Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336269 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1620 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 20:59:54 »
@Jaxx wątek powrotu Thanosa i Star-Lord jest w Guardiansach Bendisa tak jak to opisał xanar, ale......Bendis miał wywalone na to co wcześniej było w komiksach DnA, przez co coś się tam gryzło w historii. Nie pamiętam już dokładnie co to było. Natomiast to jak wrócił Nova jest w komiksie Nova: Resurrection, który jest kontynuacją serii z Samem Alexanderem i wątków z "Imperatywu Thanosa" dotyczących Novy.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1621 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 17:14:25 »
Dla mnie "Thanos: Powstaje" był typowym originem o niczym, na siłę zmieniającym znaną historię. Sprzedałem więc ten komiks dawno temu i nie sądziłem, że cały nakład się wyprzeda. Oraz że wszystkich ten komiks zachwyca. Dalej nie wiem czym.

Offline mac433

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1622 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 18:44:21 »
Pytanie do profesjonalistów - numer 117 wychodzi w tę środę? Pytam, ponieważ osoba od której kupuję wysyłkowo komiksy z tej serii już do mnie ten numer wysłała... Trochę szybko go ma ;) W które środy czerwcowe ukazuje się SBM? 16.06 i 30.06? Pozdrawiam serdecznie

Offline daviddaniel

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1623 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 20:33:34 »
@mac433 wychodzi w środe
jest zapowiedź tomu 121?

Offline Kandor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1624 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 21:36:50 »
@mac433 wychodzi w środe
jest zapowiedź tomu 121?
Macowi pewne chodziło o to, że dostał WIADOMOŚĆ jakoby komiks został wysłany a nie że komiks OTRZYMAŁ. Co do zapowiedzi nr 121 to chyba wszyscy czekamy z niecierpliwością (i ci co życzą sobie przedłużenia kolekcji na 10 kolejnych numerów i ci co z utęsknieniem wyczekują jej zakończenia). Swoją drogą ciekawe czy wkrótce "wskoczy" w miejsce kolekcji kolekcja (niedawno testowana) DC - nie obraziłbym się :-)
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Czerwiec 2021, 21:43:03 wysłana przez Kandor »

Offline Kandor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1625 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 21:39:30 »
Pytanie do profesjonalistów - numer 117 wychodzi w tę środę? Pytam, ponieważ osoba od której kupuję wysyłkowo komiksy z tej serii już do mnie ten numer wysłała... Trochę szybko go ma ;) W które środy czerwcowe ukazuje się SBM? 16.06 i 30.06? Pozdrawiam serdecznie
Pewnie ta osoba wprowadziła cię w błąd informując iż już go do ciebie wysłała. Niemniej daj znać jakbyś dostał egzemplarz "Colossusa" jeszcze przed środą. To by znaczyło że owa osoba ma "dojśćia", np. w drukarni itp. :-) Serio, informuj na bieżąco, wielce jestem ciekaw :-)
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Czerwiec 2021, 21:46:11 wysłana przez Kandor »

Offline andy13

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1626 dnia: Nd, 13 Czerwiec 2021, 23:31:11 »
Dobry ten Colossus? To coś Claremonta?

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1627 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 13:01:18 »
W zapowiedziach z Gwenpool widać, że w tomie z Colossusem mają być:
- Niebezpieczna gra - Chris Claremont & John Byrne
- Bardzo niebezpieczna gra - Ben Raab & Bryan Hitch
- X-men początki: Colossus - Chris Yost &  Trevor Hairsine

Offline Dragomirus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1628 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 15:48:27 »
Egmont nie wydaje Marvela w małych nakładach poza linia Limited. Chyba coś Ci się wydawnictwa pomyliły.  ;D
Zależy co rozumiesz przez nakład. Ja pisałem o całościowym nakładzie (liczę tutaj wszystkie dodruki). Egmont robi tak, że wypuszcza pierwszą serię i jak się sprzedaje to robi dodruki - jak na przykład ze spider manem Todda. W przypadku Thanos i Ery Ultrona dodruku nie było.

Offline Kandor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1629 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:10:17 »
Zależy co rozumiesz przez nakład. Ja pisałem o całościowym nakładzie (liczę tutaj wszystkie dodruki). Egmont robi tak, że wypuszcza pierwszą serię i jak się sprzedaje to robi dodruki - jak na przykład ze spider manem Todda. W przypadku Thanos i Ery Ultrona dodruku nie było.
Nie wiem czy nie było dodruku "Ery Ultrona" ale komiks jest obecnie dostępny zarówno na stronie Egmontu jak i Gildii zatem albo dodruk był albo nigdy nie był konieczny :-) Faktycznie kiedyś nie mogłem sie ni tego, "przegapionego" przeze mnie komiksu nigdzie doszukać, a kiedy pewnego dnia googlowałem go to tu to tam, to już wszędzie był dostępny (choć wcześniej mogłem błędnie wpisywać tytuł do wyszukiwarek).

Swoją drogą jak się nazywał ten potworek, który jako pierwszy ukazał się w MarvelNow, taki one-shot z Avengers? :-) Już znalazłem: "Avengers: Wojna bez końca" :-)
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:17:16 wysłana przez Kandor »

Offline Crono

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1630 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:19:43 »
Był dodruk Ery Ultrona.

Online xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1631 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:19:56 »
Był dodruk Ery Ultrona gdzieś w październiku 2020, pierwsza wersja była dużo grubsza :)

Avengers: Wojna bez końca / Avengers: Endless Wartime
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Dragomirus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1632 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:21:52 »
Racja mam nie aktualne info. Teraz widzię, że Ere Ultrona w końcu dodrukowali, pewnie razem ze Spider Manem właśnie :).

Jeszcze też pamiętam, że z pierwszym tomem Czas się kończy był problem i specjalnie zbieraliśmy grupę ludzi żeby dodrukowali i pisało się na recepcja@egmont.pl, bo ceny na allegro były mocno zawyżone.
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Czerwiec 2021, 16:26:21 wysłana przez Dragomirus »

Offline mac433

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1633 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 20:03:10 »
Pewnie ta osoba wprowadziła cię w błąd informując iż już go do ciebie wysłała. Niemniej daj znać jakbyś dostał egzemplarz "Colossusa" jeszcze przed środą. To by znaczyło że owa osoba ma "dojśćia", np. w drukarni itp. :-) Serio, informuj na bieżąco, wielce jestem ciekaw :-)

Nie wprowadziła w błąd, bo zamawiam regularnie te komiksy od osoby, która zdaje się że prowadzi punkt prasowy. O szczegóły nie dopytywałem nigdy, bo osoba ta sprzedaje mi tomy po 27 zł ;)

A tom 117 jest już w drodze do mnie i jutro wpada do paczkomatu. Po prostu się ździwilem, że mój "dostawca" wszedł w posoadanie tego numeru na kilka dni przed oficjalną premierą.

Offline celtic

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1634 dnia: Pn, 14 Czerwiec 2021, 20:24:26 »
Komiksy pochodzą z nadwyżek druku, czyli albo drukarnia zmieli je, albo przed podstawioną osobę sprzeda je na allegro.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10