Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1830 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:40:37 »
Tom z Magneto naprawdę niezły. Jest tutaj wszystko to za co uwielbiałem komiksy z mutantami w latach 90-tych. Nicieza to solidna marka a po jego odejściu (i Lobdella) X-Men zaczęli już tylko podupadać. Po przeczytaniu tego komiksu mam jeszcze większy żal do Morisona za tak szybkie zaoranie wątku Genoshy, bo z tego statusu quo można było jeszcze dużo wyciągnąć. Bendis też zrobił dużą krzywdę tej marce hasłem "no more mutants" i zmniejszeniem liczebności populacji mutantów do 200. W latach 90-tych uwielbiałem włąśnie to, że nowi (i co ważne dorośli) mutanci, pojawiali się jak grzyby po deszczu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:44:16 wysłana przez amsterdream »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1831 dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:46:02 »
A ja z trudem ten tom przeczytałem. Jeszcze SH z lat 60., 70. z taką ilością tekstu to jestem w stanie czytać, ale tutaj streszczanie każdego kadru prawie mnie pokonało. Ledwo to wymęczyłem.

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1832 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 14:49:34 »
Tom z Magneto naprawdę niezły. Jest tutaj wszystko to za co uwielbiałem komiksy z mutantami w latach 90-tych.
Dokładnie, też tak uważam. Według mnie momentami da się odczuć lekkie przytłoczenie całą historią - moim zdaniem nakłada się na to parę elementów - wspomniane wcześniej opisy przy kadrach (przy czym nie zgodzę się, że to zawsze są streszczenia kadrów - najczęściej służą ukazaniu myśli i odczuć danej postaci); akcja momentami przedstawiona jest naprzemiennie w dwóch miejscach i jest prowadzona w szybkim tempie. Ten ciężar, czy też złożoność opowieści dla mnie jest akurat na plus - bo kto powiedział, że ma być komiks tylko na godzinkę - tak można było się dłużej delektować całym obrazem. Wydaje mi się, że wielowymiarowość postaci Magneto została uchwycona bardzo dobrze na bazie odbioru jego osoby przez otaczających ludzi jako przyjaciela, ojca, kochanka, tyrana, potwora, władcy, zbawcy w zestawieniu z jego własnym postrzeganiem tych relacji. No i ta potęga ukazana podczas ingerencji w magnetosferę ziemską. Smaku dodaje ciągłe spiskowanie sprzymierzeńców Erika, aby wykorzystać go do własnych celów. Ogólnie - polecam lekturę.

Jako osoba, która nie śledzi na bieżąco wszystkiego co się wydarzyło w uniwersum nie zrozumiałem jednej rzeczy. Może mi powiecie o co chodzi:
Spoiler: PokażUkryj
O którym cholercia pochowanym dziecku mówi Magneto na końcu tomu?

« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Wrzesień 2021, 14:57:22 wysłana przez Rodrigues »

Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1833 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 15:19:05 »
Chyba chodzi o Anne.

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1834 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 15:48:32 »
Albo...

Spoiler: PokażUkryj
... o Zaladane. Chociaż samo "pochowanie" i "znaczenie poświęcenia" faktycznie bardziej pasuje do Anny. Do Zaladane bardziej pasuje "usunięcie"  ;) - odgrzebałem semica, później sobie dokładnie przypomnę jak to z nią było.

Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1835 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 18:15:04 »
Albo...

Spoiler: PokażUkryj
... o Zaladane.

Tylko, że ona nigdy chyba nie została potwierdzona jako jego córka. I to raczej ona twierdziła sam, że jest siostrą Lorny i córką Magneto.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1836 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 18:18:30 »
I tu pojawia się pytanie, dlaczego ludzie się podjarali tomami z łotrami? Czy rzeczywiście historie są lepsze niż te z bohaterami? Czy to kwestia dobrej szaty graficznej i oprawy? Coś innego? Tom z Red Skullem bardzo mi się spodobał, bo to fajne przygody Avengers. Doom za to już mniej. Magneto przede mną.

Online LukCook

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1837 dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 19:39:22 »
I tu pojawia się pytanie, dlaczego ludzie się podjarali tomami z łotrami? Czy rzeczywiście historie są lepsze niż te z bohaterami? Czy to kwestia dobrej szaty graficznej i oprawy? Coś innego? Tom z Red Skullem bardzo mi się spodobał, bo to fajne przygody Avengers. Doom za to już mniej. Magneto przede mną.

Krótka kolekcja z ciekawym postaciami (w końcu łotrzy), fajne okładki i grzbiety bez jarmarcznej panoramy. Mnie kupili  :)

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1838 dnia: Cz, 16 Wrzesień 2021, 08:09:05 »
grzbiety bez jarmarcznej panoramy
To jest również jeden z elementów, który mi się podoba w tej mini kolekcji. Panorama nie jest nachalna, jak do tej pory wszystko się u mnie spina (nie ma schodków) i ma taki fajny oldschoolowy wygląd. Co więcej nawet jak kupi się tylko jeden tom, to i tak fajnie to wygląda, bo na grzbiecie na pierwszym planie jest widoczna jedna postać, która jest bohaterem danego tomu.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1839 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 12:50:52 »
Złamałem się i też wziąłem tego Magneto.  ::)
A (patrząc na historię zamówień) cztery lata nie przekraczałem progów Empiku.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline andy13

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1840 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 15:31:17 »
Złamałem się i też wziąłem tego Magneto.  ::)
A (patrząc na historię zamówień) cztery lata nie przekraczałem progów Empiku.  ???
U mnie ponad 3 lata :) Też się mogę złamać - chyba że znajdę gdzieś indziej - bo opinie zachęcają.

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1841 dnia: So, 18 Wrzesień 2021, 17:03:09 »
Mnie z tym łamaniem się chodziło o zakup tytułu w ramach jakiejkolwiek kolekcji (bo zupełnie nie planowałem/nie przewidywałem) a Empik jest kwestią wtórną choć nie ukrywam, że gdyby dało się gdziekolwiek indziej za cenę okładkową to pewnie nabyłbym gdziekolwiek indziej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1842 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 00:23:19 »
W Galerii Mokotòw w Empiku dziś znalazłem ostatni egzemplarz Magneto w mieście. Polecam.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 525
  • Polubień: 897
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1843 dnia: Nd, 19 Wrzesień 2021, 23:58:48 »
W Galerii Mokotòw w Empiku dziś znalazłem ostatni egzemplarz Magneto w mieście. Polecam.

A twierdzisz, że to ostatni egzemplarz w mieście, bo...?

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1844 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 02:09:46 »
I tu pojawia się pytanie, dlaczego ludzie się podjarali tomami z łotrami? Czy rzeczywiście historie są lepsze niż te z bohaterami? Czy to kwestia dobrej szaty graficznej i oprawy? Coś innego? Tom z Red Skullem bardzo mi się spodobał, bo to fajne przygody Avengers. Doom za to już mniej. Magneto przede mną.
A kto się tym podjarał? Przyczepili tych łotrów na siłę do zakończonej kolekcji, nieznacznie zmieniając schemat okładkowy, chyba tylko po to, aby uniknąć promocyjnej ceny 1-go tomu wykorzystując chyba jeszcze tylko taki fakt, że kolekcja ta jakoś jednak budziła zainteresowanie i ciągle w jakiś sposób konkurowała na rynku w takiej, a nie innej postaci.
 Nigdy nie należałem do kolekcjonerów całości kolekcji, a tylko poszczególnych tomów.
Plusem tu może być ujednolicona szata graficzna do niezbyt obszernej kolekcji, gdzie jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś weźmie ją w całości, ale i dla tych, którzy zdecydują się na poszczególne tomy.