Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1380 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 02:21:56 »
Zgadzam się z Motylem - klienta nie obchodzą trudności produkcyjne, tylko efekt końcowy. I powinien on byc zdecydowanie lepszy niż te buble które dostaliśmy w tomie 100 czy 102. Jedyna uwaga to to, że to nie wydawca Hachette Polska wybrał podwykonawcę, tylko licencjodawca, czyli Panini. Hachette dostaje taką wersję jaką oni opracowali i teraz musi reklamować.

Wracając do treści, widzę niekonsekwencję scenariuszową w tomie o Agencie Coulsonie. Najpierw pokazuje się go nam jako wszystkowiedzącego o universum, by w zeszycie szóstym pokazać, że dopiero pierwszy raz usłyszał o Bezmyślnych. W ogóle się to nie klei z kreacją tej postaci.
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Grudzień 2020, 02:54:53 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1381 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 08:16:56 »
Ale to nie usprawiedliwia jaki finalnie produkt dostaje czytelnik.
A ja coś usprawiedliwiam? Po prostu się musisz odezwać? Ty się nie czepiasz wcale :)

Mrugaj sobie do kobitek, może na nie to działa. Nie muszę dopytywać i powiem szczerze, mam to gdzieś jak wygląda.
Ale ty już opisywałeś (błędnie) jak ta praca wygląda. Ja tu nie bronię tych błędów i jako pierwsze zacząłem na to zwracać uwagę. Tylko korektorki broniłem bo te literówki to nie jej wina. A ty się unosisz jakbym ciebie o te błędy obwiniał :)

edit: W najnowszych tomie trzech literników ale nazw nie wymienię bo znowu pewien mądry posądzi mnie o nietolerancje ;)

Geneza na końcu co trochę dziwne.
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Grudzień 2020, 08:23:57 wysłana przez JanT »

Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1382 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 08:35:43 »
A ja coś usprawiedliwiam? Po prostu się musisz odezwać? Ty się nie czepiasz wcale :)
Tak jak ty za każdym razem jak w egmotnowym wydaniu są w druku przesunięcia o mikrometry, czego ludzkie oko nawet nie wychwytuje. :)

Geneza na końcu co trochę dziwne.
Nie dziwne, po prostu wina korektora, tego że nie wykonał swojej pracy poprawnie.

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1383 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 12:30:13 »
Pomyślałem, że napiszę w tej sprawie. Dzwoniłem do Hachette gdyż nie otrzymałem jeszcze przesyłki z tomami 100 i 101. Okazało się, że mieli opóźnienia także w tym tygodniu powinienem coś otrzymać. ;) Przy okazji spytałem się o Kolekcję. I tak. Z tego co mi powiedziała pewna pani z Hachette docelowo ma się ukazać 130 tomów Kolekcji Superbohaterów Marvela. Także nie wiem na ile jest to prawdą, ale myślę, że nie musimy się chyba martwić o ostatnie 10 tomów. Kolekcja jest planowana na 130 tomów. :)

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1384 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 12:41:03 »
Bazyl ,nikt inny jak Ty: Masz tam wtyki ,pytałeś już Haczet o ta kolekcje DC?

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1385 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 12:41:53 »
BOK jest słabo poinformowany. 130 tomów będzie tylko jeśli do lipca do 120 tomu sprzedaż będzie na zadowalającym poziomie. Zatem nieustanny apel do wszystkich - kupujcie wychodzące teraz tomy.

Kolekcji DC od Hachette Polska nie będzie moim zdaniem. Egmont ciągle leciał do Panini na skargę przy Marvelu. Zatem przy monopolu jaki sobie zapewnili na DC, leciałby dwa razy bardziej, że oni przecież to wszystko wydadzą, gdzieś w 2054 w grudniu popołudniu, więc teraz nikt nie może.

Znaczy mi osobiście oczywiście jest szkoda z tego powodu, bo tą Kolekcję Batmana bym se kupował. Nie brałem drogich N52 od Egmontu a druga połowa tytułow to byłyby premiery. Zatem gra byłaby warta świeczki. Ale to wszystko przez TK.
« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Grudzień 2020, 12:45:02 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1386 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 12:44:31 »
Po wynikach sprzedaży tomu 120 zadecydują czy wydać 121-130  ;D

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1387 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 12:45:42 »
Może tak być. Mnie nie musisz przekonywać. Zamierzam kupić całą Kolekcję. Czy to będzie 120 czy 130 tomów.  :)

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1388 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 12:47:33 »
Ja to myślę, że po przy 120 numerze to tak kolekcja w końcu zostanie zablokowana.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1389 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 13:09:57 »
Pewnie losy przedłużenia będą decydowane na wiosnę - kwiecień, maj. Tak sobie gdybam, bo nie wiem co tam siedzi w głowie kierownictwu polskiego oddziału Hachette. W każdym razie to, że Egmont specjalnie przemieścił "Wojnę i Miłość" do tomu trzeciego, zamiast dać tam Daredevila #219 i Petera Parkera 27-28 to czysta złośliwość i działania antykolekcyjne.
Ale dla tych trzech oryginalnych zeszytów AMS z debiutem Kingpina i tak kupię ten tom. Poza tym okładka będzie śliczna.



Aha - jakby Egmont złośliwie przed wakacjami dodrukował wyprzedanego "Thanos Rising" to nie kupujcie. Wydanie kolekcyjne będzie lepsze.

« Ostatnia zmiana: Śr, 02 Grudzień 2020, 13:16:06 wysłana przez Bazyliszek »

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1390 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 13:18:40 »
Ja zdecydowanie wolę wydania Hachette niż wydania od Egmontu. :)

Offline nori

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1391 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 13:21:52 »
Ja zdecydowanie wolę wydania Egmontu niż wydania od Hachette. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1392 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 13:24:24 »
Aha - jakby Egmont złośliwie przed wakacjami dodrukował wyprzedanego "Thanos Rising" to nie kupujcie. Wydanie kolekcyjne będzie lepsze.



Na pewno błędy w tłumaczeniu/literówki będą lepsze  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1393 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 13:05:50 »
Tom 103 czyli Cyclops z tego tygodnia...
https://filmozercy.com/wpis/superbohaterowie-marvela-103-cyclops-prezentacja-komiksu

O samym komiksie nie napiszę (przynajmniej na razie), miałem na liście "do kupienia", ale ostatecznie zrezygnowałem (tymczasowo, może w przyszłości z drugiej ręki uzupełnię). Powodem rysunki Marka Texeiry, z mojej strony nie tyle sentyment (Semici), co upodobanie do kreski "innej", wyróżniającej się. Niestety w najnowszym tomie styl Texeiry jest dosłownie i w przenośni zatuszowany kreską Palmiottiego (tusz np. po Dillonie w Punisherze z Marvel Knights). Z podlinkowanej wyżej prezentacji ta plansza wygląda najbardziej na "Texeirową"...:

Połączenie przeciwnych podejść do rysunku dało nie tyle zły efekt, co efekt standardowy, jak to się mówi - nie ma na czym oka zawiesić... Oczywiście rozumiem zamysł, bo brudna i w pewien sposób niechlujna kreska Texeiry nie każdemu pasuje, ale...

Lekko odbijając - mam to szczęście, że gdzieś kiedyś nabyłem taki zeszyt "Spider-Man: Legacy of Evil" z malowanymi planszami Texeiry właśnie:

Nic specjalnego pod względem historii, one-shot wprowadzający do solowej serii o Green Goblinie, chociaż całkiem zgrabnie napisany komiks, jeden z wielu przykładów, gdzie Kurt Busiek mając do opowiedzenia standardową historię wciąga czytelnika bardziej niż zrobiłaby to większość scenarzystów komiksowych. Nie potrafię tego klarownie opisać, Busiek jest dość nierówny, jak coś "zrobi" źle, to jest nieciekawe, a jak zrobi średnio, to jest dobre (w skali szkolnej nie dostałby ode mnie trójki, więc albo niżej, albo wyżej, zależnie od historii). Ale nie o tym chciałem - Texeira jak widać po samej okładce ww. zeszytu to nie tylko brudna kreska, a wszechstronny artysta, z tym że te "czyste" plansze w najnowszym tomie kolekcji są czym innym, niż można by oczekiwać widząc jego nazwisko na okładce.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1394 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 13:34:20 »
Również zawiodłem się plastyczną stroną tego przedsięwzięcia. Wręcz żal było patrzeć na regres TEX-a, bo mam wrażenie, że niska jakość rysunków to nie tylko efekt marnie nałożonego (czy może w tym przypadku: położonego) tuszu. Nie dość na tym także od strony fabularnej rzecz mocno "skrzypi". Co prawda Vaughana uważam za twórcę mocno przereklamowanego (a przy okazji także już wypalonego); niemniej przytrafiały mu się całkiem zgrabnie rozpisane historie (vide "Lwy z Bagdadu") i z tego względu można było spodziewać się po tym autorze przynajmniej odrobinę bardziej udanej propozycji. Także z tego względu, że introwertyczny, wyzbyty poczucia humoru sztywniak, którym na ogół bywa Scott Summers to wbrew pozorom potencjalnie interesująca osobowość na solową opowieść. Nie wyszło niestety, a dodatkowa nowelka traktująca o genezie Cyclopsa nie ratuje tego zbiorku.