Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HugoL3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2055 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 12:09:29 »
Dziwne porównanie patrząc na to, że te historie dzieli jakieś 30 lat.

Tak, ale sam fakt że jakiś chłop wpadł na pomysł, że gwałt mógł być przyjemny jest tak chory, że żadna data w kalendarzu tego nie usprawiedliwia.

Online michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2056 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 13:17:30 »
Historie nikogo nie interesujących Squirell Girl, Ms Marvel
Co ty za głupoty pisze? To, że tobie one nie odpowiadają nie znaczy braku zainteresowania tymi postaciami, bo jednak dobra sprzedaż tych serii pokazuje, że ktoś to kupuje. Po prostu siedzisz w pewnej bańce i nie dostrzegasz tego, kto jest odbiorcą tych serii. Podobnie z Gwenpool.

Online Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2057 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 13:30:21 »
@UP
Odezwał się główny bańkowy, który uważa kolekcje komiksowe za niepotrzebne. :)
Znaczy trochę masz rację, ale w przypadku późniejszych numerów Kolekcji dostaliśmy naszym zdaniem nieco słabsze tomy, niż np. Ziemię X, Kang Dynasty czy Onslaughta. Dlatego jest np. z mojej strony nieco żalu na te Moondinosaury czy Hellcaty. Ale Spider-Gwen  była dobra.

Offline HugoL3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2058 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 13:38:15 »
Co ty za głupoty pisze? To, że tobie one nie odpowiadają nie znaczy braku zainteresowania tymi postaciami, bo jednak dobra sprzedaż tych serii pokazuje, że ktoś to kupuje. Po prostu siedzisz w pewnej bańce i nie dostrzegasz tego, kto jest odbiorcą tych serii. Podobnie z Gwenpool.

Pewną "Ekipę" też dzieciaki kupują a nie świadczy to o tym, że reprezentują wysoki poziom w tym co robią.

Dla mnie te postaci to wydmuszki i zapychacze. Dzięki nijakiej postaci Ms Marvel całkowicie odbiłem się od gry, w której ktoś uczynił z niej główną bohaterkę i jak tak dalej pójdzie to odbiję się też od MCU. Ta postać nie ma w sobie nic intrygującego na tyle, żebym miał chęć zapoznać się z jej historią i dalszymi losami.
Jest to kalka tego, co już było i chęć wzbudzenia zainteresowania wśród osób o tym samym pochodzeniu etnicznym co bohaterka.

Online michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2059 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 13:46:15 »
Dla mnie te postaci to wydmuszki i zapychacze. Dzięki nijakiej postaci Ms Marvel całkowicie odbiłem się od gry, w której ktoś uczynił z niej główną bohaterkę i jak tak dalej pójdzie to odbiję się też od MCU. Ta postać nie ma w sobie nic intrygującego na tyle, żebym miał chęć zapoznać się z jej historią i dalszymi losami.
Jest to kalka tego, co już było i chęć wzbudzenia zainteresowania wśród osób o tym samym pochodzeniu etnicznym co bohaterka.
To co ty uważasz za jej słabe strony i mało interesujące przebija się do konkretnego odbiorcy, którym ty po prostu nie jesteś. Sprawdź co się sprzedaje najlepiej na rynku komiksowym (nawet u nas) bo widać, że nie masz pojęcia skoro piszesz takie pierdoły.
Po za tym kto ocenianie postać przez pryzmat słabej gry, która nawet nie jest konkretnie o niej?

Odezwał się główny bańkowy, który uważa kolekcje komiksowe za niepotrzebne. :)
Nie dyskutuje o kolekcji tylko o konkretnych postaciach. Jak ci już kiedyś napisałem, to że ty nie lubisz postaci kobiecych to jest wyłącznie twój problem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Kwiecień 2022, 14:16:02 wysłana przez michał81 »

Offline WolfSazen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2060 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 16:35:55 »
Co ty za głupoty pisze? To, że tobie one nie odpowiadają nie znaczy braku zainteresowania tymi postaciami, bo jednak dobra sprzedaż tych serii pokazuje, że ktoś to kupuje. Po prostu siedzisz w pewnej bańce i nie dostrzegasz tego, kto jest odbiorcą tych serii. Podobnie z Gwenpool.

Ale że serio? Squirrel Girl się dobrze sprzedaje? ;) Coś nie chce mi się wierzyć.
Ms. Marvel rzeczywiście początek miała całkiem sooidny ale ostatnie lata to raczej balansowanie na granicy opłacalności.

Ale w moim pierwszym poście bardziej zastanawiałem się nad tym czemu mimo wszystko to musi być tak przydko rysowane i wyjątkowo nieśmieszne (ani dla młodszego ani dla starszego czytelnika). Ja wiem, że nie każdy jest Skottie Youngiem no ale na litość boską Marvela stać chyba na solidnych rzemieślników...
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Kwiecień 2022, 16:39:53 wysłana przez WolfSazen »

Offline HugoL3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2061 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 22:57:03 »
To co ty uważasz za jej słabe strony i mało interesujące przebija się do konkretnego odbiorcy, którym ty po prostu nie jesteś. Sprawdź co się sprzedaje najlepiej na rynku komiksowym (nawet u nas) bo widać, że nie masz pojęcia skoro piszesz takie pierdoły.

Ale mnie nie interesują excele z wynikami sprzedaży. Jestem odbiorcą treści z wydawnictwa Marvel i sięgałem po mizerne runy zacnych tytułów, ale również po bardzo dobre  historie o postaciach, o których istnieniu wcześniej nie wiedziałem. I wkręciłem się. Nie wiem, czy ktoś powiedziałby, że jestem "odbiorcą docelowym" treści o Jessice Jones, Kapitanie Marvelu, czy Ghost Riderze., ale zauroczyły mnie.
Zawsze wrócę do tych postaci, bo zyskały moją sympatię.
Khamala Khan nie. Nie ma w niej nic co mnie intryguje i tak jak napisałem uważam, że jest ona kalką tego, co już było, tylko ubrana jest w inne łaszki i ma inny paszport.
Deadpool też ma swoich fanów, a w innym wątku (najbardziej przereklamowane komiksy) napisałem, że totalnie nie leży mi ta postać, jej umiejscowienie w uniwersum Marvela, charakter, origin itd.
To moje zdanie, nie narzucam go nikomu, masz prawo mieć inne. Ale nie zbywaj mnie tym, że "wyniki sprzedaży mówią co innego". Lepiej napisz za co Ty cenisz historie z jej udziałem albo do czego powinienem zajrzeć, żeby się przekonać.
Jakbym wkleił teraz 10 najlepiej sprzedających się franczyz w historii świata na pewno o którejś z nich napisałbyś, że się do niej nie przekonałeś. Bo trudno, żeby wszystko wszystkim się podobało, zwłaszcza ludziom o wyrobionych gustach, a takich tu pełno na forum i na pewno też do takich się zaliczasz.
Choćby Ms Marvel się sprzedała w 30 mln na całym świecie to mówiąc brzydko mam to gdzieś. Na filmy Vegi też ludzie chodzą do kina i unikam ich jak ognia. "50 twarzy greya" też nabyło miliony ludzi. Sprzedaż nie jest wyznacznikiem sukcesu artystycznego. Nie dają za to nagród.

Offline Castiglione

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2062 dnia: Cz, 07 Kwiecień 2022, 23:21:55 »
Ale wiesz, on napisał o wynikach sprzedażowych w kontekście tego, że według ciebie te serie nikogo nie interesują, a nie żeby cię przekonywać co do ich jakości.

Offline WolfSazen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2063 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 15:34:12 »
Jeszcze jedno pytanie w sprawie kolekcji, a właściwie prenumeraty - czy wszyscy prenumeratorzy otrzymali juz wszystkie numery? U mnie stanęło na przesyłce numerów 115-116 i już czekam na nie 5 miesięcy... na infolinii twierdzą, że czekają na dodruk ale trwa to już długo. Co więcej, nie mogą wysłać pozostałych brakujących tomów gdyż "system im nie przepuści zamówienia". Powiem szczerze że sytuacja jest niedorzeczna. I obawiam się że to chyba można oznaczac że tych tomów zwyczajnie się nie doczekam ;/

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2064 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 17:44:35 »
Dzisiaj należałoby to nazwać "patoprenumerata".  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2065 dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 22:56:48 »
To prawda - sytuacja jest niedorzeczna.

Nje obraź się ale też niedorzeczna jest Twoja reakcja - trzeba było już dawno temu podziękować im za tą prenumeratę i dokupić brakujące tomy gdzie indziej, a nie tyle czekać.

Offline WolfSazen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2066 dnia: So, 09 Kwiecień 2022, 01:46:16 »
Biorąc pod uwagę że właśnie skończyłem tom 84 to zwyczajnie jeszcze mam co nadrabiać. A też nie chce przepłacać za brakujące tomy, niemniej jednak jeśli do miesiąca ich nie doślą to chyba nic innego nie pozostanie.

Offline Darth_Simon

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2067 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 19:04:28 »

Moja mini recenzja 73 tomu wypożczonego z biblioteki.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline WolfSazen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2068 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 13:11:16 »
W końcu dotarły do mnie ostatnie 3 tomy prenumeraty - Thanos, Apocalypse i Venom. Z żadną prenumerata nie miałem takich problemów jak z tą: duże obsuwy z wysyłka, kilka zagubionych paczek, następnej ponad rok czekania ma tomy 113 i dalej gdyż wydawca nie odkłada tomów dla prenuemratow lecz czeka na zwroty a gdy okazało się, ze zwrotów nie ma i trzeba było wydrukować nowe to niestety były kolejki do drukarni. I tak zabawa trwała i dobiegła końca w marcu 2023 czyli jakie 1,5 roku po zakończeniu regularnych wydań? Niestety dopóki kolekcje nie zmienia prenumerat i ich wysyłki na coś bliższego obecnym standardom to takie przygody będą się zdarzać.

Offline WolfSazen

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #2069 dnia: Pn, 21 Sierpień 2023, 11:02:21 »
Właśnie skończyłem czytać 103. tom kolekcji (z Cyclopsem) i muszę powiedzieć, że jest to największa fuszerka tłumaczeniowa jaką widziałem w polskich komiksach. Ilość błędów i chyba absolutny brak korekty to jakaś masakra. Rodział trzeci zatytułowany jako "rodział czwarta", powtórzenia słów, brakujące słowa, zła interpunkcja i nieznajomość dzielenia wyrazów - kompletna porażka. Aż się boję kolejnych tomów, mam nadzieję, że to nie była kompletna olewa ze względu na kończenie kolekcji.