Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336394 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1860 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 00:52:13 »
Przyznam, ze akurat po tomie z MODOC-iem nie spodziwalem sie zbyt wiele tzw. fajerwerkow. A tu taka niespodzianka! Nie dosc, ze wspomnany Kirby w swietnej formie (ach, ta jego zapamietalosc w rozrysowywaniu zlozonych technikaliow), to i glowna historia nadspodziewanie udana. Zgromadzeni przez bohatera tomu bieda-Thunderbolts okazali sie autentycznie interesujaca druzyna wzbudzajaca skojarzenia z najbardziej udanymi skladami Oddzialu Samobojcow.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Wrzesień 2021, 00:53:56 wysłana przez Nawimar III »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1861 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 13:36:59 »
@UP
Najlepszy był dowcip kiedy Nightshade mówi żeby Pancernik został w pojeździe, bo prowizoryczny most go nie utrzyma. A on na to, że to przez problemy z hormonami. :)

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1862 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:26:04 »
W Niemczech 11 sierpnia 2021 SBM skończyła się na 120 numerach. Tam tomy z łotrami dostali tylko prenumeratorzy premium, więc my mieliśmy trochę lepszą sytuację. Znaczy jeśli chodzi o SBM, bo na polu WKKM przegrywamy sromotnie. Tam na pewno były 3 inne numery niż u nas - drugi tom z X-Men, Havok i Polaris. Tylko teraz nie wiem, czego oni nie dostali, a co było u nas.

https://www.die-superhelden-sammlung.de/vorschau-2/

« Ostatnia zmiana: So, 25 Wrzesień 2021, 18:29:01 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Avarest

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1863 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 16:24:37 »
Wiem, że tutaj na forum praktycznie nie ma fanów panoramy grzbietowej, ale jako prenumerator całej serii jestem trochę zawiedziony tym, że urywa się ona tak nagle. Mogli to zaplanować po prostu lepiej. Wiem, że bardzo się cieszycie z wyglądu serii antagonistów, ale (może nie zwróciliście uwagi?) tam też jest panorama, choć zdecydowanie mniejsza. ;) Faktycznie fajny jest jednak tytuł na grzbiecie. Może więc to jest ten "złoty środek" w tym przypadku? Swojego czasu mocno dyskutowaliście tutaj o sensie takiej panoramy. Trzeba jednak zauważyć, że najpewniej gwarantuje ona ciągłość zakupów u części klientów, więc ciężko podważyć jej sens, patrząc od strony wydawnictwa.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1864 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 16:31:43 »
Trzeba jednak zauważyć, że najpewniej gwarantuje ona ciągłość zakupów u części klientów, więc ciężko podważyć jej sens, patrząc od strony wydawnictwa.

Jeszcze więcej może w ogóle żadnego tomu nie kupić ze względu na panoramę, której nie uzbierają całej i będzie to na półce słabo wyglądało. Więc bardzo łatwo podważyć sens patrząc również od strony wydawnictwa :)

Offline Avarest

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1865 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 16:40:04 »
Jeszcze więcej może w ogóle żadnego tomu nie kupić ze względu na panoramę, której nie uzbierają całej i będzie to na półce słabo wyglądało. Więc bardzo łatwo podważyć sens patrząc również od strony wydawnictwa :)

Czytając wasze forum od dłuższego czasu mam taką obserwację, że i tak kupicie tylko te numery, które uważacie za atrakcyjne. Dla większości forumowiczów raczej jest to więc element, z którego nie są zadowoleni, ale nie wpłynie to na ich decyzje zakupowe. Wydawnictwo zaś raczej nastawia się na prenumeratorów (być może głównie mniej lub bardziej nowych w świecie komiksów), którzy dają jej stały dochód przy każdym kolejnym numerze.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1866 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 16:48:44 »
Jasne, ja nie wiem na ile wydawnictwo analizuje takie kwestie, a jeśli tak to co z tych analiz wynika, mam tylko na myśli to, że to nie jest tak proste jak się może z pozoru wydawać i są biznesowe argumenty zarówno za panorami jak i przeciwko nim.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1867 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 17:32:25 »
Panorama, nie panorama, Under Siege trzeba było kupić. Koniec kropka. W ogóle panorama to taki chłopiec do bicia, tych którzy wolą inne wydawnictwa. Mnie ona zwisa. Gdyby jej nie było, też bym kupował dla samych tytułów, jak Klasykę, Marvel Now, DCR, DC Deluxe, N52 i całą resztę.

Offline Adolf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1868 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 20:51:46 »
Wróciłem z wakacji, trochę mnie nie było. Podróże po włoskich kurortach sprawiły, że zapomniałem już jak fajnie się czyta głupie posty Bazyla.

Niestety nie ma szans na ostatnie 3 tomy z wersji UK. Też nie rozumiem tej decyzji, ale nie będzie u nas ani Goblina, ani Octopusa, ani Polaris.

Nie będziemy dublować kolekcjami głównej serii Spider-Mana i dzięki temu Egmont wyda nam Epici 1-7 oraz kolejne. A Mucha również doda coś od siebie. Tym samym dostaniemy elegancki komplet i już żaden bubel-dubel nie będzie nam psuć rynku.

@UP
A ty nie kupiłeś całego Conana, to co mnie swoją bandą straszysz? Tym bardziej, ze to ja z Zamościa i Gdańska wykupiłem wszystkie Transformery i dzięki mnie ta Kolekcja ruszyła, a uznania żadnego. I  Ja chciałem Spider-Mana. Też było wszystko chronologicznie z lat 80-tych. I nic, nie kupowaliście, bo daliście się nabrać na lep Egmontu i teraz Inferno się opóźnia. To że Hachette wybrało wydawanie Kolekcji Transformers zamiast Spider-Mana, było spowodowane brakiem konsultacji ze mną. No i ponieśli na robotach straty. Przykre, ale tak to jest, jak się nie słucha 8azyliszka.

Jesteś jak ci panowie ministrowie, co wspólnie pokazują w telewizji krowę żeby zakłamać rzeczywistość. Czyli, że poszatkowana kolekcja wciąż jest lepsza niż chronologiczne Epici i ze wsparciem Muchy? Czyli, że wiesz dlaczego komiks się opóźnia, bo nie ma z tym nic wspólnego np. przedłużające się tłumaczenie, korekta, praca grafików, i inne drobiazgi ważne by nie wydać bubla, ale Ty widzisz w tym łaskę Tomasza K, który nie chce nam dać komiksu, bo nie ma już konkurencji ze strony kolekcji? Epica, który jest dobrym źródłem zarobku dla firmy? A my daliśmy się nabrać i teraz pewnie nie dostaniemy już więcej Spider-Mana? I w ogóle to wszystkie firmy mają się z Tobą konsultować co mają wydawać?


Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1869 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 21:11:36 »
Napiscie proszę coś o tym grudniowym tomie z X-men. Widzę że to klasyka chyba po 2000r.

Offline Avarest

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1870 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 11:10:09 »
Czytam (pewnie nie tylko ja) te wasze forumowe waśnie od tak dawna, że chyba stały się one częścią DNA tego miejsca. Sam tylko nie wiem, kto jest gorszy. Czy gość powtarzający jak mantrę, że Egmont jest słaby, a kolekcje (zwłaszcza Hachette) cudowne, czy może jednak ludzie, którzy postawili sobie za punkt honoru, by zbesztać bazyliszka najbardziej jak to tylko możliwe? Jako nowy forumowicz apeluję, aby jednak nie przeginać, bo mam wrażenie, że niektórzy tutaj przekraczają pewne granice. Wiem, że niektórych to bawi i wyciągają popcorn, ale w niektórych tematach jest więcej waszych durnych wymian "uprzejmości" niż treści komiksowej. Z bazyliszkiem można się zgadzać lub nie. Jako osoba z zewnątrz, mam wrażenie, że tak samo często mówi z sensem, jak i pierdzieli od rzeczy. Każdy jednak kto ma trochę rozumu w głowie, widzi to i sam może ocenić. Bez konieczności czytania wrzut osobistych. Rozumiem poprawianie kogoś, gdy ten podaje błędne informacje, ale błagam, darujcie sobie dodatkowe epitety.


Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1871 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 11:14:44 »
Już nie tyle chodzi i treść, a częstość;)

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1872 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 11:19:46 »
Już nie tyle chodzi i treść, a częstość;)
A nawet częstotność  ;)

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1873 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 11:55:54 »
Kolega nowy to może nie wie, ale on został już zbanowany na paru innych forach, poza tym on to robi z premedytacją, jak mu dadzą ze 30% ostrzeżeń to już w miarę sensownie pisze, potem spadnie mu do zera i znowu jest to samo. Aktualnie to wygląda tak, jakby miał jakiś plan dnia i jak wraca z roboty to ma tam napisane 3h spamowania jaki to Egmont zły a Haczet dobre, bo nic innego w tych jego postach się nie przebija.
I ty się dziwisz, że ludzie się irytują.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Avarest

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1874 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 13:05:22 »
Nie dziwi mnie irytacja ludzi. Dziwi mnie, że czasem niektórzy przekraczają granice i rzucają niepotrzebne epitety w jego stronę. Tym bardziej jeśli uważacie go za "wioskowego głupka", bo przecież takim gościem we wiosce w pewnym momencie wszyscy przestają się zajmować. Gość pisze czasem fajne rzeczy, myślę, że mimo swojej gloryfikującej gadki w stosunku do Hachette (które zresztą ja też cenię, bo pozwala wejść nowym ludziom w komiksy i to dla nich IMHO są te kolekcje), jest on dość cennym użytkownikiem tego forum (choć dla was to może brzmieć śmiesznie).