Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336389 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline emedzi 12

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1530 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 09:41:23 »
Ktoś spotkał się z informacją czy w Czechach przedłużyli kolekcję do 130? Bo z tego co widzę na czeskiej Wikipedii to tom 120 wyszedł u nich chyba w zeszłym tygodniu. Taka informacja zawsze mogłaby być jakąś sugestią, jakie szanse są u nas na przedłużenie. Bo jeśli tam nie przedłużyli tylko o te 10 ostatnich tomów, to można by się zastanowić, czy sprzedaż u nas jest lepsza i przedłużą.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Marzec 2021, 09:43:16 wysłana przez emedzi 12 »

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1531 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 11:12:37 »
Ktoś spotkał się z informacją czy w Czechach przedłużyli kolekcję do 130? Bo z tego co widzę na czeskiej Wikipedii to tom 120 wyszedł u nich chyba w zeszłym tygodniu. Taka informacja zawsze mogłaby być jakąś sugestią, jakie szanse są u nas na przedłużenie. Bo jeśli tam nie przedłużyli tylko o te 10 ostatnich tomów, to można by się zastanowić, czy sprzedaż u nas jest lepsza i przedłużą.

NA FB w poście https://www.facebook.com/nhmcz/posts/911750629650098/  piszą, że już skończyli.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1532 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 12:13:19 »
Ja zbierałem WKKM i WKKDC i zbieram to SBM ale jestem już tym trochę zmęczony. Wolałbym by pominęli tomy z dublami (jak ten dzisiejszy Kingpin czy wcześniejsza MS Marvel oraz Thanos, który być może wyjdzie potem), a zamknęli się w tych 120 tomach - akurat panorama też by się ładnie skończyła na bohaterach.
Ale duble puścili niestety.

Offline emedzi 12

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1533 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 12:47:02 »
W kontekście przedłużenia w Polsce, w dzisiejszym tomie (we wstępie) pojawił się dodatkowy akapit o tym, że rozszerzenie o tomy ze złoczyńcami zależy właśnie od sprzedaży kolejnych numerów. Niby było o tym wspominane wielokrotnie na forum, ale warto wspomnieć o tym, iż napisano o tym w samym tomie, bo to jednak swego rodzaju ciekawostka.

Offline Arne

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1534 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 22:09:57 »
W 111 tomie z Kingpinem widać już że dalej na panoramie będzie Angela.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1535 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 22:40:33 »
Pisałem to w swojej recenzji, niedługo po premierze 26 tomu ze Scarlet Witch, napisze to i teraz po seansie serialu "WandaVision". Bardzo dobrze, że wydano tą historię z bliźniakami po polsku. Skoro ciągle się do niej wraca, to cieszę się, że ją znam i wiem o co chodzi. No i poza tym przygody West Coast Avengers zawsze na propsie.

Offline Rudiok

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1536 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 21:01:46 »
Panowie, czy ktoś natknął się na jakieś zestawienie które z tomów z tejże kolekcji warto mieć?

Za mną już cztery kolekcje i za SBM się już nie zabierałem, ale tak na pierwszy rzut oka jest kilka pozycji, których albo nie było po polsku, albo warto, ale nie znalazłem niestety jakichś ocen albo polecajek, może ktoś coś?

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1537 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 02:07:07 »
Na początek polecam wszystko od Johna Byrne.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1538 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 06:43:44 »
@UP

Czyli tom z She Hulk i Fantastyczną Czwórką. Niewidzialna Kobieta mimo autorstwa Byrne mnie rozczarowała.
Absolutnym MUSISZMIEĆ jest tom z Wasp, bo tam jest "Avengers Under Siege" autorstwa Sterna. Daredevil i Punisher, jeśli nie masz innych wydań. West Coast Avengers. Spider-Man i Wolverine. Scarlet Spider i Spider-Man 2099. Spider-Gwen. Teraz niedługo będzie Infamous Iron Man, który też zapowiada się dobrze.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1539 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 12:05:25 »
Po "monografii" Icemana nie spodziewałem się jakościowo zawrotnej fabuły, bo i postać jaka jest każdy widzi (choć ponoć nieważny jest bohater, ważna jest historia). Ogólnie jednak jestem usatysfakcjonowany, bo otrzymałem wgląd w moment dziejowy mutantów Marvela bardzo mało mi znany. Mam zatem dzięki tej zbiorówce pewne wyobrażenie co się wówczas z tą marką działo i jakie szykowały się z nią modyfikacje (odmłodzenie składu drużyny, nowi adwersarze etc.). Do tego nawet warstwa plastyczna w wykonaniu m.in. Madureiry i Pacheco, których to autorów entuzjastą nigdy nie byłem jakoś w tym przypadku dobrze się z fabułą komponuje. Po więcej "mutnackich" tytułów z tego okresu raczej nie będę sięgał, ale tego tomiku też pozbywać się nie zamierzam.
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Kwiecień 2021, 12:07:11 wysłana przez Nawimar III »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1540 dnia: Pt, 09 Kwiecień 2021, 17:26:36 »
Pacheco mi się nie podobał w Avengers Forever. Jak kupię ten tom, to zobaczę czy nowa historia zmieni moje zdanie o nim.

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1541 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 14:24:43 »
A co się tutaj stało:
https://cdn1.filmozercy.com/uploads/images/original/sbm-t112-13.JPG
Foto autorstwa Filmożercy z ostatniego tomu SBM, patrzeć na okładkę czwartej zapowiedzi :D
No jednak nie wiem czy do 130 to dociągnie :P

Panowie, czy ktoś natknął się na jakieś zestawienie które z tomów z tejże kolekcji warto mieć?
Temat ma ponad 100 stron, kilka razy było identyczne pytanie, pewnie już sprawdzałeś, jeśli nie, to na pewno znajdziesz cofając się nieco ;)

Offline Kandor

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1542 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 14:47:08 »
A co się tutaj stało:
https://cdn1.filmozercy.com/uploads/images/original/sbm-t112-13.JPG
Foto autorstwa Filmożercy z ostatniego tomu SBM, patrzeć na okładkę czwartej zapowiedzi :D
No jednak nie wiem czy do 130 to dociągnie :P
Temat ma ponad 100 stron, kilka razy było identyczne pytanie, pewnie już sprawdzałeś, jeśli nie, to na pewno znajdziesz cofając się nieco ;)
Tak sobie myślę, że nawet jeśli bieżąca kolekcja dociągnie do 130 (czy ilu tam numerów) to JAKIEŚ kolekcje komiksowe (możliwe że ruszy ta nowa kolekcja DC, choć wyjątkowo nie-Marvelowska nawet Conan i wciąż ukazujące się Transformery coś z Marvelem miały wspólnego ;-)) będzie Hatchette musiało wydawać? :-) Czy wcale nie będzie musiało? To byłby koniec jakiejś ery, prawda? Dodam, że sam na dłuższy czas odpuściłem sobie kupowanie kolekcji, ale teraz trochę trudno byłoby mi wyobrazić sobie nie kupowanie raz na te dwa tygodnie świeżutkiego numeru kolekcji :-)

Offline Arne

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1543 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:18:02 »
Czyli zostało 14 nieznanych tomów ( do 130)
Z bohaterów: Korty Pryde, Havok, Polaris, Nightcrawler.,
No i łotrzy: Modok, Thanos, Venom, Red Skull, Magneto, Dr Doom, Dr Octopus, Green Goblin, Ultron i Apocalypse.

Offline Geekboy

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1544 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:12:19 »
Czyli zostało 14 nieznanych tomów ( do 130)
Z bohaterów: Korty Pryde, Havok, Polaris, Nightcrawler.,
No i łotrzy: Modok, Thanos, Venom, Red Skull, Magneto, Dr Doom, Dr Octopus, Green Goblin, Ultron i Apocalypse.

Hachette już potwierdziło skład do 120: Colossus, Kitty Pryde, Ghost Rider (RR) oraz Nightcrawler.