy, których nigdy nie czytał i robić to tylko dlatego, że wychodzą w jakiejś badziewnej kolekcji) i nic się nie dzieje. Nikt z tym nic nie robi. 
Więc tak - niektórym zaczyna się ciśnienie podnosić.
Jeżeli tutaj "recenzujesz" komiks, którego w rękach nie miałeś to wg mnie najlepsze jest właśnie porównanie z gazetą do której piszesz zmyślone artykuły.

OK, pod tym kątem ta analogia do mnie trafia, natomiast moje wrażenie jest takie od kiedy jestem na forum, że regulamin jest bo jest i nikt go nie egzekwuje, nie tylko wobec Bazyla (bądź egzekwuje dopiero jak się sajgon zrobi), więc w pewnym sensie ta równość wydaje mi się zachowana. Ostatnio jakiś user (nie pamiętam nicka, sorry) robi tak jak Bazyl tylko na odwrót, trochę rzadziej, ale również copy-paste w wielu tematach i też sobie pisze dalej. Nierówność by była gdyby on dostał bana a Bazyl nie.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1893 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 16:23:45 »
nie musisz czytać postów konkretnego użytkownika, nie musisz na nie odpowiadać,

Biorąc pod uwagę, że to mój jedyny element w zbiorze pt. "ignorowane" podpadam i pod "nie czytam" i "nie odpisuję".
Tylko co z tego skoro z odpowiedzi innych doskonale wiem co znowu nabazgrał.

a także nikt nie zmusza Cię do bycia członkiem tego forum.

Parę osób wzięło sobie do serca to stwierdzenie. Śmiem stwierdzić, że forum nie stało się z tego powodu lepszym miejscem.

[...]niektórzy nie są w stanie oprzeć się jakiejś masochistycznej potrzebie wchodzenia z nim w 'dyskusję', która nigdy do niczego nie prowadzi i tylko zaśmieca tematy.

Tutaj akurat się zgadzam, ale chyba przyznasz, że coś jest nie tak jeżeli dyskusja z konkretną jednostką nie prowadzi do niczego poza zaśmiecaniem forum?
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Wrzesień 2021, 16:25:30 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Geekboy

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1894 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 17:05:04 »
Ostatnio jakiś user (nie pamiętam nicka, sorry) robi tak jak Bazyl tylko na odwrót, trochę rzadziej, ale również copy-paste w wielu tematach i też sobie pisze dalej.

Adolf?

Online xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1895 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 18:25:58 »
Nie uważam tego porównania za trafne w przypadku kiedy porównujesz coś za co się dostaje wynagrodzenie do czegoś robionego dla przyjemności, czyli pisania na tym forum. Nie przeszkadzałoby mi gdybym grając w piłkę z kolegami jeden z nich walnął się na murawie i sobie leżał. Zaczęłoby mi przeszkadzać gdyby wszyscy tak zrobili a tylko ja jeden bym ganiał za piłką jak idiota.
No dobra to niech będzie ten sport, gramy w kosza dla przyjemności nikt nam nie płaci 5 na 5 i ja mam w drużynie takie gościa, który twierdzi, że on to będzie sobie czytał komiks a wy grajcie 4 na 5, no ja to bym go wywalił z tej drużyny i wziął sobie inne gościa, który nie chce się stosować do reguł w tym przypadku gry.

Cytuję akurat to, ale odpowiedź kieruję do wszystkich: nie musisz czytać postów konkretnego użytkownika, nie musisz na nie odpowiadać, a także nikt nie zmusza Cię do bycia członkiem tego forum.

Bazyl wygłosi swoje zdanie na dany temat i na tym by się skończyło, ale niektórzy nie są w stanie oprzeć się jakiejś masochistycznej potrzebie wchodzenia z nim w 'dyskusję', która nigdy do niczego nie prowadzi i tylko zaśmieca tematy.
No właśnie niestety musze czytać te posty bo ktoś cały czas go cytuje, musiałby ignorować te osoby, które to robią. W sumie jest to jakieś rozwiązanie.

Ale to już wszystko było, właśnie dostał 40% teraz będzie płakał, że to niesprawiedliwe bo on dostał 40%, Smok Walelski 30% a Wiwerna 20% a powinni wszyscy po równo. Będzie teraz w miarę spokój aż mu procenty spadną do zera i później dalej będzie to samo.
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Wrzesień 2021, 18:30:43 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1896 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 18:38:07 »
No dobra to niech będzie ten sport, gramy w kosza dla przyjemności nikt nam nie płaci 5 na 5 i ja mam w drużynie takie gościa, który twierdzi, że on to będzie sobie czytał komiks a wy grajcie 4 na 5, no ja to bym go wywalił z tej drużyny i wziął sobie inne gościa, który nie chce się stosować do reguł w tym przypadku gry.

To już dużo lepsze porównanie moim zdaniem, choć nadal jest tu jakiś element wynagrodzenia, nie finansowego ale zmniejszonych szans na wygranie meczu, na forum czegoś takiego nie widzę. Ale ja tak naprawdę to obiektywnie przyznaję Ci rację, w większości społeczności internetowych trollowanie jest zabronione i skutkuje banem. Ma to swoje bardzo silne podstawy i gdyby wszyscy tak robili dyskusja by się stała bezcelowa. Mnie subiektywnie czasem to śmieszy, czasem mi to zwisa, ale faktem jest, że gdyby zacząć na forum bezwzględnie egzekwować regulamin to Bazyl powinien się wtedy uspokoić albo wylecieć. Upierałbym się tylko, że nie powinien być jedyny. W zasadzie ta nasza dyskusja choć bardzo ciekawa to również mocny offtop będący z zasadami na bakier.

Online xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1897 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 18:46:35 »
Grałeś kiedyś w kosza 5 na 4, ja ogólnie grałem dużo swojego czasu i jak masz ludzi na podobnym poziomie to żadna gra.
No to niech to pokasują dadzą nam osty czy co tam dają, tylko widzisz gdyby Bazyl nie spazmował to w ogóle by tej rozmowy nie było.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arne

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1898 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 06:28:30 »
Czytam i czytam ten wątek i chyba ze 3 strony do tyłu było coś związanego z tematem "Superbohaterowie Marvela"...
Może niech ktoś zmieni tytuł wątku na "Dyskusje o Bazylu, dziennikarstwie i sporcie"? ;D

Offline LukCook

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1899 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:29:26 »
Czytam i czytam ten wątek i chyba ze 3 strony do tyłu było coś związanego z tematem "Superbohaterowie Marvela"...
Może niech ktoś zmieni tytuł wątku na "Dyskusje o Bazylu, dziennikarstwie i sporcie"? ;D

Porównując do eksplozji szurstwa, która miała miejsce w wątku o MFGiK to i tak można być szczęśliwym, że tutaj ‚tylko’ Bazyl, dziennikarstwo i sport  ;D

Online xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1900 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:50:40 »
Dobrze, że ten twój post jest na temat, weź ty się jeden z drugim zgłoście, że chcecie być admina, bo tu ewidentnie sobie nie radzą, będziecie banować i dawać ostrzeżenia na prawo i lewo i w końcu będzie spokój. Takie nieoficjalne szeryfowanie nic nie daje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1901 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:58:56 »
Czytam i czytam ten wątek i chyba ze 3 strony do tyłu było coś związanego z tematem "Superbohaterowie Marvela"...

Przynajmniej jakaś odskocznia, bo ileż można czytać nt tego ile dubli, kto już dostał batarang a kto planuje go używać jako kastetu.  ::)
No i że notes nie przyszedł.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1902 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 15:51:53 »
No bo o MODOKu już napisano, o Magneto napisano, czekamy na kolejny tom i się nudzimy po drodze. No i nikt się ze mną znowu nie zgodził, że tom o Doomie był słaby, bo to był oklepany origin.

Może niech ktoś zmieni tytuł wątku na "Dyskusje o Bazylu, dziennikarstwie i sporcie"? ;D

Był kiedyś, ale poszedł do kosza. A szkoda, bo to był fajny temat. :)

Offline Avarest

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1903 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 11:06:22 »
Ja tomu o MODOKu jeszcze nie widziałem na oczy. Hachette wysyła do mnie prenumerowane tomy zawsze dość późno, nie mam pojęcia czemu... Przy BiZ DC zaczęło się niby lepiej, ale teraz znów widze, że mam później, więc napisałem do nich maila z prośbą o przyśpieszenie wysyłek wraz z pierwszą partią, mam nadzieję, że się uda :)

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1904 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 09:54:18 »
Czy dzisiaj jest premiera Ultrona?