Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338809 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deathect3D

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1845 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 12:46:44 »
Czy tylko mnie zastanawia dlaczego do jutrzejszego tomu nie wybrali koloru żółtego na okładkę?  ::)

Offline laf

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1846 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 13:10:22 »
A twierdzisz, że to ostatni egzemplarz w mieście, bo...?
Bo tak i ch... ! Jak śmiesz podważać zdanie człowieka, który w opisie swojego nicka ma jak wół wpisane "Nosiciel Prawdy"!!! Ignorancie i dyletancie jeden Ty!!!  ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1847 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 13:51:30 »
Czy tylko mnie zastanawia dlaczego do jutrzejszego tomu nie wybrali koloru żółtego na okładkę?  ::)

To samo. Co ci Niemcy?



Chociaż w necie są i takie kadry.


Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1848 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 12:06:37 »
Już tylko 4 numery i kończymy drugą najlepszą serię komiksową w Polsce. Chlip  :'(. A zaledwie 5 lat temu forumowicze nie wierzyli w moje najwiarygodniejsze informacje, że SBM wyjdzie w Polsce.

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,39570.msg1379276.html#msg1379276

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,35760.msg1381650.html#msg1381650



Ajjajaj pani korektorko Agato Ostrowska! Jak można puścić babol taki jak "Jedenastka MOKOK'a" już we wstępie najnowszego tomu?? Proszę się bardziej przykładać do pracy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 13:24:33 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1849 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 13:08:48 »
MODOK z zewnątrz wygląda nieźle. Rysunki Kirby'ego zawsze na propsie. Wrzuciłem krótki przegląd na YT i zaraz zabieram się za czytanie. Tego tłumacza nie znam.



Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1850 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 13:32:11 »
Niestety, to będzie jeden z tych tomów, w których będzie sporo literówek. Zaledwie początek pierwszego komiksu, a tu już drugi błąd. W dymku jest "Jesteśmy zupełnie niezdolni do uszkodzić przeklętą tarczę Kapitana Ameryki" Powinno być "by" zamiast "do". Lub "do uszkodzenia przeklętej tarczy Kapitana Ameryki".

Hachette daje plamę w tym tomie. Szkoda.

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1852 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:52:45 »
Biorąc pod uwagę, że ta część kolekcji (czy jak kto woli: mini-kolekcja) sama w sobie jest niespodzianką (osobiście bardzo wątpiłem na polską edycję tomów z Doomem i całą resztą) czy sądzicie, że jest choćby cień szansy by Hachette znów nas zaskoczyło i w kolejnych zapowiedziach, na prawo od twarzycy Venoma, objawiła się uchachana buźka Docka Ocka tudzież Greena Goblina? Mi cholernie brakuje tych indywiduów do kompletu i w sumie dotąd nie pojmuje powodów dla których ich przycięto...

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1853 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:06:37 »
Niestety nie ma szans na ostatnie 3 tomy z wersji UK. Też nie rozumiem tej decyzji, ale nie będzie u nas ani Goblina, ani Octopusa, ani Polaris. I polska edycja kończy się na jakże równej liczbie 128 tomów. ;) Znaczy to jest konsekwencją wybrania wersji niemieckiej, w której ci dwaj łotrzy się nie załapali do bonusów prenumeraty premium. A samo Hachette Polska nie wrzuciło tego do regularnej serii i panoramy, jak Kingpina czy Lokiego. Też nad tym boleję. Ale i tak SBM kończy się lepiej, niż WKKM PL, gdzie pozbawiono nas 130 tomów, a nie trzech.

Uff - wyszło lepiej niż się spodziewałem. Ja natrafiłem tylko na dwie literówki z początku tomu o MODOK'u. Mam nadzieję, że więcej nie ma. Główny komiks jest niezły, w warstwie graficznej dobry i przyzwoity. Zwłaszcza Puma wygląda ok, zwłaszcza w porównaniu z bazgrołami Buscemy. :) Zarty są, chociaż troszkę za mało jak na mój gust. Przyjemna lektura, osobiście polecam.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:27:30 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Deathect3D

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1854 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:06:10 »
(...)A zaledwie 5 lat temu forumowicze nie wierzyli w moje najwiarygodniejsze informacje, że SBM wyjdzie w Polsce.
(...)

Może napisz i zapytaj się co planują dalej teraz? :D

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1855 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:15:32 »
Na razie to DC musi się dobrze sprzedawać. Jak będziecie kupować jak ja, to Hachette nie wycofa się z rynku komiksów w Polsce i może rzuci nam coś w 2022. Kupować, kupować i jeszcze raz kupować. Sprzedać Nieskończony Kryzys z DC Deluxe i kupić tomy BiZDC. I wtedy jak wyniki będą przyzwoite i jakieś testy kolekcyjne udadzą się w UK, to będzie pole do rozmów w sprawie następcy SBM. A jak się oleje temat jak Transformers, to proszę mieć pretensje do samych siebie.

Może wobec tego co się w Czechach stało, to De Agostini coś nam rzuci. Ale to jest na razie miraż na horyzoncie i dopiero czas pokaże, czy dostaniemy oazę czy figę.

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1856 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:00:04 »
A ja jestem pełen podziwu, że przez tyle czasu H. utrzymuje tą samą cenę tomów (mimo braku ceny promocyjnej tomu 1-szego tej nowej mini "kolekcji", gdzie chyba sobie nadrobili, ale pal licho, można przymknąć na to oko).
 Widocznie kolportacja tych tomów wykorzystuje jakiś tani przesył energetyczny patrząc na to co się dzieje z gospodarką naokoło, chociaż cena papieru wyrabiana jest chyba z nadmiarowej wycinki drzew w Polsce.
To kolejna rzecz, która powstrzymuje mnie od fanatycznego kupna tych kolekcji.

A o brak tytułów nie ma się co martwić, podaż nie lubi stegnacji.

Offline misiokles

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1857 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:17:54 »
Albo straty w Polsce są pokrywane zarobkiem np. w UK. Globalne marki tak mają.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1858 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:24:04 »
A jak się oleje temat jak Transformers, to proszę mieć pretensje do samych siebie.
Ale przecież sam nie kupujesz Transformers na bieżąco...
Kupuj Bazyl, ja czytam aktualnie tom 55 i poziom naprawdę poszedł do góry. Jak dla mnie to najlepsza kolekcja, bo raz że chronologicznie wszystko idzie, dwa - fajna oprawa graficzna, trzy - szansa że ktoś wydałby Marvela UK jest praktycznie zerowa.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:25:56 wysłana przez Crono »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1859 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:33:39 »
@UP
A ty nie kupiłeś całego Conana, to co mnie swoją bandą straszysz? Tym bardziej, ze to ja z Zamościa i Gdańska wykupiłem wszystkie Transformery i dzięki mnie ta Kolekcja ruszyła, a uznania żadnego. I  Ja chciałem Spider-Mana. Też było wszystko chronologicznie z lat 80-tych. I nic, nie kupowaliście, bo daliście się nabrać na lep Egmontu i teraz Inferno się opóźnia. To że Hachette wybrało wydawanie Kolekcji Transformers zamiast Spider-Mana, było spowodowane brakiem konsultacji ze mną. No i ponieśli na robotach straty. Przykre, ale tak to jest, jak się nie słucha 8azyliszka.