Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336473 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1650 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:08:36 »
W Polsce tomy są "chudsze" więc mamy większe straty w panoramie. Zapewne utną na Awesome Hulku i polecą z niemiecką panoramą.

Offline Geekboy

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1651 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:11:41 »
BOK Hachette pisze, że kolekcja będzie mieć 128 tomów a mini seria o złoczyńcach zaczyna się od tomu 121 oraz, że będzie mieć nowe okładki i grzbiety - czyli aktualna grafika zakończy się na tomie 120.

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1652 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:12:19 »
No to już wszystko jasne  :)

Offline Mosby89

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1653 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:14:05 »
Te uciecie w połowie Awsome Hulka to najglupszy pomysł. Mogliby dociągnąć jakimiś bohaterami którzy u nas nie wystąpili, no ale na to nie ma szans.

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1654 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:16:17 »
Nie no spokojnie Hulk się zmieści cały (a tak przy okazji to ktoś mi wytłumaczy czemu on jest 2 razy na tej grafice?  ???)

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1655 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:17:56 »
Jeden Hulk to Bruce Banner, a drugi to Amadeus Cho
« Ostatnia zmiana: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:56:39 wysłana przez R3wolw3rowi3c »

Offline mac433

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1656 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:20:33 »
Parę miesięcy temu kupowałem po podobnej cenie komiksy z Hachette od użytkownika lucio76 na allegro, ale teraz jak sprawdzałem to nic nie sprzedaje. Może to ta sama osoba? Komiksy wystawiał już we wtorek i zamieszczał zdjęcia okładek, a więc ewidentnie musiała to być osoba z dojściem do drukarni.
Z czasem jednak przerzuciłem się na stronę ruchu i po podliczeniu kosztów dostawy wraz z rabatem wychodzi mi nawet taniej.

Bingo  :) To ta sama osoba, teraz handluje poza allegro. W razie jakby ktoś chciał namiar telefoniczny, to piszcie na pw. Zapytam tego człowieka, czy mogę podać nr telefonu i się dogadacie

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1657 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:22:42 »
Jeden to Hulk to Bruce Banner, a drugi to Amadeus Cho

Dzięki. Jestem świeżakiem :D. Muszę nadrobić tom 85. Widzę, że tam coś jest o tym młodziaku.

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1658 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:38:54 »
A co będzie w tym tomie z Red Scullem???
Coś nowego czy jakiś dubel?

Offline bogi1

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1659 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 12:47:36 »
A co będzie w tym tomie z Red Scullem???
Coś nowego czy jakiś dubel?

Red Zone (Avengers (vol. 3) #65–70)

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1660 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 13:01:57 »
W takim razie względem wersji UK z łotrów nie dostaniemy Dr. Octopusa i Green Goblina, z bohaterów Polaris, Uncanny X-Men i Havoca.

Offline emedzi 12

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1661 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 13:23:11 »
Dziwne decyzje podjęło Hachette:
1) Koniec kolekcji na nie okrągłym tomie, mogli już dociągnąć do tych 130 (choć skoro te tomy złoczyńców będę miały inną numeracje to skończy się na okrągłych 120, ale pewien zgrzyt przynajmniej dla mnie powstanie). Dużo lepiej było już wydać te tomy z Havokiem i Polaris plus tych 8 złoczyńców i mielibyśmy 130 tak jak w UK, albo może jeszcze lepiej, ze względu na brak dubli dać tomy z Octopusem i Goblinem do tej 8 i też byłoby 130. Ciekawe czy to ostatecznie decyzja polskiego Hachette, czy narzuciło im to UK, pozwalając na przedłużenie tylko w takiej formie.
2) Zmiana okładek na te wersji z niemieckiej i ogólnie całego projektu graficznego to dla mnie też zła decyzja. Wolałbym spójność z kolekcją bohaterów
3) skoro to osobna mini kolekcja to teraz okazuje się że Loki i Kingpin jako jedynie złoczyńcy wylądowali w ramach kolekcji o bohaterach.

Z innych uwag panorama i tak będzie ucięta, tyle tylko że uda się chyba "wydać" głowę Cho, ale prawej ręki już nie, więc będziemy mieć analogiczne ucięcie jak w WKKM.

Na koniec dochodzę do wniosku, iż z tej decyzji nie będą się cieszyć ani ci którzy chcieli końca kolekcji ani ci którzy chcieli jej przedłużenia, bo w sumie jak na to spojrzeć to nie stało się ani jedno ani drugie ;).

Offline Teli

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1662 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 13:37:14 »

Z innych uwag panorama i tak będzie ucięta, tyle tylko że uda się chyba "wydać" głowę Cho, ale prawej ręki już nie, więc będziemy mieć analogiczne ucięcie jak w WKKM.


Kolejny, po kolekcji Thorgala, dowód na to że te wszystkie przedłużające się panoramy są mocno ułomne i źle pomyślane (o kwestii estetycznej nie wspominam bo to już kto co lubi).
Ale może taką mini-kolekcją na 8 tomów to, jak za takimi rzeczami nie przepadam, to nawet się zainteresuje, zobaczymy jaki materiał dadzą finalnie. 

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1663 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 15:25:49 »
A pewnie ktoś zaraz napisze, że te dziwne decyzje z panoramą i składem kolekcji to spisek Egmontu. ;D

Ale swoją drogą to w Hachette pracują chyba debile - zamiast wywalić z kolekcji duble Kingpina, Lokiego i Kamali to wywalili tomy z Havokiem i Polaris. Po prostu totalny debilizm.

I niech nikt nie mówi nawet, że nie mogli tego zrobić bo jak im się duble nie sprzedawały w WKKM to w tomach 152-170 już nie było żadnego dubla. Czyli jednak można.

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1664 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 15:42:21 »
Mnie się okładki podobają, jest to coś względnie oryginalnego*, a na pewno wyróżniającego się :P

*niby nic w tym oryginalnego, ale np. na tle kioskowych kolekcji jest oryginalnie.

Szkoda że Doctora Octopusa i Green Goblina nie będzie... Z tego co pamiętam historia z Octopusem (Spider-Man/Doctor Octopus: Year One) była chwalona. A, no i w Thanosie może być Thanos Powstaje (jeśli zawartość jak w UK), dla jednego źle, dla drugiego dobrze.