Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338971 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #570 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 20:59:15 »
W 64 WKKM było #1-5 z vol.2 a teraz dostajemy powtórkę z #1 i #31-35 oraz ASM #574. Nie wiem czy to jakiś konkretny story arc? Ciekawi mnie ta postać, wziąłbym.

W Spider-Island były jeszcze zeszyty #6-8.

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #571 dnia: Wt, 03 Grudzień 2019, 21:09:20 »
W Spider-Island były jeszcze zeszyty #6-8.

Które moim skromnym zdaniem były najlepszą częścią tego crossoveru.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Antari

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #573 dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 22:32:41 »
Rysunki szczerze mówiąc takie sobie... no ale wziąłem, bo jest to jakiś tam wycinek runu (początek i końcówka).

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #574 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 22:01:00 »
Venom nigdy nie budził mojego szczególnego entuzjazmu - oczywiście tak jak każdy lubiłem go za jego design, ale jako postać nigdy nie wydawał mi się ciekawy. O wiele bardziej przemawiał do mnie Spider-Man jako nosiciel symbionta, niż Eddie Brock. Rzucane przez Venoma teksty typu: "zjem twój mózg", albo "wyssę ci szpik z kości", zawsze wywoływały u mnie żenujący uśmiech. Pamiętam, że tom o Venomie w WKKM był przeze mnie wyczekiwany, ponieważ byłem ciekawy efektu połączenia symbionta z Flashem Thompsonem. Moim zdaniem pomysł twórców był znakomity i dowodzi tego również Venom wydany w ramach SBM. Jest to fajna historia z bardzo dobrze prowadzoną narracją ocierającą się nieco o street level. Czytało się przyjemnie i szybko, a zeszyt 574 to prawdziwa perełka i to co lubię w komiksie superbohaterskim. Mi się podobało i niezdecydowanym polecam.

Offline Gieferg

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #575 dnia: Cz, 05 Grudzień 2019, 22:55:10 »
Cytuj
wywoływały u mnie żenujący uśmiech
Uśmiech zażenowania. Żenujący uśmiech to byłby uśmiech który wygląda żenująco/wzbudza zażenowanie u innych.

Ja tam Venoma lubię, ale tylko Brocka i głównie w zestawieniu z Pajączkiem, więc po żadne solo wystepy Flashów Thompsonów sięgać nie zamierzam.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #576 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 09:57:12 »
Uśmiech zażenowania. Żenujący uśmiech to byłby uśmiech który wygląda żenująco/wzbudza zażenowanie u innych.

Ja tam Venoma lubię, ale tylko Brocka i głównie w zestawieniu z Pajączkiem, więc po żadne solo wystepy Flashów Thompsonów sięgać nie zamierzam.

Jak tam wolisz :-).
PS: Przed "który" przecinek i występy, nie wystepy, chyba, że zaczynasz poemat o stepach ;-)

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #577 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 18:54:32 »
Raczej też wolę oryginalnego Venoma w historiach ze Spider-manem :)
A co do Agenta Venoma.. no nie jest źle, przeczytało się dobrze, można polecić ale nie przebił za nic oryginału Venoma jak dla mnie.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #578 dnia: Pt, 06 Grudzień 2019, 22:39:35 »
Gościnne występy Agenta Venoma w egmontowych Thunderbolts i Strażnikach Galaktyki nie były złe. Mi czytało się to ok. Tom o Venomie z WKKM był dla mnie zdecydowanie za krótki. Niedosyt był tez przy losach symbionta w Jadowitym czy skromnym pokazaniu Flasha w Pajęczej Wyspie. Niby w przyszłym tygodniu ma mi paczka przyjść i z niecierpliwością zasiądę do czytania.

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #579 dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 11:34:49 »
Gościnne występy Agenta Venoma w egmontowych Thunderbolts i Strażnikach Galaktyki nie były złe. Mi czytało się to ok. Tom o Venomie z WKKM był dla mnie zdecydowanie za krótki. Niedosyt był tez przy losach symbionta w Jadowitym czy skromnym pokazaniu Flasha w Pajęczej Wyspie. Niby w przyszłym tygodniu ma mi paczka przyjść i z niecierpliwością zasiądę do czytania.

Też będzie tobie mało. Nie jest to sycąca ilość Venoma w postaci Flasha.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #580 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 18:20:40 »
Hej hej ;)
No więc... sprowokowany bardzo ubogą  ofertą komiksów Spider-mana (w tak coraz to większej ofercie komiksów ogółem) pojawiającej się na naszym rynku pozwoliłem sobie nieco naruszyć własne postanowienia i tym samym sięgnąć po oferowane inne tytuły z rodziny pajęczaka. Tak więc wydane w tej kolekcji: Spider-man 2099, który myślę jest wart uwagi tak jak i Agent Venom, który może nie przebił "tego" Venoma którego bardziej lubię lecz także wydał się ciekawy, są już w moim posiadaniu i nie żałuję.
Nie mogąc się już doczekać zapowiedzianego Scarlet Spidera, po którego sięgnę na 100%, rozejrzałem się nieco czy coś ze wcześniejszych tytułów mogłoby się nadać..
Tak więc takie moje pytanie apropo tomów: Spider-woman oraz Spider-girl. Mianowicie czy warto je mieć? Są to ciekawe historie? Jakieś może skromne opinie na ich temat ;)
Pozdrawiam ;)

Offline jotkwadrat

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #581 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 18:34:53 »
Spider-Woman jest dosyć ciekawa - w klimacie raczej poważniejszym. Mi skojarzyła się z Jessiką Jones.

Natomiast Spider-Girl osobiście bardzo mi podeszła. Taki trochę klimat TmSemikowy.

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #582 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 21:04:51 »
Pawlik, jeśli lubisz Spider-Mana z lat 90. to Spider-Girl bierz w ciemno. To bardzo udany elseworld opowiadający o tym co by było gdyby pewne wydarzenie z Clone Saga potoczyło się inaczej. Świetnie wypada zwłaszcza postać Petera. Jak dla mnie to jeden z lepszych tomów kolekcji.

John

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #583 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 21:26:03 »
Cytuj
ozwoliłem sobie nieco naruszyć własne postanowienia i tym samym sięgnąć po oferowane inne tytuły z rodziny pajęczaka

A cóż to za dziwne postanowienia? Poza komiksami z Peterem, Miles Morales też miał kilka fajnych historii (moim zdaniem kiedy postać weszła do 616 straciła trochę na magii, wolałem go w 1610), Kaine Parker miał swoją serie dziejącą się w Houston. Marka Spider-Mana zawsze lubiła się rozwijać w różne kierunku, alternatywne rzeczywistości i przygody klonów.

Spider-Girl warto! Klimat Spider-Mana z lat 90', do tego bardzo fajnie rozpisane wątki nastolatków, jak u Bendisa. Miło było poznać potencjalne losy rodziny Petera, całe uniwersum MC2 mi się podobało konceptualnie. Szkoda że omnibus wątpliwej jakości Dan Slott podczas Spider-Verse wziął sobie świat od lat budowany przez Toma DeFalco, i zabił w nim Parkera rękoma Morluna. DeFalco budował swoje uniwersum w latach 90', a cwaniak tak po prostu unicestwił jeden z jego podstawowych elementów. Taka to praca w korpo komiksowym. Ja bym się wściekł na miejscu Toma.

Jeśli chodzi zaś o Spider-Woman to w głównym uniwersum jej powiązania z Peterem Parkerem i rodzinką Pająków są żadne. Poza tym że ma podobne moce i pseudonim. W Ultimate Jessica Drew była klonem Petera, fajną bohaterką, ale oryginał to po prostu inna postać, daleko od Parkera, bliżej raczej Avengers i SHIELD.

Offline Pawlik89

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #584 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 22:09:49 »
John, postanowienia jakie by nie były.. :D Generalnie dużą swoją kolekcję komiksów rozprzedałem i zostałem wyłącznie przy Spider-manie ;)

Ok, tak więc Spider-girl obowiązkowo :) Spider-woman opcjonalnie (z ciekawości) będę polował.

Dzięki chłopaki za rzetelne porady ;)
PS: Jakby ktoś miał na zbyciu za rozsądne monety to chętnie przytulę :D