Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1935 dnia: So, 09 Październik 2021, 16:07:25 »
Główna historia w tomie o Modoku to jawna polewka z Ocean's Eleven co zresztą widać po tytule. Momentami przy czytaniu automatycznie słychać w myślach muzykę David'a Holmes'a  ;D. Sam tytułowy złol nie jest tutaj pokazany w jakimś strasznym i napawającym przerażeniem świetle. Końcowe plot twisty gwarantują uśmiech na twarzy 8).

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1936 dnia: So, 09 Październik 2021, 16:20:57 »
Ja bardzo lubię takie rozluźniacze, dlatego tak bardzo spodobał mi się pierwszy trejd New Avengers Bendisa. Chciałoby się więcej i więcej tego typu komiksów.

BTW - Gdzie zaginęli X-Men między Magneto War a Magneto Rex?
« Ostatnia zmiana: So, 09 Październik 2021, 16:40:12 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Hasszz

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1937 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 00:15:02 »
Mam dość długą przerwe od komiskow i mam pytanie czy praktyki ktore stosowal tm semic tzn skracanie 2 zeszystow do 50 stron przez to pomijani kilku stron sa dalej praktykowane w komiksach wydawanych w polsce czy jednek to jest 100% wierny przeklad?
No i co polecicie komus kto jest fanem glównie mutanow i spiedermana?

Online xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1938 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 00:26:21 »
Nie, teraz wycinają tylko dodatki jak np. okładki względem oryginalnych wydań.
No to proponuje kupić coś z mutantami albo ze spidermanem.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1939 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 06:29:55 »
@Hasssz
Z mutantów to zdecydowanie Astonishing X-Men Whedona. Pierwszy tom możesz mieć w wydaniu Muchy lub z WKKM podzielony na dwie części. Ze Spider-Mana któryś z dwóch wydanych Epiców jest fajny, albo Pajęcza Wyspa czy tomy WKKM z runem Straczyńskiego, albo te nowsze komiksy, które na miękko wydał Egmont.


Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1940 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 11:24:35 »
Główna historia w tomie o Modoku to jawna polewka z Ocean's Eleven co zresztą widać po tytule.
Dlatego jestem zdziwiony, że został przetłumaczony. Ja normalnie nie mam nic do tłumaczeń. Tzn. tłumaczyć można, są ku temu powody i indywidualne argumenty, żeby tego nie robić. Nie wiem, czemu tytułu filmu nie przetłumaczono, ale skoro już się tak stało, to tytuł komiksu również powinien być anielski.

Offline Hasszz

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1941 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 12:28:25 »
@Hasssz
Z mutantów to zdecydowanie Astonishing X-Men Whedona. Pierwszy tom możesz mieć w wydaniu Muchy lub z WKKM podzielony na dwie części. Ze Spider-Mana któryś z dwóch wydanych Epiców jest fajny, albo Pajęcza Wyspa czy tomy WKKM z runem Straczyńskiego, albo te nowsze komiksy, które na miękko wydał Egmont.

Akurat zamówilem tych xmenow i jeszcze ere apocalypsa. No i zaczynam z kolekcja hachette dc co teraz wychodzi. One sa cenowo najbardziej oplacalne ale czuje sie teraz jak dziecko w sklepie z cukierkami. Tyle komiksow do tego w takiej jakosci! Papier kredowy twarda oprawa nic tylko kupowac! Gdyby nie te ceny...

A szukalem i nie znalazem nic ze spawnema a bardzo lubilem ten komiks. Sa  szanse na wydanie spawna w polsce?

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1942 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 12:51:18 »
W swoim czasie do roli wydawcy "Spawna" typowano NonStopComics. Wygląda jednak na to, że ten wydawca raczej się tego nie podejmie. Przede wszystkim z racji ryzyka, że na dłuższą metę ta rozbudowana seria (do tego z "przyległościami" takimi jak chociażby "Curse of Spawn") się nie przyjmie. Koszty licencyjne pewnie też małe nie są, bo McFarlane się ceni. Stąd na ten moment w polskiej edycji pozostaje Ci jedynie to co wydało TM-Semic i Mandragora.

Offline angelscorpion

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1943 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 16:49:50 »
Jeśli się nie boisz angielskiego, możesz wziąć np. w Multiversum. Tylko musisz uważać, bo jest rozbieżność pomiędzy tomami miękkimi SC a twardymi HC - w twardych jest więcej zeszytów. Ja na fali nostalgii za TM Semic wziąłem kiedyś pierwszy tom na miękko i... kolejnych nie kupiłem. Mimo, iż lubię kreskę Mc Farlane'a, jakoś mnie Spawn nie wciągnął...
https://multiversum.pl/q/?keywords=Spawn%20origins

Offline andy13

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1944 dnia: Pt, 15 Październik 2021, 20:52:03 »
Ktoś podzieli się informacją, jakie historie będą w tomach z Apocalypse'em i Venomem?

Offline Deathect3D

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1945 dnia: So, 16 Październik 2021, 01:47:12 »
Ktoś podzieli się informacją, jakie historie będą w tomach z Apocalypse'em i Venomem?

Venom: Amazing Spider-Man (vol. 1) #300 i Venom: Dark Origin #1–5   
Apocalypse: X-Factor (Vol. 1) #5–6 i Rise of Apocalypse #1–4

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Leyek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1947 dnia: So, 23 Październik 2021, 22:49:01 »
Świetne są te rysunki Starlina. Jednak mając główną zawartość w wydaniu Egmontu średnio się opłaca brać dla jednego zeszytu. Wielka szkoda, że coś innego w tym tomie się nie znalazło.

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1948 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 12:16:43 »
Venom był czy dopiero bedzie?

Offline Lipa

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1949 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 12:34:19 »
Będzie, jako ostatni