Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1695 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 17:42:06 »
@UP
Ale gdyby było więcej chętnych, to ci w pomorskim i lubelskim więcej by kupili. Też chyba proste.

Zresztą to i tak nie ma znaczenia. Przecież nie było prostszej rzeczy od podniesienia słuchawki i zadzwonienia do Hachette z zamówieniem prenumeraty od 1 numeru. Ale za mało osób to zrobiło i test się nie udał. Każdy może mieć pretensje tylko do siebie że nie dzwonił.

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1696 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 17:45:37 »
@UP
Ale gdyby było więcej chętnych, to ci w pomorskim i lubelskim więcej by kupili. Też chyba proste.

Ale chyba ci z pomorskiego i lubelskiego nie kupowaliby przez Allegro... może jestem zmęczony, ale nie jarzę.

Szczerze mówiąc, ja nie mam do siebie pretensji, bo się raczej cieszę, że kolekcja nie wystartowała - gdyby wystartowała, nie mielibyśmy pewnie Epików od Egmontu z dobrym tłumaczeniem Marka Starosty. Zdecydowanie wolę tę formę wydawania ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1697 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 18:17:34 »
No tak - parę oderwanych od siebie tomów jest lepsze niż ponad 100 samych AMSów po kolei z przedziału 200-300 o pozostałych kilkudziesięciu zeszytach nie wspominając. Oczywiście. Zresztą ja osobiście podejrzewam, że te epiki skończą jak Deadpool Classic.

Spoiler: PokażUkryj

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1698 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 18:21:13 »
Biorąc pod uwagę, jak wiele komiksów w ogóle u nas teraz wychodzi, wolę dostać mniej tomów, ale w lepszej jakości przygotowania, niż na odwrót.

A Epiki skończą tak, jak będziemy je kupować - tak samo jak testy kolekcji ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1699 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 20:17:27 »
Zresztą ja osobiście podejrzewam, że te epiki skończą jak Deadpool Classic.

O co Ci chodzi z tym Deadpoolem???
Wydawali wszystko po kolei aż doszli do momentu gdzie się zaczyna seria Cable i Deadpool i ją też wydają - więc Deadpool leci pięknie po kolei. Po serii Cable i Deadpool wrócą do zwykłego Deadpoola i będzie wszystko pięknie i po kolei.

Offline nori

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1700 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 07:01:00 »
No tak - parę oderwanych od siebie tomów jest lepsze niż ponad 100 samych AMSów po kolei z przedziału 200-300 o pozostałych kilkudziesięciu zeszytach nie wspominając.

Nie do końca jest tak jak piszesz, ale tak, wg mnie obecna forma jest o wiele lepsza, wolę przepiękne wydania Egmontu, niż misz-masz kolekcyjny.

O Deadpoolu koledzy Ci już pisali parę razy, jak z tym sprawa wygląda, na chwile obecna nic nie zostało urwane, Egmont wydaje zgodnie z chronologią. Czytasz w ogóle co Ci ludzie piszą, czy tylko idziesz w zaparte według swoich, co najgorsze, błędnych i wyssanych z palca teorii? Meczący jesteś.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1701 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 12:31:55 »
A tymczasem miło było sobie przypomnieć debiut Kitty Pride. Tym bardziej, że w przypadku tej opowieści mamy do czynienia z pochodną twórczości jednego z najbardziej udanych duetów w dotychczasowych dziejach superbohaterskiej konwencji. Druga z zebranych w tym tomie opowieści już tak nie zachwyca choć równocześnie jest interesującym świadectwem czasów jej zaistnienia. Do tego fabularnie im dalej tym lepiej choć równocześnie szkoda, że Al Milgrom, zamiast rysować we własnym stylu, usiłował naśladować wczesnego Franka Millera. Podobnie jak wcześniejszy tom poświęcony Colossusowi, rzecz warta uwagi.

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1702 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 23:52:39 »
 Tych debiutów Kitty PrYde (przy okazji Phoenix) to już trochę mieliśmy, pewnie jej kolejny będzie już niedługo w X-Men Milestones, więc mogli sobie darować. To właśnie druga opowieść wzbudza zainteresowanie, bo nie dość, że niepublikowana dotychczas w Polsce, to dotyczy dość istotnych zdarzeń z przeszłości Logana i chyba równie ikoniczna, jak na tamte czasy, co Wolverine Millera i Claremonta.

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1703 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 08:05:38 »
Tych debiutów Kitty PrYde (przy okazji Phoenix) to już trochę mieliśmy, pewnie jej kolejny będzie już niedługo w X-Men Milestones, więc mogli sobie darować. To właśnie druga opowieść wzbudza zainteresowanie, bo nie dość, że niepublikowana dotychczas w Polsce, to dotyczy dość istotnych zdarzeń z przeszłości Logana i chyba równie ikoniczna, jak na tamte czasy, co Wolverine Millera i Claremonta.

A przy okazji duży nacisk w tej historii został położony na Kitty, jej młodzieńcze zachowania vs cyniczny Logan i tak naprawdę reszta świata. Jak dla mnie lepsze niż ten origin, oklepane historie.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1704 dnia: Cz, 22 Lipiec 2021, 05:30:06 »
 Od tego originu Kitty Pryde, który nastąpił w 1980 r.(!), mija sobie raptem 34 lata, gdzie pojawia się całkiem nowe wcielenie Ghost Ridera zaprezentowane nam w tomie 119 omawianej kolekcji. Co prawda miało to już również miejsce w WKKM, ale tym razem postąpili nieco mądrzej i oprócz zdublowanego 1-go zeszytu, dostajemy ciąg dalszy (ale nie do końca, bo zamiast 1-ki, wrzuciliby zeszyt 11 i 12 i mielibyśmy całość).
 Postać ta, o ogromnym potencjale, w moim przekonaniu niezbyt miała szczęście do dobrych historii, jedyna która trafiła w moje gusta, to ta z linii czasowej 2099.
 Do tego tomu SBM skłonił mnie jednak dalszy ciąg historii z WKKM i konfrontacja z
Spoiler: PokażUkryj
legendarnym wcieleniem Ghost Ridera.

Ogółem to całe All New skierowane zdecydowanie do młodszego czytelnika niezbyt mnie interesuje, ale tutaj mamy do czynienia nie tyle co z nowym następcą GR, co naprawdę odświeżonym, nowocześniejszym wizerunkiem, a nawet rodzajem pojazdu, co trzeba przyznać było odważnym posunięciem ze strony kreatorów. To nowe wcielenie było już nawet zekranizowane w jednym z sezonów Agentów Tarczy (Agents od Shield), które wyszło równie intrygująco.
Osobiście traktuję ten komiks bardziej jako ciekawostkę w świecie Marvela i tak jak w przypadku jego poprzedników - świetnie zaprojektowana postać, ale znowu zabrakło mi tu polotu historii.
 Kreska też dość specyficzna, nie do końca moje klimaty, z pewnością warto poznać jednak dalszy ciąg przygód nowego GR.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Lipiec 2021, 05:33:58 wysłana przez Jigsaw »

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1705 dnia: So, 24 Lipiec 2021, 16:33:49 »
Obecny tom z nowym Ghost Riderem miałem na liście zakupowej, w Empiku patrzę dwa egzemplarze, już miałem udać się do kasy, ale otworzyłem tomik i zrezygnowałem... Już pierwszy komiks z All-New Ghost Riderem (WKKM 122) nie był zbyt zachęcający graficznie, ale ten nowy gdzie inny jest rysownik - niestety jest bardzo nieciekawie. Bardzo uproszczone plansze, stawiające na takie 'efekciarstwo' pod właśnie akcję. W pierwszym tomie (ww. WKKM) też trochę tak było, ale jak się chwilę na planszy wzrok zawiesiło, to widać 'więcej', jakieś może nie szczegóły, ale staranną pracę. Tutaj... no nie ma nic poza tym, co widać na pierwszy rzut oka.
Przypomniałeś mi za to GR 2099, fajnie że filmy i seriale (głównie Spider-Many) przybliżają postaci z różnych 'uniwersów' (noir, 2099 itp.), to może kiedyś coś z tego świata (np. GR) będzie miało szansę na wydanie u nas :)

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1706 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 08:44:51 »
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1707 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 08:50:55 »
Ciekawe co to za niespodzianka? :) Może skoczę dziś do Empiku ją zobaczyć.

@DOWN
Thank You Captain Obwious :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:10:42 wysłana przez Bazyliszek »

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1708 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 08:58:49 »
Ciekawe co to za niespodzianka? :) Może skoczę dziś do Empiku ją zobaczyć.

To, że to nie koniec i czekają nas "Superzłoczyńcy Marvela"
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1709 dnia: Śr, 28 Lipiec 2021, 09:12:24 »
Warto kupić ten tom? X-Men za bardzo nie czytam (Ultimate tak), ale dziwnym trafem Kurta polubiłem.