Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 338238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1500 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:14:58 »
Takie krążą plotki @chch i ja jestem skłonny w nie uwierzyć. Bo być może znowu czeka nas test Kolekcji Komiksowej. I dlatego Egmont się po dwóch latach zerwał i wreszcie wyda ponownie Kingdom Come. A jak się coś robi w pośpiechu, to czasem robi się błędy. I może taki krytyczny błąd wystąpił przy przygotowywaniu tego komiksu, którego premierę zapowiedziano na 24 lutego tego roku. Taki jest mój prywatny, osobisty pogląd na sprawę dlaczego premiera "Przyjdź Królestwo" została opóźniona o miesiąc. Egmont też nie wydał oficjalnego komunikatu, skąd jest to opóźnienie. Dlatego nie należy się dziwić, że snute są spekulacje na ten temat.
Poproszę o źródło tych plotek. Dotychczas nie widziałem, aby ktoś inny niż Ty wypisywał takie rzeczy.
Używanie w dyskusji plotek jako argumentu uważam za słabe. Tak samo jak Twoje wysośliwianie się na egmont, że wyda wyczekiwany przez Ciebie komiks. Przecież nie mogli wydać go wcześniej, bo miał wyjść w WKKDC. Pan T. Kołodziejczak przy jakimś spotkaniu komiksowym sam powiedział, że może to wyjdzie w kolekcji więc na razie nie wydadzą. WKKDC zakończyło się ze względu na słabą sprzedaż, wiec egmont wyda ten komiks. Komiks, dodam, który nie znajduje się na liscie pozycji nowej kolekcji (już udowodniono CI, że JSA - KC to inna pozycja). Jaki więc widzisz tu problem? Przecież chcesz mieć ten komiks. Moim zdaniem zaprzeczasz (nie po raz pierwszy) sam sobie.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1501 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:29:58 »
Michal tradycyjnie dlan dramatyzuje. Niemniej jesli ktos faktycznie przedklada dziadowska poligrafie wczesnych lat 90. nad wspolczesna to zawsze moze poszukac z drugiej reki archiwalnych Semicow. A co do plotek o nowej kolekcji to mi tez cos tam sie o ucho na ten temat obilo (choc tylko o jedno).

Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1502 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:42:06 »
Natomiast cały czas rozmawiamy o błędach w druku jakie robi Egmont. Który też powinien sprawdzać otrzymane i wydrukowane materiały. I fatalny stan "Człowieka bez Strachu" w DD4 jest na to dowodem. Tak jak źle złożone i wydrukowane podwójne plansze w "Wojnie Domowej". Tak jak pokazane rozmycia między egmontowym a haszetowym "Diabłem Stróżem."
To nie jest temat Egmontu tylko kolekcji. Masz problem z wydaniami Egmontu pisz w odpowiednim temacie. Nie potrafisz pisać, to nie pisz wcale.

Michal tradycyjnie dlan dramatyzuje. Niemniej jesli ktos faktycznie przedklada dziadowska poligrafie wczesnych lat 90. nad wspolczesna to zawsze moze poszukac z drugiej reki archiwalnych Semicow. A co do plotek o nowej kolekcji to mi tez cos tam sie o ucho na ten temat obilo (choc tylko o jedno).
Chyba nie wiesz o czym pisz.
z Semica,

a to zremasterowana słaba wersja w wydaniu kolekcyjnym, z bohatera indiańskiego pochodzenia, kolekcja zrobiła "białego"



wydanie semica idealny szkic


wydanie kolekcyjne, uszkodzony szkic po remasterze
« Ostatnia zmiana: So, 27 Luty 2021, 10:45:45 wysłana przez michał81 »

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1503 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:48:55 »
Czy mi sie wydaje czy w wersji Semica to z kolei Storm jest ,,wybielona" 😎...

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1504 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:50:18 »
Ja widzę tylko ten problem, że premiera jest opóźniona o miesiąc i Egmont nie powiedział dlaczego tak się stało. I muszę czekać ten miesiąc. I czekam tak już ponad 2 lata. :)

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics/msg11547/#msg11547

A o tym co ja myślę o WKKDC, Egmoncie i Kingdom Come to już pisałem całe elaboraty wcześniej. Nie będę się powtarzał, bo nie chcę bana za swoje poglądy dostać.

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics/msg12990/#msg12990

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics/msg14251/#msg14251

@michał81 - DD Człowiek nie znający strachu został wydany też w SBM, to mogę tu o nim pisać, zwłaszcza jak kolejne wydanie ssie.
I właśnie - jak Forge jest wybielony - źle. Jak Ororo - nieważne. :)
Ja widzę konkluzję tej dyskusji w ten sposób że wszystkie wydawnictwa robią małe i duże błędy w druku. Ale obecnie Egmont się wyróżnia, bo spadła liczba Kolekcji komiksowych.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Luty 2021, 10:53:45 wysłana przez Bazyliszek »

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1505 dnia: So, 27 Luty 2021, 10:51:54 »
Napisze jeszcze raz to się utrwali  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1506 dnia: So, 27 Luty 2021, 11:01:34 »
Czy mi sie wydaje czy w wersji Semica to z kolei Storm jest ,,wybielona" 😎...
Ja widzę w remasterze raczej jej "podkolorowanie", jak to byś pewnie określił ze względu na "poprawność polityczną".  ;)

Ja widzę konkluzję tej dyskusji w ten sposób że wszystkie wydawnictwa robią małe i duże błędy w druku. Ale obecnie Egmont się wyróżnia, bo spadła liczba Kolekcji komiksowych.
W sensie kolekcje małe robią błędy? Przypomnę jeszcze raz o sytuacji z New X-men Imperialni. Wywalanie całych żali na jednego wydawcę, gdzie inny robi podobne rzeczy to trochę udawanie, że pada deszcz jak ktoś ci pluje w twarz. I nie widzę związku ze zmniejszeniem ilości kolekcji i spadkiem jakości zarówno w nich jak i komiksach pozostałych wydawców.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Luty 2021, 11:17:29 wysłana przez michał81 »

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1507 dnia: So, 27 Luty 2021, 11:04:31 »
Przeciez Ororo jest murzynka i w odroznieniu od ,,Samuela Fury'ego" zawsze taka byla 😁 Gdzie tu poprawnosc polityczna 😎

Offline mack3

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1508 dnia: So, 27 Luty 2021, 13:27:54 »
Michal tradycyjnie dlan dramatyzuje. Niemniej jesli ktos faktycznie przedklada dziadowska poligrafie wczesnych lat 90. nad wspolczesna to zawsze moze poszukac z drugiej reki archiwalnych Semicow.
Nie będę polemizował, że poligrafia była w tych czasach dziadowska, ale ja już nie raz się przekonałem, że mnie osobiście to "dziadowskie wydanie" TM-Semic bardziej przypada do gustu, ma więcej klimatu i tego czegoś, co sprawia, że można lepiej wczuć się w atmosferę komiksu niż to "picuś-glancuś" na kredzie. A kiedyś wychodziłem z podobnego założenia jak Ty. Ale porównałem kilka komiksów i zdanie zmieniłem. .

Najpierw zrobiono z Weapon X pstrokate kolorowe gówno.

Żeby było śmiesznie, akurat ta wersja Weapon X z tymi (dość) oczojebnymi kolorami na kredzie, chyba drogą (nigdy przeze mnie niezrozumianej skądinąd) mądrości ludowej "wyjątek potwierdza regułę" mnie akurat się podoba. Nie mówię, że bardziej czy mniej niż TM-Semic (bo akurat nie porównywałem tego), ale w sumie jest... szalona, ciekawa jak jakieś retro-sf z mnóstwem kolorowych kontrolek na pulpitach, co też mi pasuje do tego komiksu  ;D.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Luty 2021, 13:29:51 wysłana przez mack3 »

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1509 dnia: So, 27 Luty 2021, 13:35:39 »
Cytuj
Ja widzę konkluzję tej dyskusji w ten sposób że wszystkie wydawnictwa robią małe i duże błędy w druku. Ale obecnie Egmont się wyróżnia, bo spadła liczba Kolekcji komiksowych.

  Egmont się wyróżnia bo wydaje tyle komiksów co wszyscy inni wydawcy razem wzięci.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1510 dnia: So, 27 Luty 2021, 13:44:08 »
@UP
...od 2017 roku.

Aha jeszcze oczywiście @michał81 usprawiedliwia rast DD4, bo "Egmont dostał takie materiały". Ale już to, że Marvel posiada tylko tą oczobitną na kredzie wersję kolorystyczną "Weapon X" i mimo propozycji Barrego Winsora Smitha, nie chciał i chyba dalej nie chce zmienić tej kolorystyki dostosowanej do gazetówek na taką kredową, to już michał81 pomija. Bo Hachette już w tym wypadku samo ma poprawiać otrzymane materiały. Egmont nie musi, bo i tak jest lepszy.[IRONIA] Ot chyba taka mu przyświeca filozofia.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1511 dnia: So, 27 Luty 2021, 14:17:42 »
Mack3, czyli na dobra sprawe rzecz rozbija sie (jak zwykle zreszta) o indywidualna wrazliwosc i precepcje. Mi jako przedstawicielowi tzw. pokolenia TM-Semic, ktory od poczatku na biezaco nabywal oferte tego wydawcy owczesna jakosc poligraficzna (nic przy tym samemu wydawnictwu nie uchybiajac; takie byly czasy, technika druku i ogolnie mozliwosci) zdazyly sie na dobre ,,przejesc". Stad mozliwosc nabycia w obecnej formie ,,Broni X" czy ,,Kryzysu karmazynowego kryptonitu" to byla istna gratka i nie inaczej sprawy mialy sie takze w przypadku najnowszego tomu ,,SH". Niemniej ciesze sie, ze ci ktorzy maja inne zdanie zawsze moga zasilic swoje zbiory dzieki m.in. portalom aukcyjnym.

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1512 dnia: So, 27 Luty 2021, 15:10:13 »
Cytuj
@UP
...od 2017 roku.
To w poprzednich latach komiksów Egmontu było mniej niż tych kolekcyjnych?

Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1513 dnia: So, 27 Luty 2021, 15:21:32 »
Aha jeszcze oczywiście @michał81 usprawiedliwia rast DD4, bo "Egmont dostał takie materiały".
Nie kłam, że usprawiedliwiam, bo tu konkretnie narzekałem na ten raster. To wydanie jest całkowicie nie czytelne. Więc zanim następnym razem przekręcisz moje słowa, to sprawdź co konkretnie pisałem o danym komiksie.

Jak już mamy walczyć o dobrze wydane komiksy to może o wszystkie, a nie wybiórczo. Nie przymykajmy oczu na słabej jakości wydania.
« Ostatnia zmiana: So, 27 Luty 2021, 15:30:52 wysłana przez michał81 »

Online donT

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1514 dnia: So, 27 Luty 2021, 16:50:13 »
Koledzy, walicie głową w mur. To bez sensu. Nie przebijeie go i dobrze o tym wiecie
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.