Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1305 dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 16:08:54 »
Kolejny raz malo brakowalo bym nie nabyl tomu tej kolekcji. Dobrze sie jednak stalo, ze sie tak nie stalo i jednak na ow tom sie skusilem. Chocby z racji rysunkow w wykonaniu Mike'a Mayhewa i wczesnego Gene'a Ha. Zwlaszcza w opowiesci rozrysowanej przez tego drugiego (a stanowiacej glowna czesc zawartosci tego tomu) mamy do czynienia z w miare zajmujaca opowiescia osadzona w przekonujaco nakreslonych realiach. Nie jest to tzw. ,,musiszmiec" ale ogolnie warto.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1306 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 09:20:37 »
Szkoda, że w tomie 100 o Mr Fantasticu nie dodano jeszcze tych zeszytów 65-66. Wtedy by nie było dwunumerowej dziurki między tym komiksem a "Niepojęte" z WKKM.  :-\ No i znalazłem literówkę we wstępie. Oraz na początku zeszytu 61.

A tłumacz czyli jeden ze "słynnych" braci Jankowskich użył w dymku słów "Jeb**y" i "ku**@" bez żadnych gwiazdek a korekta mu to puściła.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 09:52:59 wysłana przez Bazyliszek »

Offline SawiK

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1307 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:21:25 »
Up
No to chyba nie jest takie ważne. Chyba nie będziesz ustawiał czarnego tomu x obok czerwonego tomu y by mieć jakąś "ciągłość serii". Widocznie te 2zeszty nie były niczym ważnym a i wydawca nie myśli o tym by coś do siebie pasowalo, czygo każdy nabywac kolekcji jest świadom.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1308 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:38:47 »
Mi szkoda, bo dostajemy dubelka FF 1, który był już w WKKM, a pozostała część, to tylko 5 zeszytów. Jakby to był tom tylko z samym początkiem runu Weida, byłoby lepiej. Hachette tego znowu nie przemyślało, bo tak miałbym ciąg zeszytów aż do FF #511.

Offline amsterdream

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1309 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:55:55 »
Świetny był ten tom z Jean Grey. Najpierw dostajemy origin z genialnymi rysunkami Mayhewa, potem kultową historię ze ślubem Cyclopsa z Jean na której Semic zakończył wydawanie mutantów a na końcu mini serie, która wyjaśnia i uzupełnia sporo niuansów poruszanych jeszcze na stronach klubowych i komiksach wydawanych przez TM-Semic. Po jego przeczytaniu wszystko staje się klarowniejsze. Ja nie wiem jak scenarzyści kiedyś to robili, że nawet przeciętny komiks z lat 90-tych był lepszy od najbardziej zachwalanych współczesnych historii z Marvela i DC.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1310 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 10:56:04 »
Szkoda, że w tomie 100 o Mr Fantasticu nie dodano jeszcze tych zeszytów 65-66. Wtedy by nie było dwunumerowej dziurki między tym komiksem a "Niepojęte" z WKKM.  :-\ No i znalazłem literówkę we wstępie. Oraz na początku zeszytu 61.

A tłumacz czyli jeden ze "słynnych" braci Jankowskich użył w dymku słów "Jeb**y" i "ku**@" bez żadnych gwiazdek a korekta mu to puściła.
Wrzuć zdjęcie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1311 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 11:28:08 »
@xanar
Se kup


Offline michał81

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1312 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 12:00:09 »
Ja tu widzę cenzurę z wykorzystaniem onomatopei i to w bardzo pomysłowy sposób. Zawsze można sprawdzić jak było wydane to oryginalnie, a podejrzewam, że i tam zastosowano ten sam zabieg.

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1313 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 12:13:16 »
W sumie to zrobili jak w oryginale, należy się pochwała  :)



Bazyl, po co mam kupować te parę zeszytów na krzyż jak mam cały run i do tego w lepszym formacie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 12:14:54 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1314 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 12:14:05 »
Jak dla mnie to dość słabo zakryto polskie tłumaczenie przekleństw. Znaczy ja nie jestem przeciwnikiem używania przekleństw w komiksach, tylko do tej pory zawsze w Polsce były gwiazdki i ciągi typu *&%#@! a nie jak tu, dość widoczne słowa otwartym tekstem. Poza tym wszystkie tomy Kolekcji są oznaczone jako R16, więc wydawnictwo jest kryte. Ciekawi mnie czy to nowy trend w polskich komiksach, przeoczenie, czy jest to jednorazowy sposób.

No nie zrobili jak w USA, bo w takim wypadku było by tylko ...bani, ..wa. W Polsce jest i początek i koniec.

Nie wiedziałem że masz oryginały @xanar.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 12:16:04 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1315 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 13:07:21 »
Mnie się taka opcja w polskiej wersji bardzo nie podoba, bo run Waida w FF jest bardzo jasny, spokojny i rodzinny. Wstawianie takich grubych przekleństw kłóci się z tonem komiksu. W oryginale widać tylko zakończenia "-ing": równie dobrze Ben mógł mruczeć jakieś "frikking" albo "stinking": każdy czytelnik uzupełnia to sobie według własnej wrażliwości. A polska wersja niestety idzie po linii najmniejszego oporu i zmienia ton oryginału.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1316 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 13:33:17 »
No trochę im nie wyszło to zakrywanie  :) Tłumacz wykazał się kreatywnością  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1317 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 14:24:19 »
Sam miałem to sprawdzić w oryginale ale zapomniałem :) W polskiej wersji za bardzo jest to widoczne.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1318 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 15:08:49 »
Znalazłem jeszcze jedną literówkę już na koniec tomu w historii Mr Fantastic'a. Na 3 stronie pod śródtytułem "Normalne życie?" jest "Podczas inwazji demonów z wymiary Limbo na Nowy Jork". Powinno być "wymiaru".

Mimo iż na początku runu Waida brakowało jakichś większych wrogów, to mi te 5 zeszytów podobało się jakoś bardziej, niż tom z Invisible Woman. Było to lekkie, bardziej spójne, z polotem i niezłymi choć "cartoonowymi" rysunkami. Naprawdę szkoda, że nie dostaliśmy Procesu Galactusa z runu Byrne'a w FF, tylko tą słabą przemianę Sue.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 15:23:42 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1319 dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 15:52:31 »
Tom 102 z Jean Grey. W pierwszym zeszycie Przygód Cyclops i Phoenix gdzieś w środku. Bohaterom udało się uciec przez kanały i matka Ascani opowiada swoją historię. W dymku "...uporały sięz "dinozaurami" którymi stała się ludzkość" brakuje spacji między "się" a "z".

Parę stron później, ciągle w pierwszym zeszycie, Scott w żółtym dymku ma "chojny". Przez "ch"!

A potem znowu w żółtym dymku aż dwa razy brak spacji między słowami. Suaba korekta niestety.
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Listopad 2020, 16:07:53 wysłana przez Bazyliszek »