Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336433 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Geekboy

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1560 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 16:09:29 »
Kolekcja Conana to z tego co zauważyłem, już w zeszłym tygodniu nie była dostępna do kupienia w archiwalnych numerach.

Z tego co się orientuję to kolekcje znikają ze sprzedaży archiwalnej jakiś czas przed końcem licencji.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1561 dnia: Śr, 14 Kwiecień 2021, 23:07:55 »
To co wrzuciłem na swojego bloga z tytułami i numerami tomów, ukaże się w SBM właśnie w tej kolejności. Ja już za to ręczę.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1562 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 06:58:31 »
Skoro za to ręczysz to pójdźmy na dill. Jeśli cokolwiek z tej listy nie ukaże się albo będzie w innej kolejności to honorowo usuniesz się z tego forum. Zgoda?

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1563 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 07:06:50 »
Nie.

Offline AntekSocjalny

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1564 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 07:09:16 »
Dlaczego? Przecież za to ręczysz nie rób z buźki cholewy

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1565 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 00:44:15 »
Całkiem sobie cenię oryginalną serię "Doom 2099" więc może nie zabrzmi to obiektywnie, ale w moim przekonaniu John Francis Moore (tj. jej scenarzysta) poradził sobie znacznie lepiej niż próbujący swoich sił w zbliżonym kontekście Brian Michale Bendis. Może też zbyt wiele spodziewałem się po tym tomie kolekcji (czyli oczywiście "Niesławnym Iron Manie") i stąd wyszło jak wyszło. Chociaż trudno mówić o fuszerce to jednak na tle uznanych prac Bendisa ta wypada jakby bez polotu i w pełni przemyślanego pomysłu. Zresztą już tylko sam koncept tzw. cudownego nawrócenia Dooma sprawia wrażenie jakby nie uwierzył weń nawet sam pan szanowny scenarzysta. Natomiast udanie prezentują się rysunki w wykonaniu Alexa Maleeva, nieco bardziej "wygładzone" w porównaniu z "Nieustraszonym!". Jak dla mnie ogólnie tom wart nabycia, ale proszę nie spodziewać się niczego nadzwyczajnego.

Offline Gorzki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1566 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 09:42:56 »
Głupia sprawa.
Postanowiłem zbierać kolekcję do 100 numeru.
I właśnie ustawiłem ją sobie na docelowym miejscu na półce.
Okazało się, że mogę wcisnąć jeszcze 2 sztuki akurat w takim miejscu, że nie będzie widać czy pasują do panoramy czy nie  :P

Polecicie top 2 z pozycji powyżej 100 numeru ?
Idealnie byłoby, żeby nie dublowały się z innymi wydaniami.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1567 dnia: Cz, 22 Kwiecień 2021, 13:43:23 »
Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zapoznać się z zamieszczoną w trzecim tomie "Daredevila Franka Millera" "Miłością i wojną" to proponowałbym przyjrzeć się "monografii" Kingpina. Mi też bardzo i nadspodziewanie podszedł zbiorek z Banshee, ale chyba dlatego, że "na starcie" za wiele się nie spodziewałem. Ewentualnie jeszcze Madrox.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1568 dnia: Pt, 23 Kwiecień 2021, 14:33:39 »
Jeśli lubisz pająki @Gorzki to ja bym ci polecił Superiora i Spider-Gwen - napisałem parę słów o tym tomie: 

https://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2021/04/spider-gwen-sbm-110.html

Jak wolisz mutantów to Multiple Man oczywiście jak najbardziej. Tom o Jean Grey jest dobry pod tym względem, że opowiada o Legionie i to poprzedza wydarzenia z Ery Apocalypse'a. No i Kingpin na pewno - zwłaszcza za klasyczne zeszyty AMS.

Offline Arne

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1569 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 19:52:19 »
Tom o Jean Grey jest dobry pod tym względem, że opowiada o Legionie
W którym miejscu?

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1570 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 20:08:30 »
Tfu - przejęzyczyłem się. Oczywiście o dzieciństwie Cable'a, o tym jak powstał jego klon Stryfe.

Offline donKamillo92

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1571 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 14:56:03 »
Jak się zapatrujecie na następny zeszyt? Must have, warto, czy lepiej poczekać na następne?

Zawartość z tego co patrzyłem będzie się pokrywać z wersją z UK:
https://leagueofcomicgeeks.com/comic/3489357/marvels-mightiest-heroes-vol-115-rogue
Avengers Annual  - dobre opinie i recenzje
Rogue mini seria - nie znalazłem zbytnio opinii na jej temat

Offline Gorzki

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1572 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 11:20:58 »

...Jak wolisz mutantów to Multiple Man oczywiście jak najbardziej...

Dokładnie tak jest.
Dlatego wybór padł na Banshee (po poleceniu Nawimara) i Gambita.
Ale nie robię z tego jakiegoś problemu.
Jak wyjdzie Gambit to na allegro sprawdzę co jest taniej z trójki Banshee, Madrox i Johnny Storm i problem zniknie :)
Superiora mam z Egmontu.
Spider-Gwen to nie jest dubel ?


Offline eridraven

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1573 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 12:06:13 »
Dokładnie tak jest.
Dlatego wybór padł na Banshee (po poleceniu Nawimara) i Gambita.
Ale nie robię z tego jakiegoś problemu.
Jak wyjdzie Gambit to na allegro sprawdzę co jest taniej z trójki Banshee, Madrox i Johnny Storm i problem zniknie :)
Superiora mam z Egmontu.
Spider-Gwen to nie jest dubel ?



Spider-Gwen nie jest dublem. To kilka zeszytów z serii Web Warriors. Taki akcyjniaczek.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1574 dnia: Śr, 05 Maj 2021, 18:15:17 »
Szkoda, że w tomie z Kingpinem, zamiast powtórzonego z WKKM ASM #50 nie dostaliśmy zeszytu 53. No i w zeszycie 51 mamy w jednym dymku literówkę - jest Roswell zamiast Foswella.

Infamous iron Man jest bardzo wciągający i znowu - dostajemy połowę pierwszego volumenu który liczy zaledwie 12 zeszytów. Chciałoby się całości. Bendis ma to coś, ze w 1 tomie potrafi zainteresować czytelnika. A jednocześnie odwalić zupełnie nieprawdopodobną, ale w swoim stylu manianę.
Spoiler: PokażUkryj
Reed Richards miziający się z matką Dooma?? FUUUUJJJJ


Po polsku dostaliśmy za mało fajnych, ANADowych serii.

« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Maj 2021, 18:25:17 wysłana przez Bazyliszek »