Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336324 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1410 dnia: Pt, 15 Styczeń 2021, 09:18:15 »
ktoś kupił Bansheego w tym tygodniu i podzieli się informacjami co tam jest w środku, jakie zeszyty itd?

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1411 dnia: Pt, 15 Styczeń 2021, 10:02:36 »
W tomie tym znajdziemy przedruk 28 numeru "X-Men vol.1" czyli debiut bohatera tej odsłony kolekcji jeszcze jako niezbyt uprzejmego osobnika. Ponadto będzie okazja by zapoznać się z historią pt. "Przymierze Phalanxów: Następne pokolenie" ("X-Men vol.2" nr 36-37 oraz "Uncanny X-Men vol.1" nr 316-317).
 
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Styczeń 2021, 10:04:17 wysłana przez Nawimar III »

Offline donKamillo92

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1412 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 13:16:02 »
Siemka,

Pół roku temu zacząłem budować tą kolekcję od zera szukając okazji po alegro czy olxach. W niezłej cenie kupiłem najciekawsze wg. mnie tomy (około 60). Kilka interesujących mnie tomów nie da się zakupić okazyjnie, i z moim ograniczonym budżetem, chciałbym się was dopytać, czy następujące pozycje są subiektywnie wartę zakupu za pełną cenę.
Rozumiem, jeżeli nazwiecie mnie Januszem komiksu, ale lubię tą serię i jeżeli były fajne okazje (od 12 do 30zł) to szkoda mi było nie brać. Nie przeszkadzają mi też tak bardzo błędy językowe, które są chyba najpopularniejszym tematem w tej zakładce forum ;)

Reserarch poprzedziłem opiniami na amazonie czy goodbooks i wybrałem te najlepsze, ale jestem też bardzo ciekawy waszego zdania.

Co wybrać, co jest naj naj?
1. Kapitan Brytania
2. She Hulk
3. Sentry
4. Generation X
5. Thunderbolts
6. Loki
7. X-23
8. Secret Avengers
9. Jean
10. Banshee

Jeżeli coś pominąłem to dajcie znać, śmiało napiszcie o swoich top.

Pozdrawiam,
Kamil
 

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1413 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 14:09:23 »
Z Twojej listy proponowałbym zainteresować się poniższymi tytułami:
 
She-Hulk - bo to John Byrne w znakomitej formie i jak dla mnie ani wcześniej ani później nikt nie zaprezentował tej postaci tak udanie jak właśnie ów autor
 
Sentry - już sam zasadniczy pomysł na tę postać uważam za znakomity, a wykonanie mini-serii za równie dobre. Jeśli nie przeszkadzają Ci nieco mroczniejsze "klimaty" to powinna być to satysfakcjonująca lektura

Generation X - pytanie czy odpowiadają Ci tzw. tytuły młodzieżowe, do tego pisane w manierze znanej z lat 90. Na pewno (oczywiście jak dla mnie) odpowiadający za warstwę plastyczną tego tytułu Chris Bachalo był wówczas w swojej najlepszej formie.
 
Thunderbolts - rozrywkowiec pełną gębą. Miałem z tej lektury masę frajdy i sięgnąłem po więcej.
 
Loki - przewrotna i pięknie zilustrowana fabuła.

Jean Grey -  bardzo miłe zaskoczenie. Przede wszystkim w kontekście plastycznym (Gene Ha), choć nie tylko.
 
Banshee - tytuł z udziałem pozornie nieszczególnie ciekawej postaci, a jednak interesujący z racji „uchwycenia” na jego kartach trendów z różnych momentów rozwojowych Marvela. Również było to miłe zaskoczenie.
 
Przy tej okazji pozwolę sobie niejako zareklamować warszawski Antykwariat Na Tamce, gdzie mają spory wybór tej kolekcji (i nie tylko jej) w przystępnych cenach. Podejrzewam, że da się z nimi dogadać w kwestii ewentualnej wysyłki. Gwoli ścisłości nie mam udziałów w tej inicjatywie :)

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1414 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 14:40:18 »
  Kapitan Brytania - Alan Moore pisze Marvela więc wiadomo że będzie specyficznie. Sentry bardzo dobry She-Hulk też. Generation X bym odradzał, nie ma satysfakjonującego zakończenia a rysunki Bachalo są przeładowane różnymi elementami i pokryte zbyt ciemnymi kolorami w niektórych momentach nie wiadomo co się znajduje na obrazkach. Reszty jeszcze nie czytałem, z tego co udało mi się do tej pory zaliczyć to z takich mniej oczywistych to Wojów Trzech, Ludzka Pochodnia (Jim Hammond), Defenders, Machine Man, Cloak i Dagger, Marvel Boy, Zimowy Żołnierz i Great Lakes Avengers.   

Sorry pomyłka Kapitan Brytania Moore'a był w WKKM, ten z SM to średniawka. Czarna Wdowa też jest bardzo dobra, ale ją Egmont wydał w pełnym wydaniu zdaje się.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Styczeń 2021, 14:46:48 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1415 dnia: Pn, 18 Styczeń 2021, 22:21:50 »
Ze swojej strony z tych tomów wymienionych polecam Sentry i Loki, szczególnie jeśli zwracasz uwagę na warstwę graficzną. She-Hulk także dobry tom, jak już wyżej stwierdzono.

Co mnie ciekawi, to jakie pozycje wchodzą w już nabyte przez Ciebie @donKamillo92 ok. 60 tomów (nazwane subiektywnie najciekawszymi)? W moim przypadku do końca kolekcji raczej 60 tomów na półce się nie uzbiera, a z tego co już mam przynajmniej kilka tomów nabyłem nie ze względu na ich jakość, a na to, że szkoda było nie kupić ze względu na ceny...



Offline donKamillo92

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1416 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 12:54:40 »
Przyznam, że na początku kupiłem kilkanaście tomów nie zwracając uwagi na ich zawartość, a na sympatię do bohaterów. Potem byłem już bardziej ostrożny i robiłem research. W ten sposób kupiłem wszystkie numery 1-50 poza tymi, które mają bardzo słabe opinie w necie / na forum (kapitan marvel, vision, falcon, scarlet witch, blade, shang chi, wonder man - jak macie inne opinie to dajcie znać, te tomy są w dobrej cenie i je dokupię). Za dobrą kasę udało mi się też kupić 66-79 (bez Pet Avengers i Union Jack z powodu kiepskich recenzji). Do tego Nova, Invaders, Jessica.

Czytam powoli i przeczytałem tylko 13 tomów. Tylko hulk mnie zawiódł, reszta bardzo fajna. Jakbyś chciał to napisz priv - mogę ci wysłać plik w którym kataloguję i oceniam poszczególne tomy bazując na recenzjach i opiniach z neta.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1417 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 14:00:52 »
ktoś kupił Bansheego w tym tygodniu i podzieli się informacjami co tam jest w środku, jakie zeszyty itd?

Zaskakująco dobra rzecz. Komiks po części uzupełnia lukę pomiędzy tym na czym skończył TM-Semic a "Generation X" Lobdella i Bachalo. Wczesne lata 90-te więc rysunki z najwyższej półki, fabularnie też niesamowicie dobrze, ale przy tych autorach to nic zaskakującego. Wiem że przez większość osób najbardziej ubóstwianym scenarzystom mutantów jest Claremont, ale dla mnie to właśnie piszący w latach 90-tych Lobdell, Nicieza (oraz tworzący X-Factor Peter David) to byli najlepsi scenarzyści tej marki. Więc podsumowując - jak ktoś czytał X-Men z TM-Semic i chciałby dowiedzieć się jak wszystko potoczyło się dalej (np. wątek Sabretootha) to ten komiks jest must have.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1418 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 14:28:13 »
DonKamillo92 - tu znowuż w grę wchodzą osobiste gusta, ale akurat na Scarlet Witch to bym proponował zwrócić uwagę. To całkiem udana historia ze schyłku lat 80. Jeśli takie są dla Ciebie wstępnie akceptowalne to warto rzucić okiem w poniższy link:
 
https://filmozercy.com/wpis/superbohaterowie-marvela-26-scarlet-witch-prezentacja-komiksu

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1419 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 14:33:07 »
Ze swojej strony z tych tomów wymienionych polecam Sentry i Loki, szczególnie jeśli zwracasz uwagę na warstwę graficzną. She-Hulk także dobry tom, jak już wyżej stwierdzono.

Co mnie ciekawi, to jakie pozycje wchodzą w już nabyte przez Ciebie @donKamillo92 ok. 60 tomów (nazwane subiektywnie najciekawszymi)? W moim przypadku do końca kolekcji raczej 60 tomów na półce się nie uzbiera, a z tego co już mam przynajmniej kilka tomów nabyłem nie ze względu na ich jakość, a na to, że szkoda było nie kupić ze względu na ceny...




z tej listy te dwie pozycje mialy najgorsze i najmniej czytelne rysunki, ale to kwestia gustu, ja wole bardziej klasyczne wyraziste rysunki gdzie wiem co sie na stronie dzieje.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1420 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 14:54:55 »
"Scarlet Witch" to przecież przede wszystkim John Byrne - nie można go omijać :) A sam tom bardzo dobry, no i istotny dla samego uniwersum.

Offline donKamillo92

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1421 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 15:58:31 »
Bardzo się cieszę, że piszecie to o Scarlet Witch. Jak macie jeszcze inne opinie to dajcie znać. Po to mamy to forum, żeby unikać takich błędów jak ja. Postaram się poprawić i zaopatrzyć w ten tom ;)

Jestem zawsze ogromnie ciekawy waszych opinii i dlatego proszę was o wasze zdanie. Budżet nie jest z gumy i zawsze cześć rzeczy trzeba odrzucić. Bardzo negatywne opinie mają, poza wcześniej już wymienionymi, np. Czerwony Hulk, Runaways, Czarna Wdowa, Scarlet Spider, West Coast Avengers, Quicksilver i parę jeszcze innych. Ceny tych tomów też nie są promocyjne. 

Postaram się teraz zdobyć te numery, które polecaliście w waszych wpisach. Dzięki za wasz wkład i zapraszam do dalszej dyskusji!

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1422 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 16:58:00 »
  Tak naprawdę to chyba powinieneś określić jakie superhero lubisz, bo każdy z tych tytułów to coś zupełnie innego. Mi naprzykład Czarna Wdowa bardzo się podobała a samo Runaways chociaż skierowane do czytelnika z hakiem dwa razy młodszego też przypadło do gustu. Każdy ma inne preferencje, Sum41 naprzykład nie lubi rysunków z Sentry a tam Jae Lee - mistrzunio, ale faktycznie dalekie to od typowego rysunku w tym gatunku.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1423 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 21:56:39 »
Jea Lee lubie jedynie za Inhumans i ciekawe okladki mimo minimalizmu szczegolow, cala reszta lipa.

Nesumi

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1424 dnia: Wt, 19 Styczeń 2021, 22:04:22 »
Cała reszta też jest świetna, ale to kwestia komiksowej wrażliwości i osobniczej percepcji.