Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336266 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1605 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 22:32:39 »
Nie wiem, czy jest taka lista. Nie wiem nawet, czy dobrze zrozumiem pytanie, ale zrobiłem coś takiego na szybkości.

Daredevil: Naznaczony śmiercią (WKKM #85; zeszyty Daredevil (vol. 1) #158-161, 163-167) -> Elektra: Saga o Elektrze (KSB #40; zeszyty Daredevil (vol. 1) #168, 174-181)
Avengers: Galaktyczna burza (WKKM #166, 168, 170; zeszyty Iron Man (vol. 1) #278-279) -> War Machine: Dziedzictwo Iron Mana (KSB #52; zeszyty Iron Man (vol. 1) #281-285)
Nova: Genaza (WKKM #126; zeszyty Nova (vol. 5) #1-5) -> Nova: Martwy korpus Nova (KSB #94; zeszyty Nova (vol. 5) #11-16)
Czerwony Hulk: Kim jest Czerwony Hulk? (KSB #64; zeszyty Hulk (vol. 2) #22-24) -> Hulk: Spalona ziemia (WKKM #94; zeszyty Hulk (vol. 2) #25-30) -> Czerwony Hulk: Hulk Arabii (KSB #64; zeszyty Hulk (vol. 2) #42-46)
Mister Fantastic: Sensytywny (KSB #100; zeszyty Fantastic Four (vol. 3) #60-64) -> Fantastyczna Czwórka: Niepojęte (WKKM #37; zeszyty Fantastic Four (vol. 3) #67-70)
The Amazing Spider-Man: Nigdy więcej Spider-Mana (WKKM #87; zeszyty The Amazing Spider-Man (vol. 1) #44-50) -> Kingpin: Koniec ze Spider-Manem (KSB #111; zeszyty The Amazing Spider-Man (vol. 1) #50-52)
Kapitan Marvel: Kapitan Marvel ocalony (KSB #10; zeszyty Captain Marvel (vol. 1) #17-23) -> Życie i śmierć Kapitana Marvela (WKKM #77, 81; zeszyty Captain Marvel (vol. 1) #25-34)
Avengers: Impas (WKKM #12; zeszyty Avengers (vol. 3) #61-63, 76) -> Red Skull: Red Zone (KSB #??; zeszyty Avengers (vol. 3) #65–70)
All-New Ghost Rider: Maszyny Zemsty (WKKM #122; zeszyty All-New Ghost Rider #1-5) -> All-New Ghost Rider: Dziedzictwo (KSB #119; zeszyty All-New Ghost Rider #6-10)

Pewnie kilka rzeczy przegapiłem (X-Men może). Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że Iron Man: Upadek i wzlot (WKKM #75; zeszyty Tales of Suspense (vol. 1) #91-99) ma niby tę samą zawartość co MODOK (KSB #??; zeszyty Tales of Suspense (vol.1) #93–94), ale ta seria opowiadała wtedy solowe przygody Iron Mana i Kapitana Ameryki, po prostu połowa była o jednym i połowa o drugim, więc to będzie takie dopełnienie. Co się tyczy Egmontu, to nie licząc tych zeszytów, które on zdublował (żeby wydać ciąg dalszy) lub na odwrót, to na myśl przychodzi mi tylko Warlock: Warlock i Straż Nieskończoności (KSB#33; zeszyty Warlock and the Infinity Watch #1-6) i Wojna Nieskończoności (Egmont; zeszyty Warlock and the Infinity Watch #7-10), no, można jeszcze wspomnieć o The Amazing Spider-Man: Narodziny Venoma (WKKM #5; zeszyty The Amazing Spider-Man (vol. 1) #252, 256-259, 300) i obecnie wydawanych Epicach (Egmont; zeszyty The Amazing Spider-Man (vol. 1) #289-325, jeśli chodzi o 3 tegoroczne tomy).

PS: Przy niektórych tomach nie podałem pełnej zawartości.

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1606 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 00:29:22 »
Czy opracował ktoś może listę uzupełniających   się historii SBM z WKKM z komiksami Marvela Egmontu?
Pytanie nieprecyzyjne, a odpowiedź... mało czytelna, chociaż fajnie @ThePinkFin że się Tobie chciało ;)
Tak jak wyżej - Saga Nieskończoności jest chyba najciekawszym przypadkiem takiego "uzupełnienia" - egmont wydał trzy crossovery (Rękawica, Wojna i Krucjata) a w kolekcjach jest względnie znacząca podbudowa i też tie-iny. Innym uzupełniającym się miejscem są czasy Anihilacji, trochę się dubluje, ale są też rzeczy jakie Egmont dopiero wyda (lub nie), jak Imperatyw Thanosa czy Anihilatorzy (czy jak tam się ten tom nazywał :P ).
Spider-Man Slotta też wypada wspomnieć, gdzie Pajęcza Wyspa (dwa tomy WKKM) osadzona długo przed Egmontowymi Superiorami wprowadza pewne elementy, które się "uzupełniają".

@kknd2 piszesz "uzupełniające się historie", wiem o co Tobie chodzi, to jw. przykład Sagi Nieskończoności jest idealny, bo wątki są następstwami między kolekcjami a Egmontem, co nie zmienia faktu, że można czytać kompletnie osobno...
A jak do tego podejść tak, że "uzupełnieniem historii" danego bohatera (np. Daredevil) są kolejne woluminy (vol.) serii itp., to robi się lista skomplikowana, może rzuć okiem na to, nie wiem na ile jest to aktualne, ale dla ogólnej orientacji jest myślę dobre, a na pewno lepsze niż jakbym miał (pisząc tylko za siebie) tutaj "analitycznie" opisywać (osobno na tym blogu chronologie nowsze):
https://marveldcchronologia.wordpress.com/do-marvel-now/

A dla dociekliwych, tzw. klasyczny kosmos (wydania oczywiście pl) rozpisałem sobie tak (na podstawie dostępnych informacji, może nawet identycznie z jakąś ogólnodostępną listą), po kolei:
  • WKKM 73 - Fantastyczna Czwórka: Nadejście Galactusa
  • SBM 33 - Warlock (tylko 2 pierwsze zeszyty)
  • WKKM 107 - Avengers: Wojna Kree ze Skrullami
  • WKKM 77 - Życie i śmierć Kapitana Marvela, część 1
  • WKKM 81 - Życie i śmierć Kapitana Marvela, część 2 (bez Marvel Graphic Novel)
  • WKKM 121 - Warlock, część 1
  • WKKM 123 - Warlock, część 2
  • WKKM 90 - Avengers: Saga o Korvacu
  • WKKM 81 - Życie i śmierć Kapitana Marvela, część 2 (tylko Marvel Graphic Novel)
  • Rękawica Nieskończoności
  • SBM 33 - Warlock (zeszyty oprócz dwóch pierwszych)
  • Wojna nieskończoności
  • 3(4) Fantastic Four: Infinity War
  • SBM 39 - Silver Surfer
  • WKKM 166 - Avengers Operacja: Galaktyczna burza, część 1
  • WKKM 168 - Avengers Operacja: Galaktyczna burza, część 2
  • WKKM 170 - Avengers Operacja: Galaktyczna burza, część 3
  • Krucjata Nieskończoności
A nowszy kosmos (Anihilacja itd.) to z tego co się nie dubluje tylko te dwa tomy wcześniej wymienione plus SBM 83 Beta Ray Bill, no i nieoczywiste - część Silver Surfer: Przypowieści Egmontu.
Kończąc - powodzenia życzę, bo trzymanie się chronologii/uzupełniających się historii itp. to często "mordęga" ;)

/edit: w sumie to zestawienie z odpowiedzi @ThePinkFin jest ok w zakresie samych WKKM/SBM, chociaż jak osoba pytała też o Egmont, to opisywanie kolekcyjnych tomów DD Millera nie ma sensu (wiadomo dlaczego, dlatego jw. - pytanie nieprecyzyjne). Przypomniały mi się tomy związane ze Spider-Versum z kolekcji SBM i tak samo związane z Ultimate Spider-Manem, a to tylko kilka minut po napisaniu posta, pewnie wszystko się jakoś z czymś uzupełnia jakby tak spojrzeć (bo np. z tego co we wcześniejszej odpowiedzi - to że w różnych tomach są następujące po sobie zeszyty nie we wszystkich przypadkach oznacza "uzupełnienie historii"). Eh, strasznie szeroki wątek, sprawdź ten link co wyżej @kknd2 i daj znać czy wszystko widać czego szukałeś.

/edit2: w następnym tomie SBM albo zapowiedź tomu 121, albo... No ciekaw jestem, skoro już prawie 120 jest, to pewnie do 130 dociągnie kolekcja, przekonamy się w jakąś środę (w sumie nie śledzę czy w tą najbliższą czy następną :P ).
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Czerwiec 2021, 00:44:07 wysłana przez Piterrini »

Offline kknd2

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1607 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 08:51:32 »
WIELKIE Dzięki

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1608 dnia: Pn, 07 Czerwiec 2021, 11:08:43 »
odpowiedź... mało czytelna, chociaż fajnie @ThePinkFin że się Tobie chciało ;)
Dzięki. Zmęczony byłem, ale temat mnie zainteresował, więc zrobiłem, ile mogłem.
(bo np. z tego co we wcześniejszej odpowiedzi - to że w różnych tomach są następujące po sobie zeszyty nie we wszystkich przypadkach oznacza "uzupełnienie historii"). Eh, strasznie szeroki wątek
No, to nie jest proste, dlatego skupiłem się tylko na liczbach. W ogóle nie przyszło mi do głowy, żeby wspomnieć, że wątek Złego Oka pojawia się w "Sądnym dniu", a potem w "Wojnie Avengers z Defenders", choć to było na przestrzeni 1 kolekcji, ale pewnie znajdzie się wiele takich przypadków.
(w sumie nie śledzę czy w tą najbliższą czy następną :P ).
Następną. ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Czerwiec 2021, 11:11:15 wysłana przez ThePinkFin »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1609 dnia: Wt, 08 Czerwiec 2021, 19:42:26 »
@Pitterini - po Domenie Królów Egmontu wpadają jeszcze WKKM 91 -Imperatyw Thanosa i WKKM 153 Annihilatorzy tom 1. Pytaniem jest, czy będzie 2 polskie wydanie Imperatywu i drugi tom Annihilatorów w naszym języku. Wtedy współczesny kosmos Marvela do Marvel Now zostanie wydany w bardzo znacznej całości.

Mi brakuje jeszcze tylko "Maximum Security" - mam nadzieję, że i to kiedyś u nas wyjdzie. A nawet bez drugiego tomu Annihilatorów, ten kosmos wygląda bardzo ładnie.

Online michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1610 dnia: Śr, 09 Czerwiec 2021, 11:47:24 »
Tak naprawdę brakuje Thanos: Redemption

czyli historii spinającej Trylogię Nieskończoności (Rękawica-Wojna-Krucjata Nieskończoności) z Anihilacją (pierwsze 6 zeszytów to epilog do trylogii, kolejne 6 to prolog do Anihilacji). Niestety Hachette woli wznowić wydanego na naszym rynku Thanos powstaje niż wydać coś świeżego ;).

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1611 dnia: Śr, 09 Czerwiec 2021, 12:38:54 »
Wiem, że jest jeszcze Infinity Ebyss - ktoś wie co to za komiks? Łączy się to z Trylogią Nieskończoności???

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1612 dnia: Śr, 09 Czerwiec 2021, 20:28:59 »
No to sorry, ale skoro Egmont postanowił, że sam wyda Trylogię nieskończoności, to czemu tego nie wydali po Krucjacie? Skoro bardzo dobrze dodali Thanos Quest i postanowili wydawać chronologicznie? Widocznie, prawdopodobnie redaktor prowadzący Klasykę nie zasugerował, by wcisnąć to przed Annihilację. Ja liczę jeszcze na tych Annihilatorów w dwóch tomach, jak wydali Strażników.

Offline Dragomirus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1613 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 16:51:18 »
czyli historii spinającej Trylogię Nieskończoności (Rękawica-Wojna-Krucjata Nieskończoności) z Anihilacją (pierwsze 6 zeszytów to epilog do trylogii, kolejne 6 to prolog do Anihilacji). Niestety Hachette woli wznowić wydanego na naszym rynku Thanos powstaje niż wydać coś świeżego ;).

No ale akurat to bardzo dobrze. Thanos powstaje miał bardzo mały nakład (mało ludzi pewnie go czytało, a historia świetna - moim zdanime dużo lepsza od obu tomów z Marvel Now 2.0) i teraz jest go ciężko kupić po jakiejś normalnej cenie. Gdyby Egmont wznowił nakład to jasne byłoby to głupie posunięcie Hachette. A Thanos: Redemption niech wyda osobno Egmont do kosmosu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Czerwiec 2021, 16:52:52 wysłana przez Dragomirus »

Online michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1614 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 18:28:04 »
Thanos powstaje miał bardzo mały nakład (mało ludzi pewnie go czytało, a historia świetna - moim zdanime dużo lepsza od obu tomów z Marvel Now 2.0)
Egmont nie wydaje Marvela w małych nakładach poza linia Limited. Chyba coś Ci się wydawnictwa pomyliły.  ;D

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1615 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 19:53:21 »
Skończyłem "Imperatyw Thanosa" i takie mam pytanie odnośnie zakończenia (nie pasuje do wątku SBM, ale pytam w kontekście wątku kosmicznego powyżej, więc zadaję to pytanie tutaj):

Spoiler: PokażUkryj
W którym komiksie pociągnięty jest wątek Thanosa, Novy i Star-Lorda, uwięzionych w znikającym Rakowersum? Czy poza Anihilatorami (których jeszcze nie czytałem, więc może to być odpowiedzią...) jest jeszcze jakiś pomost, wyprowadzający ich historię do MarvelNOW?

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1616 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 19:56:13 »
W tie-inie do Orgiginal Sin coś było - Guardiansy Bendisa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1617 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 20:04:36 »
W tie-inie do Orgiginal Sin coś było - Guardiansy Bendisa.

Ok, dzięki. Ale w Guardiansach Bendisa...

Spoiler: PokażUkryj

... Star-Lord jest od początku - czyli wątek z Rakowersum wraca później na zasadzie "wsteczności"/retrospekcji? Czy też pierwszy tom Guardiansów podejmuje ten wątek dalej od momentu zakończenia Imperatywu?

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1618 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 20:13:53 »
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale tam było
Spoiler: PokażUkryj
jak oni wydostali się stamtąd i co się z Nova stało
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1619 dnia: Pt, 11 Czerwiec 2021, 20:16:39 »
Ok, jeżeli tak, to spoko :)  Dzięki za odpowiedź!