Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emedzi 12

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1665 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 16:27:29 »
Mnie się okładki podobają, jest to coś względnie oryginalnego*, a na pewno wyróżniającego się :P
 A, no i w Thanosie może być Thanos Powstaje (jeśli zawartość jak w UK), dla jednego źle, dla drugiego dobrze.

Mi też się te okładki w zasadzie podobają i faktycznie są dość oryginalne. Wolałbym jednak, żeby oprawa graficzna tej kolekcji była spójna z Superbohaterami, zwłaszcza że Kingpin i Loki wyszli z okładkami z wersji UK pasującymi do okładek herosów. Ogólnie to wrzucenie superłotrów do kolekcji herosów, podczas gdy teraz łotrów wydajemy osobno to dla mnie największy zgrzyt tej kolekcji, zwłaszcza, że można było wydać Havoka i Polaris, przy czym byłby to 1 dubel a tak dostaliśmy 2. Ale nawet bym nie protestował o te duble, gdyby tylko łotrzy byli kontynuacją superbohaterów.

A co do Thanosa, to jeśli nasze Hachette swoje wydania wzoruje na niemieckiej edycji superłotrów, to jeśli dobrze kojarzę to tam była zmiana i zamiast Thanos Powstaje, był Thanos Quest (też dubel), więc pewnie u nas to samo.

Ale może taką mini-kolekcją na 8 tomów to, jak za takimi rzeczami nie przepadam, to nawet się zainteresuje, zobaczymy jaki materiał dadzą finalnie.
Jak widzę jednak Hachette chyba miało łeb na karku i tą decyzją uda im się przyciągnąć fanów komiksów, którzy nie lubią kolekcji kioskowych. A co dopiero było tyle głosów, że kolekcje nie mają sensu na naszym rynku i wkrótce padną.
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Czerwiec 2021, 16:32:05 wysłana przez emedzi 12 »

Offline bogi1

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1666 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 16:45:25 »
Cytuj
Ale swoją drogą to w Hachette pracują chyba debile - zamiast wywalić z kolekcji duble Kingpina, Lokiego i Kamali to wywalili tomy z Havokiem i Polaris. Po prostu totalny debilizm.

A tom z Havokiem to też chyba dubel miał być z Emperor Vulcan więc whatever

Mi też mega się podobają te okładki villainów. Jednolite i z pomysłem

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1667 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 20:48:12 »
W tomie z Venom co będzie?

Offline bogi1

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1668 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 21:01:47 »

Offline ThePinkFin

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1669 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 22:53:43 »
dla jednego źle, dla drugiego dobrze.
Obiektywnie patrząc, lepiej wydać nowość niż dubla.

Offline Crono

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1670 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 09:59:02 »
Może nie do końca w temacie tej kolekcji, ale właśnie uzyskałem wiadomość z Ruchu, że ich Kiosk Online niedługo zostanie wyłączony. Już teraz nie ma możliwości składania zamówień na pozycje z kolekcji Hachette. Cholera...

sum41

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1671 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 11:24:24 »
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Czerwiec 2021, 11:28:20 wysłana przez sum41 »

Offline death_bird

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1672 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 13:03:40 »
Może nie do końca w temacie tej kolekcji, ale właśnie uzyskałem wiadomość z Ruchu, że ich Kiosk Online niedługo zostanie wyłączony. Już teraz nie ma możliwości składania zamówień na pozycje z kolekcji Hachette. Cholera...

No właśnie. Cholera. Miałem zamawiać jeszcze "Kitty Pryde", ale teraz to już żywcem nie wiem czy gdzieś to dostanę w sytuacji gdy nie bardzo chce mi się szukać na mieście.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Jigsaw

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1673 dnia: Cz, 17 Czerwiec 2021, 23:41:06 »
A co u was empików nie ma?

Byłem ciekaw tego Kolosa, czy to przypadkiem nie jakiś wtórny materiał - podjechałem do Empiku i przejrzałem aby się upewnić - zamawiam online. Materiał niepublikowany chyba dotychczas w Polsce, m.in. Uncanny X-Men, coś z okresu Dark Phoenix Saga oraz dwie inne, nowsze historie. Zawsze było mi mało tego bohatera, w większości błąkał się gdzieś w tle. Kitty też biorę, kolekcja się kończy to trzeba korzystać, normalnie tego nie zbieram.


Offline roble

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1674 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 00:42:23 »
Mnie się okładki podobają, jest to coś względnie oryginalnego*, a na pewno wyróżniającego się :P

*niby nic w tym oryginalnego, ale np. na tle kioskowych kolekcji jest oryginalnie.

Szkoda że Doctora Octopusa i Green Goblina nie będzie... Z tego co pamiętam historia z Octopusem (Spider-Man/Doctor Octopus: Year One) była chwalona. A, no i w Thanosie może być Thanos Powstaje (jeśli zawartość jak w UK), dla jednego źle, dla drugiego dobrze.

wygląda ciekawie, napisze ktoś zorientowany w jakim dniu pojawi się w empiku t1 i następne?

Offline Motyl

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1675 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 06:37:12 »
A co u was empików nie ma?

Byłem ciekaw tego Kolosa, czy to przypadkiem nie jakiś wtórny materiał - podjechałem do Empiku i przejrzałem aby się upewnić - zamawiam online. Materiał niepublikowany chyba dotychczas w Polsce, m.in. Uncanny X-Men, coś z okresu Dark Phoenix Saga oraz dwie inne, nowsze historie. Zawsze było mi mało tego bohatera, w większości błąkał się gdzieś w tle. Kitty też biorę, kolekcja się kończy to trzeba korzystać, normalnie tego nie zbieram.

Colossus Claremonta był w drugim Essentialu wydanym przez Mandragorę, tylko że w czerni i bieli. W empiku tomy kolekcji można wyrwać za 32 zł. Jeśli kupujecie coś przez empik.com, to wraz z realizacją zamówienia przychodzi wam sms z linkiem do kodu rabatowego 20%, który można zrealizować przy zakupach w stacjonarnym empiku. Kod obejmuje też czasopisma, więc i tomy od Hachette. Ważność kodu do dwóch tygodni. Obecnie są kody do 21 czerwca, po tej dacie pewnie będą do 5 lipca. Wcześniejsze były do 7 czerwca.

Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1676 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 09:30:28 »
wygląda ciekawie, napisze ktoś zorientowany w jakim dniu pojawi się w empiku t1 i następne?

Jeśli maiłbym zakładać kolejność według innych krajów to powinna ukazać się z takimi datami i podanej kolejności:

👉Red Skull: 11.08.2021
👉Dr Doom: 25.08.2021
👉Magneto: 08.09.2021
👉M.O.D.O.K.: 22.09.2021
👉Ultron: 06.10.2021
👉Thanos: 20.10.2021
👉Apocalypse: 03.11.2021
👉Venom: 17.11.2021.

Taka mini kolekcja to świetny pomysł. Tylko 8 tomów z własną szatą graficzną, oderwaną od reszty, zachęca do zakupu.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1677 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 12:06:33 »
Ciekawe czy prenumeratorzy dostaną info o przedłużeniu i będzie to szło dalej, skoro teoretycznie jest to "inna" kolekcja ;)

Offline Marvelek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1678 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 13:19:35 »
A mnie bardziej interesuję, czy warto sięgnąć po któryś z tych tytułów. Bo jeżeli główna atrakcja polega na nowej mini-panoramie i fakcie, że to są łotrowie, to za bardzo nie ma się co ekscytować. Czytał ktoś historie wchodzące w skład poszczególnych tomów? Warto, czy nic specjalnego?

Offline Jaxx

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1679 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 23:55:39 »
Czytałem kiedyś tom o Red Skullu - czyli "Red Zone". To fragment runu Geoffa Johnsa w Avengers (ten sam, do którego należy Impas z #12 tomu WKKM) i była to bardzo przyjemna lektura. Porządnie napisana, wciągająca historia, w epidemicznych klimatach i ze świetnymi rysunkami Coipela (chociaż to zależy, czy się go lubi - ja lubię :) ). Mało typowej trykotowej nawalanki, za to nacisk położony na atmosferę niepewności i strachu przed niewidzialnym wrogiem. Jak dla mnie - jedna z lepszych rzeczy Marvela, jakie zdarzyło mi się czytać. Aż szkoda, że Geoff miał taki krótki staż w Avengers, bo gdyby pisał dalej na takim poziomie, dziś jego run mógłby być wymieniany jako jeden z najlepszych.